Skocz do zawartości
romek

[artykul]: Acer Aspire 3692nwlmi - Tani Notebook?

Rekomendowane odpowiedzi

czy tani ten notebook?? sredni;)

 

Za taka kase moge oddac 3024 Wlmi, duzo mocniejszego, ale uzywany, sprawny w 100%.

 

Chyba jedyny niepsujacy sie egzemplaz Acera :D

 

hahaha

Uważasz ze ten Sempron z 256kB L2, 512MB DDR I 333MHz czy 400MHz jest wydajniejszy? Skoro Athlon64 3000+ 2.0GHz z 512kB L2 jest często wolniejszy? mylisz się, jest wyraźnie wolniejszy, 3024 ma jedynie duzo mocniejsza grafikę a nowy kosztuje ponad 3000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze ten Sempron z 256kB L2, 512MB DDR I 333MHz czy 400MHz jest wydajniejszy? Skoro Athlon64 3000+ 2.0GHz z 512kB L2 jest często wolniejszy? mylisz się, jest wyraźnie wolniejszy, 3024 ma jedynie duzo mocniejsza grafikę a nowy kosztuje ponad 3000zł

watpie ze celek 1.6 lepszy:)

pozatym ja mowie o cenie orginalnego twojego(bez wymiany bebechow) i cenie mojego w obecnym stanie z moimi gadzetami:)

 

 

ramu tyle samo, hdd mam wiekszy (w porownaniu do twojego sklepowego)

 

a cena 2500 to chyba nie wiele, zwlaszcza ze odpalisz wiekszosc gier w naprawde przyzwoitej jakosci:)

 

a na twoim to co najwyzej Quake 3;)

 

jedyne dwa plusy na kozysc twojego jakie znalazlem to kamerka i to ze nowy:D

ale w przypadku acera ta nowosc to i tak bieda hehe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie ze celek 1.6 lepszy:)

pozatym ja mowie o cenie orginalnego twojego(bez wymiany bebechow) i cenie mojego w obecnym stanie z moimi gadzetami:)

ramu tyle samo, hdd mam wiekszy (w porownaniu do twojego sklepowego)

 

a cena 2500 to chyba nie wiele, zwlaszcza ze odpalisz wiekszosc gier w naprawde przyzwoitej jakosci:)

 

a na twoim to co najwyzej Quake 3;)

 

jedyne dwa plusy na kozysc twojego jakie znalazlem to kamerka i to ze nowy:D

ale w przypadku acera ta nowosc to i tak bieda hehe:D

 

Jakbyś poczytał artykuł to bys sie przekonał że dużo lepszy by był... Testowany Celeron jest bardzo podobny do układów Intel Core Solo. Chcesz możemy benchmarki porobić i porownać? odpal SuperPI albo inne benchmarki. :lol: Tylko sie nie zdziw.

 

 

Dobrze ale Ty mówisz o używanym sprzęcie za 2500zł a ja nowym za 2200zł, Twój nowy kosztuje 3000zł albo więcej. Do tego 512MB RAM to mało do 2D nie wspominajac o 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poczytał artykuł to bys sie przekonał że dużo lepszy by był... Testowany Celeron jest bardzo podobny do układów Intel Core Solo. Chcesz możemy benchmarki porobić i porownać? odpal SuperPI albo inne benchmarki. :lol: Tylko sie nie zdziw.

Dobrze ale Ty mówisz o używanym sprzęcie za 2500zł a ja nowym za 2200zł, Twój nowy kosztuje 3000zł albo więcej. Do tego 512MB RAM to mało do 2D nie wspominajac o 3D

nie twierdze ze 512 to duzo do 3d:) ja tak nie napisalem:)

 

ale nie ukrywajmy GMA... to kaszana i tyle:)

napisales ze wydajnosciowo jak G3 Ti:)

kolo gf3 Ti to GMA nawet nie lezalo :D

 

Ja milem GF 3 Ti 200 i przy slabym procku 1.4, ramie 256 DDR, wysiskal w 3dm01 6 tysiecy pkt:)

30% lepiej niz duzoooooooo mocniejszy twoj Acer:)

 

sa ludzie co graja i co nie graja:)

ja proponuje swoj sprzet pod katem gier, a do tego wystarcza:)

