Skocz do zawartości
gosu001

Palit Vs. Galaxy Vs. Gainward

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po nowym roku zmieniam sprzęt i zastanawiam się nad kartą graficzną. Początkowo byłem zdecydowany na Powercolora Radeon X1950PRO ale po przeczytaniu recenzji na egieldzie postanowiłem wybrać coś ze stajni nVidi. Zastanawiam się między:

Gainward GeForce 7900GS

Galaxy GeForce 7900GS

Palit GeForce 7900GS z pamięciami 1,2ns lub 1,4ns

Gainward jak wiadomo jest oparty na konstrukcji palita 7900gs. Dołożono mu tylko lepsze pamięci co jak wiadomo przekłada się na O/C.

Galaxy, świetny stosunek jakość/cena, świetne O/C, tylko brać ale... no właśnie ostatnio doszły mnie słuchy że karta ta ma problemy z niektórymi grami. Chciałbym uzyskać od Was dokładniejsze informacje o tych problemach i czy one naprawdę występują

Palit najtańsza karta ze wszystkich i to jest jej główna zaleta. Po O/C dogania swoich droższych konkurentów

Jak myślicie którą kartę powinienem wybrać? Może jednak nie warto jeszcze przekreślać X1950PRO?

Czekam na wasze odpowiedzi

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Galaxy, wyrobiona bdb opinia na temat tych kart... Gainward też dobry ale galaxy ma już na starcie ustawione 540Mhz GPU co do palita... niska cena, pewnie dobre wykonanie ale coś słyszałem o luzowaniu timingów na pamieciach... nie wiem jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Bez oc-ati.

Z oc-nvidia.

 

Chociaż za ati przemawia aa+hdr.

Ale ogólnie ATI czasem przegrywa dość sporo i nawet OC w 79GS nie jest do tego potrzebne. Dla przykładu Cold Fear ( tu działanie radka to porażka), Hitman (http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468-25), CoH.

 

Ja bym brał Galaxy lub Palita. Galaxy bo dobra a Palit bo tania i można mieć na coś innego.

 

Chyba jedyne plusy radzia to dobre działanie w Carbonie i HDR+AA (który momentami jest bezużyteczny lub nie działa jak powinien).

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Palita tyle że tego.

A co do chłodzenia na nim to ponoć jest w miarę ciche i wydajne, jak na swój wygląd.

Potwierdzam. Wentylator jest bardzo cichy i temperatura na procesorze graficznym niewiele ponad 40 stopni. Jest to Zalman podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Wentylator jest bardzo cichy i temperatura na procesorze graficznym niewiele ponad 40 stopni. Jest to Zalman podobno.

niedawno kupilem takiego palita, ladnie sie kreci ;]

natomiast temperatura to:

-52'C normalnie

-70'C w stresie

 

Rozmontuj i złóz ponownie chłodzenie, miałem takie same temperatury jak dostałem karte. Rozmontowałem chłodzenie (które jest banalne w montazu i składaniu tego spowrtoem) dałem AC ceramique i temperaturki max 53c w stress.

wow 53'C w stresie nice :o

tak myslalem ze cos sie za bardzo grzeje, dzieki za pomoc ;)

Edytowane przez otw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Galaxy, wyrobiona bdb opinia na temat tych kart... Gainward też dobry ale galaxy ma już na starcie ustawione 540Mhz GPU co do palita... niska cena, pewnie dobre wykonanie ale coś słyszałem o luzowaniu timingów na pamieciach... nie wiem jak to z tym jest?

Palit=Gainward, Gainward ma niby pamięci 1.2ns, ale oc jest dość podobne do Palita. Mój egzemplarz Gainwarda chodzi na 645/850-860.

 

Ja bym kupił Palita a za resztę kasy może jakieś lepsze chłodzenie.

Nie trzeba kupowac lepszego chłodzenia, bo karta w stressie ma 53c ;)

 

Stawiam na Palita tyle że 2447686[/snapback]

niedawno kupilem takiego palita, ladnie sie kreci ;]

natomiast temperatura to:

-52'C normalnie

-70'C w stresie

Rozmontuj i złóz ponownie chłodzenie, miałem takie same temperatury jak dostałem karte. Rozmontowałem chłodzenie (które jest banalne w montazu i składaniu tego spowrtoem) dałem AC ceramique i temperaturki max 53c w stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie ATI czasem przegrywa dość sporo i nawet OC w 79GS nie jest do tego potrzebne. Dla przykładu Cold Fear ( tu działanie radka to porażka), Hitman (http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468-25), CoH.

 

Ja bym brał Galaxy lub Palita. Galaxy bo dobra a Palit bo tania i można mieć na coś innego.

 

Chyba jedyne plusy radzia to dobre działanie w Carbonie i HDR+AA (który momentami jest bezużyteczny lub nie działa jak powinien).

 

Ee to bardzo wiele tytułów wymieniłeś. I właśnie przez takich jak ty "doinformowanych" ludzie mają złe zdanie o ATI. Cold Fear mądralo nie ma sporych wymagań to raz ,więc działa bardzo płynnie.To samo Hitman:BM ,COD 2 ,DooM3 ,F.E.A.R ,HL2E01(HDR+AA ;) ) , etc.. I żadnych problemów z grafiką jeśli o to Ci chodziło.

 

Żadnych problemów ze sterownikami jak to wiele osób na tym forum twierdzi. Naczytacie się bzdur ,nie przetestujecie samej karty a gadacie :| Na tej karcie mam prawie 10K w 3Dmark05 w CS:S 138 FPS (nie wiem czy to dużo czy mało ale jest płynnie) w stress test. Cod 2 działa płynnie a spodziewałem się sporych spadków FPS. Do tego ciche chłodzenie w PowerColor i ASUS ,AA + HDR (mi.n w FarCry ostatnio sprawdzałem). Karta nie nadaje się do O/C i to jest jej jedyny minus. I będę to tyle razy powtarzał i odpierał ataki na ATI aż ludzie zrozumieją że nie tylko NV istnieje ,a Radeony są jak najbardziej OK. :) Co do samego porównania to w HL2 ,czy NFS:Carbon radek ma znaczną przewagę bo sobie lepiej radzi. Z D3 ,Oblivion ,F.E.A.R radzi sobie lepiej 7900 GS jak chyba wszystkie geforce'y ,bo te gry lepiej działają z nimi. Tytułów oraz % różnicy w wydajności jest śmieszny ,dlatego też uważam że obie karty są dobrym wyborem ,a nie jak co niektórzy krytykują x1950 series i zachwalają 7900. Czyżby fanboy'e NV ? ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne większość gier gdzie jednym z filmików wstępnych jest logo Nvidii chodzi lepiej na grafach tego producenta.

W sumie testować grafy w grach to przydałoby się szukać tytułów nie "sponsorowanych" przez NV czy ATI/AMD. :)

 

Choć prawdą jest, że 7900GS można dostać taniej, a w tytułach gdzie X1950PRO wygrywa, po o/c nie jest już tak wesoło.

 

I żeby nie było, żadnym fan-boy'em nie jestem (mi to lotto, czyjego producenta mam części w kompie, byle by były najkorzystniejsze wydajnościowo (no i cenowo)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...