Skocz do zawartości
badboy88

Jaki Monitor Lcd Za Ok 1000 Złotych?:)

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia: hmmm...monitor znakomicie sobie radzi z przeskalowaniem na 1024x768(to 19 cali więc wcale nie takie oczywiste), po lekkim dostrojeniu kontrastu i jasności, oraz ustawieniu kolorów na profil "warm" dopasowałem go do swoich potrzeb. Jeszcze tylko porasownaie cyfrowej głębi w opcjach sterownika i obraz jeśli chodzi o kolory praktycznie nie różni sięod mojego 17 calowego samsunga CRT.

 

Następna Sprawa to OSD, chociaż nie ma jęz. polskiego, to jest baardzo wygodne w obsłudze.

Rzekome że tak się wyrażę [ciach!]ły z benchmarka, że seria E1900S ma niesolidne podstawki to wierutne bzdury wyssane z palca. Cała gama Benq, LG i innych może tylko sobie pomarzyć o takiej stabilności na biurku.

Jedna wada to zakres regulacji, który jest bardzo ograniczony.

 

Monitorek został wyprodukowany w grudniu zeszłego roku, tak więc jeszcze się nie wyleżał w magazynie. To najnowsza matryca IIYAMY. O smużeniu w grach/filmach możesz już zapomnieć. Serio! O bad pixelach również, jesli kupujesz monitor bez świadomie stwierdzonych bad pixeli (np. pełno tego na allegro)

 

Jeśli chodzi o kąty widzenia w poziomie, to żaden LCD z którym miałem przyjemność do tej pory takich nie miał. Jestem w stanie odczytać tekst, który teraz piszę ustawiony niemal 90 stopni od monitora. W pionie jest nieco gorzej, ale to raczej normalne.

Tu opis monitora:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...59&SPCAREA=

A tu o gwarancji:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...1280&LNG=PL

Wszystkie fabrycznie nowe IIYAMY mają klasę matrycy ISO-1 więc każdy bad pixel jest traktowany jako wada. Jeśli nie wierzysz przejdź się np. do proline i ci powiedzą.

No i zobacz na cenę 1159zł a na allegro możesz wytargać za tyle co ja.

User RITTMO sprzedaje sprawne i również ze stwierdzonymi wadami. On daje 1 m-c gwary i tak dobrze z jego strony, bo monitor ma własną gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu opis monitora:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...59&SPCAREA=

A tu o gwarancji:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...1280&LNG=PL

Wszystkie fabrycznie nowe IIYAMY mają klasę matrycy ISO-1 więc każdy bad pixel jest traktowany jako wada.

Acha, tyle, że nic nie ma na temat klasy 1 tylko: TCO '03, MPR III, ISO 13406-2, także o miesięcznej gwarancji na piksele też nic nie ma, tylko:

O ile wada urządzenia iiyama ujawni się w ciągu 30 dni od dnia zakupu (całkowita niesprawność, brak obrazu), a zakup ten miał miejsce po 01.01.1999r. (wymagany dowód zakupu), iiyama wymieni niesprawny monitor na nowy

Philips ma Perfect Panel na niektóre monitory, co podkreśla. LG ma miesięczną rękojmie na piksele, co również podkreśla, a tutaj nigdzie nie ma słowa o tym !!!

 

A swoją drogą, mnie się bardzo spodobał ten:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...6&PROD=7294

