Skocz do zawartości
spartakus

Pdp Patriot Dual Llk 2x 1gb Ddr2 Epp 800mhz Cl4 / 1000 Mhz Cl5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie narzekam :)

580 4-4-4-12 @2,45 ale nie tolerują Timingów 5-5-5-X, a szkoda :)

Z jednej strony przykro ,że nie ma EPP ale tak naprawde to po co to komu:D

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest następujący problem pamięci nie osiągają 1000mhz nie zależnie od napięcia patrzyłem do 2.35V. Przy fsb 300 chodzą na 900mhz a na przykład przy fsb 350 nie chodzą na 875mhz. nie wiem czym to jest spowodowane może płyta ma problem z dzielnikami?? w tej chwili pracuję na 350 fsb pamięci na 700mhz cl4 napięcie 2.25 i jest ok

Może dać je na gwarancję nie wiem czy to się zalicza. Pamięci kupiłem w Znaku.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem ten problem, pamięci powinny osiągać 1000 dla cl5 i 2,3v, rozmawiałem z jednym z handlowców w extreammem i powiedział, ze oni gwarantują 1000 dla 2,3 i cl5 i kazał reklamować pamięci, zareklamowałem i dostałem nowy komplet. te już niestety nie są na d9 ale osiągaja 1000 dla 2,3v i cl5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem ten problem, pamięci powinny osiągać 1000 dla cl5 i 2,3v, rozmawiałem z jednym z handlowców w extreammem i powiedział, ze oni gwarantują 1000 dla 2,3 i cl5 i kazał reklamować pamięci, zareklamowałem i dostałem nowy komplet. te już niestety nie są na d9 ale osiągaja 1000 dla 2,3v i cl5.

\

 

Na stronie Patriota nigdzie nie jest napisane że mają osiągać 1000mhz przy 5-5-5-15 tylko że 800mhz 4-4-4-12 przy 2.2v. więc sam już nie wiem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Patriota nigdzie nie jest napisane że mają osiągać 1000mhz przy 5-5-5-15 tylko że 800mhz 4-4-4-12 przy 2.2v. więc sam już nie wiem :mur:

nom ale jak mowie gadałem z jednym z dystrybutorów i kazał mi reklamować. kupowałem i reklamowałem w komputroniku. mam na chacie broszure patriota "zima 2006"i w niej w tabelce ze specyfikacja pisze ze pamięci osiągają 1000 @ 5-5-5-15 i 800 @ 4-4-4-12 i napięcie 2,1~2,3v, wiec ja bym reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak .... dostałęm je dzisiaj i kolejny problem ale juz nie taki jak z geil ultra. Przy Patriotach przynajmniej uzyskałem 44412 przy 800 ale nicholery deklarowanej 55515 przy 1000. Pomocy może ktoś podpowie jak ustawiać je na asusach 680i ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak .... dostałęm je dzisiaj i kolejny problem ale juz nie taki jak z geil ultra. Przy Patriotach przynajmniej uzyskałem 44412 przy 800 ale nicholery deklarowanej 55515 przy 1000. Pomocy może ktoś podpowie jak ustawiać je na asusach 680i ??

A dałeś im +0,4v one muszą mieć 2,2V aby szły na 1000.

na 1,8 pójdą na 800..........

Mi jak na razie 1100 ponad na 2,2 spokojnie przy 5,5,5,15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz V? moje za cholera nie chciały jechac na standarcie - dałem im +0,2 i jest git (a nawet lepiej:))

dałem oczywiście 2,2 póxniej 2,3 a teraz nawe 2,4v i kapa pisk płyty i zero startu :( niewiem co począć z tym fantem czyżby to cholerny asus 680i ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem oczywiście 2,2 póxniej 2,3 a teraz nawe 2,4v i kapa pisk płyty i zero startu :( niewiem co począć z tym fantem czyżby to cholerny asus 680i ??

poprawka ...

przełożyłem kostki z niebieskich do białych slotów i cud :) działą ale niestety ... niestabilne to 55515 przy 2,3v i 2,4v na moim asusie pomimo najnowszego biosu asusa

Edytowane przez arkoz_so

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałeś im +0,4v one muszą mieć 2,2V aby szły na 1000.

na 1,8 pójdą na 800..........

