Skocz do zawartości
badboy88

Jaki Monitor Lcd Za Ok 1000 Złotych?:)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość f.e.a.r.

Właśnie doszedłem do wniosku, że monitor ma mi jescze w przyszlosci sluzyc do x360 albo jakiejs pochodnej konsoli ;> Czyli jednak pasuje wziac TN skoro jest lepszy do filmow i gier. Do pracy z tekstem tez :] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie co sie dzieje ze Benq 91GP zostal wycofany z sprzedazy?

Nie idzie go kupic nigdzie w krk, w hurtowniach tez brak :mur:

niby ma wyjsc nastepca 91GP czyli 93GP ale cisza o nim...

Jeszcze są http://www.gral.pl/preview/BenQ/Benq19_cal...o-czarny_69.php i jestem bardzo bliski kupna tego monitorka, moge wydać około 1000zł. Dużo gram + filmy ale mam problem. Podobno gry = TN , no dobra ale zależy mi cholernie na dużym kącie widzenia podczas oglądania filmów a to oferuje MVA. Co w takim wypadku 0o ?

Edytowane przez MeDAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są http://www.gral.pl/preview/BenQ/Benq19_cal...o-czarny_69.php i jestem bardzo bliski kupna tego monitorka, moge wydać około 1000zł. Dużo gram + filmy ale mam problem. Podobno gry = TN , no dobra ale zależy mi cholernie na dużym kącie widzenia podczas oglądania filmów a to oferuje MVA. Co w takim wypadku 0o ?

Kąty w MVA są dosyć duże jednak przy niewielkich już następuje srebrzenie czerni co prowadzi między innymi do spadku kontrastu.

 

Zresztą jak poważnie myślisz o filmach to kup 16:10 a nie 5:4 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie się zastanawiam nad 2 LCD: SAMSUNG SM 931BW i BenQ FP91GP. Najczęściej korzystam z neta i gram. Co radzicie??

Musisz zdecydować się co wolisz, panoramę czy tradycyjny 4:3. Z podanych wyżej monitorów, większość osób na pewno poleci Ci BenQ FP91GP, przede wszystkim ze względu na matrycę. 931BW posiada zwykłą TN, zaś BenQ - MVA (zdecydowanie lepszą).

W grach lepiej sprawują się panoramy. Co do nomalnej pracy to kwestia przyzwyczajenia. 19" panoramy mają mniejszy obszar roboczy od tadycyjnych 19". To czasami może przeszkadzać. Generalnie najlepiej zdecydować się na panoramę, tylko większą - 20,1", bądź 22". Jednak takie modele kosztują pzynajmniej 1200zł.

Jeden usiądzie przed panoramą i się zakocha, drugi zaś powie, że już nigdy z niej nie skorzysta :wink:. Może przejdź się do jakiegoś sklepu komputerowego i przetestuj na czym lepiej Ci się pracuje. Gdy już podejmiesz wybór panorama vs. 4:3 wybierz z tych dwóch LCD, które podaleś na początku. Są to chyba najlepsze monitory w swoim przedziale cenowym, no i oczywiście w swojej klasie (widescreen i 4:3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóry mówią że Benek trochę smuży podczas grania.... <_< a nie którzy że wcale. Sam już nie wiem.

Co do SAMSUNGA ma tą TN'kę, ale za to czas reakcji wynosi 2ms i kontrast 2000:1. Jestem ciekaw czy można go przekręcić o 180 stopni?

 

P.S. Czy praca w Wordzie jest komfortowa na panoramach??

Edytowane przez dw7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma właśnie tego samsunga SyncMaster 931BW, imho rewela w tym przedziale cenowym ... :D

Ja juz sobie zamówiłem i czekam z niecierpliwością ...

 

tu coś w temacie kątów widzenia ...

 

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...