Skocz do zawartości
einstein2

Audiofilska Karta Do Muzyki I Filmu

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze znalezieniem wtyczki otachan

jak ktosma dzialacy link prosze o podanie

z gory dzieki

W tym linku w archiwum jest ten resampler.

ok dzieki

mam core duo e6600 @ 3200 ghz wiec chyba da rade icon_wink3.gif

co do noej karty to juz sam nie wiem co myslec...

raz piszecie ze nie bedzie roznicy a innym razem ze warto wydac tych pare stowek...

Różnicy nie ma jeśli SP-DIF będzie tej samej częstotliwości ale jeśli masz takie problemy z tą kartą ( brak możliwości ustawienia sp-dif , okazyjne trzaski ) .....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za pomoc :)

mam core duo e6600 @ 3200 ghz wiec chyba da rade :wink:

co do nowej karty to juz sam nie wiem co myslec...

raz piszecie ze nie bedzie roznicy a innym razem ze warto wydac tych pare stowek...

 

kolejne pytanie...

mam dwie wtyczki o nazwie foo_dsp_ssrc

jedna jest w katalogu o nazwie "normal" a druga "sse2"

jaka jest miedzy nimi roznica?

poza tym jest jakis katalog source w ktorym jest masa roznych plikow, jest to do czegos potrzebne?

 

 

przy czestotliwosci 192 khz dalsza poprawa, w pliku testowym dzwiek czysciutki do 70 % wzmocnienia, obciazenie procesora okolo 5-7 %

 

zero trzaskow przy odtwarzaniu plikow flac, wyraznie czystszy dzwiek, bardziej dynamiczny

 

przy ustawieniu ultra obciazenia procka wzroslo do 9-12%

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To SSE2 to dla procesorów to obsługujących ( czyli Twój ). Jeszcze w foobar daj na przetwarzanie 24bit

dalem 32 bity

moja karta jest 32 bitowa..

 

czy warto grzebac jeszcze w innych ustawieniach?

jakie wtyczki moga bycjeszcze przydatne?

 

w lewym dolnym rogu jest informacja ze plik odtwarzany jest w 44100hz, rozumiem ze jak w ustawieniach jest 192khz to znaczy ze to 44,1khz jest resamplowane do 192 khz ?

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem 32 bity

moja karta jest 32 bitowa..

 

czy warto grzebac jeszcze w innych ustawieniach?

jakie wtyczki moga bycjeszcze przydatne?

 

w lewym dolnym rogu jest informacja ze plik odtwarzany jest w 44100hz, rozumiem ze jak w ustawieniach jest 192khz to znaczy ze to 44,1khz jest resamplowane do 192 khz ?

Tak - jest resamplowane ze 44,1 na 192. Ja nie daję na 32bit bo wyjście SP-DIF mam 24bit ( choć karta jest też 32 bit ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się bardziej podobał dźwięk z winampa i HQSoftProc ale to sprawa gustu.

Też odnosiłem czasem takie wrażenie ale czasem było odwrotnie ( zauważyłem że ten resampler z winampa się sam czasem przełączał na mniejszą precyzję co było widać po użyciu CPU - to były chwile jego słabości ). Reasampler w winamp działa do tego jakoś muławo - wątpię aby w najnowszej wersjii się cokolwiek zmieniło. Foobar pomimo że używa tyle samo CPU ( z otachanem co winamp z HQsoft ) to jednak działa żwawiej - szybko wyszukuje itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odnosiłem czasem takie wrażenie ale czasem było odwrotnie ( zauważyłem że ten resampler z winampa się sam czasem przełączał na mniejszą precyzję co było widać po użyciu CPU - to były chwile jego słabości ). Reasampler w winamp działa do tego jakoś muławo - wątpię aby w najnowszej wersjii się cokolwiek zmieniło. Foobar pomimo że używa tyle samo CPU ( z otachanem co winamp z HQsoft ) to jednak działa żwawiej - szybko wyszukuje itd.

 

zainstalowalem HQSoftProc w winampie, jakosc w porownaniu z foobarem+otachan bardzo zblizona, trzeba sie mocno wsluchac aby zauwazyc roznice, trudno napisac gdzie lepsza, po prostu brzmi odrobine inaczej...

co do mulowatego dzialania to fakt, przy przeskakiwaniu miedzy piosenkami lub przy przewijaniu dziala jakby z pewnm opoznieniem pomimo mojego mocnego kompa, uzycie procka przy 192khz w duzej mierze zalezy od ustawienia kernel precision, przy 300 uzycie procka jak przy ustawieniu quality ultra w otachan

 

jakiej wersji foobar2000 uzywacie?

ja znalazlem jakas wersje beta - 0.9.4 beta 3

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% da sie wlaczyć ASIO jesli zainstaluje sie "Asio4all"

zainstalowalem ten progamik

gdzie mozna sprawdzic czy faktycznie ASIO jest aktywne i dane dzwiekowe sa zarzadzane za jego pomoca? ?

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec foobar z wtyczka do asio, ustawiasz asio w opcjach foobara, oraz w konfiguratorze asio4all patrzysz czy kontrolki sa zielone - tam wszystko jest lopatologicznie pokazane

 

i wszystko powinno grac

w moim przypadku (pcm2702) sprowadzilo sie to do posiadania foobara z asio(exe) otochana oraz zainstalowanie asio4all

asio4all w opcjach output foobara automatycznie sie pojawilo ustawilem i gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy od Asio nie jest lepsze Kernel Streaming?

Kto wie czy użycie wtyczki Kernel Straming nie rozwiązałoby problemów z trzaskami i zniekształceniami,które ma einstein2.To jest chyba najwierniejszy sposób odtwarzania dźwięku "bit-exact playback",czyli dokładnie taki sam jak oryginał.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec foobar z wtyczka do asio, ustawiasz asio w opcjach foobara, oraz w konfiguratorze asio4all patrzysz czy kontrolki sa zielone - tam wszystko jest lopatologicznie pokazane

 

i wszystko powinno grac

w moim przypadku (pcm2702) sprowadzilo sie to do posiadania foobara z asio(exe) otochana oraz zainstalowanie asio4all

asio4all w opcjach output foobara automatycznie sie pojawilo ustawilem i gra

mozesz podac link z wtyczka asio otochana, nie moge jej znalezc

albo przeslij mi na maila zpiter5@o2.pl

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrące do tematu, bo o resamplerze jest.

Uzywam SB Live 5.1 na standardowych sterach, resampler winampowy (jakoś wolę brzmienie winampa niż fuubara :P) Aha SbLIve - Ampli = 5.1 nie coax.

tu plugin jak coś :

http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=144826

Jak lepiej ustawić 96 khz czy 192 ?

 

Jak ktoś się jeszcze tym bawił to na ile ustawić Kernel precision (standardowo - 100)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy od Asio nie jest lepsze Kernel Streaming?

Kto wie czy użycie wtyczki Kernel Straming nie rozwiązałoby problemów z trzaskami i zniekształceniami,które ma einstein2.To jest chyba najwierniejszy sposób odtwarzania dźwięku "bit-exact playback",czyli dokładnie taki sam jak oryginał.

trzaskow i znieksztalcen juz nie ma

pomogl resampler plus wyciszenie wszystkiego poza wave

 

znalazlem wtyczke ASIO oraz Kernel Streaming, obie dzialaja bez problemow, roznica w jakosci dzwieku jak jest to bardzo subiektywna :wink:

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...