Skocz do zawartości
turzol

Kingston - wielki shit (jak dla mnie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem dzisiaj 512Mb Kingston DDR333 (KVR333X64C25/512) na kościach

Samsunga (oznaczenia K4H560838D-TCB3) za 490 zeta.

 

Kupiłem je ponieważ teraz 512 to prawie standarcik, a mając na uwadze to że to Kingston

i to na kościach Samsunga (mam DDR 266 na Samsungach i chodzą zaczepiście) sądziłem że

wyciągne fsb 166 lub więcej z miare fajnymi timingami.

 

A tu co: jedna wielka KUPA!!!!

 

Pamiątki te wstają max na 160fsb i to w timingach 2,5-6-3-3 :(((((

Jakakolwiek zmiana napięcia Vmem powoduje że komp się botooje ale Winda straszy

blue screenami. No to pomyślałem że spróbuje asynchro, bo Samsungi DDR266 śmigały jako DDR400 na 2,7V, wprawdzie w najgorszych timingach ale śmigały.

I ponownie się zawiodłem na fsb 150 (3:4 mode) i napięciu 2,7V w najgorszych timingach się nawet nie bootuje!!!!!!! Szmelc a nie Kingston!!

Na szczęście mam mozliwość oddania tych pamiątek bo powiedziałem gościowi ze sklepu że jak nie pójdą z moim nowym Athlonem 2700+ (fsb333) na 166 fsb to ich nie chcę (nb Athlona 2700+ nie posiadam :))) i gościu na to poszedł....

 

Tak więc ludziska zawiodłem się na tej firmie i nigdy nikkomu jej nie polecę (chyba że naprawdę sprawa tyczy się akurat konkretnego egzemplarza...)

 

Teraz już wiem co kupię: TwinMOS DDR 333 w Barwkompie za 444zł. Jak mi nie śmigną na fsb166 to się wścieknę i to ostro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Kingstona tylko Samsung jest do [gluteus maximus] ! Ja też mam DDR266 na samsungach i też chodzą na 400 ale to są 3 generacji , a te 4 generacji to big <span style="color:red;">[ciach!]</span>o !Ostatnio też sobie kupiłem Kingstona DDR 333 , na kościach Kingston i działają tylko na 186 3-3-6 cl.2,5 słabiutko ale nie tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung = szajsung .... nie kupuj takich rzeczy samsunga ... od samsunga mozna kupic monitor , tv i jakies takie tam ale wiadomo ze wielka korporacja wkreca sie w ram to nic nie wyjdzie i jak mozesz to wymien ten ram. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że mieli tyklo na Samsungach. Myślełem że jak Samsung to wypas......

3 generacja była naprawde super moje kingstony 266 na kościach 3 generacji TBC0 chodzą na 200MHz , ale 4 generacja to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepsze by były kingstony na kostkach infineona ?

hmmm... mam Kingstony 256MB DDR333 na Infineonach i tez zadna rewela :? przy fsb166 ida na 5,2,2,2 ... ale juz przy FSB180 only 6,3,3,3 8O U=2,7V ... :(

 

MIalem w lapkach Pozyczone od kumpla Kingstony na Winbondach ... 8) to dopiero byla jazda :) szly spoko na FSB200MHz - 5,3,3,2 U=2,7V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co, DDR 333 Kingstona na Winbondach mowisz takie dobre są ?

a jaka w cenie różnica ?

Z tego co wiem żadna , cieżko je tylko dostać wczoraj kupowałem pamięc i zwiedziłem całą giełde elektroniczną w wawie i nigdzie ich nie mieli , więc kupiłem na kingston`ach i teraz tego żałuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co, DDR 333 Kingstona na Winbondach mowisz takie dobre są ?

a jaka w cenie różnica ?

co do ceny to niewiem :( byly pozyczone ... :)

 

A co do tych kostek to mysle ze tez duzo zalezy od szczescia :)

Tak samo jak w przypadku Samsungow, Infineonow i innych kosci duzo zalezy od partii :)

 

Okurat te byly OK :) szkoda ze nie mialem wtedy kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, cosik cienko. Ja mam jedną kostkę (512) Kingstona na kościach Samsunga i poszły mi na 200MHz 2,5-6-3-3. Nie chciały ani jednego MHz więcej ale to chyba też dobry wynik. Nie próbowałem też ostrzejszych timingów bo mi się nie chciało, ale obiecuję, że się poprawię ;) . Na codzień chodzą 194-198 i jest spoko. W ogóle nie narzekam...

 

Może to jest nagroda za to, że tak KUREWSKO przepłaciłem... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie najlepsze Kingstony to te na Winbondach bh-6 ( 238 lub 239 DD). 205 bez podbijania napięcia na 22252. Ale dziś już tego się nie kupi. Pełno za to ich było ok. października zeszłego roku. Może ktoś jeszcze ma w zapasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem dzisiaj 512Mb Kingston DDR333 (KVR333X64C25/512) na kościach

Samsunga (oznaczenia K4H560838D-TCB3) za 490 zeta.

