Skocz do zawartości
KamilM

Foxconn 975x 7ab - Brak Podnoszenia Napięć, Czemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam płytę główną Foxconn 975X 7AB opartą na chipsecie Intel 775x. Do tego procesor c2d e6700 2.66ghz. Od samego początku nie można było regulować napięć CPU / MEM / NB. Tzn opcje odpowiednie są w biosie, mogę sobie podbić napięcie vcore, ale w rzeczywistości nie ma skutku, cały czas procesor ma vcore 1.275v.

 

Wgrałem więc najnowszy bios do mobo z 12 grudnia. Wszystko niby ok, itd. ale nadal zmieniać mogę sobie napięcia do woli a i tak cały czas jest 1.275v.

 

Ponadto w biosie mam dwie opcje: CPU Vcore Over Voltage Setting

oraz

CPU Termination Voltage.

 

Ta pierwsza jest w procentach, ta druga wyrażone w V. Bez względu za którą się zabieram, kupa... cały czas mam vcore procka 1.275v

 

WTF? Wie ktoś o co tutaj chodzi? Czemu nie mogę regulować napięć, moze ta funkcja jest wyłączona? Ale skoro tak, to po co niby dawali te opcje w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capone--> bios tak pokazuje, cpu-z, everest, fox one (program od o/c tej płyty) oraz widze po możliwościach o/c, że nic się nie poprawia, dochodzi do 3.1ghz i dalej już zwiechy.

 

Xtreme Addict --> a nie wiesz przypadkiem jak inaczej nazywa się ta zworka, w instrukcji obsługi nie ma info o takim jumperze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC Debug na foxie ? Pierwsze slysze.

 

Ta mobo tak ma :D Jakbys poczytal watek na XS o niej to bys wiedzial, ze bez normalnego biosu, ktory notabene sie jeszcze nie pojawil nic nie zdzialasz.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ghlight=975X7AB

 

Powodzenia.

 

 

ps. - tu masz bios zmodowany : http://www.thetechrepository.com/showthread.php?p=15#post15

 

I jak mozesz to zrob foto w duzej rozdzielczosci PCB mobo, bo moze jakas nowa rev <_<

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, co ciekawe, na tym zmodowanym biosie, mogę regulować napięcia pamięci ram oraz mostka NB, wcześniej nie mogłem :). Natomiast vcore nadal w miejscu.

Z tego co pamietam vcore nawet na tym modowanym nie dzialalo.

 

Troche im nie wyszedl pomysl z cyfrowym zasilaniem i tutaj mozna chyba przyczyny upatrywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...