Skocz do zawartości
romek

[artykul]: Acer Aspire 3692nwlmi - Tani Notebook?

Rekomendowane odpowiedzi

Notebook coraz częściej staje się dla wielu ludzi narzędziem pracy. W XXI wieku przenośny komputer jest nierozłącznym towarzyszem wielu z nas. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na zakup sprzętu za 4 czy 5 tysięcy złotych. Tutaj przychodzi czas na zastanowienie się – czy warto zaprzątać sobie głowę tanimi produktami za 2500zł? Czy taki sprzęt podoła naszym wymaganiom, czy okaże się tanim bublem? Zainteresowanych zapraszam do dzisiejszej recenzji notebooka firmy Acer – firmy mającej tyle samo zwolenników, co przeciwników. Testowanego Acer’a obejrzymy z każdej strony i poddamy wymagającym testom. Zapraszam.

 

Autor: Łukasz "lukasrz" Rzedzicki

 

 

Dołączona grafika

Pełna treść artykułu pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podczas chęci dostępu do zaszyfrowanego pliku poproszeni zostaniemy o podanie tego hasła."

 

To jest raczej nie po polsku :)

 

Poza tym nie bardzo rozumiem czy dysk ktory tam jest zostal wymieniony czy zostal standardowy? Troche to pozbawione sensu wydawac oceny sprzetowi w ktorym (o ile rozumiem) wymieniono ram i dysk. To sa dosc kluczowe elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"SuperPI lubi Intela i jego zestawy instrukcji, "

 

zestawy instrukcji? dobre.

Wiem ze dobre :rolleyes:

 

"Podczas chęci dostępu do zaszyfrowanego pliku poproszeni zostaniemy o podanie tego hasła."

 

To jest raczej nie po polsku :)

 

Poza tym nie bardzo rozumiem czy dysk ktory tam jest zostal wymieniony czy zostal standardowy? Troche to pozbawione sensu wydawac oceny sprzetowi w ktorym (o ile rozumiem) wymieniono ram i dysk. To sa dosc kluczowe elementy.

Jest po polsku :) Trzeba przeczytać całość - razem z poprzednim zdaniem.

 

Czemu nie ma sensu? Notebook został poprostu rozbudowany o dodatkową pamięć RAM i większy dysk, podobne zestawy sprzedaje Acer ale trzeba za nie wiecej zapłacić.

 

Przetestowany został notebook - jego wydajność i opłacalność zakupu. Na podstawie tego art. zainteresowani tanim notebookiem będą mogli zdecydować się na podobne, tanie zabiegi ulepszające i zwiększające możliwości laptopa. Największe znaczenie na ocene miały inne czynniki - nie tylko ram czy dysk.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podczas checi dostepu" w zadnym kontekscie nie jest po polsku.

 

A bez sensu IMO dlatego, ze moj laptop swego czasu kosztujacy majatek, a i nadal do najslabszych nie nalezy, mial tak fatalny dysk, ze uruchamianie programow czy nie daj boze doczytywanie czegos ze swapa zabijalo jego wydajnosc - przyjemniej mi sie pracowalo na ojca HP 6110 o teoretycznie duzo gorszych parametrach.

 

Wymiana ramu i dysku spowodowala jak sie spodziewam, ze ten lapek juz 2500 nie kosztowal, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podczas checi dostepu" w zadnym kontekscie nie jest po polsku.

 

A bez sensu IMO dlatego, ze moj laptop swego czasu kosztujacy majatek, a i nadal do najslabszych nie nalezy, mial tak fatalny dysk, ze uruchamianie programow czy nie daj boze doczytywanie czegos ze swapa zabijalo jego wydajnosc - przyjemniej mi sie pracowalo na ojca HP 6110 o teoretycznie duzo gorszych parametrach.

 

Wymiana ramu i dysku spowodowala jak sie spodziewam, ze ten lapek juz 2500 nie kosztowal, prawda? :)

 

Kosztował 2500 - 2550zł mniej wiecej,

 

sam laptop ok 2300-2330zl

dodatkowe 512MB - 210zł (orgynalna kosc 512MB zamieniona z dopłata na kość 1GB)

wymiana dysku - dopłata 30zł

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to chyba warto bylo by to napisac w artykule :)

 

Cytuję samego siebie - ostatnia strona artykułu :

 

" ...w klasie tanich notebooków jest to bardzo dobra propozycja - za 2300zł + ok 250zł na rozbudowę do 1GB RAM i wymianę dysku otrzymujemy..."