 

Kupiłem je ponieważ teraz 512 to prawie standarcik, a mając na uwadze to że to Kingston  

i to na kościach Samsunga (mam DDR 266 na Samsungach i chodzą zaczepiście) sądziłem że

wyciągne fsb 166 lub więcej z miare fajnymi timingami.

 

A tu co: jedna wielka KUPA!!!!

 

Pamiątki te wstają max na 160fsb i to w timingach 2,5-6-3-3 :(((((

Jakakolwiek zmiana napięcia Vmem powoduje że komp się botooje ale Winda straszy  

blue screenami. No to pomyślałem że spróbuje asynchro, bo Samsungi DDR266 śmigały jako DDR400 na 2,7V, wprawdzie w najgorszych timingach ale śmigały.  

I ponownie się zawiodłem na fsb 150 (3:4 mode) i napięciu 2,7V w najgorszych timingach się nawet nie bootuje!!!!!!! Szmelc a nie Kingston!!  

Na szczęście mam mozliwość oddania tych pamiątek bo powiedziałem gościowi ze sklepu że jak nie pójdą z moim nowym Athlonem 2700+ (fsb333) na 166 fsb to ich nie chcę (nb Athlona 2700+ nie posiadam :))) i gościu na to poszedł....

 

Tak więc ludziska zawiodłem się na tej firmie i nigdy nikkomu jej nie polecę (chyba że naprawdę sprawa tyczy się akurat konkretnego egzemplarza...)

 

Teraz już wiem co kupię: TwinMOS DDR 333 w Barwkompie za 444zł. Jak mi nie śmigną na fsb166 to się wścieknę i to ostro!

wlasnie wracajc to tematu kingstona to masz racje tez dwa tygodnie temu kiplem wlasnie 512 kingstona rowniez na samsungach ale mialem lepsze szczescie dzialaja na fsb 182 ale z najgorszymi timingami 2,5-3-3-6-2T zadne dzwiganie napiecia nawet na 2,85V nic musze opchnac i kupic albo twinmosy albo samsungi sam juz nie wiem za duzo zamieszania z tymi samsungami chociaz kingston dal [gluteus maximus] na calej lini wczesniaj mialem 256 na winbod 6ns i smigaly na 190 fsb za najlepszymi timingami a tu lipa ze sie dzieje chyba jak na loterii nie ktorzy kupuja no name i dzialaj im na lepiej niz markowe ramy czyte robiemie w balona ludzxi ktory placa za marke :)

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung = szajsung .... nie kupuj takich rzeczy samsunga ... od samsunga mozna kupic monitor , tv i jakies takie tam ale wiadomo ze wielka korporacja wkreca sie w ram to nic nie wyjdzie i jak mozesz to wymien ten ram. ...

BUHAHAHAHAHHAhA dawno sie taknie usmialem ;))))))) pamieci samung są do [gluteus maximus] ;))) cos ci sie koles chyba z cdromami pomyliło ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz pamięci z 166(no 333). I ledbo wstaja przy 166?

 

eh nie rozumię :)

Ja też nie. turzol napisał, że:

 

"Pamiątki te wstają max na 160fsb i to w timingach 2,5-6-3-3 (((( "

 

więc te "512Mb Kingston DDR333 (KVR333X64C25/512)" wcale nie wstają na 166. Mogą nie chodzić na 200 ale na 166 muszą, od razu bym je oddał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja na swoich Kingstonach 512 MB PC333 (kości Winbond) przy napięciu 2,6 V czasach 2-5-2-2 chodziły 210 MHz bez zwisów, teraz chodzę cały czas na 166 MHz, napięciu Default 2-5-2-2. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Kingstona tylko Samsung jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ! Ja też mam DDR266 na samsungach i też chodzą na 400 ale to są 3 generacji , a te 4 generacji to big <font color="#FF0000">[ciach!]</font> !Ostatnio też sobie kupiłem Kingstona DDR 333 , na kościach Kingston i działają tylko na 186 3-3-6 cl.2,5 słabiutko ale nie tragicznie.

Facet Samusg rzadzi w pamieciach i nie tylko DDrach ,a do tego jeszcze i z Rambusow zyje . POzatym mieli takie partie ktore rozwalaly wszystkie najlepsze firmy( duzo drozsze ) .

Jedynie czego sie obawiam to to , ze to Koreanska firma ,a te male malpki w tych swoich glowkach rozne strategie marketingowe knuja . Pozatym teraz widac wyraznie ze wala na ilosc a nie na jakosc ;) i tu wlasnie mozna szukac problemow z tymi kosciami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko. owszem moze i te samsungi nie nalepsze ale bez przesadki... ja mam takie same oznaczenia kosci, z literka "D" i mi na loozaqa na 417mhz wstaly na standard timingi, wiec wiesz... Na max timingach, CL2 poszly na 173fsb wiec kurde trafiles na max trefna serie, wiec normalnie musisz sobie jakos zmyslnie zorbic podmianke, albo upchnac na allegro, powinny ladnie pojsc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...