Skocz do zawartości
ShDe

Overclocking Kurczaka

Rekomendowane odpowiedzi

zeby nieodbiegac od tematyki samego pjurepici azwa tematu jes jaka jes :D

ale do rzeczy

Potrzebujemy:

-Filet z pierśi kurczaka

-(skrzynke ;) ) wino pol-slodkie lub pol-wytrawne

-kartonik przecieru pomidorowego

-2 duze cebule

-olej kujawski lub oliwa z oliwek :D

-Patelnie, kuchenke, komplet nozy (siekacz-rebacz :D )

kk koniec zartow teraz do roboty:

kroimy kuraka w kostki, cebulki obieramy, kroimy w pol-plasterki. Rozgrzewamy tluszcz na patelni, wrzucamy kuraka, czekamy az sie troche podsmazy, wrzucamy cebulke czekamy az kuraczek ladnie sie usmazy a cebulka bedzie ladnie zeszklona. Jak stan na patelni bedzie tak jak opisalem przedchwila wlewamy przecierek na patelnie, mieszamy, sprawdzamy czy winko dobre wlewamy ok 200ml na patelnie, czekamy az sie chwile poddusi i wedle uznania dodajemy: bazylie, tymianek, czosnek granulowany, pieprz, sol czy jaka tam przyprawe lubimy tak aby na smakowalo :) dysimy wsio pod przykrywka jeszcze 5-10 min. Reszte winka podajemy do potrawy. Podajemy z pyrkami, drytkami ryzem czy co tam lubimy, ja najbardziej lubie bez zadnych tego typu plug-inow :D

 

Co do samej potrawki, mozemy dorzucic jakiejs papryki czosnku czy czegos wedle uznania, przecierz pomidorowy mozemy zastapic parzonymi i obranymi pomidorami lub pomidorami z puszki :)

 

Calosc po upichceniu u mnie wygladalo tak: :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

 

Życze wszystkim smacznego! jakby mi siecos przypomniao to dopisze pozniej :)

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko strasznie pływa w tym sosie. Juz po skłądnikach wywnioskowałem, ze to dosc oryginalne danie ;) Moze i smaczne ale sam wybierał bym kurczaka, przy ktorym i tak było by dosc sosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o to ze nieplywa tylko tego niepotrafie dobrze sfotografowac wszystko jest dosyc geste :) sam na poczatku mialem lekkiego cyka ze bedzie plywalo ale jak sie troche poddusilo okazalo sie ze jest ok. Jak zrobisz z pomixow z puchy lub ze swiezych napewno bedzie gestsze akurat mialem przecierek ktoremu konczyla sie data kurczaczek siedzial sobie w zamrazarce, llepetyna poszla w ruch i cos takiego sklecilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) milo mi :):):) z tym winkiem troche przesadzilem bo powinno byc go mniej chyba 50ml :P ale jak sie dluzej poddusi to i tak wyparuje :) polecam zamiast oleju uzyc oliwy z oliwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - chyba tez to zrobie - wyglada apetycznie :> Jesli chodzi o ,,zalanie'' potrawy to mi sie zdarzylo ,,zalac'' piwem szaszlyki, wpadlam w panike ze zamiast sie upiec to sie ugotuja w zupie piwnej, ale ,,zupa'' wyparowala i szaszlyki byly naprawde zawodowe:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - chyba tez to zrobie - wyglada apetycznie :> Jesli chodzi o ,,zalanie'' potrawy to mi sie zdarzylo ,,zalac'' piwem szaszlyki, wpadlam w panike ze zamiast sie upiec to sie ugotuja w zupie piwnej, ale ,,zupa'' wyparowala i szaszlyki byly naprawde zawodowe:>

Z tej zupy to mogłaś sos zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...