Skocz do zawartości
Gość doc

ESC K7VZA + Athlon 1700XP :(

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos moze Athlona XP na ECS K7VZA (VIA KT133A, na sdram)? Ja popelnilem ten blad i kupilem do tej plyty 1700XP ale plyta wykrywa go na FSB 100!!! (11*100Mhz= 1100XP wg. tej plyty)Nie pomagaja zadne BIOSY, zworki na plycie (bo ich nie ma w tej wersji plyty). Czy ktos mial podobny problem? Prosze o pomoc. Aha, kupno nowej plyty nie wchodzi w gre. 'No money no fun':(. Czy sa jakies nieoficjalne biosy ktore moga zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w instrukcji napisane jest ze plyta OBSLUGUJE 133FSB niezaleznie od typu (moja jest 3.0).

ja poprostu wiem ze sa wersje bez zworki na 133... skaldalem kilka kompow z ta plyta... radze sprawdzic... to jak wiesz po co pytasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wytlaumacz dokladniej , bo przeciesz w 1.1 wersji biosu masz ustawienia na 133 a to ze ci wykrywa 100 to przeciesz normalaka dopiero recznie musisz przestawic na 133 , wiem co mowie bo przed 15 min wrocilem od kumpla i tam probowalismy poscic durnia na tej wlasnie ecs.ce 133 ale nieprzechodzi .naprawde zbytnio twojego postu nierozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wytlaumacz dokladniej , bo przeciesz w 1.1 wersji biosu masz ustawienia na 133 a to ze ci wykrywa 100 to przeciesz normalaka dopiero recznie musisz przestawic na 133 , wiem co mowie bo przed 15 min wrocilem od kumpla i tam probowalismy poscic durnia na tej wlasnie ecs.ce 133 ale nieprzechodzi .naprawde zbytnio twojego postu nierozumiem

Jesli mowisz do mnie do ja mam wersje 3.0 a Ty 1.1 a to sa inne plyty, tzn. biosy. w 1.1 jest troche inaczej. Moze znasz inny pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ecs.com.tw/download/k7vza30.htm wchodzisz tu, ssasz nowy bios, odpalasz, zwora na 133 ( jp9 i jp10 - umiejscowione miedzy slotami pamieci a IDE ), moga wystapic jazdy z pamieciami , ja posiadam 2x128 (133 noname) + 1x 256 ( 133/no name) zlapalo na ustawieniu (banki na "sdram8/10 ns" , sdram cycle lenght 3 , DRAM clock 133 )

pozdro

ecs kv7za + JUICB 0251 1,7

 

100 133

0xx xx0 jp9

xx0 0xx jp10

 

a .. i najpierw ustaw pamieci a dopiero zworki .. bo jak inaczej ( przynajmniej u mnie) to nie ruszyl jak nie poczul ze memorki rowno poukladane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ecs.com.tw/download/k7vza30.htm  wchodzisz tu,  ssasz nowy bios,  odpalasz, zwora na 133 ( jp9 i jp10  - umiejscowione miedzy slotami pamieci a IDE ), moga wystapic jazdy z pamieciami , ja posiadam 2x128 (133 noname) + 1x 256 ( 133/no name)  zlapalo na ustawieniu  (banki na "sdram8/10 ns" , sdram cycle lenght 3 , DRAM clock 133 ) 

pozdro 

ecs kv7za + JUICB 0251 1,7

 

100    133

0xx    xx0      jp9

xx0    0xx      jp10

 

a .. i najpierw ustaw pamieci a dopiero zworki .. bo jak inaczej ( przynajmniej u mnie) to nie ruszyl jak nie poczul ze memorki rowno poukladane)

agr... przeciez napisalem ze mam wersje plyty BEZ zworek. wiem gdzie one powinny byc ale w tej wersji ich tam nie ma!!! acha i w specyfikacji plyty napisane jest ze obsluguje fsb 133 i na stronce ECS jest bios ktory niby obsluguje procesory do 2400XP (!) ale i tak kur... nie dziala!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno miałem ta płyte K7VZA na KT133a wiec wersja plyty 3.0. Mialem na niej rowniez 1700XP i co wystarczylo zrobic? tak jak juz poprzednicy mowili przelaczyc zworke (jp9 , jp10) na 133 mhz i oczywiscie podgrac najnowszy bios. trzeba miec tez pamieci chodzace na 133 mhz ale to chyba oczywiste. I TO MUSI DZIAŁAĆ!!! jak nie masz zworek zadnych to znaczy ze NIE MA MOZLIWOSCI obslugi fsb133.