Mi jak na razie 1100 ponad na 2,2 spokojnie przy 5,5,5,15.

w jakich masz bankach obsadzone? jaki bios? jakie ustawienia w bios? jak mozesz podaj wszystkie timingi:) albo fotke z biosu... tez ma DS4 i te patrioty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakich masz bankach obsadzone? jaki bios? jakie ustawienia w bios? jak mozesz podaj wszystkie timingi:) albo fotke z biosu... tez ma DS4 i te patrioty:)

w białych dopiero było ok .... bios 0702 ten najnowszy 44412 przy 800 , 55515 przy 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak na razie 1100 ponad na 2,2 spokojnie przy 5,5,5,15.

A mógłbyś podać pozostałe timingi? Z tego co widzę, to ma to spore znaczenie. Najlepiej daj zrzut z memseta, ładnie proszę :) Edytowane przez Bobas007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rowniez klopot z wchodzeniem na wyzsze czestosci taktowania tych pamieci Patriot. Mam nastepujaca konfiguracje:

 

P5B-E Plus + Core 2 Duo E4300 + PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2

 

Zasilacz Bequiet Straight Power E5-400W (400W) i Scythe Infinity na procku.

 

Generalnie myslalem, ze na tej plycie i na tych pamieciach fajnie bede mogl podkrecic ale powyzej 900MHz na pamieciach nie daje rady (na procku wowczas mam 9*300). Zastanawiam sie, czy slabym punktem nie jest zasilacz?

 

Stabilne ustawienia: 5-5-5-15@900MHz (procek 9*300MHz) (nie robilem testow specjalistycznych)

Sprawdzam ustawienia: 4-4-4-12@900MHz (procek 9*300MHz) system odpala, wszystko dziala ale po godzinie pracy czasami ekran przygasnie i znowu sie zapali, pare razy tak zrobi i ... boot

 

Oczywiscie SPD wylaczone. Napiecie na pamieci zawsze takie samo: 2.25V (nie wiem czy zauwazyliscie absurdalna rzecz w plycie Asusa P5B-E Plus, mianowicie zakres napiec na pamieciach to 1.8-2.45 ze skokiem co 0.05V ale miedzy 2.15V i 2.25V brak ustawienia 2.20V!!!).

 

Udaje mi sie uruchomic komputer na wyzszych taktowaniach szyny glownej (9*333MHz) ale wowczas pamieci (bez wzgledu na to co sobie ustawilem w BIOS) uruchamiaja sie w trybie PC5300.

 

Jak slysze ile wykrecaja z tych pamieci inni to zaczynam powatpiewac w moje kosci pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na 2,3V jak sie sprawuja? Bo z tego co pamietam jak sie nimi interesowalem to maja 1Ghz Cl5, ale przy 2,3V. A tak po za tym to te Patrioty byly niezle kiedys, jak jeszcze byly na D9, a patrzac na ostatnie wyniki na forach wynika, ze juz nie sa :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na gwarancje z nimi te pamiątki mają działać 1000 MHz - CL 5-5-5-15

Po kilku dniach testow i zebraniu informacji z internetu znalazlem stabilne ustawienia dla pamieci Patriot Dual LLK 2x1GB CL4(800)/CL5(1000) na plycie Asus P5B-E Plus. Okazuje sie, ze PLYTA ma problemy z dzielnikami typu 5/x! Np. jesli ustawie FSB na 320MHz (procek na 9*320MHz=2880MH) a pamieci ustawie na 800MHZ, to mnoznik dla pamieci wynosi 5/4 i wowcza system jest niestabilny. Wystarczy podniesc FSB do 333MHz (procek na 9*333MHz=3000MHz), pamieci ustawic na 1000MHz (mnoznik wynosi 3/2) i wszystko dziala stabilnie (w obu przypadkach DRAM Voltage=2.2V).

