Skocz do zawartości
brandy0

Lg Gsa-h12l Super Multi Dvd Rewriter 18x

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płytek -> zmień na te od renomowanych producentów

2. Wyłączonego trybu DMA -> sprawdź w menedżerze urządzeń Windowsa, kontrolery IDE/ATAPI, ustawienia zaawansowane, jeśli jest wpis tylko tryb PIO, usuń wszystko z tej sekcji menedżera i restart

3. Braku zainstalowanych sterowników do chipsetu plyty głównej -> zainstaluj najnowsze

4. Nie poprawnego rozpoznawania szybkości płytki przez nagrywarkę -> uaktualnienie firmware'u nagrywarki, lub zmiana płytek na dobrze rozpoznawane przez napęd

5. Złej konfiguracji BIOSu i Windowsa -> wyłącz niepotrzebne programy w autostarcie i na pasku stanu, sprawdź ustawienia biosu

6. Źle ustawionego programu do nagrywania -> zwiększ bufor

 

Tyle z najczęstszych przyczyn długiego czasu nagrywania

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też mały problem z tą nagrywarką - według producenta max prędkość nagrywania to 18x, wsadziłem do niej DVD+R PLatinum 16x no i nagrywa tylko 12x, nie mogę tego zmienić - w czym tkwi błąd. Dodam że nie jest tak żle bo przy tych 12x nagrywa 4,5 GB w troszkę ponad 6 min. Jakby było 16x z pewnością powinno byc lepiej. Czy może to być wina programu do nagrywania - używam Nero 6 Ultra Edition 6.6.1.6? Jeśli to firmware - to jakoś nie mogę znaleźć żadnego do tego modelu. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Platinum nie jest zbyt cenioną firmą ;)

 

Spróbuj wsadzić Verbatima np. :) I płytkę 18x.

Jak płytka ma 16x to może być problem z nagrywaniem 18x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że jak płytka jest 16x to nie nagram 18x ale te 16x to by wypadało żeby nagrywała.

Ale nie rozumiem - ceniona nie ceniona, wszystko jedno, chyba? Bo nie wiem jak to działa - nagrywarka sobie sama dobiera jak będzie nagrywać - jak widzi Platinum to da na 12x max a jak bedzie Verbatim to go nagra 18x. Na czym polega selekcja prędkości nagrywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować innego programu do nagrywania. Choćby darmowego - jest ich pełno.

 

Albo zaktualizuj Nero. Jakoś jak przeglądałem google to nikt nie pisze o problemach z nagrywaniem 18x.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może mi ktoś wyjaśni - jak to działa czy nagrywarka sprawdza jaka ma płytę i do tego dobiera prędkość nagrywania - nie można wymusić więcej ?. Bo jeżeli tak - to po prostu może nie rozpoznaje poprawnie Platinuma 16x. Słyszałem że może to być wina Firmware'u tylko sęk w tym że nigdzie nie mogę znaleźć żadnego to tej nagrywarki.

P.S. Mam już teraz najnowszego Nero 7.5.9 ale dalej to samo, czyli max 12x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może mi ktoś wyjaśni - jak to działa czy nagrywarka sprawdza jaka ma płytę i do tego dobiera prędkość nagrywania - nie można wymusić więcej ?. Bo jeżeli tak - to po prostu może nie rozpoznaje poprawnie Platinuma 16x. Słyszałem że może to być wina Firmware'u tylko sęk w tym że nigdzie nie mogę znaleźć żadnego to tej nagrywarki.

P.S. Mam już teraz najnowszego Nero 7.5.9 ale dalej to samo, czyli max 12x.

 

 

 

Sądzę,że nagrywarka ma zabezpieczenia przed kiepskimi płytami. Płytki takie jak Platinum bywają źle wyważone i taka płytka przy większej prędkości po prostu rozpadłaby się w napędzie.

 

 

 

Już były takie przypadki.

 

 

Siła odśrodkowa by ją zniszczyła :)

 

 

A na niektórych płytkach pisze np. 16x certified. Znaczy to że prędkośc nagrywania jest sprawdzona przez producenta. Tak pisze np. na Verbatimach.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Problem z moim napędem opisałem tutaj

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...d=2463765

 

...

wymieniłem taśme i dalej to samo.

 

zrzut z Nero InfoTool

Dołączona grafika

 

 

BTW

Gdzie mogę ściagnąć najnowsze stery do LG? Te w windzie są z 2002 roku.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do ostatniego pytania o firmware do H12L?

 

 

 

Producent na swojej stronie nie ma. Trzeba poczekać. Ja nie wgrywałem firmwaru i wszystko mi śmiga :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent na swojej stronie nie ma. Trzeba poczekać. Ja nie wgrywałem firmwaru i wszystko mi śmiga :)

Witam

 

Moje pytanie dotyczy szybkości rozpoznawania płyt DVD na tej nagrywarce. W programie testującym

Nero wykazuje mi około 20 s. Jak dla mnie jest to stanowczo za dużo. Czy mogę prosić o wyniki w tym zakresie. Być może ten typ tak ma. Dziwi mnie to, ponieważ H10N ma ponoć około 10s. H12l przecież jest nowsza!

Aha, ma aktywowany tryb UDMA-66.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...