 

nawet jak masz o te kilka % szybszego proca... co z tego...:)

z czym go zjesz? bo napewno nie z grami 3D :)

word otworzy ci sie o tysieczna sekundy szybciej??:)

 

pozatym nie chcem nic mowic ale te najtansze ACERY.... z czasem wychodza dopiero wszystkie buble:)

 

ja dalem sklepowo 4300 i zero awarii, nawet sie nie zawiesil nigdy:) zero serwisu:)

 

ale zycze oczywiscie udanego egzemplaza, oby sie nie psol:)

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy nie znaczy najgorszy i awaryjny - liczy sie dobry zakup. A do gier używam desktopa, notebook służy do pracy.

Ktoś prosił o Super PI 8M, wynik to: 9min 00s

nie ukrywajmy ze w tym przedziale cenowym u acera to loteria;)

 

aaa i zapomnialem dodac... ja mam do tego WIN XP:)

u ciebie brak systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywajmy ze w tym przedziale cenowym u acera to loteria;)

 

aaa i zapomnialem dodac... ja mam do tego WIN XP:)

u ciebie brak systemu.

Tak samo jak w Twoim przypadku gdzie sprzet jest o 2 tys drozszy wykonanie jest takie samo - dobre, zarówno zewnętrzne jak i wewnątrz, dobre nie bardzo dobre, jesli chodzi o rynek mobile wole chyba raczej Intela - i sprzęt na jego platrofmie zresztą, na takich samych podzespołach jak 3692 czesto mozna kupic noteboki za 3.5 - 4tys innych firm - Acer jest królem cen i juz.

 

Roznicy pomiedzy sporo większą ceną, szybszą grafą i systemem zbytnio nie widze.... wykonanie i dopracowanie sprzętu tosamo.

 

Koniec OT bo śmiecimy troche :>

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki dajcie spokuj to nie ma sensu ;)

 

Doktora uwazam za bardzo obiektywna osobe jesli chodzi o marke ACER,bo sam posiada taki urzadzenie i do teog zdaje sobie sprawe ze mial duze szczescie ze nic mu sie nic nie dzieje(odpukac :P).Takich szczesciarzy jest wielu ale(co bylo widac w przeciagu ostatniego roku) nieszczesnikow jest zdecydowanie wiecej i bez problemu zakrzykiwali szczesliwcow ;)

 

Zycze wam zeby za 4 lata bylo co jeszcze pokazywac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki dajcie spokuj to nie ma sensu ;)

 

Doktora uwazam za bardzo obiektywna osobe jesli chodzi o marke ACER,bo sam posiada taki urzadzenie i do teog zdaje sobie sprawe ze mial duze szczescie ze nic mu sie nic nie dzieje(odpukac :P).Takich szczesciarzy jest wielu ale(co bylo widac w przeciagu ostatniego roku) nieszczesnikow jest zdecydowanie wiecej i bez problemu zakrzykiwali szczesliwcow ;)

 

Zycze wam zeby za 4 lata bylo co jeszcze pokazywac ;)

 

bedzie... szykuje sie nowa przemiana Acera:D

 

tym razem cos extra... tak mysle:)

 

ale jak zwykle wy ocenicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść artykułu w zupełności zgadza się z moimi odczuciami po juz m-nym uzytkowaniu tego laptopa:) jestem zadowola z estetyki jego, jest dobrze spasowany, ponadto ma dobre kąty tak jak to już zauważyłes i dobre kolory:)

Jedynym minusem na jaki narafiłam, to taki, że przyciski klawiatuy się szybko zużywają, tzn. widoczne sa juz odcisniecia na laptopie, ale być może dlatego, że tak często na nim piszę:):) ale nie chciałąbym przestraszyć powyższym zdaniem nikogo, bo jest to widoczne dopiero po wnikliwym spojrzeniu na niego:).

Poza tym jestem z niego bardzo zadowolona i nie załuje dokonanego zakupu:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dac 4 tys za laptopa z sempronem to by mnie chyba by mnie pogielo. Za to mozna miec hp core duo inna jakosc zupelnie. Co do grafik to niby x700 jest dobre jak na laptopa. Tylko i tak o d.. to rozbic w konfrontacji nowymi grami na srednich nawet detalach. Laptop do gier (absurd sam z siebie) to dell gf6800, powiedzmy.

