Skocz do zawartości
sobih

Moj Debiut W Krainie Wc, Hrhrh :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeeeezu, coś Ty zrobił ze Stackerem :mur:

 

 

 

toz to tylko buda, zadna swietosc :blink: . ani sie nie zepsula ani jej nie ubylo :wink: .

 

z wc nie zrezygnuje, chlodnicy 3.120 wiszacej za buda bym nie chcial, to praktyczne rozwiazanie...

 

kwestia gustu imo.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wyciecie laserem krzykneli mi tyle ile zaplacilem za stackera - podziekowalem.

 

jakiekolwiek ciecie mechaniczne w firmach zajmujacych sie tym w wwie na specjalnej maszynie wymagalo roznitowania calego spodu i dostarczenia samej blachy. niby ponitowac na nowo zadna sztuka, ale balem sie ze buda straci przez to sztywnosc i bedzie kupa.

 

caly otwor zarowno od spodu jak i z gory jest przysloniety chlodnica. nie widac nigdzie zadnej szczeliny. na zywca wyglada duzo lepiej niz na fotce.

 

rysy w srodku widoczne na fotce sa po poprzednim wlascicielu ktory czesto i gesto zmienial jej zawartosc.

 

na zewnatrz nie ma zadnych zniszczen. wyglada jak wyjeta z pudla.

 

nie widze zadnego problemu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis doprowadzilem swoje wc do wersji na razie ostatecznej ;) . kabelki uporzadkowane, weze poprowadzone tak ze nie ma sie czego przyczepic, calosc dziala bez problemu :) .

 

czekam na bloczek na ram od misia, z checia kupilbym tez bloczki mipsa na mosfetki - jakby ktos chcial sie wyzbyc walic do mnie jak w dym.

 

po kolei.

 

najpierw najbardziej drazliwy temat <_< .

 

Dołączona grafika

 

otwor pod chlodnice i koleczka chiefteca w pelnej okazalosci ;) .

pisalem wyzej dlaczego tak a nie inaczej, mozecie marudzic, dla mnie jest ok.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

chlodnica uzbrojona w fandery. nawiew skierowany na zewnatrz.

przydaloby sie jedynie moc jednym potencjometrem regulowac wszystkie 3 jednoczesnie, wie ktos z Was jak to zrobic???

 

zmiany jakie zaszly:

 

Dołączona grafika

 

wkrecilem obrotowe kolanka po jednym w bloczki na gpu i nb. poprawilo mi to prowadzenie wezy i uniknelem zagiecia weza zaraz przy gpu.

 

Dołączona grafika

 

skrocilem odcinek miedzy pompa a trojnikiem. dzieki temu duzo latwiej udalo mi sie napelnic i odpowietrzyc calosc. poza tym jakby woda szybciej krazyla... B-)

rysy wewnatrz po poprzednim wlascicielu :-P .

 

Dołączona grafika

 

pompka idealnie miesci sie w zatoke. rowniez kolanko obrotowe przez redukcje z 1/2" na 1/4".

gdyby ktos chcial zanabyc do grundfosa kolanka 1/2" na sm 8/10 bez zadnych redukcji nie obrotowe - zapraszam :].

 

no i caloksztalt ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

czekam na grille 120mm od Maniakalnego, AutoCad Mastera :D

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b.fajnie wyszło ,szczegolnie to :

http://img101.imageshack.us/my.php?image=66086930je4.jpg

no i jak z temp. ??

mamy w sumie 4 Stackery zwodowane i każdy na inną modłę ,wdzięczna buda trzeba przyznać :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas na temperaturki. buda zamknieta, okno w pokoju zamkniete.

burdel na pulpicie - bezcenne ;)...

 

procek chodzi 300x9 1,4v, grafa x800pro@xt 500/500.

 

 

fandery na minimum.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

fandery max

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

staralem sie zrobic dosc dokladne porownanie bo chyba bede mial troche inna chlodnice :].

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro rano sie tym zajme. dobre L4 nie jest zle ;).

 

temp w pokoju pozostanie nieznana, nie mam za bardzo czym zmierzyc :).

 

mam za to byle jaki termometr akwariowy ktory mierzy mi temperaturke wody przy trojniku.

 

3ghz to ten procek nie poleci raczej na tyle stabilnie zeby go jakim primem potestowac, ale poszukam jako takiej stabilnosci dla 1,55v. orthos chyba zbedny, to tylko venice.

 

cos jeszcze?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i coz. na biosowym 1,55v moj procek polecial jedynie:

 

Dołączona grafika

 

oczko wyzsze htt wywalalo orthosa po kilkunastu minutach. przecietne venice.

 

musialem dac nawiew na ten czujnik od zasilania procka bo przy 53st od razu sie wywalalo, obojetnie na takty.

 

ciekawe dlaczego w coretemp temperaturka jest duzo wyzsza? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumacz mi tylko z jakiej przyczyny cos mialoby sie skraplac? O_o

np jak masz FWC to jak w wężach jest za zimna woda i ciepło w pokoju to zaczyna się robić mokro :razz: I przypuszczałem że jak na zewnątrz zimna w środku gorąca to może się coś skraplać ze względu na dużą różnicę temperatur. Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc twoim tokiem myślenia po wyłączeniu wentyla na procu na radiatorze powinna się skraplać woda ze względu na dużą różnicę temperatur? ofc mówię o temperaturze pokojowej, choć to i tak bez znaczenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimnym powietrzu mieści się mniej wody, więc jak ciepłe powietrze z pewną ilością wody ochłodzisz, to jak przekroczysz maksymalną pojemność powietrza dla danej temperatury, to wydzieli się wilgoć pod postacią rosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimnym powietrzu mieści się mniej wody, więc jak ciepłe powietrze z pewną ilością wody ochłodzisz, to jak przekroczysz maksymalną pojemność powietrza dla danej temperatury, to wydzieli się wilgoć pod postacią rosy.

popieram, jestem w 2 technikum i bralem o tym ostatnio lekcje z geografii :) Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala zmiana w ukladzie.

 

 

Dołączona grafika

 

na stale zawital apogee gt.

tempki w porownaniu do flowpina ok 2-3st nizsze, takie pobiezne wnioski na dzien po zmianie.

 

 

za flowpina mam oferte 95zl poki co.

cube poszedl na allegro za 113,50 :D

 

niewiele doplacilem ale nawet dla samego wygladu apogee gt warto.

jakosc wykonania nie powala niestety. bardzo ostroznie wkrecalem kluczem krocce w ten czarny top i jeden gwint minimalnie mi sie scial :/. wygrzebalem inna zlaczke z dluzszym gwintem i na szczescie jest szczelnie, ale budzi juz nieufnosc, nie tego oczekuje sie za te pieniadze. jakby jeden gwint byl duzo bardziej miekki niz drugi :|. nvm. bloczek dziala.

 

i tak jeszcze przy okazji...

jakis czas temu sprzedalem lezacego na polce bixa 2'ke, az za 160zl :).

 

pierwotnie bieda z nedza, wygladal tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

a po odnowieniu u Mechl!n'a

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

wnioski nasuwaja sie same :)...

chcesz wypieknic swoja chlodnice - wal do Mechl!na jak w dym :). perfekcyjna robota.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oring zmienilem na grubszy, bow.

 

 

 

swiftech... coz. kazda liszka swoj ogonek chwali. tak chyba bylo ;). producenci drukarek zalecaja oryginalne materialy eksploatacyjne tez ;)... itp itd.

 

zostawisz u siebie ta nibychoinke? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...