Skocz do zawartości
sasek

Pamięć Ram W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed chwilą pryszła nowa kość 512 MB RAM 400 GoodRam. Teraz mam 1024MB w moim PC. Myślałem że RAM przyśpieszy mi dzialanie Obliviona, ale sie pomyliłem. Mam tyle samo FPS ile miałem. Czy coś jest nie tak? Czy RAM nie powiniem przyspieszać działania gier?

 

Athlon XP 2200+

1024 MB RAM

GeForce 6600 GT 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy większa ilość pamięci RAM nie przspieszy Ci działania żadnej gry.

Sprzeczałbym się :D

 

Są od tej reguły wyjątki, za czasów gdzy jeszcze używałem kompa do gier czyli daaaawno temu za czasów mojego s370 bodajże i dołożyłem do 64MB następne 256MB to różnica w Max Payne była niebotyczna, z kompletnego haczenia do płynnej gry :D

 

Ale to taka wyjątkowa sytuacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Własnie instaluje Gothica 3. Sprawdze jak sie sprawuje, bo w tej grzy chodzi głównie o RAM. Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie:

Miałem jedną kość TwinMOSa 512 400 MHz i teraz dołozyłem GOODRAMY o takim samym CL. czy to może spowolnić pamiątki? Dodam jeszcze że moja mobo obsługuje tylko 333, ale po podkręceniu procka mam jakieś 356.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Własnie instaluje Gothica 3. Sprawdze jak sie sprawuje, bo w tej grzy chodzi głównie o RAM. Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie:

Miałem jedną kość TwinMOSa 512 400 MHz i teraz dołozyłem GOODRAMY o takim samym CL. czy to może spowolnić pamiątki? Dodam jeszcze że moja mobo obsługuje tylko 333, ale po podkręceniu procka mam jakieś 356.. pozdrawiam

 

nic nie spowolni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo :arrow: Jaka plyta bo boje sie o dzielniki FSB/AGP/PCI

Secundo :arrow: 356 masz zapewne bo podkreciles proca magistrala...

Tercio :arrow: Zwykle w instrukcji masz napisane ze przy obsadzeniu wszystkich bankow pamieci maksymalna czestotliwosci idzie oczko w dol. Co nie zawsze jest prawda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nowszych tytułów 2gb to minimum aby wykorzystać pełnię mocy wypasianej grafy, obliwion, battlefield 2, gothic3 to gry które wrecz wymagają 2gb aby poprawie działać w maxymalnych detalach (z tym że do gothica 3 i to za mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM skraca czas wczytywania w grach. Od FPSow jest karta graficzna :|

Tak naprawde szybszy ram jednak dodaje troche FPSow (w/g roznych testow powiedzmy, ze do 3%), ale w mysl zasady im wyzsza rozdzialka i wiecej bajerow zzerajacych FPSow tym mniej nam to da. Ot chocby 1 test ktory znalazlem w necie na DOOMie 3.

 

http://eclipseoc.com/index.php?id=1,65,0,0,1,0

 

Tak naprawde wiecej ramu (i szybszego ramu) to szybsze ladowanie brak mielenia dyskiem podczas gry z milionami tekstur. Ja na moim przykladzie musze powiedzec, ze przy grze we Flight Simulatora X bez 2GB ramu nawet nie ma co ruszac (no chyba, ze ktos lubi latac z bardzo obcietymi teksturami i detalami (co chwila przerwa na ladowanie i mielenie dyskiem)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu to bylo, mialem wtedy jeszcze GF 4200 Ti, ale jesli dobrze pamietam to na 256 MB Doom 3 haczyl na low, a na 768 MB smigal na medium ;] Takze czasem roznica jest. Z drugiej strony roznica miedzy 768 MB a 1 GB w Oblivionie byla niezauwazalna.

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu to bylo, mialem wtedy jeszcze GF 4200 Ti, ale jesli dobrze pamietam to na 256 MB Doom 3 haczyl na low, a na 768 MB smigal na medium ;] Takze czasem roznica jest.

 

No a moze powiesz nam dlaczego? Dolozony RAM nie podniosl szybksci renderowania grafiki nawet o 1fps - spowodowal jedynie to ze gra nie doczytywala tekstur - miescily sie one w calej pamieci ram! Nie byly doczytywane z wolnego dysk ~ 40 czy 50MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwojenie pamięci RAM ie ma bezpośredniego wpływu na FPSy. Ale może bardzo uprzyjemnic granie na PC. Mając wystraczając ilośc pamięci RAM do danej gry nie będzie już problemów z "oraniem" dysku twardego, albo naglymi przycinkami podczas np. skierowania celownika w stronę jakiejś rozleglej lokacji. Takze czas ładowania bedzie krótszy, czasem nawet o połowe (ale to już zalezy od gry). Zwłasnego doświadczenia wiem że na 512MB pamięci RAM karta z 256MB na pokładzie nie rozwinie pełni możliwosci, po prostu będzie brakować pamięci RAM na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a moze powiesz nam dlaczego? Dolozony RAM nie podniosl szybksci renderowania grafiki nawet o 1fps - spowodowal jedynie to ze gra nie doczytywala tekstur - miescily sie one w calej pamieci ram! Nie byly doczytywane z wolnego dysk ~ 40 czy 50MB/s

No i wlasnie o to mi chodzilo. Pytanie bylo przeciez o ogolna wydajnosc, a nie szybkosc renderowania :P Nie mozna przeciez powiedziec ze dodatkowy ram nie daje nic, bo daje, jesli gra jest lapczywa na pamiec. Jesli grze wystarcza, dalsze dokladanie nie da nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nowszych tytułów 2gb to minimum aby wykorzystać pełnię mocy wypasianej grafy, obliwion, battlefield 2, gothic3 to gry które wrecz wymagają 2gb aby poprawie działać w maxymalnych detalach (z tym że do gothica 3 i to za mało)

2GB to minimum :lol2: :zonk: to może rekomendowane to 4GB tak?.2GB to nie minimum do najbardziej wymagających gier to pojemność pamięci rekomendowana do takich gier.Gothic 3 zacina nawet na 4GB ram,ale to wyjątek i dzieje się tak przez zupełne olewactwo producenda i robieniu sobie jaj z graczy.Crysis ma w zaleconej konfiguracji 1,5GB a w gothic 3 w porównaniu do tej gry wygląda szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt czytanie ze zrozumieniem to problem dla ciebie, przecież napisałem "do nowszych tytułów 2gb to minimum aby wykorzystać pełnię mocy wypasionej grafy" (czyli tłumacze tobie że jak będziesz miał gf7900gt czy takiego radka x1900xtx i 1gb ramu to i tak nie pograsz sobie w np. battlefieda 2 na max detalach bo bedzie tobie haczyć i dysk będzie doczytywał co po chwilę dane, a to spowoduje brak płynności, konieczność obniżenia detali i w konsekwencji tego KARTA GRAFICZNA NIE BĘDZIE WYKORZYSTANA W 100%), co do Crysisa to się nie wypowiadaj bo jeszcze nikt w to nie grał, a to co gadają twórcy gry to można sobie miedzy bajki włożyć (o czym nie jednokrotnie sie przekonaliśmy już nie raz na podstawie innych gier). PANIAł ? jak nie, to do szkoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...