Skocz do zawartości
sobih

Moj Debiut W Krainie Wc, Hrhrh :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora i na mnie :].

Chyba z nudow, szukania atrakcji badz dla odmiany postanowilem zmontowac wc u siebie. Zbieralem sie juz kilka razy i za kazdym razem w pore uznalem ze nie potrzebuje tego/i tak nie mam czasu na dlubanie w kompie/kase wydam na cos innego/itp. W koncu dopadlo mnie ;) .

Sukcesywnie wchodzilem w posiadanie czesci. Uznalem ze skladac byle co i potem w tym grzebac i narzekac nie ma sensu, postawilem na sprawdzone graty. Dosc dlugo przegladalem galerie WC tu i na innych forach. Konsultowalem sie tez w tej sprawie z ludzmi z PPC, szczegolne dzieki dla Martinii'ego, poza tym niezastapiony Samhain i wszyscy piszacy na forum :) .

Po wielu ciezkich bojach (ofiary przemilcze :lol: ) moge pokazac jak wyszlo mi pierwsze WC.

 

poszczegolne zakupione graty:

 

Flowpin na CPU

Cube Ultra LE na CPU

Cube na GPU

Cube na NB

Cooltek Maxistream Triple + 3 Fandery

Grundfos UP15-14b

Innovateki 8/10

calosc na zlaczkach sk 8/10

uklad zalany borygo eko + demineralka (50/50) + odrobina barwnika UV Coolteka.

 

Wczoraj wzialem sie za skladanie WC do budy. Dotychczas moj uklad wygladal tak

:lol:

http://img440.imageshack.us/img440/9994/dscn1603kn4.jpg

jak to okreslil pmp - komp na pajaka ;) .

 

zakupilem na alledrogro starego big towera. po wstepnych konsultacjach z Dziuby'm mial byc to mod pod moj pomysl, ale chwilowo temat upadl.

 

obecnie w obudowie wyglada juz tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

i po podswietleniu uv

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

tyle. z wygladu jestem zadowolony, ale dopiero po fakcie zauwazylem ze pewne rzeczy mozna zrobic jednak lepiej... to dopiero pierwsze zlozenie, tak na szybko.

 

to co musze pooprawic/zmienic

- wyciac otwor na chlodnice u gory i cala chlodnice podwiesic bezposrednio. fandery dmuchaja w gore.

- grundfosa przekrecic o 180st kroccami do tylu budy. poprawi mi to prowadzenie wezy, na nb wkrece kolanko z wezem idacym do trojnika, ten wraz airtrapem schowa sie z tylu, obydwa weze do chlodnicy bede mogl poprowadzic tez tylem, bedzie to estetyczniej wygladalo imo.

- wykombinowac jakas przedluzke kabla pcie do grafy zeby moc go zawinac tak jak kabelki do sata dyskow.

(http://zenfist.pl/pID/1198.htm - moze da sie cos podobnego dobrac w dluzszej wersji???)

- prawdopodobnie zmienie dvdrw na sata i ten niebieski kabel ata zniknie.

- chcialbym jakos owinac te widoczne kable atx'a. nie bardzo mam pomysl jak to zrobic.

- skrocic odrobine waz cpu-gpu.

- zalozyc siakies oplotki na kable od katod badz je calkiem ukryc.

- skrocic srubki od mocowania bloku na gpu

- zmienic gabke na mniej usyfiona pod grundfosem :lol:

- mysle tez nad jakims bloczkiem na mosfety, ew. minimalny nawiew...

 

mam bixa2, moglbym go wpakowac dodatkowo za grundfosem w pionie nawet bez nawiewu, tylko 2 chlodnica nic tu raczej nie poprawi. chyba.

 

calosc pracuje cicho i z tego jestem zadowolony bardzo. jedyne co mnie teraz drazni to odglos raptorow (pod i nad dvdrw) i tego wd'ka w miejscu flopa. drapia i trzeszcza niemilosiernie, a pozbywac sie ich nie mam zamiaru :) . komfort pracy przy macierzy z dwoch raptorow jest ogromny. zapakuje je w scythe quiet drive'y prawdopodobnie. czekam na recke tomcat99'a na pimpmycase.

 

mysle tez nad przeniesieniem calosci do cm stackera 830, tylko ze tam nie ma gdzie ukryc chlodnicy i ogolnie moze byc mniej miejsca...

 

czas pokaze.

 

wszelkie uwagi i opinie mile widziane. wnioski skutecznie bede wcielal w zycie :) .

 

tempki podam za jakis czas, w porownaniu do freezera nizsze o 8-10st przy minimalnym nawiewie fanderow.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wlałeś do WC ? Węże Inno zielone UV z RN ? Skąd flowpin ?

Napisalem wyzej, borygo eko + demineralka 50:50 i 1/5 buteleczki barwnika coolteka uv zielonego.

 

Weze od Sama, uv zielone :).

 

Flowpin kupiony od Robota. Mial choinki, wkrecilem obrotowe sk 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB? A generalnie przyjemnie to wyszło, nap$#%&ala po oczach aż miło :wink:

ooops :blink:. brawo za spostrzegawczosc ;).

 

mowisz oczojebne? zawsze mozna cos dorzucic ;). moze w stackerze popuszcze wodze fantazji :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooops :blink:. brawo za spostrzegawczosc ;).

