Skocz do zawartości
Blowy

1,5 Gb Ramu ,czy Mi To Zadziała ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam poważny problem z pamięciami. Podczas czyszczenia komputera uszkodziłem jedną z dwóch kości 512MB GoodRam DDR 400Mhz 3200CLS. Przy uruchomieniu komputera po prostu spaliła się jedna kość uszkadzając przy tym jeden slot. Nie stać mnie teraz na wymianę płyty głównej a komp jest sprawny bo sprawdzałem pozostałe dwa sloty i jest ok.

 

Posiadam płytę GIGABYTE K8 Triton GA-K8VT800 z procem AMD64 3000 Socket 754 która posiada łącznie trzy sloty bez duala w tym jeden slot uszkodzony(spalone styki). Pracuje na komputerze w programie 3D studio max i nie wyobrażam sobie funkcjonowania tego programu z jedną kością 512MB.

 

Czy będzie wszystko ok jak dokupią drugą kość 1GB tego samego producenta ? wtedy będę mieć 1,5 GB ramu wykorzystując dwa sprawne sloty czyli jeden slot 1GB a drugi 512

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń - powinno zadziałać . W tej chwili pracuję na komputerze z 2-oma kośćmi o różnych pojemnościach (w dodatku różnych producentów), w przeszłości miałem nawet chwilowo obsadzone 4 sloty, 4-rema kościami o różnych pojemnościach.

 

Na wszelki wypadek możesz jednak zabrać komputer do sklepu i poprosić, żeby sprzedawca włożył pamięć i odpalił całość. Nie zaszkodzi też zajrzeć do instrukcji do płyty (lub na stronę producenta)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziala na 100% (no moze poza ewentualnymi resetami itd jesli np krecisz kosci i przegniesz z timingami)

a mnie ciekawi jak uszkodziles ram i slot? podczas czyszczenia?

dla mnie sprezanym powietrzem nie mozna nic uszkodzic:P ( co najwyzej galke oczna:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Jutro tak zrobię.

 

Wstyd się przyznać. Największa porażka jaka mi się trafiła. Wyjąłem kości ze slotów i przy ponownym wciśnięciu jedną z kości włożyłem odwrotnie i nie wiem jakim cudem. Zwłaszcza ,ze nie jednego kompa zmontowałem w życiu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...