Skocz do zawartości
spartakus

Pdp Patriot Dual Llk 2x 1gb Ddr2 Epp 800mhz Cl4 / 1000 Mhz Cl5

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ... potestowałem trochę tak jak radziłeś. Wyjąłem dwie kości i testowałem parami. Najpierw na slotach dimm1 i dimm3 tak jak zalecane z instrukcji puściłem na noc 2 kostki i memtest nic nie znalazł. Test był poprawny. Potem wyjąłem te kości i puściłem inne dwie na dimm2 i dimm4 żeby też inne gniazda sprawdzić i tak samo żadnych problemów. Wynika z tego, że problem jest jak wkładam 4 kości jednocześnie. Nie wiem co teraz mam zrobić, aby zadziałało jak należy. Mam ab9pro i 4x1gb patrioty 800mhz 6400. Z tym, że w CPU-Z pokazuje mi że pamiątki jadą na częstotliwości 400 Mhz. Czy nie powinny na 800 skoro kości są 800? Czy to może być problem który powoduje u mnie zwieszki i blue screeny?

Podbij napięcie na NB, płyta sprawia problem przy obsłudze 4x1 z tego wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie miałem wcześniej czasu z tymi pamiątkami pokombinować, aby dobrze działały dlatego dopiero dzisiaj się odzywam ;) Napisałeś żeby podbić napięcia na NB. Wszystko fajnie tylko, że ja w temacie podkręcania jestem totalnie zielony, a podbijać napięcia to się boję bo nigdy tego nie robiłem a z tego co wiem memki łatwo spalić. Próbowałem poczytać coś na necie o taktowaniach i ogólnie o pamięciach, ale jakoś wszystko takie zagmatwane dla mnie to była i na dobrą sprawę nie wiem o co chodzi ... może za tępy jestem na to :mur: Mam abita ab9pro i 2 x PDP Patriot Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz CL5. Na początek czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego jeśli te pamiątki są 800mhz to w CPUz pokazuje mi 400mhz? Czy można jakoś zmienić napięcie pamięci żeby mieć pewność że nie spale? Gdzieś ktoś radził żeby zmienić bios, ale mam przedostatnią wersję biosu i z tego co czytałem to ostatnia nic nowego w kwestiach pamięci nie zmieniła więc nie wiem czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Cześć,

 

Nie miałem wcześniej czasu z tymi pamiątkami pokombinować, aby dobrze działały dlatego dopiero dzisiaj się odzywam ;) Napisałeś żeby podbić napięcia na NB. Wszystko fajnie tylko, że ja w temacie podkręcania jestem totalnie zielony, a podbijać napięcia to się boję bo nigdy tego nie robiłem a z tego co wiem memki łatwo spalić. Próbowałem poczytać coś na necie o taktowaniach i ogólnie o pamięciach, ale jakoś wszystko takie zagmatwane dla mnie to była i na dobrą sprawę nie wiem o co chodzi ... może za tępy jestem na to :mur: Mam abita ab9pro i 2 x PDP Patriot Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz CL5. Na początek czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego jeśli te pamiątki są 800mhz to w CPUz pokazuje mi 400mhz? Czy można jakoś zmienić napięcie pamięci żeby mieć pewność że nie spale? Gdzieś ktoś radził żeby zmienić bios, ale mam przedostatnią wersję biosu i z tego co czytałem to ostatnia nic nowego w kwestiach pamięci nie zmieniła więc nie wiem czy jest sens.

czlowieku spojrz chociaz 2 posty wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku spojrz chociaz 2 posty wyzej

Czyli rozumiem, że taktowanie jest w porządku. Zatem zostaje próba podbicia napięć dla pamiątek ... pytanie jak to zrobić żeby ich nie spalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że taktowanie jest w porządku. Zatem zostaje próba podbicia napięć dla pamiątek ... pytanie jak to zrobić żeby ich nie spalić?

Kwestia podbicia napięć nie pamiątek tylko NB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, właśnie z nudów rozebrałem Patrioty LLK 2x1 GB PC800,

 

oznaczenia na kosciach PM64M8D2BU-25PAC 0732PC. Czy ktoś wie czyje to są remarki i czego można się po nich spodziewać ??

