Skocz do zawartości
maSTHa212

Asus Xg Station

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

z teggo co widze expresscard w niczym sie nie wyroznia puki co, oprocz mniejszego (zadnego?) wyboru kart i troche wiekszej przepustowosci ktora i tak jest malo istotna przy standardowych zastosowaniach dla pcmcia bo widac po tym wynalazku asusa ze rewelki nie bedzie. Nootebooki z kartami typu 7600 juz nie sa takie drogie.

I chyba ten 7900 potrzebuje zasilania "ze sciany" chyba ze sie myle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooded man widze ze nie masz zielonego pojecia o tym o czym piszesz.

Producentom nie zalerzy na duzym rynku wtornym(pcmcia) a na sprzedarzy nowych karty dla tego wprowadzane nowe standardy sa czesto niekompatybilne wstecz.

 

Co z tego ze noteboooki z gf7600 nie sa drogie.. pokaz mi jakieos notebooka 10-13" z taka karta ? Pomijajac fgakt ze integry mniej sie grzeja i zglaszaja mniejsze zapotrzebowanie na energie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziwie sie producenci notebookow nie wypuszczaja na zewnatrz zwyklego PCI-E 16x z jakas wtyczka do ktorej moznaby znaczne latwiej podlaczac wynalazki takie jak xg station. Nie wydaje mi sie to technologicznie skomplikowane. Jak myslicie?

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że byłoby to nawet BARDZO PROSTE. ALE tutaj liczy się kasa- jak będziesz naprawdę bardzo chciał sprzęt z lepszą grafą, to i tak go kupisz. Producenci laptopów chcą zarobić- dobrze chociaż, że jest coś takiego jak USB, PCMCIA, czy w ostateczności nawet MXM- inaczej każdy producent robiłby inne złącza itd. Już wspominałem- jakby wprowadzić mobilny standard ATX, szło by się do sklepu po obudowę, monitor, mobo, grafę itd. Każdy mógłby złożyć własny sprzęt, a dzięki powszechności, cena byłaby niska. Wszystko się da. Ale wtedy zarabialiby tylko sami producenci komponentów, a nie "producenci" laptopów. Żeby mieć sprzęt z lepszą grafą wystarczyłoby tylko wymienić grafę (ew. mobo, RAM i procka), a tak trzeba niestety kupować nowy sprzęt, z nowym monitorem, nowym dyskiem, nowym napędem optycznym, nową klawiaturą, nową obudową- po co to komu. Ale producenci lapów na tym zarobią, a my innego wyjścia nie mamy, więc po co (dla nich) zmieniać ten stan rzeczy?

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

baxxxio nie musisz mi mowic na czym polega rynek, ja tylko pisze ze to jest bez sensu z punktu widzenia klientabo jak tu kupic lapa z expresscard i nie pdpiac ani audigy aniniczego innego. Expresscard jest martwym standardem i tak zostanie jeszcze bardzo dlugo. A nowe parametry karty jeszcze utrudnia ich projektowanie. Dlatego pisalem ze mam nadzieje ze moj nastepny lapek jeszcze nie bedzie skazany na ten trefny standard. I wiem o czym pisze ;)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis na Asus Road Show dowiedzialem sie (nie nalezy tego traktowac jako oficjalnego infa) paru szczegolow na temat XGS. Po 1: stacja bedzie dostepna w Polsce, planowane wypuszczenie Q2. Po 2: ma kosztowac tak jak mowiono 400$....ale za wersje z karta graficzna!! Wersja bez karty rowniez sie ukaze ale w pozniejszym terminie. IMO calkiem dobre wiadomosci.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dobre wieści.

 

Jednak dla mnie byłoby to rozwiązanie idealne (zmiana na 8800gtx np.) jedynie w wypadku zwiększenia przepustowości łącza. Na to się jednak nie zapowiada, więc pozostaje rozwiązanie "konwencjonalne"- kupno dtr'a z odpowiednią vga dx10 (naturalnie w swoim czasie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis na Asus Road Show dowiedzialem sie (nie nalezy tego traktowac jako oficjalnego infa) paru szczegolow na temat XGS. Po 1: stacja bedzie dostepna w Polsce, planowane wypuszczenie Q2. Po 2: ma kosztowac tak jak mowiono 400$....ale za wersje z karta graficzna!! Wersja bez karty rowniez sie ukaze ale w pozniejszym terminie. IMO calkiem dobre wiadomosci.

pozdro

cena fajna tylko wydajnosc taka sobie, ja tam wieksze nadzieje wiaze z tym

"Organizacja PCI-SIG (PCI Special Interest Group) zajmująca się standardem PCI Express poinformowała o zatwierdzeniu specyfikacji nowego typu złącza, które pozwoli na 'wyciągnięcie' slotu PCI Express z wnętrza komputera w dowolne inne miejsce. Specjalny kabel, który z jednej strony podłączamy do portu PCI Express, a z drugiej do dowolnego urządzenia posiadającego tego typu interfejs (np. karty graficznej) pozwala to nam przykładowo? na korzystanie z wydajnych i sporych gabarytowo kart graficznych w małych obudowach typu Media Center. Porównywalne rozwiązanie zaprezentował Asus, który pozwala na podłączenie zewnętrznych kart graficznych w laptopach posiadających slot Express Card."

BTW to chyba moge robic jako wróżka ;) (vide moj poprzedni post w tym temacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie o jednej rzeczy:wymieniacie karty topowe, najwyzsza polka. Nie wszyscy potrzebuja (chca/stac ich) na takie potwory, spora czesc zadowoli sie osiagami kart z segmentu middle czy nawet low (7300gt) i tutaj lacze wcale nie musi stanowic juz przeszkody. Dla 8800gtx na 100% bedzie to zapora nie do przejscia.

 

BTW. Moze glupie pytanie, ale Draak, po wala ci dwa TAKIE laptopy?!

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212, kończąc ten o/t, papryczka będzie raczej na sprzedaż, bo jednak jest za ciężka i głośna dla Mojej Drugiej Połówki (a właśnie z myślą o Niej ją zostawiłem domowym "taborze"). Ach, te kobiety nie wiedzą co dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglosilem na dell ideastorm pomysl uzycia specyfikacji kabla PCI-E do stworzenia zewnetrznej grafy do notebooka.

 

na pomysl mozna zaglosowac tu: EXTERNAL graphics using PCI-E Cable

 

Na della w tym zakresie specjalnie nie licze ale mysle ze konkurencja della tez przeglada ideastorm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...