Skocz do zawartości
greg505

S754 + Sempron Tanim Kosztem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

obecnie mam to co w sygnaturce

 

chcialbym wymienic plyte i procka jak najnizszym kosztem (obawiam sie ze wymiana zasilacza tez bedzie wchodzila w gre)

 

swojego procka (robi 2.2 na 1.7v) + plyte powinienem sprzedac za ok ~200zl (140 + 60) moge dolozyc ok 100zl

 

reszta pozostaje bez zmian

sklaniam sie na s754 (wiem ze to stare i nie rozwijane...ale chodzi o kase) plyta koniecznie z agp.

 

jaki procek i jaka plyte byscie polecili (do w miare znosnego OC)

 

i jeszcze jedno...odczuje roznice po przesiadce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dla ciebie coś na 939 z agp ? ceny są podobne

ceny wcale nie są podobne, a chyba (?) jedyna wartą uwagi mobo pod 939 i AGP było DFI nForce3 250

 

 

a co konkretnie?

 

jezeli 754 to raczej bedzie to plyta GIGABYTE GA-K8NS ok 130-140zl

nowe rewizje v2.0 już nie są takie mocne i "kręćliwe" jak starsza v1.0. Za ok 150zł możesz przyjrzeć się też ASRockowi k8upgrade nForce3 250 i do tego Semprona 2800+/3100+ (8*200=1600/9*200=1800) ze względu na 256kB L2, nówki do złapania za 140zł/165zł

za nówkę asrocka i 3100+ w morele.net dasz 320zł

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie:

Ogólnie komp z sig'a (P4), trafiłem 2x na zwalone mobo, ostatnio dostałem kasę i zastanawiam się nad 754 (2800+ & nForce 3 250).

Ogólnie komp nie będzie rozwijany (w okolicy maja, jak będe miał nowy sprzęt trafi pod net'a), a jednak czasem się pogra na nim w coś bardziej wymagającego.

Mam jakieś 150zł, które przeznaczyłbym na proca + to co dostanę za stare zbędne części (m. in sprawne P4 (to tak patrząc na allegro z chłodzeniem powinno za 80-100zł pójśc), 3 moba (jako uszkodzone, to tam nie liczę więcej niż 20zł) itd.)

 

Ma to jakiś sens ?

ogólnie ten P4 to zwykła 256kb l2 i fsb 100MHz, więc podejrzewam, że taki Semp nawet na 1.6GHz dałby mu radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos czytalem zeby dzialala regulacja napiec na tej plycie sempron musi miec C'N'Q czyli min 3000+

 

a moj fortronik 400W?

linie 5v ma 40A

ale 12 pojedyncza z 15A ;/

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie ja mam Chiefteca 1136H ( podobno g.. jak smok ale na testerze mi pokazał jak moze wycisnac 400W na luzie)

 

I on ma 18A na 12 V i 35A na 5V i spokojnie sobie radzi z moim konfigiem..

 

Masz troche silna grafe ... ty moze byc małe problemo wtedy..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli plytke juz wiem jaka biore ;)

teraz moze znajde jakiegos ciekawego sempronika (za niska cene)

 

na razie zostawie fortrona jak beda mu leciec napiecia to wtedy bede sprzedawal/zmienial

 

moze ktos chetny na mobo i proca (najlepiej razem ;) )

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce zakladac nowego tematu a tutaj jest podobny problem.

Zastanawiam sie nad zmiana na socket 754 na sempa 2800+ i GA-K8NS. Co posiadam teraz widac nizej.

Czy oplaca mi sie zmieniac na 754 i czy roznica w wydajnosci bedzie znaczna czy raczej mala? (Grafe tez zmienie ale blizej wiosny)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny wcale nie są podobne, a chyba (?) jedyna wartą uwagi mobo pod 939 i AGP było DFI nForce3 250

No tak nie do końca, to jest jedna z mniej udanych DFI, moim zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem jest epox serii 9nda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...