 

 

edyta:

Dołączona grafika

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem te same LLK i mam dokładnie takie same oznaczenia. Napiszcie na ile u Was chodziły?

 

Jedno spostrzeżenie. Radiatory naklejone są fatalnie albo kości są na różnych wysokościach. Glut na niektórych w ogóle nie leży więc jak to ma ciepło odprowadzać? Podociskałem radiator i zobaczę czy to coś da. Liczyłem na solidniejszy produkt. :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ja glupi :/ kupilem dzis patrioty 2x1GB 800 llk bez patrzenia na forum :/ bo 2x512 sprawialy sie idelanie, patrze na nie w pudelku i juz widze jak sie bede w[ciach!]... przyjde do domu i sciagne z nich radki zobaczymy co tam maja pod soba

 

no to przychodze do domu suszarka do lapy i po radiatorze grzeje odklejam a tam:

elpidy :////

 

no nic wkladam do plyty 4 banki zajete (niezle to wyglada) (ustawienia 928Mhz 4-4-4-14 2.3v - tak lajtowo sobie chodzily 2x512) - maszynka nie wstaje - zmieniam banki pamieci - maszynka nie wstaje - zmieniam na defaultowe ustawenia wstaje - wykrywa tylko 2x512:/ mysle - spalilej juz pewnie:P

 

zmieniam banki odwrotnie - wstaje wykrywa 2.5 GB :D pozniej jeszcze poprawilem ustawienie - jak sie okazalo wyleciala jeden zatrzask do pamieci od gory - zamocowalem jeszcze raz no i pierwsze proba

 

900Mhz 4-4-4-14 2.3V wstaly dzialaja ok - narazie proste rzeczy bez testow

928Mhz 4-4-4-14 2.4V wstaly dzialaja ok - narazie proste rzeczy bez testow

 

narazie tyle bo musze sie zajac domem powalcze z nimi dalej jutro ale chyba je zostawie czy oddac do sklepu i wymienic na ocz'ty?

 

edit:

 

pamieci jak narazie do wywalenia

915 4-4-4-14 i nie jest stabilnie podczas pracy na ubuntu czy w grze world in conflict

 

masakra

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mowilem nie brac!! wiele osob pisalo a ja kazalem nie kupowac i mnie nie sluchaliscie!! mowilem a-data jesli znacie kogos kto Wam zalatwi na D9 albo szukac GR Pro 900!!, jeszcze tylko nie wiem jak promos sie kreci, bo mam aukcje na allegro 1x2gb gdzie koles na 2.3v 1000mhz cl4 obiecuje w cenie 375zl... co bardzo ciekawie wyglada, ale chce sie zorientowac bo chyba d9 lepiej smiga od promosa.. no baaa lepiej na pewno ale chce wiedziec czy bardzo lepiej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj sie pytac czy mi oddadza kase za pamieci jedyny argument to ze nie osiagaja 1000 na 5-5-5-15 (nawet nie probowalem bo pewnie osiagna) mam nadzieje ze mi oddadza - wtedy trzeba sie porozgladac dobrze za d9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

2 dni temu zmontowałem mój nowy konfig:

Core2Duo E4400

Gigabyte P35-DS3R

Patriot Extreme Performance LLK 800Mhz 2x1GB (4-4-4-12), 2.2V

GeForce 7600GS Galaxy - Zalman

 

Odrazu powiem, że nie jestem zbyt zaawansowany w kwestii overclockingu. Początkowo zamierzałem podkręcić tylko procesor do FSB 266Mhz (narazie boxowe chłodzenie), ramy miały zostać bez zmian.