I co do ceny tego notebooka polecam odwiedzic komputronik czy benchmark.pl - mozna je kupic tez z softem ~3 tys zl.

Przelicznik cena/wydajnosc jest po prostu bezkonkurencyjny, jakby wyliczyc dla acera z sempronem za >4tys to by ujemny chyba wyszedl. Poza tym sprzedac uzywany sprzet z amd nie jest latwo juz przerabialem traci sie w cholere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść artykułu w zupełności zgadza się z moimi odczuciami po juz m-nym uzytkowaniu tego laptopa:) jestem zadowola z estetyki jego, jest dobrze spasowany, ponadto ma dobre kąty tak jak to już zauważyłes i dobre kolory:)

Jedynym minusem na jaki narafiłam, to taki, że przyciski klawiatuy się szybko zużywają, tzn. widoczne sa juz odcisniecia na laptopie, ale być może dlatego, że tak często na nim piszę:):) ale nie chciałąbym przestraszyć powyższym zdaniem nikogo, bo jest to widoczne dopiero po wnikliwym spojrzeniu na niego:).

Poza tym jestem z niego bardzo zadowolona i nie załuje dokonanego zakupu:):)

i tu potwierdza sie teoria... tani sprzet ... tandetne materialy uzyte do wykonania.

Przeciez na czyms musieli zaoszczedzic prawda??

 

Ja dalem prawie 5 tysia za sprzet ( + zabawki do niego) i po roku.... zero zuzycia klawiatury.

A jak wiadomo na tym forum, nie naleze do ludzi co oszczedzaja i dbaja o sprzet :)

 

dac 4 tys za laptopa z sempronem to by mnie chyba by mnie pogielo. Za to mozna miec hp core duo inna jakosc zupelnie. Co do grafik to niby x700 jest dobre jak na laptopa. Tylko i tak o d.. to rozbic w konfrontacji nowymi grami na srednich nawet detalach. Laptop do gier (absurd sam z siebie) to dell gf6800, powiedzmy.

I co do ceny tego notebooka polecam odwiedzic komputronik czy benchmark.pl - mozna je kupic tez z softem ~3 tys zl.

Przelicznik cena/wydajnosc jest po prostu bezkonkurencyjny, jakby wyliczyc dla acera z sempronem za >4tys to by ujemny chyba wyszedl. Poza tym sprzedac uzywany sprzet z amd nie jest latwo juz przerabialem traci sie w cholere

Nie mowie ze on teraz tyle wart kolego nie myl pojęć.

Dalem za niego 4300zł 10 miesiecy temu!!! + wymiana dysku + mysz WIFI

 

A ile kosztuje teraz... nie dostaniesz juz w sklepie:)

 

Co do gier... sa gry i gry:) Jende wymagaja duzo inne mniej:) Proste.

A na jakich detalach pograsz.. inna sprawa, wazne ze wogle pograsz.

NFS CARBON-> full detale, full rozdzialka... SMIGA!!

Inne NFSy to samo.

Wogle wiekszosc gier smiga fajnie.

 

Jedynie FEAR nie daje rady (malo ramu) :)

 

A na takim HP za 3 klocki to w pasjansa mozesz ponapi3rdalac co najwyzej;]

Co mi po procku nie wiadomo jakim, jak nie ma go z czym zjesc??

Co bede sie gapil w monitor na wyniki SUPER PI ?? I sie podniecal jaki to mam szybki procesor... ale chwila jak ja go wykorzystam??? Moze jakas gre odpale.... oj nie niestety:)

 

Kazdy kupuje pod siebie, ty nie grasz twoja sprawa.

 

Ja kupowalem sprzed pod katem gier, i wtedy to byla jedna z mocniejszych maszyn.

 

Pozatym co wszyscy pija do AMD?? Sempron to naprawde udany procek!!

