Skocz do zawartości
nobody_likes_me

Dziwne Rzeczy Na Ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was i proszę o pomoc. mam taki problem:

Ostatnio zmieniłem prawie wszystkie podzespoły w kompie: procka, mobo, pamięc i kartę graficzną. Dokładna konfiguracja: Athlon San Diego 3700+, Asrock Dual-sataII, elixir 512/400, Galaxy 7300gt zalman,zasilacz Modecom 350W.

Problem pojawia się po kilku minutach od włączenia komputera. Ekran pokrywa się nagle jakby podwojoną tapetą, wszedzie są jakieś paski, kropki i inne takie rzeczy. Najczęściej dzieje się tak jak przewijam jakieś okna albo włączę kilka programów ale i tak pojawia sie to góra po 15minutach. gadałem z pewnym informatykiem i powiedział mi że on nie jest od takich 'hardkorowych problemów' i wydarł się ze źle włożylem kartę. Sprawdzałem kilka rrazy i chociaż nie jestem ekspertem to wydaje mi się ze siedzi prawidłowo.

aha, i jeszze drugi problem:Zainstalowałem sterowniki tylko w wersji 55.cośtam dołączone na płycie, jesli chce zainstalowa nowsze to wyskakuje mi bląd ze instalator nie wykrył prawidłowych sterowników do karty. PS.moze zasilacz za mały ale czy to ma cos do rzeczy??

Jesteście moją jedyną deską ratunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie wydaje mi się, aby stery wersji 5x.xx a nawet 6x.xx obsługiwały poprawnie 7300.

 

Po drugie powodem takich efektów (poza sterownikami) może być przegrzewanie się karty lub uszkodzenie karty. Ewentualnie problemy z zasilaniem, ale wtedy powinien się raczej komp wieszać i resetować.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery NV nie instalują się prawidłowo (lub w ogóle) w przypadku braku sterowników do płyty głównej.

 

Jeśli chodzi o system, to zakładając że to XP, to powinien posiadać SP2 i zapewne pakiet "dotnetfx".

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie co ma sp2 i reszta do wyswietlania obrazu mozesz zrobic screena jak to wyglada oraz jak duze sa znieksztalcenia ? jesli masz podpieta dobrze grafe z dodtkowym zasilaniem oraz kabel sygnalowy do monita jest dobrze poprowadzony to albo uszkodzenie karty (przegrzewanie itd - co mi sie wydaje w bardzo prawdopodobne) albo monitowi cos odwala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie screena nie zrobię bo wyskakuje mi to od razu jak tylko włączę cokolwiek i coś w tym robię. to wszystko piszę na kompie u sąsiadki :) . jutro postaram sie zrobiś screena, może by jakoś aparatem zdjęcie wyszło

aha, to raczej nie monitor bo sprawdzałem na innym i robi się tak samo. A może się ta karta przegrzewa od tego małego zasilacza?

Edytowane przez nobody_likes_me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma podkręconą kartę i schładza ją dużym wiatrakiem. Jeśli nie włączy wiatraku, to też po 10-15 min. zamiast normalnego obrazu pojawiają się na ekranie pasy (szerokości może 3-5 pixeli), które są na przemian czarne i z prawidłowym wyświetlaniem, z tym że są one jeszcze dodatkowo poprzestawiane skokowo. Ta sytuacja ma zawsze miejsce, jeśli karta graficzna się przegrzewa i "nie nadąża" wygenerować odpowiedniego obrazu...

Stawiam na lepsze chłodzenie karty graficznej. Rozkręć wieżę, weź domowy wiatrak i skieruj w stronę karty, a zobaczysz że karta się nie będzie przegrzewać i będzie dalej generować odpowiedni obraz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...