Jak się okazało po odpaleniu windowsa płyta sama je ustawiła tak:

 

Dołączona grafika

Napięcie: 2.09V

 

Teraz nie wiem czy to tak zostawić czy może ustawić na 800Mhz przy 4-4-4-12 ? Pozatym chyba u wszystkich przy CL5 tRAS wynosi 15, a nie tak jak u mnie 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje biegają stabilnie 900Mhz 4-4-4-12 2.3V. Na 1000Mhz też mam problem. Chyba je wymienie na OCZ <_<

 

Edit. Teraz sprawdziłem i komputer odpala się i system działa na 4-4-4-18, 2.4V ale nie jest stabilny. Na timingach na których mają pamięci działać przy 1000Mhz, w ogóle windows się nie odpala. Pamięci nie lubią też wysokiego V. Powyżej 2.4V już nie chcą się włączyć....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Wlasnie kupilem sobie (jutro odbieram) MSI Neo2-FR P35 i E2180 i wlasnie mialem kupic takie Patrioty 2x1GB LLK 800 MHZ Cl4 ale z tego co tu widze to troche kupa :mur: z nimi moze byc. I sie zastanawiam jakie teraz kupic. Oczywiscie OC przede wszystkim ale jakos do Goodramow nie mam przekonania, moze podaliscie byscie cos fajnego i sprawdzonego. Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5-5-5-16, 1066 Mhz, 2.1V po 10% Memtesta wywaliło 20 błędów, dalej nie sprawdzałem...

Na standardowych 4-4-4-12 800Mhz i 1.89V bez błędów tylko trochę nie odpowiadają mi wyniki z Everesta (szczególnie latency):

Odczyt: 6856

Zapis: 4832

Copy: 5377

Czas oczekiwania: 71.4

 

Czy to coś z pozostałymi timingami? Jak je ustawić?

 

Obecnie wyglądają tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez sd111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Wlasnie kupilem sobie (jutro odbieram) MSI Neo2-FR P35 i E2180 i wlasnie mialem kupic takie Patrioty 2x1GB LLK 800 MHZ Cl4 ale z tego co tu widze to troche kupa :mur: z nimi moze byc. I sie zastanawiam jakie teraz kupic. Oczywiscie OC przede wszystkim ale jakos do Goodramow nie mam przekonania, moze podaliscie byscie cos fajnego i sprawdzonego. Dzieki z gory

Jak to jakie??? Tylko OCZ Spec Ops. Ta sama cena, a dużo lepiej się kręcą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie kupilem sobie 2x1GB Patriot PC6400 enhanced latency 5-5-5-12 2.0v

moj komp to:

ASUS P5B Green

C2D E4400 2.0ghz (narazie bez oc bo chlodzenie box'owe)

ATI Radeon HD2600XT gddr4 256MB

HDD WDcaviar 250GB SATA2 16MBcache

Pentagram silent force 370W

 

na tym sprzecie z ramu udalo mi sie wycisnac:

800Mhz na 4-4-4-12 2.0V

i

960Mhz na 5-5-5-15 2.25V

 

wiecej niz 960Mhz nie chce pojsc stabilnie nawet po zwiekszeniu napiecia do 2.35V (wiecej nie probowalem bo nie chce zameczyc na smierc pamiatek :P )

 

co o tym sadzicie? bo ja nie jestem jeszcze tak wytrawnym overclockerem tak jak Wy :]

 

 

aha i mam jeszcze pytanie, jak lepiej pracowac? z obnizonymi timingami na 800 czy z podwyzszonymi na 960?

 

prosze o odpowiedzi, serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bredze ale to enchanced lateny a tu cl5??

 

BTW. Moje 2x512mb na nforcie 650i leciały na 2.1V na 930 4-3-3-12 stabilnie, teraz na MSI p35 NEO2-FR 1080 przy 5-5-5-15 na 2.3. Zwiększanie napięcia, timingów, nic nie pomaga... Ale to już raczej wina kompatybilności z mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakie??? Tylko OCZ Spec Ops. Ta sama cena, a dużo lepiej się kręcą....

kupilem w koncu A-DATA Vitesta Extreme Edition 800+ za 270 PLN 2x1GB ale jeszcze nic nie wiem co i jak bo nie moge zmienic platformy. Mam raid'a 0 (stripe) i musze najpierw zalatwic sobie dysk od kogos 160 GB zeby przeniesc dane. Wtedy zmienie paltforme i zaczne cisnac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...