Ja jestem zadowolony a to chyba najwazniejsze:)

To nie to co te zrypane i piece Turiony, Athlony ktore topily plastiki:)

 

Pozdro

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zaślepiony patrzeniem na komputer pod kątem gier. Widać sporą różnice między Core2 Duo a Sempronem, pracowałem sporo czasu na obu, to wiem co mówię i komfort jest całkowicie inny. Co do GMA950 sam się zdziwiłem jakie na nie gry potrafią pójść. Wiadomo X700 jest sporo lepsze nie zaprzeczam. Poza tym nie zwróciliśmy uwagi na jedną rzecz, mobilność. Twój lapek i to jeszcze kręcony na pewno sporo krócej wytrzyma na baterii. Ja za swojego prawie nowego IBM'a z podpisu dałem niewiele więcej - 3200zł i każdy Acer się przy tym chowa. Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zaślepiony patrzeniem na komputer pod kątem gier. Widać sporą różnice między Core2 Duo a Sempronem, pracowałem sporo czasu na obu, to wiem co mówię i komfort jest całkowicie inny. Co do GMA950 sam się zdziwiłem jakie na nie gry potrafią pójść. Wiadomo X700 jest sporo lepsze nie zaprzeczam. Poza tym nie zwróciliśmy uwagi na jedną rzecz, mobilność. Twój lapek i to jeszcze kręcony na pewno sporo krócej wytrzyma na baterii. Ja za swojego prawie nowego IBM'a z podpisu dałem niewiele więcej - 3200zł i każdy Acer się przy tym chowa. Taka prawda.

 

bosh kolejny slepiec, a podobno to ja zaslepiony:)

lubie grac i tyle.

 

i dzie napisalem ze sempron lepszy???

 

napisalem tylko ze po ci mi C2D z GMA??? to bez sensu:)

do internetu, worda, GG ?? :lol:

mam w pracy FS z GMA 950.... DNO jesli chodzi o gry i tyle.

 

bateria jak nowa trzymala w moim acerze 4:20 :) wiec niezly wynik co nie ??:)

po roku trzyma 2:30, ale HDD szybszy, wbudowana mysz WIFI.

Pozatym kto gra na baterii na podkreconym sprzecie??? Od tego masz kabel :)

 

I nie porownoj IBMa do Acera stary:) my porownojemy Acera do acera:)

 

i drugie ale... pod jakim wzgledem kazdy acer sie chowa do tego IBM??

napewno nie wydajnosci:)

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego prawie nowego IBM'a z podpisu dałem niewiele więcej - 3200zł i każdy Acer się przy tym chowa. Taka prawda.

 

Nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc ;d

 

Oto lepszy acer w podobnej cenie ;] http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXATE05065.html

 

tylko mu ramu dorzucic

 

Zreszta po co ta dyskusja, ja nie widze jej celu.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc ;d

 

Oto lepszy acer w podobnej cenie ;] http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...LXATE05065.html

 

tylko mu ramu dorzucic

 

Zreszta po co ta dyskusja, ja nie widze jej celu.

nom nice:) tylko ze 7300 to tez kaszanka:)

kolega ma w asusie.... carbon smiga tylko w 800x600 i detale na min.

 

gdzie ja ma maxa wsio, procz motion blur:)

 

ale nie o to chodzi.... kazdy kupuje sprzed pod siebie:)

a ten z recenzji po prostu nie dla mnie, procek to nie wszystko:)

 

wyrazilem tylko zdanie swoje a tu zaraz jakies wojny hehe;)

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom nice:) tylko ze 7300 to tez kaszanka:)

kolega ma w asusie.... carbon smiga tylko w 800x600 i detale na min.

 

gdzie ja ma maxa wsio, procz motion blur:)

 

ale nie o to chodzi.... kazdy kupuje sprzed pod siebie:)

a ten z recenzji po prostu nie dla mnie, procek to nie wszystko:)

 

wyrazilem tylko zdanie swoje a tu zaraz jakies wojny hehe;)

 

ja go porownuje z tym x300 z podpisu wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz ze jedyne zastosowania core2duo to gry to sie ciut mylisz. Jak pracujesz np photoshop i hula ci rownoczesnie kilka innych programow to jednak czuc roznice. Odpalasz notebooka i po pojawieniu sie pulpitu bez czekania wlaczasz programy (chyba ze 100 uslug dodatkowych jest ustawionych).

