Skocz do zawartości
Beereq

Obudowa Shinobi Z Allegro Za ~140zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić taką obudowę: http://allegro.pl/item154220209_szok_cenow...owany_lcd_.html

 

Jest moim zdaniem ładna, a do tego ma wyświetlacz LCD

 

Rozmiary wentylatorów jakie do niej wchodzą:

 

przód 120mm (jest już zamontowany - z niebieskim ledem)

tył 120mm

bok (na górze) 120mm

bok (na dole) 120mm

 

Więc liczę na duży przewiew w budzie (dołożę tylko wentyl tylni bo więcej mi nie potrzeba)

 

Wyświetlacz LCD (jak sie dowiedziałem od sprzedawcy) ma możliwość kontrolowania obrotów wiatraczków do niego podłączonych (tryb wolnych obrotów, szybkich i automatyczny - zależnie od temperatury)

 

Czy ta obudowa jest dobra za tą kasę?

 

Może ktoś ją ma i wie jakie ma zalety, wady itp.?

 

Czy warto ją kupić [szukam czegoś fajnego do 150zł z LCD i dużymi wentylami (120mm)]?

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą budę. Z przodu zamontowany jest wentyl 120mm. Z boku jest miejsce na dwa 120mm/92mm i z tyłu jedno, również 120mm/92mm. Z wyświetlaczem są zintegrowane trzy czujniki temperatury, które można umieścić w dowolnym miejscu obudowy. Są też trzy osobne układy sterowania wiatraczkiem Auto/Manual(3 prędkości low,med,high). Zasilacz to jakiś Feaver 400W, ciągnie sempron 2800+ soc.A, rad 9800pro, 512RAM - komp jest stabilny.

Nie jest to demon ciszy, ale jest dobrze spasowana, nie wibruje od dysku ani napędu DVD. Wygląda nawet fajnie. Wnętrze nieźle zaplanowane, dobry przepływ powietrza, sporo miejsca.

Jak dla mnie ocena cena/jakość 4,5na5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam te 2 do wyboru - shinobi i tego lynxa... nie wiem co wybrać obydwie mi sie podobają. Najpierw zachwycałem sie shinobi, a teraz lynx mi sie podoba :)

 

I teraz powiedzcie mi co się Wam bardziej podoba -

to: http://allegro.pl/item154220209_szok_cenow...owany_lcd_.html

czy to: http://allegro.pl/item155164700_super_tani...ynx_228sg_.html

 

????

 

edit: jeszcze pytanie do nieo Jak działa manualna regulacja rpm wentyli a jak automatyczna? nie rozumiem do czego napisałeś to low/med/high (do auto, czy manual?). Jak bardzo zwalniają/przyspieszają wiatraczki po przestawieniu w inny tryb? Czy w trybie auto rpm wentyli zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury? Jaką głośność ma fabrycznie zamontowany wentylator?

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl nie jest głośny, lecz wyraźnie słyszalny! Tryb auto sam reguluje obroty w zależności od temperatury, ale i tak zawsze działa na max obrotów. A w trybie manual są właśnie trzy prędkości low/med/high... Na low jest wolno i cicho, ale w zamian wiatrak wydaje "elektroniczny" dźwięk. Jest to spowodowane spadkiem napięcia, które do niego dociera, albo coś w tym rodzaju. Nie wiem jak inaczej ten dźwięk opisać, nie znam się ;). Jest to takie brzęczenie...

Potencjometry odpowiedzialne za regulację obrotów nie są zbyt trwałe, właśnie się jeden spalił (są elektroniczne, zintegrowane z układem LCD, nie da się wymienić). Fakt, stało się to z mojej winy, ale zwykły manualny potencjometr nie spaliłby się...

 

Podsumowując, panel LCD to raczej gadżet. Jeśli chcesz korzystać z zewnętrznego panelu, radzę zainwestować w coś firmowego, sprawdzonego o pełnej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okay, dzięki, a te czujniki temperatury to są umieszczone na jakiś kablach? jak to wygląda? :> a może lcd odczytuje temp z czujnika wentylatora?