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Nie wiecie kiedy ten BenQ FP93GP będzie dostępny? znalazłem jakąś opinię, że koniec marca 2007, może wie ktoś z was coś dokładniej? Myślałem nad FP91GP ale skoro ma wyjść lepszy następca, z cienką ramką itp. to może warto poczekać? hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, kupilem maga tylko juz sam nie wiem wkoncu jakiego. Ma ktos z was model 906W/DW ?? ja zamowilem DW przyszedl mi D sprzedawca po rozmowie z wylonczym dostawca werakomp stweirdzil ze powidzieli mu ze nie ma czegos takiego jak model DW i jedynie oznacza model W z dodanym DVI ( ja mam DVI ) ale na pudelku i monitorze jest u mnie oznaczenie T906W :/ nic z tego nie czaje na nie ktorych stronach model W ma troche slabsze parametry niz model DW wiec jak to moga byc te same monitory, werakomp ( a przynajmniej ten kto rozmawial ze sprzedawca od nich ) twierdzi ze zajmuje sie to sprawa i ze to sa pomylki na stronach sklepow, najlepiej by mi pasowalo sie skontaktowac z kims kto ma tez taki monitor najlepiej czy ma DW i takie tez oznaczenia na monitroze i pudelku. Sprzedawca to moj dobry kumpel wiec napewno z jego strony jest ok pozatym slyszalem czesciowo jego rozmowe z werkamop, nie wiem co jest grane. Na komputroniku jest tylko model W opisany (500:1 8ms DVi ) na innych stronach istnieje model DW ( 800:1 5ms DVI) na polskiej stronie producenta jest model D i DW parametry sa identyczne w obu ( 800:1 5ms ) i w opisie roznia sie jedynie tym ze DW ma DVI, a W nie :/. Na glownej stronie porducenta wogole nie ma czegos takiego jak DW jest jedynie W i w opisie czytamy (800:1 5ms D-sub i ze opcjonalnie jest DVI... masakra

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem :)

W apollo Benq FP91GP za 830 złotych:) i nie musiałem nic dopłacać za gwarancje tygodniową na wymiane z powodu pixeli tak jak to w siuriusie !!!!

Po prostu kupując monitorek Pan powiedział : jak by pixle wyskoczył to tydzień czasu na wymiane :)

Narazie wyskoczył jeden pixelik,czerwony,z prawej strony zaraz przy końcu matrycy:P,jak mam przeglądarke na fullscreen to pixel jest na pasku do przewijania,nie przeszkadza mi to :)

Smużenia nie zauważyłem,kolorki super.nie ma sie do czego przytrzepić:)

Podłączenie kablem DVI :)

 

Polecam !

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie chce zakładać takiego samego tematu. Cóż musze szybko kupić monitor lcd 19 cali. Nie mam pojęcia jaki wybrać. Trochę poszperałem i widze, że bardzo dobre opinie krążą o 19"BenQ FP91GP czy warto go kupić może jest jakiś inny monitor w podobnej cenie o lepszych parametrach. Mój budżet to maks. 950zł. Mam nadzieje, że mi pomożecie ;)

Edytowane przez Neonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz :)

 

Będziesz naprawde zadowolony,FP91GP Oceniam tak:

Cena : 10/10

Jakość 10/10

Wygląd 10/10

Obraz 10/10

Smużenie brak :)

 

Na miodowej 53 w apollo kosztuje 848 złotych :) !!! i tydzień czasu na zwrot jak by sie pojawiły pixele !!! (nie trzeba za to dopłacać tak jak w siriusie;/)

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie chce zakładać takiego samego tematu. Cóż musze szybko kupić monitor lcd 19 cali. Nie mam pojęcia jaki wybrać. Trochę poszperałem i widze, że bardzo dobre opinie krążą o 19"BenQ FP91GP czy warto go kupić może jest jakiś inny monitor w podobnej cenie o lepszych parametrach. Mój budżet to maks. 950zł. Mam nadzieje, że mi pomożecie ;)

Tu jest temat o tym LCD KLIK , a tu jeszcze wiecej o BenQ FP91GP

 

badboy88

Proponuje Ci zapoznac sie z ograniczeniami co do siga na forum PurePC. :wink:

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozaptruje zakup iiyamy 1900 i lg 1970hr ,(ze wzgledu tez na gware) ale o ile w lg wszystko wiadomo o tyle w iiyamie nigdize nie pisze ze ma 30 dni na padniete pixelozy...?!!? jak to jest ??

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badboy88 : w jakim mieście kupiłeś monitor z apollo?

 

gość z apollo pokazał bi ten monitorek, ale skomentował żeby go lepiej nie brać, bo podobno w tych wersjach benqu fp73g to po jakimś czasie (ok 3 mies od zakupu), kliencie się skarżyli że im zaczyna obraz skakać, tak jakby padło odświeżanie czy coś .. ?

czy podobnie może sie stać z tą 19" ?

co Wy na to?

