Skocz do zawartości
wolny

Windows W Hp 6125 - Partycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy. Posiadam laptopa HP nx 6125 EK157EA i mam problem z podzieleniem dysku na partycje. W komplecie jest oryginalny Win XP pro.. Przy ponownej instalacji nie chce utworzyć nowej partycji i też usunąć już istniejącej.

Były też próby programem Partition Manager i nic.

Kontaktowałem się ze Wsparciem Technicznym HP powiedziano mi że firma nie zaleca dzielenia dysku.

Proszę o pomoc jak mogę utworzyć partycje na dysku tego komputera.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Particion Magic spróbuj (jeśli masz dostęp oczywiście) , a jak nie, to polecam w sumie dowolnego linuxa live. Np. ubuntu - odpalasz, partycjonujesz i wyłączasz kompa.

 

A w hp to paskudnie Cie zbyli :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michrz.

Particion Magic też nic.

Ciekawi mnie też gdzie leży przyczyna: coś nie tak z dyskiem, a może Win. jest skopany.

Nasuwa mi się też pytanie: można wgrać Win. bez dodatków HP?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w laptopach jest takie cos jak recovery czyli na tym dysku z windowsem sa juz wgrane takze te pieprzone dodatki do hp które według mnie niektóre sa zbędne

Ja proponuje ci tak:

 

podziel dysk na partycje sformatuj je weź jakiegoś windowsa Xp ale nie tego co ci dali i urzyj numerka do Windowsa tego cotobie dali jest to oryginalny numerek wiec i windows bedzie jako oryginalny :) i bedzie co najwazniejsze bez głupich dodatków :) sam czysty Win XP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Byłem zajęty, ale teraz opisze jak to zrobiłem:

Zostałem właścicielem „innego” Windowsa XP pro. (nie chciałem tego robić, bo przecież kupiłem laptopa z Win. XP pro i chciałem właśnie takiego używać …)

Instalacje rozpocząłem od mojego Win HP w momencie, kiedy zabierałem się za

tworzenie partycji przy ponownym uruchamianiu komputera zamieniłem płytki.

Kiedy stworzyłem jedną partycje systemową 10 GB przystąpiłem do formatowania jej,

pozostawiając resztę jako wolne miejsce na dysku.

Po tej czynności w momencie, kiedy komputer się resetował zamieniłem płytkę „innego” Win na Win HP.

I już, reszta instalacji przebiegła normalnie.

A, po zainstalowaniu systemu stworzyłem w samym Windowsie drugą partycje z wolnego miejsca.

 

Mam kilka pytań do fachowców:

Jak pozbyć się dodatków HP, które są zbędne i gdzie ich szukać?

Co zrobić by polepszyć wydajność?

A może ktoś ma ciekawe spostrzeżenia i uwagi o tym modelu.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...