 

;)

 

pozdrofka

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zostało zdefiniowane co to jest duże i małe obciążenie, bo to może być dość znaczące ;>

Waga laptopa wydaje mi się być nieco "plusem" wciśniętym na siłę ;)

Zamiast tyle sceenów z jednej gry, to wiele osób bardziej zainteresowałoby SPi 8MB, bo w większości taką próbką się operuje na tym subforum.

"-kiepska polityka bad i hot pixeli" No tak, ale co masz na myśli, bo w tekście tego nie wychwyciłem, a stwierdzenie jest dość ogólne.

Brak Windowsa nie powinien być jakimś minusem, bo chyba każdy użytkownik komputerów, a szczególnie osoba zainteresowana laptopami wie że nie da się w tej cenie kupić nowego notebooka z Windowsem, tak więc nie odstaje to w żaden sposób od konkurencji- ot taki standard na rynku.

Bardziej do minusów dodałbym brak BT.

Zabrakło mi wzmianki o stabilności/działaniu zawiasów i czegoś o samej klawiaturze.

 

Trochę się poczepiałem, nie mniej jednak recka obszerna dosyć i można w niej znaleźć trochę ciekawych informacji. I przede wszystkim jest to sprzęt w zasięgu większej ilości użytkowników.

Dobrze, że było co przeczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem niestety calego artykulu .. ale plusy i minusy to troszke niepomyslane sa :(

 

Szczegolnie minusy:

 

- brak systemu operacyjnego Windows (Wsytarczylo dodac cene XP HOME OEM i zastanowic sie czy cena jest naprawde taka atrakcyjna ?)

 

- brak DVI (ale to ma miejsce w wiekszosci notebookow.. raczej na plus jakby byl a jak go nie ma to neutral)

 

- słaba wydajność jednostek Pixel i Vertex Shader realizowana częściowo programowo (poprostu notebook nie do gier na intrgrze...)

 

- 1 rok gwarancji (dla firm .. taka strategie ma teraz wiekszosc firm)

 

- kiepska polityka bad i hot pixeli (przecierz to nie jest monitor .. w notebookach to normalny problem)

 

A plusy:

 

+ bardzo dobry stosunek ceny do wydajności (bo zmieniles troche orginalna konfiguracje sprzetu)

 

+ wydajny dysk twardy(nie orginalny....)

 

+ matryca 15.4’ z technologią CrystalBrite(ma swoje plusy i minusty)

 

+ stosunkowo lekki (?? stosunkowo ?? a wazyles go ?)

 

 

 

 

Jakosc acera dalej traktuje w kategoriach science fiction :lol: Wiec nie chcialem czytac i sie denerwowac bo po kilku dnach czy godzinach nie odnajdziemy felerow ktore wyskakuja po kilku miesiacach(czego oczywiscie nikomu nie zycze).

 

 

ps.Bardzo fajne fotki ! Beda z ciebie ludzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc acera dalej traktuje w kategoriach science fiction :lol: Wiec nie chcialem czytac i sie denerwowac bo po kilku dnach czy godzinach nie odnajdziemy felerow ktore wyskakuja po kilku miesiacach(czego oczywiscie nikomu nie zycze).

ps.Bardzo fajne fotki ! Beda z ciebie ludzie :D

Przed komentowaniem artykulu wartaloby go przeczytac w calosci, moze wtedy bys wiedzial, ze laptop byl wg. autora testowany 2 miesiace i to nawet po 10 godzin dziennie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki rzeczywiscie bardzo dobre.

