Skocz do zawartości
mattnick

Bloczek Na Ram A' La Mips Czy Są Chętni ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli bloczek schlodzi mi moje cruciale na ultra-d a pózniej bez problemu bede go mógł przełożyć do P5B Deluxe i cruciali 2x1GB DDR2 to ja sie na takie coś pisze :D :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta niewielka regulacja rozstawu kosci wystarczy? Fajnie by bylo zeby ten bloczek pasowal na DFI, ale tez na jakies mobo pod c2d z innym rozstawem pamieci. Chodzi mi o odleglosc miedzy slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, gdyby nie to ze padla mi plyta glowna i kase musze na nia wyrzucić i na nowego proca to kupilbym takie bloczki na bank.

W tym miechu napewno nie, w przsyszlym juz pewniej. Tym bardziej ze bloczek uniwersalny wiec wydatek jednorazowy na wiele lat.

Tylko Misiu zaproponuj atrakcyjna cene ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta niewielka regulacja rozstawu kosci wystarczy? Fajnie by bylo zeby ten bloczek pasowal na DFI, ale tez na jakies mobo pod c2d z innym rozstawem pamieci. Chodzi mi o odleglosc miedzy slotami.

Przecież pisałem, ze trzebaby może płytkę montażową z 25 mm na 30-35 mm rozszerzyć dla większej kompatybilności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta niewielka regulacja rozstawu kosci wystarczy? Fajnie by bylo zeby ten bloczek pasowal na DFI, ale tez na jakies mobo pod c2d z innym rozstawem pamieci. Chodzi mi o odleglosc miedzy slotami.

 

No wąłsnie o tym pisałem 2 posty wyzej :D zeby bloczek byl uniwerslany noi własnie zyby pasował na DFI i P5B

Pamietać trzeba też o tym ze pomiedzy pamieciami na dfi jest luka na jeden slot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowaniem się przejmujesz ?? A jaki masz pomysł na zrobienie tego ??

<tu jest łobrazek>

Mówiąc mocowanie właśnie o to mi chodziło :)

 

 

Dałoby jakiś efekt(poza usyfieniem kości) gdyby przy mocowaniu bloku na ram napaćkać do środka pasty sylikonowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wąłsnie o tym pisałem 2 posty wyzej :D zeby bloczek byl uniwerslany noi własnie zyby pasował na DFI i P5B

Pamietać trzeba też o tym ze pomiedzy pamieciami na dfi jest luka na jeden slot

Może na twojej ale na mojej (Infinity) już nie. DUAL są wpinane w slot 1 i 2.

 

Dołączona grafika

 

Dlatego się zastanawiam nad zestawem Alphacool MCX... ale ze względu na jego cenę i moją niedawną przesiadkę z socket462 na AM2 to jeszcze jakiś czas będę się zastanawiał ;PPPp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Fajna rzecz, ale jeżeli sloty są tak jak na tej fotce powyżej, obok siebie?? :? Nie można zrobić takiego bloczka co by wchodził jeszcze pomiędzy ramy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba proste kupuje ten na kogo plyte wejdzie i juz po klopocie przeciez nikt nikomu nie wciska na sile. tytaj chlopaki robia akurat taki bloczek moze innym razem zrobia cos podobnego do Alphacool MCX

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy blok moglby byc na stale (na 1 slot), a drugi moglby miec dwie pozycje (pierwsza na 2 slot, a druga na 3 slot)

Mógłbybyć tylko jakbyś tam ram wcisnął ?? a poza tym slot slotowi nierówny :)

 

Dlatego prosiłem abyście pomierzyli odległości

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbybyć tylko jakbyś tam ram wcisnął ?? a poza tym slot slotowi nierówny :)

 

Dlatego prosiłem abyście pomierzyli odległości

Zaraz przemierzę na dfi odległosc pomiedzy 1 i 3 slotem tylko mi PI skonczy liczyc :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelicze odległosc od poczatku pierwszego slotu do konca 3 tylko niech mi PI skonczy liczyc bo juz jestem podniecony [OT]moje DDR z podpisu własnie na 290 MHZ sie testuja [/OT]

 

Edit

Odległość na DFI pomiedzy poczatkiem 1 slotu a końcem 3 wynosi 38mm :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zmierzyłbyś od wejścia do wejścia ?? albo od końca ramu do końca ?? To nam nic nie daje

no oki zaraz to pomierze nie ma problemu tylko PC wyłoncze i zaraz podam wszystkie wymiary

od wejscia do wejscia chodzi ci od szczeliny gdzie wpinasz ram jesli dobrze zrozumialem

 

DFI ultra-d

Pomiedzy szczelinami na wpiecie ramu w slotach pomarańczowych 31mm

Cały RAM poczatek 1 slotu koniec 4 48mm

Odległosci w zółtych slotach sa takie same jak w pomarańczowych

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...