Skocz do zawartości
mlun

Duże Obciążenie Procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy spotakliście się kiedyś z podobną sytuacja że przewijacie strone internetową i zaczyna wam niemal klatkować jak w grze na słabej grafice? Albo jak strona się otowrzy to ruch myszki jest opóźniony? U mnie się coś takiego dzieje i kiedyś myślałem ze to przez grafike starą(riva tnt 2) ale w szkole kompy mają jaką zintegrowaną grafe intela i działa to oniebo lepiej. Nie mam zielonego pojęcia czym to jest spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi kwestia przeglądarki i otwartych zakładek. Poprzenie wersje FF lubiły haczyć na zwykłych stronach nawet, jeśli otwarło się kilkanaście zakładek. Natomiast zajmowana pamięć rosła prawie w nieskończoność.

herezje szerzysz :)... ff jest pamięciożerny to fakt.. ale dużo bardziej od haczy IE6 z 1 zakładką niż ff z 10oma... Opóźnione przewijanie z rolki od myszki to kwestia ustawień w opcjach myszki.. kiedyś miałem coś takiego własne w total commanderze mi zwalniało przewijanie... pamiętam tylko że wyłączyłem w opcjach myszki coś z microsoftem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szerzę żadnych herezji. To był właśnie powód, dla którego przesiadłem się z FF serii 1.coś na Operę (wtedy 8.coś). Weź sobie skombiuj starą wersję FF i się przekonasz.

BTW: IE6 nie ma zakładek*.

 

*

Mówiąc "zakładki" mam na myśli panele/tabulatory, a nie wpisy w ulubionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatkownie występuje także, gdy nie są zainstalowane sterowniki karty graficznej. Ewentualnie są zainstalowane, ale brak jest sterowników płyty głównej i wtedy te pierwsze i tak nie działają specjalnie dobrze. Spróbujcie sobie surfować po sieci na "surowym" systemie, to zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera tak ma, czasem potrafi zamulić na stronie z powodu obrazka animacji flash w miejscu w którym nie ma logicznego uzasadnienia, i nie ma tu znacznia liczba otwartych kart itd.. po prostu tak jest

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP 2,3 Ghz i 512 RAM CL 2 więc wątpie żeby to tu była wina.Dziś jeszcze postanowiłem odpalić IE no i faktycznie tam praiwe coś takiego nie występuje.

PS. przed chwią odpaliłem sobie strone theme xp na operze i na IE i na operze nie da się oglądać stylów bo jest pokaz slajdów a na IE wszytsko ślicznie.Moze to wina wersji opery albo coś w jej ustwianiach.Wersje mam 9.10

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.10 to katastrofa. Generalnie cała seria 9.x jest straszna. U mnie chodzi koszmarnie i zdenerwowany tym oraz brakiem normalnej obsługi zakładek i kosza w FF, wróciłem do Opery 8.54.

problem w tym ze Opera wersji 8.x ma sporo braków, czasem w dość istotnych rzeczach z którymi nawet IE sobie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: IE6 nie ma zakładek*.

 

*

Mówiąc "zakładki" mam na myśli panele/tabulatory, a nie wpisy w ulubionych.

dlatego napisałem 1 zakładkę, w sensie 1 możliwą stronę do wyświetlenie na raz... Myślisz żem głupi czy co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coraz mnie to bardziej wkurza.Lubie Opere ale przez to chyba zrobimy sobie papa bo to nie do przyjecia jest.Normalnie mi członki opadają.

 

PS. nie wytrzyameł i wróciłem do 8.54 i można powiedzieć niebo a ziemia.Nie ma już tego przypadku z "klatkowaniem".Ta wersja 9 to jak narazie jeden wielki niewypał uważam.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...