 

Napisałeś, że auto działa zawsze na maxa, w zw. z tym mam pytanie czy faktycznie ten lcd wyłącza wentylator jeśli temp jest niska? zdarzyło się kiedyś? I jeszcze jedno - można wyłączyć podświetlenie lcd? (przydatne w nocy...) Noi już ostatnie - do tego lcd podłącza się wiatraki - dobrze rozumiem? jeśli tak to ile jest miejsc na podłączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki do wiatraków są na kabelkach, mają jakieś 30cm. Czujniki też są na kabelkach, podobnej długości... Są trzy podłączenia na wiatraki i trzy czujniki ciepła.

 

edit:

Ciepło mam w pokoju teraz, nie wiem czy w trybie auto obroty same się zmniejszają... Ale sądzę, że nie... Po tym jak mi się jeden potencjometr spalił, odłączyłem CPU, wolę nie ryzykować...

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie buda nie podoba. I nie chodzi o wyglad, bo to kwestia gustu, ale to jest malo solidnie wykonana delikatnie mowac. Albo bym troszke dolozyl i poszukal czegos firmowego, a gdybym nie mial kasy na bude firmowa to kupil bym cos podobnego pod wzgledem jakosci, tylko tanszego (w stylu codegen :)).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo3642

 

mówisz o tej shinobi czy o lynxie?

Mówiłem o shinobi, pobieżnie jednak zapoznałem się z tym lynxem. Lynx dla mnie wogóle odpada- jest za wąski: jak będziesz chciał w przyszłości założyć jakiś dłuższy radiator na procka, to nie domkniesz boku. Obie budy są krótkie, a szczególne shinobi: napędy zamontowane w zatokach 5.25 będą niemal dotykać płyty- zapewniam, że taka sytuacja nie wpływa pozytywnie na "przewiewność" budy.

 

Ja bym polecał dwie budy: w cenie ok 140zł znajdziesz firmową obudowę Aplusa- a to już jest konkretna marka i konkretna jakość i konkreta funkcjonalność i grubsze blachy: http://allegro.pl/item151300632_aplus_qubic_czarna_.html tylko musisz trochę poszukać żeby wyhaczyć coś nowego nowych. Budy te jeszcze nie tak dawno sprzedawały się strasznie na allegro i wygląda na to, że obecnie trudno je dostać.

 

Druga, droższa, moim zdaniem lepsza niż ten Aplus to Sunbeam: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=1883 .

 

Osobiście uważam, że warto zainwestować w lepszą obudowę z conajmniej 3 powodów.

1) Obudowy, przeciwieństwie do innych podzespołów nie wymienia się za często- zwykle to to zakup na długie lata.

2) Obudowa nie traci na swojej wartości tak szybko jak reszta podzespołów

3) I najważniejsze: lepsza obudowa=większy komfort pracy: masz pewność, że po dokupieniu nowego elementu wszystko będzie pasowało jak należy, komp jest cichszy (buda nie wpada w rezonans itp), lepszy przewiew i zagospodarowanie wnętrza (często stabilniejsza praca kompa), nieporównywalnie lepsza jakość wykończeń i dbałość o detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy blachy w tej obudowie nie wibrują ???

 

bo planuje do niej wrzucić jeszcze 3 wiatraki 12cm arctic cooling 1500rpm

 

aha jaka jest prędkość obrotowa tego standardowego wentylatora na 12v ???

 

i czy musze dokupywać rozgałęźniki na 12v czy te co są w tym panelu mają 12v ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blachy nie wibrują (przynajmniej u mnie)

 

Nie chce nic mówić, ale te 3 arctici nie będą ciche (wiem bo miałem jeden na boku i go wymontowałem). Po skręceniu jęczał (tak samo jak przedni wentyl)

 

Ten standardowy na 12v na moje oko to albo ma łożyska do d.... albo ma >2500rpm. Jest przeraźliwie głośny! Wymieniłem go na revolteca dark blue 120mm i teraz jest dużo dużo ciszej. (cena revolteca 36zł na wge)

 