 

Uwierz.. posprawdzaj dokladnie na laminacie wersje plyty (pisze nad 2 slotem PCI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty ECS K7VZA 3.0 wspierają Athlony XP jeżeli były wyprodukowane od 40 tygodnia 2001 roku (ok. października 2001). Wcześniejsze NIE - dlatego Twoja to pewnie jedna z tych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz.. posprawdzaj dokladnie na laminacie wersje plyty (pisze nad 2 slotem PCI)

Najsmiesznejsze jest to ze sa tam miejsca na zworki, ale zamiast ich sa takie dwa druciki ktore je zastepuja (tzn. ich ustawienie jest na 100FSB- wg. schematu na wersje z fsb 100/133-) i jesli sie troche posarac to mozna je przelutowac na druga strone co da IMO (chyba) 133. Czy ktos juz probowal, bo ja nie bo komp mi jest potrzebny na bierzaca? (zeby lepiej wytlumaczyc- to mozna przelutowac w taki sposob jak przerabia sie Radka 9500 na 9700).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wytlaumacz dokladniej , bo przeciesz w 1.1 wersji biosu masz ustawienia na 133 a to ze ci wykrywa 100 to przeciesz normalaka dopiero recznie musisz przestawic na 133 , wiem co mowie bo przed 15 min wrocilem od kumpla i tam probowalismy poscic durnia na tej wlasnie ecs.ce 133 ale nieprzechodzi .naprawde zbytnio twojego postu nierozumiem

A czy jest mozliwosc ze jakis duren (czlowiek nie procek :twisted: ) do plyty wersji 1.1 wrzucil bios 3.X i plyta dziala bez problemu? bo piszesz ze w wer.1.1 w biosie mozna zmienic fsb. moze i sprobowalbym zsfahowac ten starszy bios ale czy plyta od tego nie sadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... tak sobie mysle... i oto co wymyslilem. Zeby nie potrzebnie te "pseudo zworki" przelutowywac... to korzystajac z helpa w programiku cpufsb wyczytalem ( programik do zmian fsb) ze istotna role odgrywa uklad PLL ( na ecsie znajduje sie nad tymi nieszczesnymi zworami) - zwykly scalak . odczytaj oznaczenie z niego, odpal cpufsb , wybierz plyte, typ, i typ scalaka .Dzieki temu bedziesz mogl sie dowiedziec ile z tej kostki mozesz wycisnac i czy ma sens jakiekolwiek lutowanie ( tzn. nie przestawiaj w tym programie fsb.. bo i tak ci wyzej nie pojdzie jak na 112 , ale zobacz jak sa predefiniowane wartosci pod twoja kostke ) dla przykladu na mojej widnieje "W230-03h , cyp 610235" ( mojej nie ma w spisie ale jest w230A i B i na tym dzialam bez problemow. Moj antek osiaga 1650 mhz co ponoc daje xp2000 . Jesli i twoja kosc obsluguje powyzej 133 to mozna sie szarpnac i przelutowac..

 

wycinek z helpa :

 

Where do I find these PLL's on my mainboard??

 

Mostly it is near by a crystal which has the frequency of 14.3... MHz. Look at you mainboard and you will find a silver part that is about 1 cm long (it looks like a metal stick) and has the numbers 14.318 on top of the case. Nearby this crystal there is the PLL (Phase Locked Loop) that generates all frequencies of the mainboard.

 

 

end of pomysly

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty ECS K7VZA 3.0 wspierają Athlony XP jeżeli były wyprodukowane od 40 tygodnia 2001 roku (ok. października 2001). Wcześniejsze NIE - dlatego Twoja to pewnie jedna z tych :(

Wszystkie 3.0 obsługują AXP, tylko te mają odrazu odpowiedni BIOS, a tak trzeba flashować najlepiej na 3.6a lub 3.7.

