Skocz do zawartości
romek

[artykul]: Acer Aspire 3692nwlmi - Tani Notebook?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak laptopy mają BIOS jak każdy komputer ;)

Można do niego wejść, nie wiem jak w Acerze, ale w Asusie chyba przez F2.

Przeważnie jest bardzoo mało opcji, a o podkręcaniu mozna zapomnieć, przynajmniej na laptopach którymi miałem okazje się pobawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaie z innej beczki... Laptopy maja bios.. mozna do niego wejsc? Jakie ma opcje? Moze jakies fotki? I pytanie extremalne :) Mozna podkrecic procek w laptopie.. :)

tak jak powiedzial kolega wczesniej, kazdy laptop ma bios :] a czy mozna podkrecac? mozna, przez drut-moda albo softem, ale mija sie to z idea lapka, on musi byc mobliny i dlugo trzymac na jednej baterii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest bardzoo mało opcji, a o podkręcaniu mozna zapomnieć, przynajmniej na laptopach którymi miałem okazje się pobawić :D

a czy mozna podkrecac? mozna, przez drut-moda albo softem, ale mija sie to z idea lapka

jesli podlaczysz do pradu, nie interesuje Cię czas trzymania baterii... :) Czyli takimm np. clockgenem mozna podniesc FSB? a bios jest mozliwosc zmiany FSB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i się zastanawiam skąd wy takie ceny bierzecie na ten model??

siec sferis przedaje ten model lapa z winxp i dyskiem 80gb za 2499zl http://sferis.pl/pl/content/view/14/18/

Tylko zauwaz, ze opisywany model nie mial WinXP w komplecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli podlaczysz do pradu, nie interesuje Cię czas trzymania baterii... :) Czyli takimm np. clockgenem mozna podniesc FSB? a bios jest mozliwosc zmiany FSB???

W BIOSie nie ma takiej możliwości. ClockGen tez raczej nie pomoze, wystarczy spojrzeć na listę obsługiwanych płyt głownych, nie ma tam żadngo laptopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak mi juz na serwis trafiło kikanascie sztuk tego modelu.....

 

Najczestszy przypadek :

 

Windows Xp prof i zacinanie sie klawiatury i touchpada przy wchodzneiu do windowsa przy pracy na baterii..

co ciekawe to przy samym zasilaczu sieciowym takiego efektu nie ma .. WTF ??

Na xp home takiego efektu nie zauwarzyłem...

 

O problemach ze startem nie wspomne...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClockGen tez raczej nie pomoze, wystarczy spojrzeć na listę obsługiwanych płyt głownych, nie ma tam żadngo laptopa ;)

akurat z tym sie nie zgodze, bo na liscie płyt obslugiwanych przez clockgena nie ma Gigabyte DS4, a clockgen u mnie na niej dziala... clockgen dziala na kazdej plycie,na ktorej jest obslugiwany przez niego genrator PLL...W opisie clockgena jest tekst

The only 100% reliable way to know what PLL model is used on your system is to look for it on the mainboard and notice the chip reference.

Before opening your system make sure that you can do it without making the warranty void !

This is the case of most laptops ,so DO NOT OPEN them.

wiec niektore laptopy napewno obsluguje... Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak mi juz na serwis trafiło kikanascie sztuk tego modelu.....

 

Najczestszy przypadek :

 

Windows Xp prof i zacinanie sie klawiatury i touchpada przy wchodzneiu do windowsa przy pracy na baterii..

co ciekawe to przy samym zasilaczu sieciowym takiego efektu nie ma .. WTF ??

Na xp home takiego efektu nie zauwarzyłem...

 

O problemach ze startem nie wspomne...

 

Jak bedzie odpierda... cos to przez okno poleci i sie skonczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak mi juz na serwis trafiło kikanascie sztuk tego modelu.....

 

Najczestszy przypadek :

 

Windows Xp prof i zacinanie sie klawiatury i touchpada przy wchodzneiu do windowsa przy pracy na baterii..

co ciekawe to przy samym zasilaczu sieciowym takiego efektu nie ma .. WTF ??

Na xp home takiego efektu nie zauwarzyłem...

 

O problemach ze startem nie wspomne...

podobno update biosu pomaga, w swoim modelu zadnych takich smiesznych rzeczy nie zauwazylem ale i tak pierwsze co zrobilem to update biosu

 

lukasrz: no wlasnie:) te wlaczenie wentylatora co jakis czas mnie dobija:)

 

dodam tylko ze mam model z bateria 4000mAh i na bateri dziala cos kolo 2.5h dlatego przymierzam sie do wymiany na cos mocniejszego(na allegro nie moge znalesc zadnej pasujacej baterii:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisuję takie acery (i podobne) kilku klientom. Po roku intensywnego użytkowania przygotujcie się na czarne plamy w wytartym z lakieru plastiku.