 

mowisz oczojebne? zawsze mozna coś dorzucic ;). moze w stackerze popuszcze wodze fantazji :lol:.

czekam,czekam :wink:

a tu:

http://img99.imageshack.us/my.php?image=dscn1618qw7.jpg

chyba SM8/10 (kolanko) nie za bardzo wyszło ,lepsza będzie chyba prosta złączka

...ups już widzę zasiłka deko koliduje...

czekam na final ze Stacker-em :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam,czekam :wink:

a tu:

http://img99.imageshack.us/my.php?image=dscn1618qw7.jpg

chyba SM8/10 (kolanko) nie za bardzo wyszło ,lepsza będzie chyba prosta złączka

...ups już widzę zasiłka deko koliduje...

czekam na final ze Stacker-em :)

byla prosta zlaczka ale waz sie zaginal wiec musialem zmienic na szybko. to niby big tower ale taki jakis sredniobig ;). gdybym top tej budy pociachal, chlodnica poszlaby od razu w gore i miejsce by bylo. na razie zostalo bez zmian. nie mam czasu i nerwow na odpowietrzanie ;).

 

stacker czeka w kolejce. na dniach sie okaze czy go przygarne czy odpuszcze. dobra cena kusi, ale panoramka 24" bardziej ;).

przy odrobinie checi wc mozna w 830'tce calkiem ladnie poukladac, tak mi sie wydaje przynajmniej. chlodnica na dole to i malo wezy i przejrzysty uklad.

 

kwestia w wydajnosci.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest. stacker zagoscil juz poki co na moim parapecie :lol: .

 

mysle nad montazem chlodnicy w srodku i urodzil sie kolejny patent. pierwszy opisany w poscie racucha.

 

otoz, moze udaloby sie chlodnice zamontowac w srodku budy w pionie tuz za rzadkiem zatok 5,25? wymiarowo bedzie pasowac na bank. zastanawiam sie nad sensownoscia tego rozwiazania i ew. przeszkodami jakie moga wystapic potem.

 

Dołączona grafika

 

chlodnica wejdzie. kroccami u dolu w strone pompki ktora teoretycznie bedzie na dole tuz za chlodnica w dolnych zatokach. kabli od zasilacza mam tyle ze bez problemu mi ich wystarczy, ew. dorobie przedluzki, to juz pikus jest.

 

Dołączona grafika

 

do zatok moge je wpuscic dla porzadku robiac otwor w boczku ktorejs dolnej zatoki albo zupelnie dolem pod zatokami.

 

pytanie - czego nie przewidzialem i czy Waszym zdaniem stawiajac na wydajnosc lepiej byloby jednak zostawic chlodnice w pocietej podlodze i wiatraczki dac pod/nad ssace/dmuchajace???

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victor tylko ze filmik do ktorego dales link - to film o montazu chlodnicy w Stacker 810 a nie 830 jaki ma autor tematu :)

 

Od razu Sobih moge Ci powiedziec, ze jak wsadzisz chlodnice do przodu ( chlodnica 2x120 ) - zostaja Ci wolne dwie zatoki 5.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu Sobih moge Ci powiedziec, ze jak wsadzisz chlodnice do przodu ( chlodnica 2x120 ) - zostaja Ci wolne dwie zatoki 5.25.

mam na mysli miejsce tuz za zatokami, w sensie za zamontowanymi gratami w 5.25, nie przed nimi.

 

albo...

 

te kolka chiefteca i w podlodze. nie moge sie zdecydowac :? . z kolkami 5,5cm i podstawka ok 3,5cm mam podloge dosc wysoko. wystarczyloby mi wtedy na chlodnice i wiatraczki pod spodem, otwor w podlodze przysloniety grillami/siateczka. nawiew od spodu do srodka albo z gory w podloge :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli miejsce tuz za zatokami, w sensie za zamontowanymi gratami w 5.25, nie przed nimi.

 

albo...

 

te kolka chiefteca i w podlodze. nie moge sie zdecydowac :? . z kolkami 5,5cm i podstawka ok 3,5cm mam podloge dosc wysoko. wystarczyloby mi wtedy na chlodnice i wiatraczki pod spodem, otwor w podlodze przysloniety grillami/siateczka. nawiew od spodu do srodka albo z gory w podloge :lol: .

Aaa no chyba ze tak. Ale bedzie to na styk jak bedziesz chcial ja dac za urzadeniami 5.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj lepiej chłodnicę na spód, będzie lepiej. Sam tak chciałem w swoim Antecu zrobić kiedyś, no i jestem ciekaw jak to wyjdzie :D Poza tym, będzie niepowtarzalnie bo chyba nikt tak tutaj nie ma zrobione :D

 

Ja bym dał chłodnicę od spodu i wentyle w środku, równie dobrze mogą wypychać powietrze na zewnątrz, żeby nie ciągnąć kurzu z podłogi.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle dmuchaja w dol, poza obudowe. calosc urosla o 5,5cm przez kolka chiefteca. calosc nadal jest dosc sztywna wiec jest ok.

 

 

 

koniec koncow bude pocialem wyzynarka boscha z brzeszczotem do blachy ;).

 

jak na dwie "prawie" lewe rece wyszlo chyba nienajgorzej <_< .

 

http://img186.imageshack.us/img186/6586/dscn16412xd.jpg

 

 

 

przekombinowalem troche bo dla lepszego umiejscowienia pompy i wezy wykrecilem z niej odrobine kolanka (krocce) i kurde teraz przeciekaja. Martinii mial mi wyslac juz proste i te bede mogl w nowym polozeniu pompki wkrecic do oporu wiec bedzie szczelnie. poza tym kosmetyka.

 

wiecej fotek wkrotce ;).

 

btw. wiecie gdzie moznaby zanabyc siakies fajne chromowane grille 12'tki? :)

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na dwie "prawie" lewe rece wyszlo chyba nienajgorzej <_< .

http://img186.imageshack.us/img186/6586/dscn16412xd.jpg

btw. wiecie gdzie moznaby zanabyc siakies fajne chromowane grille 12'tki? :)

he no bo gorzej to juz sie nie dalo chyba :) aa grile poszukaj na allegro czasem sie trafia jakies fajne sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...