Skocz do zawartości
Tony Soprano

Jaki Router + Karta Sieciowa [max 250zł + 150 Zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podłączyli mi neta po kablu, ale się nie zrozumiałem z providerem i myślałem że oni mi robią w domu Wirelessa, a tu lipa, bo przyszli podpięli kabelek pod kompa i koniec. Powiedzieli że jak chce do lapka to odpinam kabel ze złączki i wpinam do lapka, bo oni teraz już nie robią bezprzewodowo, ale jak chce to sam sobie mogę to zrobić.

 

Myślałem że będzie z tym spokój a tu muszę sam się użerać.

 

Problem jest następujący:

 

KOMP + LAPTOP + czasami 2 Laptop

i chce aby net w obu(w trzech) był bezprzewodowo. W lapku jest wifi wbudowany, więc potrzebuję pomocy w wyborze:

 

1) karty do kompa (nie wiem czy na usb czy na pci) max do 150 zeta oraz

 

2)routera (z opini znajomych i ludzi to jakiegoś linksysa WRT54G(L) ). ale tak max do 250 zeta.

Najważniejsze zeby mogl klonowac mac no i zeby mi obsluzyl siec 3 kompow!

 

 

Ewentualnie mogę się pomęczyć z netem po kablu do kompa, ale i tak w laptopie muszę mieć wireless!

 

 

Pozdrawiam i przepraszam za ewentualne błędy merytoryczne, ale w temacie sieci jestem niezbyt biegły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś na pytania. Co jest męczącego w necie podłączonym skrętką do kompa :blink: Kupuj WRT54GL i nic więcej...

Kable ciagniete przez mieszkanie !! A jest ich troche uwierz mi i malo estetycznie wyglada, tak gdzie sie da to sa przyklejone, gdzie sie nie da przybite do listwy od parkietu, ale sa miejsca gdzie wyglada to malo estetycznie! Wiec chcialem miec ladnie i poukladne. A i jeszcze w pokoju rozlozone kable od 5.1 wiec naprawde wolalbym Wireless! I tu się rozchodzi głownie o karte sieciowa do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałeś, że chodzi o względy estetyczne. Ja mam przez mieszkanie puszczone tyle kabli, że szok, ale wszystko jest zrobione porządznie i nic nie widać - przewody są wpuszczone w ściany, lub podłogi. Mniejsza o to, w taki razie polecam:

 

WL-8310

WL 760

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat: ja ten router radzi sobie z polaczeniami p2p. mialby pracowac w konfiguracji 2 kompy na kablu i lapek bezprzewodowo. Dodam ze urzadzenie bedzie na strychu a laptop pietro nizej.

 

Aha. i jeszcze ktora wersje kupic dokladnie, bo na Allegro widze kilka. Czy ten "speedbooster" to tylko chuyt martetingowy czy warto doplacic ?

Edytowane przez Mr.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...