 

Wazne sa jednak inne timingi niz te podstawowe. Przy ponizszych ustawieniach timingow wszystko jest stabilne przy pamieciach taktowanych na 1000MHz (bardziej "podkrecone" ustawienia skutkowaly niestabilnoscia):

 

Sekcja JumperFree Configuration:

CPU Frequency: 333 MHz

Memory voltage: 2.25V

reszta na AUTO

 

Sekcja CPU configuration:

Modify Ratio Support: Enabled

Ratio CMOS Setting: 9

CPU TM Function: Enabled

 

Sekcja Chipset -> North Bride Configuration:

Configure DRAM Timing by SPD: Disabled (na Enabled niestabilna praca)

DRAM CAS# Latency: 5

DRAM RAS# to CAS# Delay: 5

DRAM RAS# Precharge: 5

DRAM RAS# Activate to Precharge: 15

DRAM Write Recovery Time: 6

DRAM TRFC: 42

DRAM TRRD: 10

Rank Write to Read Delay: 10

Read to Precharge Delay: 10

Write to Precharge Delay: 11

Edytowane przez jatzzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te pamięci nie są stabilne nawet na 900 5-5-5-15, Gold sypie błędami - mobo P5B Premium.

Po 2 dniach walki poddałem się i memy pojechały na zwrot do sklepu (w końcu w ciągu 10 dni można oddać bez podania przyczyny... dobra rzecz) i kupię jakieś pewne G.Skille/Geile z gwarancją 1000.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

skorzystam z wątku o pamięciach patriota,

posiadam 4x1gb patriot 800 cl5 i zarzuciłem memtesta sobie na prawie 10 godzin

wywaliło mi jakieś wyniki ale nie mam pojęcia o co chodzi, czy jest dobrze czy źle, mógłby ktoś zerknąć i pokrótce napisać jak sprawa wygląda, z góry dziękuję:

http://www.stalgast.com/prosty/ram1.gif

http://www.stalgast.com/prosty/ram2.gif

http://www.stalgast.com/prosty/ram3.gif

http://www.stalgast.com/prosty/ram4.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

skorzystam z wątku o pamięciach patriota,

posiadam 4x1gb patriot 800 cl5 i zarzuciłem memtesta sobie na prawie 10 godzin

wywaliło mi jakieś wyniki ale nie mam pojęcia o co chodzi, czy jest dobrze czy źle, mógłby ktoś zerknąć i pokrótce napisać jak sprawa wygląda, z góry dziękuję:

http://www.stalgast.com/prosty/ram1.gif

http://www.stalgast.com/prosty/ram2.gif

http://www.stalgast.com/prosty/ram3.gif

http://www.stalgast.com/prosty/ram4.gif

Wywaliły ci się ramy, błędy widać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliły ci się ramy, błędy widać....

hmm ... jestem 'zielony' trochę więc co masz na myśli wywaliły? Czy jakąś zwieszkę złapały, czy może kości trzeba reklamować? Jak tak to będe musiał każdą z osobna sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... jestem 'zielony' trochę więc co masz na myśli wywaliły? Czy jakąś zwieszkę złapały, czy może kości trzeba reklamować? Jak tak to będe musiał każdą z osobna sprawdzić.

Chodziło mi o to , że nie są stabilne. Potestuj parami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

to jak z tym ramem? bo jak wiadomo na jesien bedzie drogi wiec chce kupic teraz,tylko ze niby patrioty przestaly byc warte swojej ceny? :/

a corsairy taniej o 150zl.co kupic,zwazywszy ze na jesien bede kupowal jakiegos procka 1066mhz chyba ?

sorry i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to , że nie są stabilne. Potestuj parami.

Ok ... potestowałem trochę tak jak radziłeś. Wyjąłem dwie kości i testowałem parami. Najpierw na slotach dimm1 i dimm3 tak jak zalecane z instrukcji puściłem na noc 2 kostki i memtest nic nie znalazł. Test był poprawny. Potem wyjąłem te kości i puściłem inne dwie na dimm2 i dimm4 żeby też inne gniazda sprawdzić i tak samo żadnych problemów. Wynika z tego, że problem jest jak wkładam 4 kości jednocześnie. Nie wiem co teraz mam zrobić, aby zadziałało jak należy. Mam ab9pro i 4x1gb patrioty 800mhz 6400. Z tym, że w CPU-Z pokazuje mi że pamiątki jadą na częstotliwości 400 Mhz. Czy nie powinny na 800 skoro kości są 800? Czy to może być problem który powoduje u mnie zwieszki i blue screeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...