Te co są w przednim panelu mają 12v + regulacja (prawdopobodnie na medium jest 7v a na low 5v). Ja z tą regulacją rpm troche pokombinowałem, bo pod 1. złącze podłączyłem wentyl od procka, pod 2. wentyl przedni i tylny, a pod 3. wentyl od karty graficznej... dzięki temu moge regulować wszystkie wentylatory :) oczywiście te na 2. złączu nie są niezależne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beereq - arctic coolingi już mam w domu, wczoraj przyszły bude dopiero będe miał około połowy lutego bo czekam aż będą mieli dostawe wersji z czarnym panelem, możesz mi wysłać jakieś dobre fotki na e mail żebym zobaczył jak to wszystko wygląda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO - ale przecież Beerekowi się nic nie popsuło w tej budzie, a nieo

jak sam przyznał sam zepsół potencjometr, wiem że można mieć chiefteca, ale weź pod uwage to że może chieftec nie wszystkim się podoba, pozatym buda jak za tą cene jest naprawde fajna, dlatego chciałbym zobaczyć jej lepsze fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zaliczam sie do tej niezadowolonej mniejszosci z tej obudowy. Zamowilem dwie szutki. Kazda miala zwalony wyswietlacz, jedna tylko 4 segmenty, druga calenki-ani jeden segment nie swiecil prawidllowo. Jak wygladaodsylanie takiej obudowy i ile to kosztuje czasu kazdy wie. Ja czasu mam malo wiec dalem sobie spokoj. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz pojęcie wiejski tuning

To co tobie się nie podoba to wiocha?? są gusta i guściki

 

 

Ja za żadne skarby nie chciał bym chiefa bo dla mnie prawie każdy wygląda jak siekierą ciosany

I co mam powiedzieć że chief to wiocha, niebo każdy ma inny gust i nie należy obrażać czyjegoś wyboru

 

Jedynie co można się czepić to wykonania i strony technicznej ale to też raczej dobrze mieć z czymś do czynienia

a nie po samych zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie uspokójcie się :P

 

Ja kupiłem tą obudowę i nie narzekam.

Kupiłem 3 takie budy (2 dla kolegów, 1 dla mnie)

 

Oni są zadowoleni, ja jestem zadowolony. Wszystko jest OK

 

To, że ktoś zepsuł sobie potencjometr, to jego sprawa. Równie dobrze mógłby zepsuć cokolwiek w obudowie np. thermaltake, czy chieftec. I co to wina producenta? Nie. To jest wina użytkownika. Jak ktoś dostał uszkodzony towar, to może go reklamować. Nie widzę problemu...

 

Ja kupiłem tą obudowę, bo podoba mi się wyświetlacz LCD, drzwiczki i ogólnie wygląd tej budy, może cud techniki to nie jest, ale te podstawowe informacje wyświetla. Wole mieć je na ekranie niż zawalać system kolejnym programikiem do mierzenia temperatur, czy regulacji wiatraczków... Najważniejsza dla mnie jednak była sprawa wentylacji tej obudowy. Moim zdaniem jest co najmniej bardzo dobra. Wentylator 120mm z przodu i taki sam z tyłu robią swoje. Z grzejnika zrobiła się lodówka. Jak dorzucić jeszcze wentylek(wentylki) na bok, to będzie już naprawdę porządne wietrzenia. Mi wystarcza przedni i tylny wentyl...

 

@CKM18

 

Co do fotek - zrobię jutro I wstawię tu na forum. Ostrzegam, że jest w środeczku troszkę kabelków :)

 

Jakie chcesz ujęcia? może jakieś konkretne? czy nie? :>

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beereq - tył, przód , wnętrze , bok na którym można zainstalować te 2 wentylatory, ja już kupiłem chłodzenie do tej budy :

 

a mianowicie 3 takie wentylatory ( 2 na bok i jeden z tyłu ) :

 

http://www.allegro.pl/item156043992_156043992.html

 

właśnie dla mnie w tej budzie też najważniejsza jest wentylacja która jest na bardzo dobrym poziomie biorąc pod uwage cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zdjęcia będą jutro rankiem

 

Ale... imho zrobiłeś błąd kupując 3 takie wentylatory. Na tył (i zamiast innych wywiewających) powinieneś wsadzić arctica fan 12 (to ten wentyl, z takim gumowym "zawieszeniem"). Arctic fan 12, jest naprawdę o nieeeebooo cichszy od AF12025. Wiem, bo mam oba. Jakby tego było mało to ten AF12025 po skręceniu jęczy (tak jak przedni wentylator z ledem). Jeśli to możliwe to naprawdę zmień ten wentylatorki na inne, bo warto... aha tego z gumkami można założyć tylko jako wywiewający. Inaczej się nie da.

 

Swoją drogą te 2 boczne wentylatory mają wdmuchiwać powietrze? Wiesz... warto zajrzeć pod te 3 linki, tam jest dużo ważnych rzeczy napisane (no przynajmniej dla mnie):

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...