Skocz do zawartości
slonik

Karta Dzwiękowa Fujitsu Siemens A1645

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziekuje bardzo za odpowiedzi na moje poprzednie pytanie. Będę obserwował temperaturkę procka, moze to normalne.

Mma natomiast pytanie związane z posiadaną karta dzwiękową. Z tego co wiem to vinyl AC' 97.

Niestety w porównaniu z innymi laptopami (poprzednio mialem amilo l7300) musze stwierdzic, ze gra to o wiele ciszej. Po podłączeniu do tv jest podobnie. Trzeba nieźle wzmocnić aby grało to porządnie. Z początku myslalem, ze to kwestia głośników, ale skoro w tv jest podobnie ....

Ktoś kiedyś powiedział mi, że ten model tak ma...że nie buczą głośniki , dzwięk jest czysty ale cichszy.

Będę wdzięczny za oświecenie mnie w tej kwestii.

Laptop to Fujitsu Siemens A1645 sempron 3300+

Pozdrawiam i życze Wszystkiego Dobrego w Nowym roku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziekuje bardzo za odpowiedzi na moje poprzednie pytanie. Będę obserwował temperaturkę procka, moze to normalne.

Mma natomiast pytanie związane z posiadaną karta dzwiękową. Z tego co wiem to vinyl AC' 97.

Niestety w porównaniu z innymi laptopami (poprzednio mialem amilo l7300) musze stwierdzic, ze gra to o wiele ciszej. Po podłączeniu do tv jest podobnie. Trzeba nieźle wzmocnić aby grało to porządnie. Z początku myslalem, ze to kwestia głośników, ale skoro w tv jest podobnie ....

Ktoś kiedyś powiedział mi, że ten model tak ma...że nie buczą głośniki , dzwięk jest czysty ale cichszy.

Będę wdzięczny za oświecenie mnie w tej kwestii.

Laptop to Fujitsu Siemens A1645 sempron 3300+

Pozdrawiam i życze Wszystkiego Dobrego w Nowym roku ;-)

mam tego samego lapka i powiem ci ze po prostu ten typ tak ma...nic nie poradzisz.

kupilem juz dawno karte creative notebook na pcmcia...i nie narzekam....a jak juz musze sluchac z wbudowanych glosnikow.....to po prostu daje na maxa...i wystarcza

 

 

BTW - skad zes wogole wytrzasnal tego lapka...on byl w sklepach w vobisie jakis rok temu.....wlasnie wtedy tez kupilem....czy kupiles uzywany?....bo jakbys kupil nowy to bys pewnie wczesniej narzekal na temperatury i glosniki na forum...jest nawet na forum moja recenzja tego lapka....mozesz sobie poczytac...napisalme ja rok temu odrazu po zakupie.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=197527&hl=

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Fu laptopy :]

nom nie wiem czy fu...ale jesli chodzi o umiejscowienie procka...to jest najgorsze miejsce...pod prawa łapą...i dlatego sie tak grzeje i sie ma odczucie ze zaraz kompik sie zjara. Sam miales FSC limerro wiec wiesz :).....ja wiem ze moj nastepny lapek..poczekam rok 9wtedy core 2 duo bedzie taniusie) to bedzie asus albo benq....(w co watpie)....

 

btw- oczywiscie ze najlepiej kupic maca, della, ibm czy sonego...ale tamte lapki sa po prostu drogie i nijak sie maja wyposazanie do cena...a nie tylko wykonanie sie liczy....wole miec w domu 100 calowy telewizor firmy fujitsu-siemens ktory bedzie srebrny i od czyszczenie obudowa bedzie sie rysowac...niz 21 calowy firmy ibm zrobiony z tytanu i wazyl 5 kilo. takie jest moje zdanie. Wogole nie rozumie tych ludzi, ktorzy nie maja kasy a kupuja lapki po 8 tysiecy. mieszkaja na wsi i maja meble za gierka i na srodku komputer za 8 kawałkow....pozal sie boze....wlasnie po recenzjach na roznych stronach widac takie przypadki.