 

Taki tip dla autora: jak robisz screeny okien danych programow to lepiej uzywaj kombinacji 'alt + print scrn' , wtedy screen robi sie tylko danego okienka a nie calego ekranu, nie musisz potem nic recznie wycinac, bo widac poucinane okna itp. ;]

 

No i faktycznie najtansze laptopy nie bardzo andaja sie do gier, chyba nikt nie kupuje ich z mysla o tym. Poza tym troche namieszane w konfiguracja lapka, nie jest juz to dokladnie opisywany model, jak wspomnial wyzej kolega. No i sam fakt, ze to acer, imo lepiej dorzucic te kilka groszy i brac cos, co ma przynajmniej dluzsza gware i jakies 'normalne' punkty serwisowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zostało zdefiniowane co to jest duże i małe obciążenie, bo to może być dość znaczące ;>

Moja nie uwaga, bylem przekonany ze to napisalem, juz artykul zostal zaktualizowany o:

 

Małe obciążenie – podczas tego testu na notebooku uruchomiony był komunikator, przeglądarka internetowa i przez 120minut winamp.

 

Duże obciążenie – aby obciążyć znacząco laptopa, a tym samym wymusić większy pobór energii przez 30minut na komputerze uruchomiona była kompresja video do formatu xvid, oraz przekonwertowana została na format mp3 płyta audio. Nagrana została jedna płyta DVD z przeglądarką, komunikatorem i winampem działającym w tle. Następnie na godzinę został uruchomiony tryb 3D – do tego testu użyłem gry Max Payne 2 uruchomionej w pełnych detalach. A na koniec z partycji na partycje skopiowane zostało 20GB danych. W tym czasie uruchomiony był touchpad, Wireless Lan a jasność matrycy ustawiona była na 80%.

 

Fotki rzeczywiscie bardzo dobre.

 

Taki tip dla autora: jak robisz screeny okien danych programow to lepiej uzywaj kombinacji 'alt + print scrn' , wtedy screen robi sie tylko danego okienka a nie calego ekranu, nie musisz potem nic recznie wycinac, bo widac poucinane okna itp. ;]

 

Dzieki, aczkolwiek nie są tak dobre jakbym tego chciał... Będą nastepnym razem jeszcze lepsze ;)

 

Wezme poprawke na screny ;)

 

@lukasrz

 

moglbys pokazac laptopa identycznego jak ten testowany np na allegro? bo wszedzie widze uklad Graphic 940 do 128mb :?

 

Proszę, od razu zaznaczam ze ta cena jest nie aktualna - http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/25759

 

Obecna cena w tym sklepie to nieco ponad 2300zł

 

Wielkosc pamieci na grafice ustawiamy w biosie - 64MB/128MB/max - 224MB

 

Szukaj notebooka takiego z ukladem Intel 945GM - to jest chipset z Intel GMA 950

 

albo tu za 2298zł - http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXAF70C001.html

 

Napisali ze tez ma max do 128MB ale to sa brednie...

 

Dziekuje wszystkim za komentarze. W notebooku zostało nieco pozmieniane dlatego ze najbardziej oplacalnym zakupem jest wlasnie ten notebook w wersji podstawowej + wlasna wymiana np ramu czy dysku. Jezeli bysmy chcieli kupic laptopa z 1GB i wiekszym dyskiem cena idzie sporo w góre. Placimy za to ze mamy lepsze pozespoly + dodatkowo za to ze one tam sa :) np 400zl za sprzet + 200zl za to ze jest az 1Gb RAMu itp... taka polityka.... takie naciaganie laików

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taka karta wystarczyla by mi do np nfs carbon ? ;) call of Duty 2 ?

no i czy ten celek nie grzeje sie tak mocno jak te stare celofany? bo slyszalem ze tamte to byl lekko mowiac grzejacy sie shit :?

 

'no i czy ten acer nie jest taki zly jak wszyscy mowia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taka karta wystarczyla by mi do np nfs carbon ? ;) call of Duty 2 ?

no i czy ten celek nie grzeje sie tak mocno jak te stare celofany? bo slyszalem ze tamte to byl lekko mowiac grzejacy sie shit :?

 

'no i czy ten acer nie jest taki zly jak wszyscy mowia? ;)

 

Niestety karta nie nadaje sie do nowych gier, tak jak pisalem - wszystko wydane do 2003 - 2004 odpalisz na full lub conajmniej medium, nowe gry - w zaleznosci jaka to gra i jak wymagajaca. Np nowy Pro evolution soccer 6 chodzi plynnie.

 

Intel GMA 950 z czystym sumieniem mozna porownac do desktopowego GeForce 3 / 3 Ti 200

 

O plynnym w carbonie i call of duty 2 zapomnij.... niestety. Na low tak, nie wiecej.

