Skocz do zawartości
maSTHa212

Asus Xg Station

Rekomendowane odpowiedzi

ASUS za pare dni przedstawi XG Station ktora mowiac wprost jest zewnetrzna karta grafiki i to w dodatku GF7900GS!! Dla mnie osobiscie to jest poczatek konca stacjonarek, slaba grafika w lapkach odchodzi do lamusa. Wyobrazcie sobie: 12" maluch z jakims GMA w podrozy a na biurku 7900GS + 17" panoramka do grania. Po prostu marzenie. Jesli jeszcze do tego dojdzie opcja wymiany samej karty na cos innego to w ogole bedzie przelom. Chociaz i bez tego szykuje sie rewolucja. Czekam z niecierpliwoscia jak to bedzie wygladac w praniu.

 

Tutaj link ze szczegolami : http://vr-zone.com/?i=4426

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest niesamowite:)

 

I to jest przyszlosc... dla mnie:)

Maly dobry niegrzejacy sie lapek bez wydajnej grafy, z dlugim czasem pracy na baterii + to coś w domu:)

 

Po prostu bajer na maxa:)

Jak to wypali i wogole to produkt roku chyba normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamientajcie ze przepustowosc ExpressCARD tez ma swoj kres ;)

 

FAjna sprawa .. teraz tylko pupowac notka 12" z expresscard +XG+LCD+klawiaturka i masz prawie ALL IN ONE ;)

 

Tylko zastanawiam sie jaka bedzie roznica w wydajnosci takiej karty graficznej wpietej do blaszaka to dej samej karty wpiedej do XG i podlaczonej przez Expresscarda??

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli bedzie jak 7600GT to i tak duuuzo wiecej niz 95% laptopow. Z tego co jest napisane na tej stronie to karte DA sie wymienic. I jest to kompatybilne z kazdym lapkiem wyposazonym w ExpressCard. I tak jak napisal baxxxio, jedyne slaby punkt to wlasnie ExpressCard dzieki czemy karta bedzie dzialac z PCIe x1. A poza tym nawet jesli to jest zapowiedz tego co ma byc to i tak dobrze bo to oznacza, ze zewn grafiki beda (sa) faktem.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzną grafę łatwiej będzie schłodzić, więc i lepsze OC ;)

 

A tak całkiem na poważnie, to dobrze że się to rozwija w tym kierunku, ponieważ popularnośc laptopów będzie wciąż wzrastała, co również z czasem pewnie będzie miało swój skutek (pozytywny) w cenach.

Obym tylko za jakiś czas nie śmiał się ze swojego optymizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak całkiem na poważnie, to dobrze że się to rozwija w tym kierunku, ponieważ popularnośc laptopów będzie wciąż wzrastała, co również z czasem pewnie będzie miało swój skutek (pozytywny) w cenach.

Obym tylko za jakiś czas nie śmiał się ze swojego optymizmu.

Myślę że będziesz się uśmiechał wspominając a nie śmiał :)

Tendencja zmiany PC na Laptopy na zachodzie idzie już w zastraszającym tempie.. a i rynek polski coraz szybciej i łatwiej przyswaja zachodnie standardy tak więc w niedalekiej (subiektywne to) przyszłości i w Polsce ceny laptopów zaczną spadać do normalnych*** cen.

 

Wyjaśnienie:

*** - normalnych - czyt. przyjaznych środowisku a właściwie kieszeni konsumenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania:

PCI- 132MB/s

PCI-E x1- 250MB/s

AGP x4- 1066MB/s

PCI-E x8- 2000MB/s

AGP x8- 2132MB/s

PCI-E x16- 4000MB/s

Trochę dziwi mnie ten GF7900GS- gdyby było tam coś słabszego, to jeszcze może bym zrozumiał. Jeśli grafa na x1 okaże się wydajna, po co robiliby x16? Osobna sprzedaż (bez grafy) ma jeszcze jakiś sens- kupujemy sobie np. X1300, a potem rozbudowujemy. Ale od razu z 7900GS? Potem, aby się opłacało trzeba będzie karty klasy GF8800, czy GF9600 (jak będzie)- przepustowość na pewno będzie za mała, żeby to lepiej działało. A jeśli to miałaby być jedyna możliwość rozbudowy, to już lepiej kupić lapa z równie mocną grafą, może będzie taniej.