 

doc, sprawdz na płycie (już ktoś o tym pisał) co jest napisane nad drugim slotem PCI, jeśli jest tam K7VZA rev. 3.0 to zworka MUSI być a jak coś innego to sorry. Jaki masz kolor laminatu 3.0 są czarne/brązowe jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uwierz.. posprawdzaj dokladnie na laminacie wersje plyty (pisze nad 2 slotem PCI)

Najsmiesznejsze jest to ze sa tam miejsca na zworki, ale zamiast ich sa takie dwa druciki ktore je zastepuja (tzn. ich ustawienie jest na 100FSB- wg. schematu na wersje z fsb 100/133-) i jesli sie troche posarac to mozna je przelutowac na druga strone co da IMO (chyba) 133. Czy ktos juz probowal, bo ja nie bo komp mi jest potrzebny na bierzaca? (zeby lepiej wytlumaczyc- to mozna przelutowac w taki sposob jak przerabia sie Radka 9500 na 9700).

hmm dziwna sprawa z ta plyta , nigdy nei spotkalem sie z versja 3.0 i jakimis problemami ze brakuje zworek :)

 

spruboj wlutować tam zworki gdzie ich brakuje i ustawić tak jak na 133. moze bedzie good:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wytlaumacz dokladniej , bo przeciesz w 1.1 wersji biosu masz ustawienia na 133 a to ze ci wykrywa 100 to przeciesz normalaka dopiero recznie musisz przestawic na 133 , wiem co mowie bo przed 15 min wrocilem od kumpla i tam probowalismy poscic durnia na tej wlasnie ecs.ce 133 ale nieprzechodzi .naprawde zbytnio twojego postu nierozumiem

A czy jest mozliwosc ze jakis duren (czlowiek nie procek :twisted: ) do plyty wersji 1.1 wrzucil bios 3.X i plyta dziala bez problemu? bo piszesz ze w wer.1.1 w biosie mozna zmienic fsb. moze i sprobowalbym zsfahowac ten starszy bios ale czy plyta od tego nie sadzie?

na plycie z biosem 1.1 mozna zmienic fsb, tylko tam jak sie nie myle mozna tylko do 112. a i taki bios nigdy nie przyjmie wersji 3.x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kiedys byl dostepny przerobiony bios w wersji 3.2c ktory umozliwial zmiane fsb od 100 do 166 bez zworki, tyle ze to stary bios i mozliwe ze nie bedzie widzial AXP. Mozesz sprobowac z nim ale jakos nie pamietam stronki z ktorej mozna go bylo sciagnac.

pzdr

Lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam z xp 1700 podobny problem na asusie a7m266, tzn. bez zworek komp nie startuje (zaskoczyl raz i pokazal 11x100), a na zworkach mozna ustawic fsb do 133 mhz; no ludzie qrde help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam z xp 1700 podobny problem na asusie a7m266, tzn. bez zworek komp nie startuje (zaskoczyl raz i pokazal 11x100), a na zworkach mozna ustawic fsb do 133 mhz; no ludzie qrde help!!!

To ustaw zworkami :? Czy właśnie problem w tym że nie możesz? (najnowszy BIOS masz oczywiście?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. wszystkie watpliwosci zostaly rozwiane. Napisalem do angielskiego odzialu ECS-a i odpowiedzieli mi na zapytanie. Otoz jesli plyta ECS K7VZA PCB 3.0 zostala wyprodukowana przed 40 tygodniem 2001, a nalezy to sprawdzic odczytujac 6,7 i 8 litere serial number i jesli napisane bedzie '140' lub mniej to wtedy, niestety, ale ta wesja plyty nie odsluguje Athlona XP.

ps. brawa dla dARIO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. wszystkie watpliwosci zostaly rozwiane. Napisalem do angielskiego odzialu ECS-a i odpowiedzieli mi na zapytanie. Otoz jesli plyta ECS K7VZA PCB 3.0 zostala wyprodukowana przed 40 tygodniem 2001, a nalezy to sprawdzic odczytujac 6,7 i 8 litere serial number i jesli napisane bedzie '140' lub mniej to wtedy, niestety, ale ta wesja plyty nie odsluguje Athlona XP. 

ps. brawa dla dARIO!!!