 

Temperatura procesora w tym momencie po kilku godz pracy, www i winampie w tle wynosi 47C ( wentylator w ogole nie pracuje)

Gdy procesor jest bardziej obciazony i pracuje wentylator to temp. procesora wynosci ok 40 - 42C

 

Jak dla mnie za ta cene ten acer, i w obecnej konfiguracji jest super ;)

 

edit

 

Mam takie odczyty z everesta:

 

Procesor 47C

Dioda procesora 38C

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xacti, myślę że jak nie masz nic do powiedzenia na temat recenzji, to lepiej jak odpowiedzi na swoje pytanie poszukasz w odpowiednim do tego miejscu, np. tu.

Carbon + GMA 950 nawet przez chwile był otwarty taki topic, więc da Ci to jakiś pogląd, a jak nie to zapraszam pod pierwszego linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ... szkoda ze taki carbon by nie poszedl ... :( a np most wanted? wiem ze ma mniejsze wymagania od carbona.. i wiem ze tobie tez trudno tak porownywac, ale moze grales w jakas jeszcze inna gre i powiesz jak chodzi to wszystko :)

 

@narcyz

sorki, ze tu napisalem, ale mysle jednak ze jesli jest cos o tym laptopie to nawet innym moze takie cos pomoc w wyborze - a o to chyba chodzi w takich recenzjach , no nie?

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ... szkoda ze taki carbon by nie poszedl ... :( a np most wanted? wiem ze ma mniejsze wymagania od carbona.. i wiem ze tobie tez trudno tak porownywac, ale moze grales w jakas jeszcze inna gre i powiesz jak chodzi to wszystko :)

 

@narcyz

sorki, ze tu napisalem, ale mysle jednak ze jesli jest cos o tym laptopie to nawet innym moze takie cos pomoc w wyborze - a o to chyba chodzi w takich recenzjach , no nie?

Może to Ci coś powie, troche na oko to pisze ale mniej wiecej tak jest. Masz 9600XT wiec moze sie troche zorientujesz.

 

Wydajność:

 

9600XT - 100%

9550 - 70%

GMA 950 - 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry nam „pójdą? Wszystkie wydane do 2003 – 2004 roku powinniśmy odpalić na pełnych lub co najmniej średnich detalach

More sugar-please :roll:

Tylko spora ilosc z tych gier sie wcale sie nie uruchomi z powodu braku sprzetowego wsparcia T&L. A czesc bedzie chodzic w ustawieniach, ze beda wygladac jak te z Y2K:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2427&p=3

O jakosci uzytych plastikow najlepiej sie przekonac "organoleptycznie", podnoszac lapka z otwarta matryca, trzymajac go za jeden naroznik :twisted2: .

Przyznanie znaczka "polecamy" przez PurePC, sprowadza ten portal do poziomu KS. Gratulowac.

Edytowane przez ifrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

More sugar-please :roll:

Tylko spora ilosc z tych gier sie wcale sie nie uruchomi z powodu braku sprzetowego wsparcia T&L. A czesc bedzie chodzic w ustawieniach, ze beda wygladac jak te z Y2K:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2427&p=3

O jakosci uzytych plastikow najlepiej sie przekonac "organoleptycznie", podnoszac lapka z otwarta matryca, trzymajac go za jeden naroznik.

Przyznanie znaczka "polecamy" przez PurePC, sprowadza ten portal do poziomu KS. Gratulowac.

 

Skoro tak uwazasz... Twoja opinia.

 

Pewnie wszystko ponizej 4k i bez znaczka ASUS/HP ocenilbys jako shit. Redaktor tak nie robi. W ten sposob 70% sprzetu PC należałoby z miejsca przekreślić, bo tak naprawde ogolna jakosc materialow w sprzecie komputerowym jest nędzna zeby nie powiedziec w wielu wypadkach fatalna, nawet u firm typu ASUS/GIGABYTE itp..

 

Z tego co wiem na GMA 950 chodzi juz wszystko.

 

"O jakosci uzytych plastikow najlepiej sie przekonac "organoleptycznie", podnoszac lapka z otwarta matryca, trzymajac go za jeden naroznik"

 

I co mam z tego wywnioskowac? Rzeczywiscie strasznie duzo dowiem sie w ten sposob o plastiku, jego skladzie i wlasciwosciach, ups nie moge tak zrobic bo w moim acerku jak tak zrobie odpasc moze wyswietlacz.