 

ps- chciałbym zobaczyć test ACER 1923 v.s. BenQ FP93GP

ciekawe jak by się miały do siebie i jaka bedzie różnica cenowa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dopisać do tematu...

Mój 17" CRT Samsung już strasznie się wypalił i od pewnego czasu szukam jakiegoś LCD... Rozmiarowo ma być to 19" 5:4.

Cena max to 1000zł.

Przeglądałem różne topic'i, byłem w sklepie i mam już dwa modele wstępnie wybrane:

- BenQ FP91GP ~890zł - wszyscy go polecają, zalety wiadome :)

- iiyama E1900S-S2 ~900zł - też ma dobre opinie, poza tym widziałem go w sklepie i sprawił na mnie bardzo dobre wrażenie, plusem jest 30-dniowa gwarancja na bad-pixele w cenie.

 

I teraz zapytam się o Wasze zdanie: który byłby lepszy dla mnie...

Zastosowania oceniam tak:

60% tekst

20% gry

20% filmy

 

Lubię czasem pograć w starsze gierki, jakieś strategie, które mają rozdz. max np. 1024/768 - który z tych monitorów lepiej skalowałby się do takiej? A może wybrać jeszcze coś innego?

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia: hmmm...monitor znakomicie sobie radzi z przeskalowaniem na 1024x768(to 19 cali więc wcale nie takie oczywiste), po lekkim dostrojeniu kontrastu i jasności, oraz ustawieniu kolorów na profil "warm" dopasowałem go do swoich potrzeb. Jeszcze tylko porasownaie cyfrowej głębi w opcjach sterownika i obraz jeśli chodzi o kolory praktycznie nie różni sięod mojego 17 calowego samsunga CRT.

 

Następna Sprawa to OSD, chociaż nie ma jęz. polskiego, to jest baardzo wygodne w obsłudze.

Rzekome że tak się wyrażę [ciach!]ły z benchmarka, że seria E1900S ma niesolidne podstawki to wierutne bzdury wyssane z palca. Cała gama Benq, LG i innych może tylko sobie pomarzyć o takiej stabilności na biurku.

Jedna wada to zakres regulacji, który jest bardzo ograniczony.

 

Monitorek został wyprodukowany w grudniu zeszłego roku, tak więc jeszcze się nie wyleżał w magazynie. To najnowsza matryca IIYAMY. O smużeniu w grach/filmach możesz już zapomnieć. Serio! O bad pixelach również, jesli kupujesz monitor bez świadomie stwierdzonych bad pixeli (np. pełno tego na allegro)

 

Jeśli chodzi o kąty widzenia w poziomie, to żaden LCD z którym miałem przyjemność do tej pory takich nie miał. Jestem w stanie odczytać tekst, który teraz piszę ustawiony niemal 90 stopni od monitora. W pionie jest nieco gorzej, ale to raczej normalne.

Tu opis monitora:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...59&SPCAREA=

A tu o gwarancji:

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...1280&LNG=PL

Wszystkie fabrycznie nowe IIYAMY mają klasę matrycy ISO-1 więc każdy bad pixel jest traktowany jako wada. Jeśli nie wierzysz przejdź się np. do proline i ci powiedzą.

No i zobacz na cenę 1159zł a na allegro możesz wytargać za tyle co ja.

User RITTMO sprzedaje sprawne i również ze stwierdzonymi wadami. On daje 1 m-c gwary i tak dobrze z jego strony, bo monitor ma własną gwarancję.

