Skocz do zawartości
GTwice

Podzial Neta Z Wifi Na Szybko (prowizorka)

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

jest taka sprawa, ze mam neta przez wifi - taka duza siec, ze 100 kompow albo wiecej. u mnie wyglada to tak, ze mam AP, z niego idzie kabel do switcha, i stad do mnie do kompa i do sasiada. no i kupilem sobie laptopka i chcialbym sobie go podpiac. kupilem router Edimax BR-6204-Wg

 

http://www.edimax.com.tw/html/english/products/BR-6204Wg.htm - to jest opis ze strony producenta

 

ew taki opis:

Typ produktu Punkt dostepowy

Porty WAN 1 x RJ45

Porty LAN 4 X RJ45

Standard WLAN 802.11b, 802.11g, 802.3, 802.3u

Protokoły 802.11b, 802.11g, RIP v1, RIP v2

Funkcje WDS - Wireless Distributed System; DynDNS - Dynamic Domain Name System; NAPT - Network Address/Port Translation; NAT - Network Address Translation; PPPoE - Point-to-Point Protocol over Ethernet; DHCP Server - Dynamic Host Configuration Protocol Server; DHCP Client - Dynamic Host Configuration Protocol Client; IPSec pass-trough; PPTP pass-trough; L2TP pass-trough; funkcja DMZ

Wbudowany przełącznik Tak

Zarządzanie Z poziomu przeglądarki internetowej

Inne Port triggering - przyporządkowywanie zakresów portów wychodzących do przycho; dzieli dostęp do internetu dostarczanego poprzez modem DSLowy z wyjściem RJ45; dzieli dostęp do internetu dostarczanego poprzez modem TV kablowej; port forwarding (Virtual Server) - przekierowanie usług TCP/IP

 

chcialbym to tak rozwiazac, zeby udostepniac neta przez wifi z tego routerka na caly domek - da sie z tego urzadzonka? kompy w sieci sa sprawdzane po mac-u, wiec chyba powinno chodzic? (nie wiem, w kompach siedze dlugo, ale akurat z sieciami nie mialem wiele wspolnego). o konfiguracje sie nie martwie, bo admin ma kiedys wpasc to poustawia

 

druga sprawa, pilniejsza, to ze chcialbym teraz na szybko sobie zrobic neta na tym lapku, zeby posciagac co istotne i w ogole. niestety, admin moze zawitac dopiero gdzies za tydz, a chcialbym juz. wobec tego poradzil mi, zeby jakos ustawic tego routerka na maca mojego kompa, wlaczyc maskowanie i ma chodzic, tylko uwazac na obciazenie, bo jak zbyt mocno bede szalal, to mnie zablokuje, no ale to trudno, bede uwazal :P tylko jak to ustawic?!?! odpalilem konfiguracje tego routerka przez www i... "co ja tutaj robie?" pomoze ktos jak to ustawic? najlepiej dzisiaj/jutro, bo w tyg nie bedzie pewnie za wiele okazji, a pod koniec tyg to juz bedzie niepotrzebne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie routery z AP konfiguruje się bardzo podobnie, więc to powinno Ci pomóc http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_115391.html

 

Co do klonowania MAC adresu to poszukaj opcji "MAC clone" (lub podobnej) i wpisz MAC adres swojej sieciówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz, wlasnie mialem napisac, ze udalo mi sie poradzic - akurat kumpel kiedys raz cos komus ustawial i podpowiedzial, wiec sie udalo. tak wiec temat do kasacji lub zamkniecia, a tobie PartyBOY mimo wszystko dziekuje :) moze komus sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak? no coz:

1. ustawienie opcji stalego ip na routerze dla sieci zewn., maska podsieci, brama itp

2. wpisanie gdzie sie dalo mac-a mojego kompa (oczywiscie w opcji dla WAN, nie LAN)

3. konfiguracja sieci LAN, czyli tego co za routerem - ip routera, zakres adresow ip dla sieci, maska, itp itd - jak przy konfiguracji serwera; dodanie mac-ow sprzetu po kablu (blaszak) i najwazniejsze z najwazniejszych - wlaczenie NAT-u!!! jezeli ktos chce tak jak ja to rozwiazac, to po prostu musi to zrobic.

 

w zasadzie to jest skrotowo cala operacja - dochodzi jeszcze ustawienie wifi, ale na razie sie tym nie bawilem, po prostu dodalem mac-i lapka i pocketa mojego i dziala na razie

 

w zasadzie moglbym sie pokusic o jakies faq czy cos, bo nawet mam screeny z konfiguracji, ale wybaczcie, nie o tej porze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...