 

Ten test z AnandTech potwierdza tylko moje slowa i opinie odnosnie wydajnosci GMA950

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na GMA 950 chodzi juz wszystko.

http://www.intel.com/support/graphics/inte...b/CS-021400.htm

ups nie moge tak zrobic bo w moim acerku jak tak zrobie odpasc moze wyswietlacz.

Dokladnie...

Ten test z AnandTech potwierdza tylko moje slowa i opinie odnosnie wydajnosci GMA950

No, to milego grania w tych "pelno-srednich" detalach. Edytowane przez ifrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ifrin

troche nie rozumiem o co ci chodzi .. laptop nie jest przeciez tworzony do gier glownie.. ja pytalem sie o gry poniewaz czasem bym sobie tez pogral, ale nie jest to priorytet.. w tej cenie do gier raczej nie znajdziesz niczego...

 

@lukasrz

dzieki wielkie :) niestety to chyba bedzie za malo do gier takich w jakie chcialbym pograc ;) (choc pewnie warcraft 3 by dziala .. ;)) wiec chyba poszukam czegos z lepsza lekko grafika ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2454313[/snapback]

Dokladnie...
Powinieneś zażyć walerian. Za przeproszeniem

No, to milego grania w tych "pelno-srednich" detalach.

Jakbys zauważył wszystkie te gry albo wiekszość z nich wyszła po 2004 roku, praktycznie kazda ktora pojawila sie wczesniej chodzi lepiej. A ja nie wiem czy sie dobrze wyrazilem ale napisałem do 2003- 2004r Majac na mysli lata ... 2001/2002/2003 i czesc z okolic 2004 (2003 do 2004) dopisujac do roku 2004 srednie detale.

 

@ifrin

troche nie rozumiem o co ci chodzi .. laptop nie jest przeciez tworzony do gier glownie.. ja pytalem sie o gry poniewaz czasem bym sobie tez pogral, ale nie jest to priorytet.. w tej cenie do gier raczej nie znajdziesz niczego...

 

@lukasrz

dzieki wielkie :) niestety to chyba bedzie za malo do gier takich w jakie chcialbym pograc ;) (choc pewnie warcraft 3 by dziala .. ;)) wiec chyba poszukam czegos z lepsza lekko grafika ... :)

 

Szukaj lapa z conajmniej Radeonem X300 albo lepszym, X700 powinien Cie w 100% zadowolic.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bardzo dobra. Naprawde, denerwuja mnie takie rozmyte recenzje na serwisach internetowych gdzie testuja laptopa z mierna karta graf w jakis nowych grach, celeronem wypakowuja jakies mega pliki rar it rzeczy ktorych przecietny czlowiek robi raz na x lat. Tutaj mamy wszystko co bedzie potrzebne przecietnemu zjadaczowi chleba.

Co do tego Acera - obecnie kosztuje ~2100zl z 512 ram, jak dla mnie nie ma lepszej alternatywy.

Brak windowsa dla mnie np to nie problem, home edition i tak mi nie odpowiada. Do grania sie nie nadaje oczywiste.

Jedyna wada to lakierowane powierzchnie, znam to z toshiby. No i serwis w czechach. Chyba jednak kupie.

 

 

ps. Czy jest mozliwe ze notebook przy takiej samej konfiguracji ale lepszej karcie graficznej lepiej moze dzialac w photoshopie? uparcie twierdze ze nie, nie ma roznicy miedzy i915 a np x1400 ale znajomy grafik amator tlucze mi ze sie myle, wiec jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bardzo dobra. Naprawde, denerwuja mnie takie rozmyte recenzje na serwisach internetowych gdzie testuja laptopa z mierna karta graf w jakis nowych grach, celeronem wypakowuja jakies mega pliki rar it rzeczy ktorych przecietny czlowiek robi raz na x lat. Tutaj mamy wszystko co bedzie potrzebne przecietnemu zjadaczowi chleba.

Co do tego Acera - obecnie kosztuje ~2100zl z 512 ram, jak dla mnie nie ma lepszej alternatywy.