Coś nie chce mi się w to wierzyć.

Cytat z ecs.com.tw:

K7VZA PCB V3.0 shipment starting from week 40 can support Athlon XP CPU which was available on Oct 11, 2001 (week 41).

Co oznacza że płyty od 40 tygodnia mogą obsługiwać AXP ale nie zaprzecza że starsze nie. Pozatym na tych samych stronach ECS jest napisane że wystarczy zaktualizawać BIOS do wersji 3.7 i wtedy uzyskujemy suport AXP 2000+ oraz 2200+ (0.13µ).

 

Kolejana sprawa, nawet płyty starsze jak te z 40 tygodnia mają możliwość obsługi Athlona Tunderbirda i zworka na 133 Mhz MUSI BYĆ więc coś tu nie jest tak.

 

PS. Muszę nabyć AXP i przekonać się wkońcu samemu, moja płyta jest z 35 tygodnia i sądzę że z AXP nie będze mieć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ivan: ale ja chce tego mojego athlonka troszki podkrecic!!! a na zworkach moge ustawic FSB tylko do 133 :( no co za goowno :(

A czy nie jest tak że jak ustawisz na płycie zworkami 133 to w BIOSie odblokowują się wyższe FSB? Jak nie to faktycznie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agr :evil: !!! Jak napisalem ze NIE MAM zworek na plycie to NIE MAM ICH!!! Wiem gdzie maja byc, bo na plycie jest nadruk ALE ICH TAM NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! Zamiast tego sa wlutowane 'druciki' ktore pelnia funcje zworek, ale nie mozna ich przestawic :cry:

Crazy_Ivan chyba producent plyty lepiej wie co ten model obluguje. Po drugie, ja mam proca XP na jadrze Thoroughbread a twoj proc nie jest XP bo ma jadro Thunderbird!!! Plyta nie obsluje FSB tylko w przypadku XP a nie wszystkich prockow na FSB 133!!! XP to procesory z jadrem Palomino i w/w Thoroughbread a twoj to kostrucja przed XP!!! Jak mi nie wierzysz to kup proca za 300 zl i przekonasz sie ze ta kase wyrzuciles w bloto bo masz A1100! A ze nie napisali, na stronce, ze nie obluguje to

1. zle swiadczy o producencie

2. chyba ty bedac producentem tej plyty nie chcialbys zeby ich nagle nikt nie kupil

3. 40 tydzien 2001 juz dawno minal i procent kupionych plyt przed tym terminem jest znikoma w stosunku od plyt kupionych pozniej.

 

Mam wrazenie ze niektore osoby tylko po to odpowiadaja na posty zeby nabic sobie punkty (nie chodzi mi o Ciebie Ivan ani o ktoregos z Was, ktorzy mi odpowiedzieli), ale sorry, gdy opisalem swoj problem z ramem (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=20773&highlight=) w ktorym opisalem BARDZO DOKLADNIE co jest zle a co nie, zeby uniknac zbednych komentarzy, (bo co by nie mowic to jednak troszke sie znam :wink: ) to i tak dostalem odpowiedzi w stylu: sprawdz ram, proca, karte, a przeciez WYRAZNIE napisalem ze to zrobilem i nie po to sie produkowalem nad tym postem zeby czytac takie rzeczy!!!

ps. sorry ze uzywalem CapsLocka ale troche mnie ponioslo :oops:

ps2. NA MOJEJ PLYCIE NIE MA ZWOREK!!! :roll:

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ps2. NA MOJEJ PLYCIE NIE MA ZWOREK!!! :roll:

Luz, nie miej mi tego za złe, ale jeśli jest to ver. 3.0 to sory ale te zworki muszą tam być (nie wiem może masz "przerobioną" płytę może kupowałeś z drugirj ręki albo taką Ci sprzedali w sklepie ale nie jest to normalne). Przez moje łapki przewineło się kilka K7VZA ver. 3.0 więc wiem jak powinno być.

 

PS. Sorry że jeszcze się czepiam

PS2. Nie mam Athlona tylko Durona, a AXP mam dopiero w planach.

PEACE EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...