Skocz do zawartości
Igorek321

Kłopot Z Via Rhine Ii Fast Ethernet Adapter

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem latopa z karta sieciowa Via Rhine Ii Fast Ethernet Adapter. Gdy podepbe do niego kabel z lana komputer wykrywa ze jest wpięty kabel, ale nie może pobrac żadnego adresu IP, bramki i maski. (wszystkie parametry w protokole internetowym w mojej sieci musza byc ustawione na automatyczne). Gdy podłączam ten sam kabel z lanem do stacionarnego komputera (teraz na nim siedze) komputer odrazu pobiera wszystkie adresy i mam internet. Jaki może byc tego powód? Dodam jeszcze ze zainstalowalem sterowniki dolaczone na plycie dolaczonej do komputera (laptopa).

 

Prosze o pomoc, pozdrawiam Igor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie provider przyznaje adres IP i pozostałe dane sieciowe na podstawie MAC adresów kart sieciowych. Serwer DHCP nie posiada MAC adresu karty z laptopa i dlatego nie masz na niej neta. Może zmienić MAC adres sieciówki w lapku na taki jaki ma karta w komputerze stacjonarnym i wtedy powinno wszystko działać.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie provider przyznaje adres IP i pozostałe dane sieciowe na podstawie MAC adresów kart sieciowych. Serwer DHCP nie posiada MAC adresu karty z laptopa i dlatego nie masz na niej neta. Może zmienić MAC adres sieciówki w lapku na taki jaki ma karta w komputerze stacjonarnym i wtedy powinno wszystko działać.

Sorry ale jestem zielony w tym temacie. Jak zmienic ten MAC? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem z tą kartą na laptopie fujitsu siemens amilo pro v3515. Po podłączeniu do sieci na zmianę przeskakują komunikaty "pobieranie adresu sieciowego" i "kabel sieciowy podłączony". No i taka zabawa trwa w nieskończoność. Laptop nowy, stery z płyty dołączonej. Jest to moja sieć domowa, więc nie ma mowy o blokowaniu nieznanych adresów MAC. Próbowałem reinstalować sterowniki, lecz nie przyniosło to żadnych zmian. Teraz szukam nowej wersji sterowników, więc może to rozwiąże problem (dam znać czy pomogło). Mimo to jednak, może ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić :).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...