Skocz do zawartości
Subvoice

Jak Wam Się Podoba Moje Cacuszko? - Uwaga Spore Fotki

Rekomendowane odpowiedzi

Mojego Prisona też to czeka :) Potem i tak zmiana na Frosta. Rozumiem , że przy niklowaniu spód robiony jest na lustro ?

 

tak jest robiony... przez producenta bloku ;)

 

ja widzialem fotki wczesniej no i mialem to cudo w lapkach... sliczne jest! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mniam :D tez szukam jakiegos fullcovera alphacoola, moglbys sie przyznac ile takie pidocwanie kosztuje ? cudenko poprostu, miodzik :D

aaa na jaka grafe to jest blok ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniam :D tez szukam jakiegos fullcovera alphacoola, moglbys sie przyznac ile takie pidocwanie kosztuje ? cudenko poprostu, miodzik :D

aaa na jaka grafe to jest blok ?

pozdr

W zasadzie z napisów na pudełku wynika, ze na serię 6800 - 7900, ale jest identyczny z tymi na Radeona. Rożnica polega na tym, że na radku jest zamocowany tylko na czterech srubach wokół chipa, a na nV jeszcze na dodatkowych 4.

 

Link

 

Link

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

wow pikny bloczek, a ile taka usługa ? chyba skusze sie na takiego alphacoolka :) gdzie go mozna zakupic i za ile ?

pozdre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek alphacoola po udanej zmianie barw w pracowni Samhaina ;) Wyglada IMHO dużo lepiej niz oryginał. Juz nie mogę sie doczekac na wodowanie :)

Hej. Też mam ten bloczek i się zastanawiałem nad niklowaniem, a tu taka okazja zobaczyć go po tym liftingu :D

hmm teraz to dopiero nie wiem czy niklować go czy nie. Z jednej strony mi się podoba, a z drugiej coś stracił ze swojego miedzianego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak łatwo zdrapaći ten nikiel?

Jedno zadrapanie np. igłą i jest już rysa do miedzi?

Dałbym mój blok do niklowania na CPU, ale oring musze zakładać igłami więc boje się żeby nie złaził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak łatwo zdrapaći ten nikiel?

Jedno zadrapanie np. igłą i jest już rysa do miedzi?

Dałbym mój blok do niklowania na CPU, ale oring musze zakładać igłami więc boje się żeby nie złaził.

Raczej nie ma szans na zdrapanie tego. Wiąże sie bardzo mocno. Szczegóły pewnie Sam poda, ale ze swej strony mogę powiedzieć, że warstwa jest bardzo trwała. O złażeniu nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Raczej nie ma szans na zdrapanie tego. Wiąże sie bardzo mocno. Szczegóły pewnie Sam poda, ale ze swej strony mogę powiedzieć, że warstwa jest bardzo trwała. O złażeniu nie ma mowy.

Czyli trwałość możną porównać z IHSem od procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trwałość możną porównać z IHSem od procka?

 

nikiel to cieniutka warstwa (kilka nm) ktora sie 'wtapia' w miedz wiec jak porysujesz odpowiednio gleboko to zawsze beda rysy...

 

 

czyszczenie niklowanej miedzi odbywa sie na splukaniiu woda i przetarciu szmatka - koniec!

 

chyba ze jakies mocniejsze pasty to wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAA... Nikiel to jest METAL! On nie schodzi jak farba albo mazak! To jest powłoka galwaniczna taka jak chrom i jest wytrzymała! Samhain jak mówił o czyszczeniu powłoki to mówił o zmywaniu pasty z powłoki niklowanej a nie o zmywaniu niklu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda bloczek po miesięcznym użytkowaniu. Borygo 50 - 50 Demineralka.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dyskutujecie na temat warstwy niklu. Zrobiłem mały test. Śrubokręt i jedziemy. Wynik ?

 

Dołączona grafika

 

Musiałem mocno docisnąć śrubokręt aby zarysować blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie na temat warstwy niklu. Zrobiłem mały test. Śrubokręt i jedziemy. Wynik ?

 

Musiałem mocno docisnąć śrubokręt aby zarysować blok.

Ała! Ale z tego, co widzę miedź nie wylazła. Czyli powłoka mocna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie za gruba? Bo nikiel sam w sobie nie jest najlepszym przewodnikiem.

kilka nm... (nanometrow)

 

nie jest za gruba i poprawia zdolnosci bloku, widac bylo po porownywaniu f2s vs f2s ver niklowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...