Brak windowsa dla mnie np to nie problem, home edition i tak mi nie odpowiada. Do grania sie nie nadaje oczywiste.

Jedyna wada to lakierowane powierzchnie, znam to z toshiby. No i serwis w czechach. Chyba jednak kupie.

ps. Czy jest mozliwe ze notebook przy takiej samej konfiguracji ale lepszej karcie graficznej lepiej moze dzialac w photoshopie? uparcie twierdze ze nie, nie ma roznicy miedzy i915 a np x1400 ale znajomy grafik amator tlucze mi ze sie myle, wiec jak jest?

Nie ma zadnej! No chyba ze pracujesz na s3trio 1MB to tak, ale napewno miedzy GMA 900/950 czy radeonem x200 a GeForce 7900 nie bedzie zadnej, liczy sie tylko procesor.

 

Z photoshopem pracuje kilka razy w tygodniu, roznicy nie zauwazam praktycznie zadnej pomiedzy konfiguracjami z podpisu, poza nieco dluzszym ladowaniem sie psa na laptopie (wolniejszy dysk) Obrobka przebiega powiedzmy o 5-15% wolniej niz na AMD 2.5GHz, i widoczne jest to dopiero gdy wybiore jakis z efektow psa bardziej wymagajacych. Grafika nie ma tu nic do gadania. W normalnej pracy wszystko chodzi super plynnie.

 

Liczy się:

 

1. Procesor

2. Ilosc RAM

3. Szybkosc RAM

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec co wychwycilem jako rzecz troche miajaca sie z prawda:

wydajnosc gf3 byla na poziomi 6tys na procku athlonie 1,4ghz (nie xp) w 3d marku 2001 :]

ktos tam pisal o bad pixelach:

moglbys napisac w texcie co Cie w nich boli (w tej polityce)...

a co do polityki innych firm to w asusie mialem tak ze jak dojrzalem chocby jednego to moglem reklamowac laptopa :D

 

a tak ogolnie jest calkiem ok :)

dam kolezance do poczytania moze sie na niego skusi :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam identyczny laptop tylko z mniejsza matryca (3682)

 

naprawde fajny laptop ale ma dwie irytujace rzeczy

po pierwsze prawie ciagle dziala wentylator ktory doprowadza mnie do szalu. Chyba jedynie przestawienie celka na pentium m da pozytywny efekt ciszy..no chyba ze jest jakis sposob wyciszenia go

druga sprawa to umiejscowienie wejscia na sluchawki, troche niefortunne, duzo lepsze opcja jest z boku laptopa

 

a tak to laptop naprawde warty polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec co wychwycilem jako rzecz troche miajaca sie z prawda:

wydajnosc gf3 byla na poziomi 6tys na procku athlonie 1,4ghz (nie xp) w 3d marku 2001 :]

ktos tam pisal o bad pixelach:

moglbys napisac w texcie co Cie w nich boli (w tej polityce)...

a co do polityki innych firm to w asusie mialem tak ze jak dojrzalem chocby jednego to moglem reklamowac laptopa :D

 

a tak ogolnie jest calkiem ok :)

dam kolezance do poczytania moze sie na niego skusi :D

Z tym ze na normalnych, nowych sterownikach nie optymalizowanych (tak jak byly Detonatory 40.xx) pod geforce 3 nie wiem czy 6tys wyciagniesz - jak juz pisalem wydajnosc gma950 zalezy od procesora i pamieci ram, przy lepszym cpu karta wyciaga do 6-6.5tys.

 

W skrocie - 1 czy 2 uszkodzone pixele nie pozwola Ci na reklamacje.

 

 

posiadam identyczny laptop tylko z mniejsza matryca (3682)

 

naprawde fajny laptop ale ma dwie irytujace rzeczy

po pierwsze prawie ciagle dziala wentylator ktory doprowadza mnie do szalu. Chyba jedynie przestawienie celka na pentium m da pozytywny efekt ciszy..no chyba ze jest jakis sposob wyciszenia go

druga sprawa to umiejscowienie wejscia na sluchawki, troche niefortunne, duzo lepsze opcja jest z boku laptopa

 

a tak to laptop naprawde warty polecenia

w 3692 wentylator wlacza sie co kilka minut - na moze 15s

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...