 

byłbym bardzo wdzieczny jakbys mogl mi podesłac jakos swoje dokładne ustawienia monitorka i w osd i w ust graf ...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

A ja szukam czegoś taniego i dobrego do 800zł. Moje fundusze są skromne :/

 

http://allegro.pl/item178064317_belinea_19..._najtaniej.html

http://allegro.pl/item178311348_19_panoram...szok_cena_.html

http://allegro.pl/item175285281_hit_monito...16was_wawa.html

 

To są ciekawe oferty ale to w panoramnie a ja wolałbym raczej standardowe proporcje (4:3). Jeżeli znacie jakaś dobrą ofertę (najlepiej z szybą w co wątpie w takiej cenie) to prosiłbym o wrzucenie linka :) Sam nie wiem którą firmę wybrać... LG, Acer, Samsung a może Benq ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam czegoś taniego i dobrego do 800zł. Moje fundusze są skromne :/

 

http://allegro.pl/item178064317_belinea_19..._najtaniej.html

http://allegro.pl/item178311348_19_panoram...szok_cena_.html

http://allegro.pl/item175285281_hit_monito...16was_wawa.html

 

To są ciekawe oferty ale to w panoramnie a ja wolałbym raczej standardowe proporcje (4:3). Jeżeli znacie jakaś dobrą ofertę (najlepiej z szybą w co wątpie w takiej cenie) to prosiłbym o wrzucenie linka :) Sam nie wiem którą firmę wybrać... LG, Acer, Samsung a może Benq ?

Proponowałbym Philipsa 190S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Jeszcze mam dylemat bo w sumie panorama jest fajna do filmow ale ja dużo gram więc chyba lepiej z niej zrezygnowć jup ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panorama obecnie ma pewną 1 zaletę - filmy.

Jedną częściową zaletę - gry (ale tylko te które mają opcje panoramiczne)

I jak na razie trochę ograniczeń wynikających z nietypowych rozdzielczości np. cały internet.

I pamiętaj, że panorama 19" to tak w kierunku 17" dla "typowego" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

No ja siedze dużo w Photoshopie więc nie wiem czy w ogóle opłaca mi się kupować LCD ;) Ale jak juz cos to nie panorame ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie iiyamę E1900S-B2 2ms

 

Powiem tylko tyle, ze to było najlepiej wydane 750zł + 18 przesyłka w moim życiu.

 

Monitor jest MASSIVE, respect ;)

Gdzie ty dostales ten monitor za taka cene? Wszedzie kosztuje 900+zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja siedze dużo w Photoshopie więc nie wiem czy w ogóle opłaca mi się kupować LCD ;) Ale jak juz cos to nie panorame ;>

Hmmmm

To zmienia postać rzeczy.

Monitory na TN raczej wykreśl.

Zostaje Benq 91GP, Acer 1923, HP 1965, ....... i droższe, czyli matryce MVA, S-IPS, PVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Nie no po prostu chce mieć pewność, że jak kupie LCD to nie będe się wkurzał przy photoshopie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy TN możesz się wkurzać. Majką problemy szczególnie z ciemnymi odcieniami.

Jeśli jednak TN to wybierałbym wśród:

Philips 190B

LG L1953TR

LG L1932P

Iiyama 1900s b2

Jednak ze względu na PSa (i cenę) kierunek MVA:

Benq 91GP (ale obraz na nim nie przypadł mi do gustu, życzę szczęścia i cierpliwości przy dostrajaniu go, dodatkowo tajemniczy serwis)

Acer 1923 - już lepiej niż Benq, ale też troszkę tandetnie.

HP 1965 i Philips 190P - wyższa półka cenowa ~ 1200zł - ale wydaje mi się, że warto - monitor kupujesz na parę lat ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

A co to jest TN i MVA :> ?

 

Wiem, że na kilka lat więc mówię - 800-900zł ale patrząc na ceny monitorów to za miesiąc będzie tanio :P (planuje kupić za ok miesiąc)

 

edit: tzn wiem, że to jest rodzaj matrycy (nie jestem aż tak ciemny :P) ale czym one się od siebie różnią ?

Edytowane przez f.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.www.google.pl

2. www.mva.pl

 

W skrócie:

 

TN - tania, słabe kąty widzenia, 16,2ml kolorów uzyskiwane sztucznie poprzez np. FRC z palety 256tyś. Taki trochę jpg wśród matryc: miejscami obraz może wyglądać właśnie jak po mocnej kompresji jpg, poza tym zlewa ze sobą podobne odcienie, szczególnie ciemne.

