Skocz do zawartości
slonik

Sempron 3300+ Grzeje Się

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam!

Nie wiem czy to normalne, ale mam wrażenie, ze laptop nieco grzeje się(pomijam, ze spod jest bardzo gorący). Z obsrewacj (program everest) przy normalnej pracy (www,poczta,word itp) temperatura :

 

- procesor 50 stopni

- dioda procesorowa 76 stopni

 

przy grze (np mafia gdzie grafika jest ważna) po około 20 min :

 

- procesor 84 stopni

- dioda procesorowa 102

 

Czy cos jest nie tak?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile temp są podawane prawidłowo to jest WOW ;] proponowalbym wyjąc proca i wysmarować. sprawdzić czy wentyl chodzi itp

Dzieki za odpowiedz. A czy lepiej to oddac do serwisu..czy tez sam moge? Laptopik ma jeszcze rok gwarancji. Czy Fujitsu Siemens ma jakies plomby na śrubach itp?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym sie tak kolega podniecil... :mur:

Co za WOW, normalna temperatura z odczytu z diody termicznej z jadra... :huh:

To raz... A dwa... Matko boska, po co ma wyjmowac procka do smarowania go pasta...

Wystarczy zdemontowac cooler, ale nie jest to takie proste jak w stacjonarce... Wiec...

Co do smarowania przez autora watku, to skoro masz gwarancje... To zglos usterke... Wyslij komputer do serwisu, od tego jest gwarancja!!!

Darz bor... :D

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A czy lepiej to oddac do serwisu..czy tez sam moge? Laptopik ma jeszcze rok gwarancji. Czy Fujitsu Siemens ma jakies plomby na śrubach itp?

Pozdrawiam

 

Jest gwarancja więc ta biedę pozostaw serwisowi.

 

Sam możesz więcej narozrabiać i stracisz gwarancję. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50st przy normalej biurowej pracy to jest bardzo przyzwoita temperatura. Nic złego sie nie dzieje.

Kazde laptopy sie nagrzewaja (zwlaszcza od spodu) bo poprostu malo tam miejsca i juz nie ma miejsca na mechaniczna cyrkulacje powietrza, a pamiec, dysk itp potrafia sie troche nagrzac.

 

Chyba najwyzszy czas zeby ktos zrobił FAQ na temat laptopow, skoro ludzie zadaja takie podstawowe pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Mastha wroci to moze cosik tam skrobnie w tym temacie ;)

mam tego samego lapka..i tez mnie to irytowalo. powiem krotko. zmniejszylem napiecia i wylaczylem taktowanie 1,8 i 2,0 ghz. potem smarknalem na procka artic silver 5 no i wszystko pomoglo...lapek teraz nie przekracza 60 stopni...nie ma bata........na wolnych obrotach lapek utrzumuje temp procka miedzy 38-45.....przy graniu max 55 stopni.....przy wylaczonym wiatraku..bo taka jest opcja na obudowie....lapek max 60 stopni...pozniej zaczyna sie schladzac do 50 i znow cisza....i taki bajerek...normalnie jak wcisniesz wylaczenie wiatraka to masz caly czas 800mhz.... ja mam oczywiscie 800-1600 :) po prostu wystarczy uzyc programu RMClock i nie przesadzic z ustawieniami..u mnie wszystko pieknie chula i jestem zadowolony...przyznam szczerze ze nie narzekam teraz na brak 1,8 i 2.0 ghz....bo wlasnie zwlaszcza 2 giga wprowadza lapka w szał wiatraka i zabujcze temp...

 

paste radze i tak zmienic....bo nasmarkana na bank masz jak ja mialem silokon. i to jeszcze byl osmarkany na calej plytce.

 

a propo gwarancji...ja mam jeszcze rok gwarancji...nie ma zadnych plomb na srubkach...nic podobnego i lapek byl juz dwa razy w serwisie w wawie...pierwszy raz.....za to ze wgralem nowego biosa i sie nie chcial uruchamiac wogole..drugi raz padl inwerter od lcd....wiec jak widac..wszystko bylo spowodowane nie tym ze cpu jest usatwiony niefabrycznie...w dodatku pisalem juz o tym na tym forum.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nizsza, ktora i tak jest dosc wysoka...

Jezu a idz zesz z nim do sklepu gdzie kupiles...

... oddaj laptopa, kup np. Xboxa i nie zadawaj wiecej podobnych pytan.

 

trzeba bylo kupic celerona 1.5 ghz to by ci sie nie grzal

wow, chcialbym to zobaczyc

chyba ze mowisz o wyłaczonym komputerze, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... oddaj laptopa, kup np. Xboxa i nie zadawaj wiecej podobnych pytan.

wow, chcialbym to zobaczyc

chyba ze mowisz o wyłaczonym komputerze, hehe.

a zdziwilbys sie jak cholera....akurat tak sie sklada ze moj kumpel ma asusa z celeronem 1.5 i napisze krotko. Zimno i cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdziwilbys sie jak cholera....akurat tak sie sklada ze moj kumpel ma asusa z celeronem 1.5 i napisze krotko. Zimno i cicho

Mialem poprzednio amilo l7300 1,4 Celeron. Troszke sie grzał, ale w normie. Czasami..ale to czasami miałem wrażenie, że wentylator nie działa bo laptop był gorący i cisza. Reset i wszystko się załączało..cos w FS z tymi temperaturami różnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem poprzednio amilo l7300 1,4 Celeron. Troszke sie grzał, ale w normie. Czasami..ale to czasami miałem wrażenie, że wentylator nie działa bo laptop był gorący i cisza. Reset i wszystko się załączało..cos w FS z tymi temperaturami różnie :blink:

bo to wciaz amilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, chcialbym to zobaczyc

chyba ze mowisz o wyłaczonym komputerze, hehe.

 

a zdziwilbys sie jak cholera....akurat tak sie sklada ze moj kumpel ma asusa z celeronem 1.5 i napisze krotko. Zimno i cicho

Celeron 440 czyli 1.86 dość wydajny np. superPI 7.08 (8M) i tm.31-45max nawet na pościeli przy max obciążeniu nie przekracza tej tm. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 440 czyli 1.86 dość wydajny np. superPI 7.08 (8M) i tm.31-45max nawet na pościeli przy max obciążeniu nie przekracza tej tm. :-)

dokladnie..teraz mam celerona 420 1.6...i laptop zimny az mnie przerazil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 440 czyli 1.86 dość wydajny np. superPI 7.08 (8M) i tm.31-45max nawet na pościeli przy max obciążeniu nie przekracza tej tm. :-)

To może jakiś zrzut ekranu z superpi w tle i Everestem pokazującym temperatury? Chyba wszyscy chcieli byśmy zobaczyć jak Celeron ma przy tym niecałe czterdzieści stopni a wentylator milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen mam tylko ten co na forum jest w rankingu superPI http://images1.fotosik.pl/275/78fc582c9f64afb2.jpg

Czytaj ze zrozumieniem przy max obciążeniu ma 45 stopni a wentylator bardzo cicho wręcz mruczy prawie go nie słychać jak ci tak bardzo zależy to w wolnej chwili zrobię znowu test ale tak żebyś wiedział jaka jest tm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...