Swoją drogą- gdyby we wszystkich laptopach oferowali możliwość rozbudowy o kartę na MXM, nie byłoby problemu- sam z chęcią wrzuciłbym coś mocniejszego, ale nie mam możliwości. Duża popularność przyczyniłaby się do spadku cen. A, że coś takiego jest tylko w sprzęcie za ponad 10 tysięcy, mało ludzi to kupuje, a jak kogoś stać na taki sprzęt, to lepiej już sobie kupić nowego lapa, z lepszą grafą, a nawet prockiem itd. I koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz dziala, wczesniej nic nie wyswietlal. Mnie zaczyna martwic jedna rzecz, a mianowicie ten nieszczesny ExpressCard i jego przepustowosc. Bodajze na NBR kolesie przytoczyli przyklad stacji (chyba od HP) w ktorej byla mozliwosc zainstalowanie karty zewn na PCI-E i niestety nawet 7800GTX nie byl w stanie sie przebic powyzej pewnego pulapu wlasnie ze wzgledu na ograniczona przepustowosc. Czyli da rade wsadzic karte, ale chyba jednak nie te najszybsze (znaczy najszybsze tez, ale wyniki nie beda wychodzic poza granice wydajnosci zlacza). Czyli IMO szykuje sie produkt na pewno dobry, bo wymiana kart bedzie duzo latwiejsza i tansza, ale pozostanie kwestia osiagow i wg mnie nie powinnismy sie nastawiac na rezultaty lepsze niz segment middle czyli 7600/X1600 (mowa oczywiscie o kartach stacjonarnych). Oczywiscie to wszystko domysly, mam nadzieje ze sie myle, a XG okaze sie milym zaskoczeniem wydajnosciowo-cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka dla tych co maja karty pokorju intel gma 9xx, ati x200, x1100 itp. Ja jednak wole miec niezla grafe w samym lapie, moze wydac a moze mniej, zalezy. Dobry ekran lcd i klawa to juz 260$ plus pewnie jakies 300 za karte. Wiec na oko 560 dolkow, jakis lapek z mocnym konfigiem ale bez grafy to okolo 1100$. Za 1760 dolkow jestem w satnie kupic nowego Alienwara z GF 7900 i to bez ograniczenia szyna Expers Card.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba zostanie, ze bedzie to idealna sprawa dla posiadaczy zintegrowanych ukladow, ewentualnie low-endowych. Mid i hi-end beda juz na rowni z sama przystawka wiec kupno bedzie sie raczej mijac z celem, ale caly czas to tylko mniemania i domysly. I caly czas mam nadzieje ze sie bede mylic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli się mylisz, to producenci z czasem sięgną po rozum do głowy i zaczną używać "złącz" o większej przepustowości co będzie pozwalało na wykorzystanie maksymalnych możliwości kart graficznych.

Pewnie nie nastąpi to tak szybko, ale przynajmniej jest to dobry znak dla nas ;) Rozwiązanie byłoby o tyle dobre, że przy zakupie laptopa można by się skupić bardziej na reszcie komponentów, a "rozszerzoną" kartę graficzną traktować jako dodatek dla tych którzy jej potrzebują oraz ich stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś opracował standard płyt głównych do lapciaków (cośw stylu ATX w stacjonarnych), a producenci ruszyliby d**ę i stosowali to w swoich modelach (a nie- co model, to inna płyta, wyprowadzenia złącz itd.), dzisiaj możnaby sobie bez problemu wymieniać praktycznie wszystko. A mamy tak, jak mamy- czyli albo kupić nowy sprzęt, albo inwestować kupę kasy w MXM, albo stosować półśrodki- jak prezentowane Xg Station, o ile w ogóle wejdzie to do sprzedaży.

Ja widzę tylko jedno- producenci sięgają po takie rozwiązania WYŁĄCZNIE dla kasy. Inaczej każdy z nas mógłby sobie dzisiaj wydać parę stówek na mobilnego GF7600, zmienić mobo itd.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.engadget.com/photos/hands-on-wi...n-external-gpu/

tu macie troche nowych fotek. Moj entuzjazm troche opadl: dzwiek 5.1 jest tylko symulowany, a i osiagi sa jak mowilem, co najwyzej mid-endowe. A i ktos w koncu puscil pare jesli chodzi o cene, mowi sie nawet o 600$. Ja odpadam jesli ta cena sie potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

trzeba poczekc na nowy standard expresscard bo pewnie po ukazaniu sie produktow ktore zarznely expresscard do imentu to tylko kwestia czasu i pojawi sie expresscard2.0 ;). Swoja droga expresscard byl kretynskim pomyslem bo zawezil jeszcze mozliwosci projektowania kart pod ten interfejs jeszcze zmniejszajac jej wymiary, ktore i tak przeciez do duzych nie naleza. Zamiast poszerzyc game kart PCMCIA to ja skutecznie zawezono - kre-ty-nizm. Mam nadzieje ze moj nastepny lap bedzie mial jeszcze PCMCIA.

Puki co jednak bardziej sie oplaca doplacic do lapa z gf7600. Mnie pomimo poczatkowego entuzjazmu nie kreci podpinanie laptopa do czegos uwiazanego do siany zeby go uzywac tak jak lubie <_<

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...