Skocz do zawartości
SEBI

POMOCY!!! RAID+IDE1+IDE2

Rekomendowane odpowiedzi

O dawien dawna wyglada to u mnie tak :

Zawsze biore płyte z RAIDEM i dysk podłanczam pod niego (choc to nie ma sensu bo ponoć do tańca trzeba dwojga) no ale tak robie , pewnie kwestia przezwyczajenie.Pod IDE 1 podłanczam DVD a pod IDE 2 NAGRYWARKE .Czyli sumójac RAID-HDD , IDE1-DVD , IDE2 - WYPALARK Aale gdzy zapuszczam PCMARKA2002 to nie widzi dysku czyli jest ale go nie ma i go nie testuje.

Mam zamiar zrobic porzadki na dysku i zmienic przy okazji system z ME na XP (choc jak narazie nie mam do niego przekonania).

I teraz jest takie pytanie czy nie lepiej by było jak bym miał podłaczony pod IDE1 -HDD pod IDE2-DVD a pod RAID-WYPALARKE czy moze jest jeszcze jakis inny sposób podłaczenia tego ale niechciał bym mniec dwóch elementów na jednym kablumajac na uwadze ze ma to chasać pod XP i zeby nie było problemów przy wypalaniu płytu w locie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji XP przełącz dysk na zwykły kontroler IDE bo prawdopodobnie instalator nieznajdzie HDD. Tyle moge ci powiedzieć, a pozatym ja bym podłaczył DVD i Nagrywarke na jednej taśmie do IDE a na drugim złączu IDE dał bym HDD. Jeszcze wyłączył bym Raid z biosu w celu szybszego startu kompa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale gdy jest i cdrw i cd na jednej tasmie to windows w nero pluje sie coś o buforze .. i gdzies slyszalem ze wolniej nagrywa ale tez kiedys tak mialem i teraz rozdzielilem i na jednej tasmie mam hdd i cd a na drugiej cdrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pod RAID0 single

CDRW pod IDE0 master

DVD pod IDE1 master

Podczas instalki na poczatku przy wgrywaniu sterow urzadzen zapyta sie czy masz sterowniki do innych kontrolerow IDE wtedy zapodajesz bodajze F6 (bedzie info ktory klawisz) zaladowujesz mu stery do ATA133 zintegrowanego Promise'a (ATA133 driver nie Raid driver) i jak to zrobisz to XP/2000 bedzie widzial dysk przy dalszej instalce.

Jeszcze jedna sprawa zworka na plycie musi byc ustawiona na ATA133 a nie na Raid (chyba i tak domyslnie jest na ATA133).

U mnie tak chodzi sprzet (z ta roznica ze mam dwa dyski w stripeRAID) bez problemu pod 9x jak i XP.

ODRADZAM podlaczanie pod kontroler Promise RAID napedow innych niz dyski twarde (optycznych) roznie bywa a juz na pewno nie CDRW.

Przez pewien czas mialem CDRW razem z CD na jednej tasmie (oba UDMA2) i kopiowanie w locie chodzilo spoko (bez uzycia Just Link po prostu bufor sie nie oproznial) wiec tak tez mozna tylko oczywiscie z wlaczonym DMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie jak bym podłaczył tak jak juz pisałem

 

IDE1 HDD

IDE2 DVD lub WYPALARKA

RAID DVD lub WYPALARKA

Wyluzuj stary...

większość producentów RAID-a NIE ZALECA podłączania napędów optycznych do kontrolera (CD , CDRW , DVD) - możesz zwalić kontroler...

Chociaż są też kontrolery niewrażliwe na podłączanie optyków

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku dlaczego chcesz podłączyć w tej konfiguracji :

IDE1 HDD+DVD

IDE2 WYPALARKA

Musisz wiedzieć, że dysk chodzi Ci na UDMA100 nagrywarka na UDMA33 lub PIO4 i jak podłączysz je razem to transfer będziesz miał taki jak najsłabsze ogniwo czyli UDMA33 lub PIO4, wg. mnie układ:

RAID HDD single master

IDE1 DVD master

IDE2 nagrywarka master

jest najlepszy i jeszcze to co pisali wcześniej przy instalacji XP musisz wcześniej zainstalować sterowniki (XP powiadomi Cię o tym klawisz F6 podczas instalacji). Jaki masz RAID ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...