Druga sprawa to czestotliwosc wlaczania sie chlodzneia i czas na bateriach i tego po prostu nie da pogodzic sie z wydajna karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz ze jedyne zastosowania core2duo to gry to sie ciut mylisz. Jak pracujesz np photoshop i hula ci rownoczesnie kilka innych programow to jednak czuc roznice. Odpalasz notebooka i po pojawieniu sie pulpitu bez czekania wlaczasz programy (chyba ze 100 uslug dodatkowych jest ustawionych).

Druga sprawa to czestotliwosc wlaczania sie chlodzneia i czas na bateriach i tego po prostu nie da pogodzic sie z wydajna karta graficzna

 

slepy ziom jestes?? mowilem ze ja kupuje sprzet pod katem gier.

co mi po c2d bez dobrej karty...??

Corel i Photo smigaja mi zaj3biscie JEDNOCZESNIE na sempronie, nie nazekam:)

Bo dla mnie sekunda w ta czy w tą przy obrobce zdjecia to o kant d...:)

a jak juz tak sie chcesz bawic i liczyc kazda sekunde w obrobce, to kup serwer graficzny do takich zadan i tyle:)

 

ja jestem graczem a nie grafikiem:)

 

a co do chlodzenia i baterii to sie zgodze, na intelach ten czas jest dlozszy i sie mniej grzeją.

Ale co z tego... nawet przy C2D chlodzenie hulalo by ci na full obrotach jakbys gre zapodal, wiec.. ta cala dyskusja bez sensu:):)

 

nie mowie ze ten sprzet jest zly i fe i wogole C2D to shit... tak nie jest!!!

mowilem tylko ze ten sprzet nie do gier i tylko o to mi chodzilo:) ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie sprecyzowałem o co mi chodzi z tym IBMem. Chciałem ogólnie marki porównać. Miałem wcześniej FS v7010 i był dla mnie to maksymalny badziew pod względem wykonania. Na pewno wykonanie gorsze od waszych Acerów. Po tym lapie szukałem czegoś na prawdę solidnego, lekkiego i bez jakiś głupich mankamentów. Jest lekki, mobilny, można nim gwoździe wbijać. ;) 3lata gwary. X300 jest tylko trochę lepsze od GMA 950, a do Twojego X700 to daleko. Każdy kupuje co sam potrzebuje. Ja używam go do pracy, często go przenosze, a gierke odpale sobie jakąś starszą, co mam do niej sentyment i tyle.

 

Skończmy tą dyskusje i już, bo jest bez sensu.

 

P.S. Recka tak ogólnie mi się podoba. ;) Można się gdzieniegdzie przyczepić, ale to drobne szczególiki.

Edytowane przez Amarith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie sprecyzowałem o co mi chodzi z tym IBMem. Chciałem ogólnie marki porównać. Miałem wcześniej FS v7010 i był dla mnie to maksymalny badziew pod względem wykonania. Na pewno wykonanie gorsze od waszych Acerów. Po tym lapie szukałem czegoś na prawdę solidnego, lekkiego i bez jakiś głupich mankamentów. Jest lekki, mobilny, można nim gwoździe wbijać. ;) 3lata gwary. X300 jest tylko trochę lepsze od GMA 950, a do Twojego X700 to daleko. Każdy kupuje co sam potrzebuje. Ja używam go do pracy, często go przenosze, a gierke odpale sobie jakąś starszą, co mam do niej sentyment i tyle.

 

Skończmy tą dyskusje i już, bo jest bez sensu.

 

P.S. Recka tak ogólnie mi się podoba. ;) Można się gdzieniegdzie przyczepić, ale to drobne szczególiki.

 

wkoncu ktos kto dostrzega roznice:)

FS pod wzgledem wykonania to SHIT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa FS i sa FS tak jak sa Acery po 1999 i takie po 4500. FS ponizej 3k to rzeczywiscie bieda straszna, odpowienik cenowy Acera jest lepiej wykonany. Ale w drozszych wersjach (c2d 12 cali) nie ma sie do czego przyczepic. Inna sprawa to wydawac wieksza sume na takie marki, ale to juz kwestia wzgledna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym minusem na jaki narafiłam, to taki, że przyciski klawiatuy się szybko zużywają (...).