jak ja bym mysial ta sam czescia ciala co oni...to chyba bym co tydzien lapka zmienial na nowego....totalny bez sens

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Lapka kupiłem używanego (10 miesięcy) ma 1024 ram i wygląda w sumie jak nowy..pudło papiery itp zapłaciłem 2360 zł ... nie wiem czy za duzo czy za mało w każdym razie w porównaniu z poprzednim amilo l7300 niebo a ziemia gdyby tylko nie dzwiek i grzanie sie ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladne pieniazki dales za niego...ja kupilem nowy i z torba vobisa dalem cos 3900. ;]

co do grzania sie. to jest to do zrobienia ...napisalem juz o tmy w poprzednim poscie...dzisiaj sprawdzielm glosnosc moich glosnikow w lapku..i powiem ci ze do cichych jednak nie naleza.....pamietma ze na poczatku wydawalo mi sie ze sa slabe...ale teraz graja normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladne pieniazki dales za niego...ja kupilem nowy i z torba vobisa dalem cos 3900. ;]

co do grzania sie. to jest to do zrobienia ...napisalem juz o tmy w poprzednim poscie...dzisiaj sprawdzielm glosnosc moich glosnikow w lapku..i powiem ci ze do cichych jednak nie naleza.....pamietma ze na poczatku wydawalo mi sie ze sa slabe...ale teraz graja normalnie.

Witam

Okazuje sie, ze serwis mam jakies 2 km w linii prostej od siebie. Co do grzania sie to zostawie im i zobaczymy co powiedzą. Co do dzwieku hmm musiałbym porównać :) Zastanawiam sie czy tez tego nie zglosic. To gra, ale po prostu ciszej...

Moze to kwestia ustawien bądź driverow??Cos jest nowszego niz na tej stronce FJ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okazuje sie, ze serwis mam jakies 2 km w linii prostej od siebie. Co do grzania sie to zostawie im i zobaczymy co powiedzą. Co do dzwieku hmm musiałbym porównać :) Zastanawiam sie czy tez tego nie zglosic. To gra, ale po prostu ciszej...

Moze to kwestia ustawien bądź driverow??Cos jest nowszego niz na tej stronce FJ?

Pozdrawiam

łeeeee...to co jest na stronce FSC to archaizm..popatrz na daty....ja sciagam najnowsze stery od producentow. do grafiki masz na stroniw ww.sis.com do dzwieku masz na stronie via arena....nawet do touchpada ze stronki producenta sciagam najnowsze. moze wlasnie tez mialem kiedys cicho bo uzywalem sterow z plytki. juz nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze nie znaczy lepsze - FSC modyfikuje stery czasami ;) Co do ustawienia glosnosci to jak najbardziej zmieniamy programowo (wiecej informacji w datasheecie do kodeka) i zmiana sterownikow moze czasem przyniesc oczekiwany rezultat. Jak ktos sie bawi w programowanie wysokiego poziomu to w sumie moze to sam zmienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze nie znaczy lepsze - FSC modyfikuje stery czasami ;) Co do ustawienia glosnosci to jak najbardziej zmieniamy programowo (wiecej informacji w datasheecie do kodeka) i zmiana sterownikow moze czasem przyniesc oczekiwany rezultat. Jak ktos sie bawi w programowanie wysokiego poziomu to w sumie moze to sam zmienic ;)

No wlasnie..ciakawe bo w skype jak podgłosze programowo to jest głośno.

 

 

No wlasnie..ciakawe bo w skype jak podgłosze programowo to jest głośno.

Aha jakie te drivery sciagasz bo tam na tej stronie area jest kilka (z napisem codek czy jakos tak - vinyl) i nie wiem czy to wszystko targac czy nie..

Będę wdzięczny za pomoc gdyz jestem w tym zielony :(

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...