 

dołączone napędy też nie są najlepszej jakości, często zdarzają się kłopoty z odczytem płyt

 

w tańszych modelach np. Fujitsu Siemens nie zauważyłem takich niedoróbek

 

z laptoków osobiście preferuję TOSHIBĘ, jeszcze nie tak droga, a trzyma jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisuję takie acery (i podobne) kilku klientom. Po roku intensywnego użytkowania przygotujcie się na czarne plamy w wytartym z lakieru plastiku.

 

dołączone napędy też nie są najlepszej jakości, często zdarzają się kłopoty z odczytem płyt

 

w tańszych modelach np. Fujitsu Siemens nie zauważyłem takich niedoróbek

 

z laptoków osobiście preferuję TOSHIBĘ, jeszcze nie tak droga, a trzyma jakość

 

Wszystko mozliwe, okaże się po roku... Na razie wygląda to dobrze.

 

A co do napędów hmm... napęd jak to napęd, paść każdy może - Acer montuje u siebie różne napędy DVD - wiem że napewno są to LG oraz Toshiba. Tak wiec jesli notebooki toshiby sa dobre to i naped w acerku powinien trzymac jakosc ;) A co do LG nie mam zastrzeżeń, od czasów nie szczęsnych cdromów robią dobre wypalarki CD i DVD.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w podobnej konfiguracji, ale 256 Mb Ram) w MediaMarkt (Kalisz) na otwarciu sklepu: 1699 zł (brutto!).

 

tak - 1.4GHz

14"

256MB

40GB

bateria standard

 

i podejrzewam(tego nie wiem) na via.

 

 

rzeczywiście podobna...tylko z pozorow ;d W Lublinie był ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz!

Masz rację, co do parametrów, ale za 1699 zł to znaczy tanio (mimo że to w praktyce dobra maszyna do pisania). Acer Aspire 3692nwlmi wcale nie jest tani - 2530 zł i jeszcze brak OS, ale w tej cenie dobry, a nawet odważyłbym się powiedzieć, że bardzo dobry (jednak nie tani!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem sobie wczoraj ofertę Media Markt i co widzę :)

Acer Aspire 3692 NWLMi za 2200 zł brutto w 20 ratach po 110 zł.

 

Dzisiaj już zaczęły się pytania od moich znajomych czy ten laptop jest dobry i czy warto go kupić za taką kasę. Hmm co miałem powiedzieć, przeczytajcie artykuł, przeczytajcie komentarze i dopiero wtedy podejmijcie decyzje. Moim zdaniem najlepszy ruch.

 

Co do rozbudowania laptopa to nie wiem jak wy, ale bardzo często jak kupowałem komuś laptopa to polecałem zwiększenie od razu pamięci do 1GB i ewentualnie dysku twardego na większy/szybszy ale nigdy nie więcej niż 80GB bo do celów biurowych w 100% starczy a w domu do 80% przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie. Najlpiej jeśli spytasz w serwisie który zajmuje się naprawami laptopów firmy która Cię interesuje, bo pamiętam że wśród wszystkich tych firm któraś była szczególnie wyjątkowa i nie pozwalała na zmiane dysku. Więc dla pewności nie zaszkodzi Ci zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozbudowania laptopa to nie wiem jak wy, ale bardzo często jak kupowałem komuś laptopa to polecałem zwiększenie od razu pamięci do 1GB i ewentualnie dysku twardego na większy/szybszy ale nigdy nie więcej niż 80GB bo do celów biurowych w 100% starczy a w domu do 80% przypadków.

 

Dokładnie uważam podobnie :)

 

Obecna cena lapa w podst wersji to 2200 - 2300, a jesli w media jest na raty bez % i ktos ma na niego ochote to nie widze zadnego ale zeby go nei wziac. Dorzucamy kostkę ramu i mamy fajny sprzęcik. Polecam również wymianę dysku na cos od samsunga - dobre, szybkie dyski. Oryginalny Hitachi był o ok 30% wolniejszy i chyba nieco głosniejszy. Niestety w większości, nawet drogich notebooków montowane są podobne dyski - przykład? - poprzednia nasza recenzja Asusa za ok 5k.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...