Skocz do zawartości
neostrata

Maxdata 4000eco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupilem ostatnio laptopa właśnie tej firmy, ale nie widziałem ani tematów na temat tej firmy, ani nie pojawia sie marka tegoz lapa w Waszych postach. Jestem ciekawawy Waszego zdania na temat Maxdaty, bo zauwazyłem ze nie jest dosc popularna na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, skoro nic nie mowicie, to moze napiszę czemu ja sie zdecydowalem na maxdate. Początatkowo nie braslem tej marki pod uwage, tylko FS Asus, czy toshiba. W sumie bylem zdecydowany na FS, bez fajerwerów, zwracalem uwage raczej na takie rzeczy jak pamiec, ilość we. usb, czy posiada nagrywarke, bo lapciak ma byyc wykorzystywany gownie do pracy biurowej, no czasem mozna na nim obejrzec jakis film. Do maxdaty przekonala mnie przede wszystkim 2 letnia gwaracja, ubezpieczenie w razie kradziezy i to ze jest produkt niemiecki, nie chinski czy tajwanski. Generalnie jestem zadowolony z zakupu, oprocz kilku malych zgrzytów jest na 4+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... <_< Pisałem to już wiele razy w róznych topicach i napisze jeszcze raz - przy laptopach z "budżetowego" przedziału cenowego tak naprawdę różny jest kadłubek i znaczek. Zależy od serii - co producent wsadzi to jest - i to decyduje o atrakcyjności lapka i jego sprzedaży. Jeden będzie zadowolony z Acera, drugi z MAXDATY - co komu się podoba, bo jakość wykonania będzie podobna. Zadecydują własnie takie niuanse jak serwis, gwarancja i wyposażenie... Każdy ma co chce i co lubi i mu się to podoba albo nie :)

Osobista opinia o MAXDATA - nie podobają mi się te lapki, macałem, pracowałem na tym i mi nie przypasiło. Na ówczesny czas - wykonanie było gorsze niż mojego Acera, skrzypiało toto dziwnie, grzało się dośc mocno, matryca była kiepska, chipset- na jakimś SISie (więc grafika :cry:), a i droższe od Acera więc odpadło drogą eliminacji. Było to ~1,5 roku temu i jeśli od tej pory coś się zmieniło na plus to chwała dla firmy.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... <_< Pisałem to już wiele razy w róznych topicach i napisze jeszcze raz - przy laptopach z "budżetowego" przedziału cenowego tak naprawdę różny jest kadłubek i znaczek. Zależy od serii - co producent wsadzi to jest - i to decyduje o atrakcyjności lapka i jego sprzedaży. Jeden będzie zadowolony z Acera, drugi z MAXDATY - co komu się podoba, bo jakość wykonania będzie podobna. Zadecydują własnie takie niuanse jak serwis, gwarancja i wyposażenie... Każdy ma co chce i co lubi i mu się to podoba albo nie :)

Osobista opinia o MAXDATA - nie podobają mi się te lapki, macałem, pracowałem na tym i mi nie przypasiło. Na ówczesny czas - wykonanie było gorsze niż mojego Acera, skrzypiało toto dziwnie, grzało się dośc mocno, matryca była kiepska, chipset- na jakimś SISie (więc grafika :cry:), a i droższe od Acera więc odpadło drogą eliminacji. Było to ~1,5 roku temu i jeśli od tej pory coś się zmieniło na plus to chwała dla firmy.

pozdrawiam

sansaba

chyba sie poprawili bo nic nie skrzypie, obudowa normalna,nic specjalmego ale tytanowa tez nie jest, ogolnie przecietny sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to ze jest produkt niemiecki, nie chinski czy tajwanski.

Lapki robia na Tajwanie( tak naprawde to są laptopy firm Clevo, Uniwill oraz Mitac ), w Niemczech tylko je składają & doklejaja nalepki ;)

 

Z doświadczenia:

skrzypiało toto dziwnie

To chyba zalezy od modelu, mój Mbook1200T skrzypi ( w jednym miejscu ) dopiero teraz, tj. po 2,5 letniej intensywnej eksploatacji oraz jak po tym jak ostatnio go prawie calego rozkręciłem ;) ( wcześniej wsio porządnie dopasowane )

grzało się dośc mocno

To prawda, były małe problemy z przegrzewaniem ( AMD :/ ), ale po wyjsciu gwary i przeczyszczeniu kompa temp. wróciła do normy. Mam problem z wiatrakiem, czasem strasznie wyje :/

matryca

Patrząc na inne laptopy nie jest jeszcze tak tragicznie, choć bez rewelki, ale czego sie spodziewać

 

Po 2,5 letnim uzytkowaniu stwierdzam, ze sprzęt jak sprzęt, chodzi w miare solidnie ( poza HDD :/ które padło po 2 latach ), widziałem gorzej wykonane laptopy, ale nastepnym razem raczej bym nie kupił Maxdaty.

 

Sam pomału sie przymierzam do zmiany na coś nowego ( ASUS, Apple, moze DELL/HP )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...