Skocz do zawartości
hardcano

Dwa Systemy - Dwa Dyski

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym zainstalować 98 i XP, 98 na hdd PATA i XP na SATA, wiem jak to zrobic itd bo miałem taki uklad kiedy mialem tylko hdd PATA jednak chodzi mi o co innago

Mianowicie, w takim układzie jak powyżej, kiedy będę na 98 (z PATA), jak widoczny będzie hdd sata?

(pytam bo bywało tak, że jedna partycja mi się zamazywała czy jak to nazwać, wyswietlało że jest syst plikow RAW i nie mozna na nia wejsc - nie będę wchodził w szczegoly jakto było bo nie o to pytam;)

 

więc jak będzie z tym sata, kiedy będę używał 98, nic nie będzie się działo partycje nie będą wyświetlane z hdd SATY. Poprostu chce uniknac odlaczania hdd sata w czasie pracy na 98

Edytowane przez hardcano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk SATA w Win 98 o ile będzie widziany, będzie występował jako urządzenie RAID albo zwykły dysk IDE

żeby nie było problemu w BIOS, przełącz tryb pracy kontrolera SATA na zgodny, czy jak to się nazywa w twoim BIOS (poszukaj w INSTRUKCJI OBSŁUGI) koniecznie zainstaluj sterowniki do kontrolera jak takie są dla Win 98

 

odnoście instalowania to zawsze instalujesz WIN 98 a potem każdy inny system np XP

(Win 98 musi być na osobnej partycji, osobnym dysku nie koniecznie)

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli BIOS widzi dysk to WIN 98 na ogół również

zależnie od tego czy kontroler jest wbudowany w mostek południowy czy jest osobnym układem, może być rożnie widziany lub wcale itd...

 

chipsety intela są obsługiwane przez wszystkie systemy MS bez problemu w stopniu podstawowym przynajmniej tak wynika z moich obserwacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...