 

MVA - droższa, trochę lepsze kąty widzenia, charakterystyczny X - jaśniejsze rogi widoczne na b.ciemnych i jednolitych tłach, paleta 16,7 mln kolorów bez symulacji (za wyjątkiem Samsungów - mają wsadzony FRC), aby nie smużyły mają moduł "overdrive". Np. Benq 91GP, Acer 1923, Hp 1965, Philips 190P7

 

PVA - jeszcze droższa, lepsze kąty widzenia bez "X", 16,7 mln kolorów, żeby nie smużyły potrzebują "overdrive", najlepsza czerń. Np. Nec 1970 NXp (bez overdrive), Eizo 1931 (z overdrive)

 

S-IPS - cenowo jak PVA albo i droższe, najlepsze kąty widzenia, 16,7mln kolorów - uważa się, że najlepiej oddają barwy, szybsze od PVA ale też dodawany jest overdrive, w zasadzie jedyną wadą jest czerń wpadająca w fiolet oraz problemy z równomiernością "jasności / stałości parametrów" samej matrycy. Np. Nec 1970 NX (bez overdrive), Nec 1990 SXi (z overdrive).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Czyli generalnie MVA bo na PVA mnie raczej nie stać ;> Ale zobaczymy :)

 

Narazie obserwuje tendencje spadkową jeżeli chodzi o ceny wiec czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.www.google.pl

2. www.mva.pl

 

W skrócie:

 

TN - tania, słabe kąty widzenia, 16,2ml kolorów uzyskiwane sztucznie poprzez np. FRC z palety 256tyś. Taki trochę jpg wśród matryc: miejscami obraz może wyglądać właśnie jak po mocnej kompresji jpg, poza tym zlewa ze sobą podobne odcienie, szczególnie ciemne.

 

MVA - droższa, trochę lepsze kąty widzenia, charakterystyczny X - jaśniejsze rogi widoczne na b.ciemnych i jednolitych tłach, paleta 16,7 mln kolorów bez symulacji (za wyjątkiem Samsungów - mają wsadzony FRC), aby nie smużyły mają moduł "overdrive". Np. Benq 91GP, Acer 1923, Hp 1965, Philips 190P7

 

PVA - jeszcze droższa, lepsze kąty widzenia bez "X", 16,7 mln kolorów, żeby nie smużyły potrzebują "overdrive", najlepsza czerń. Np. Nec 1970 NXp (bez overdrive), Eizo 1931 (z overdrive)

 

S-IPS - cenowo jak PVA albo i droższe, najlepsze kąty widzenia, 16,7mln kolorów - uważa się, że najlepiej oddają barwy, szybsze od PVA ale też dodawany jest overdrive, w zasadzie jedyną wadą jest czerń wpadająca w fiolet oraz problemy z równomiernością "jasności / stałości parametrów" samej matrycy. Np. Nec 1970 NX (bez overdrive), Nec 1990 SXi (z overdrive).

TN - ... uzyskiwane z palety 262144 kolorów .... przy Hi-FRC może być symulowana paleta 16,7

 

MVA - na najnowszych znaczonych A-MVA nie ma X , kontrast i czerń świetna tylko pod kątem idealnie prostym ( jak na LCD doskonała może stawać do pepsi challange z PVA ) ale jest efekt srebrzenia tej czerni pod stosunkowo niewielkim kątem ( to przeszkadza bo traci się przez to też kontrast ), jest minimalny efekt różowienia ( raczej nie przeszkadza ) i efekt " śniegu" ( też raczej nie przeszkadza )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

No to co zrobić ? Naprawde nie chce sobie pluć w brodę potem przy Photoshopie a duużo czasu na niego poświęcam.

40% Praca/Word/Net/gadu

30% Gry

30% Filmy

 

To tak mniej wiecej. Ostatnio dużo osób mowi mi ze za 900zł to ja nie kupie dobrego LCD "do wszystkiego". Także sam nie wiem czy jest sens :) No ale czekam na Wasze rady bo nie jestem w temacie niestety ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...