Skocz do zawartości
Złodziej

Restart Po 60 Sek. Z Przyczyn Innych Niż Trojany ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gram sobie dziś w dość wymagającą dla procesora i grafiki grę (Civ4 Warlords) , więc BSOD z powodu np. przegrzania sprzętu by mnie nie zaskoczył, ale stało się coś dziwnego. Najpierw komp się zmulił - zamknąłem grę i wyskoczył błąd z lsass.exe i informacja, że system się zrestartuje po 60 sekundach.

Takie zjawisko nigdy mi się nie przytrafiło, ale kojarzy mi się tylko z Blasterem czy Sasserem. Sęk w tym, że po restarcie przez kilka godzin narazie wszystko jest OK, narzędzie do usuwania złosliwego oprogramowania, które ściągnąłem ze strony MS nic nie znalazło. Podobnie Kaspersky i Spybot. HijackThis nie pokazuje nic "nieczystego". Poza tym poprawki na Blastera to wyszły już chyba "lata temu"... Więc nawet jeśli nie aktualizowałem Windowsa miesiącami to nie powinno być problemu.

Dopiero dziś ściągnąłem ostanie... 35 poprawek :) - ale zrobiłem to po testach.

 

Czy taki błąd może być spowodowany przez sprzęt (np. zasilacz) lub po prostu przez wadliwie działające oprogramowanie, nie mające jednak nic wspólnego z malware ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nawet nie jest Sasser to zapewne jakaś jego odmiana. Z tego pamietam to bardzo trudno go wykryc, a co do łatki na niego to byłaby bardzo przydatna.

Tu może znajdziesz cos pomocnego: Link

Edytowane przez MalcolmX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jedynym niewyjaśnionym zjawiskiem jest fakt NIEPOWTÓRZENIA sie problemu. Problem wystąpił tego dnia co napisałem temat. Żaden z w/w programów do wykrywania/usuwania trojanów nic nie wykrył. W tym narzędzie Microsoftu do usuwania syfów. Poprawki Microsoftu mam ściągnięte również 1 stycznia.

Czyli co się stało ? 1 stycznia zaatakował mnie nieznany żadnemu z w/w programów trojan, na którego jednak wystarczyło zainstalowanie poprawek MS ? Była na niego poprawka, a narzędzie usuwania z grudnia 2006 nie znało go ? Delikatnie mówiąc to wszystko jest dziwne :P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to wiem. Nie pamiętałem oczywiście, ale po fakcie zaraz zajrzałem na forum by sobie przypomnieć. Sęk w tym, że sądząc po objawach czyli... ich braku, to chyba mi się śnił ten błąd, bo nie wystąpił więcej. A na to chyba nie ma rady :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...