Zauważyłem to czytając te posty!!! Przede wszystkim szwankuje Wam 'prawy alt', ale i z innymi klawiszami niedobrze...a może niektóre macie poprzestawiane i pisząc bezwzrokowo wciskacie inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego lapka na promocji przy otwarciu warszawskiego saturna w Złotych Tarasach. Największym plusem Acerów jest ich cena, a ja za ten model dałem zaledwie 1699zł. Osobiście planowałem kupić Toshibę, na której dużo pracowałem lub jakiegoś HP, Asus, Dell.

O graniu na nim nie będę się wypowiadał, bo raz: od tego są kompy stacjonarne, dwa: grafika nie pozwala testować nowych gier, trzy: prawie wogóle już nie gram.

Grafika jest najsłabszą częścią laptopa i szkoda, że nie ma możliwości jej wymiany, aczkolwiek i tak to nie jest takie ważne. Największą wadą laptopa i ogólem Acerów są malowane powierzchnie (z lakieru, który mógłby być lepszy). Plastiki też nie są za mocne, aczkolwiek nie narzekam na nie w tym modelu. Mogę jednak dodać, że kolega ma Travelmate 4061 i jak się przyjrzeć to widać u niego pęknięcie na jednym z zawiasów, które jednak nie wpływa na otwieranie/zamykanie matrycy.

Wracając do mojego modelu, to z zalet można wymienić czytnik wielu modeli kart flash (często z tego korzystam), aż 4 porty USB 2.0, wydajny procesor (do zwykłych zastosowań jest idealny), przyciski multimedialne, niematowa, panoramiczna matryca o rozdzielczości 1280x800 (dużo lepiej się z niej korzysta niż z matowej).

Kamerka ma żałosną rozdzielczość ale w dobrym świetle nie ma co na narzekać na zrobione nią fotki (w porównaniu do innych kamerek z tą rozdzielczością). Do wad kamery trzeba zaliczyć jej obracanie. O ile ustawioną na filmowanie z przodu, jest dość duży zakres ruchów o tyle z tyłu można ją umieścić tylko w jednej pozycji. Nie można też przekręcać jej na boki, ale to i tak nieźle, bo w wielu innych laptopach kamera jest zamontowana na stałe.

Przyciski touch pada rzeczywiście są całkiem głośne ale i dość toporne. W klawiaturze nie podoba mi się zbyt, krótka spacja, a co za tym idzie nie inticyjne rozmieszczenie altów (szczególnie prawy mi nie pasuje). Przeszkadzają mi też klawiszie € i $ - nad strzałkami powinna być wolna przestrzeń, by móc naciskać te klawisze intuicyjnie i nie wciskać klawiszy sąsiadujących.

Nagrywarka nie imponuje prędkościami (szczególnie cd-rw 24x), ale spokojnie możemy wypalić na niej większość płyt. Dodam, że u kolegi we wspomnianym travelmate jest nagrywarka Pioneer, jednak jest felerna, tzn. od jakiegoś czasu ma tak, że po nagraniu płyty nie chce wysunąć się tacka - kolega musi robić reset lub wysuwać ją ręcznie za pomocą drucika.

Co do dysku, to wcale nie jest taki głośny. Prędkości dysku nie testowałem.

Umieszczenie w lewym górnym rogu wentylatora wciągającego powietrze jest sporą wadą laptopa. Umiesczenie zbyt blisko, któregokolwiek z boków jest równoznaczne z zatykaniem wentylacji, jeżeli korzystamy z wentylatora na kolanach (w końcu to jest urządzenie przenośne).

Ponieważ często korzystam z bluetooth, dlatego chciałem dokupić do tego modelu, ten moduł. Niestety cena w serwisie wynosi ponad 200zł, a za ok. 30zł mogę mieć moduł zewnętrzny podłączany pod USB. Interesowałem się też wymianą kamery na model 1,3Mpix, ale boję się pytać o cenę. BTW. Jak zmienić ustawienia kamerki? Jak kręcić za jej pomocą filmiki?

Mimo, że mój opis był dość krytyczny to ogółem oceniam laptopa dość wysoko w swojej kategorii cenowej. Szkoda, że nie każdy miał okazję kupić go w tej cenie co ja, bo byłby to hit roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...