Skocz do zawartości
N1CO

Jaką Obudowę Kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam jakiejś budy fajnej i w miarę taniej t.j. do 250zł (max.) ale wolałbym tańszą jakąś.

 

A oto spis wymagań dotyczących tej budy :P

- wielkość - im większa tym lepsza chyba ale długość nie przekraczając 50 cm (48 najlepiej) a szerokość do 22cm (nie więcej)

- co najmniej 4 zatoki 5,25 (chociaż lepiej by było więcej np 5 lub jeszcze więcej bo dyski chce montować na "wyciszaczach") i co najmniej 1 zatoka 3,5 (mogą być 2)

- kolor czarny lub srebrny lub oba połączone

- żadnych drzwiczek zakrywających napędy czy cały przód a jeśli już ( w ostateczności) to zakrywający cdromy i stacje dyskietek ale nie zakrywające przycisków power i reset.

- żadnych świecidełek typu diody itp. chociaż to zawsze można wywalić

- przycisk power i reset jak również USB na górze obudowy

- z przodu i z tyłu miejsce na wentylatory 12cm (nie mniejsze)

- air-duct oraz dodatkowy otwór wentylacyjny na wysokości karty graficznej

- bez zasilacza

- dużo miejsca wewnątrz obudowy

- nie chcę ściany bocznej w postaci okna

 

Niewymagane ale nie pogniewam się jak będzie ;]

- bezśrubkowy montaż dysków i cdromów

- co do materiału z jakiego ma być to się nie znam więc liczę na wasze info.

 

No i tak jak napisałem priorytet to cisza i dobra wentylacja. Możecie również podać jakieś droższe obudowy (może akurat się skuszę jak będzie na prawdę dobra). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

z jednej strony fajnie ze kolega ladnie przedstawil swoje konkretne wymagania

 

z drugiej strony to trudno chyba znalezc bude ktora bedzie spelniala te wszystkie warunki - trudno nawet bedzie znalezc bude spelniajaca wiekszosc tych warunkow

 

a juz na pewno w cenie do 250

 

coz moge zaproponowac

 

akasa zen

 

antec solo

 

chieftec bg 01

 

cooler master centurion

 

cm mystique 631

 

lian li pc7 se

 

thermaltake matrix

 

 

niestetye zadna z nich nie spelnia wszystkich Twoich wymagan, ale kurcze jakis kompromis chyba przezyjesz, co?

 

budy mozna dokladniej oblukac u eksperta od zasilaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam jakiejś budy fajnej i w miarę taniej t.j. do 250zł (max.) ale wolałbym tańszą jakąś.

 

A oto spis wymagań dotyczących tej budy :P

- wielkość - im większa tym lepsza chyba ale długość nie przekraczając 50 cm (48 najlepiej) a szerokość do 22cm (nie więcej)

- co najmniej 4 zatoki 5,25 (chociaż lepiej by było więcej np 5 lub jeszcze więcej bo dyski chce montować na "wyciszaczach") i co najmniej 1 zatoka 3,5 (mogą być 2)

- kolor czarny lub srebrny lub oba połączone

- żadnych drzwiczek zakrywających napędy czy cały przód a jeśli już ( w ostateczności) to zakrywający cdromy i stacje dyskietek ale nie zakrywające przycisków power i reset.

- żadnych świecidełek typu diody itp. chociaż to zawsze można wywalić

- przycisk power i reset jak również USB na górze obudowy

- z przodu i z tyłu miejsce na wentylatory 12cm (nie mniejsze)

- air-duct oraz dodatkowy otwór wentylacyjny na wysokości karty graficznej

- bez zasilacza

- dużo miejsca wewnątrz obudowy

- nie chcę ściany bocznej w postaci okna

 

Niewymagane ale nie pogniewam się jak będzie ;]

- bezśrubkowy montaż dysków i cdromów

- co do materiału z jakiego ma być to się nie znam więc liczę na wasze info.

 

No i tak jak napisałem priorytet to cisza i dobra wentylacja. Możecie również podać jakieś droższe obudowy (może akurat się skuszę jak będzie na prawdę dobra). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jeśli szukasz obudowy idealnej to muszę cię zmartwić: taka nie istnieje i nawet gdybyś miał do wydania znacznie większą ilość kasy to byś takiej nie kupił.

Wydaje mi się, że najwięcej spośród wymienionych przez ciebie cech posiada LinLi PC7 SE II, ale ona kosztujue ok 400zł.

 

Osobiście uważam, że spośród tańszych obudów warto się zastanowić na Chieftckiem LBX- myślę, że jak dobrze poszukasz to nie zapłacisz dużo ponad 250zł. Buda jest mega wielka jak na medium tower, bardzo ciężka i twarda (stal 1mm). Nie ma z przodu wentyla 12cm, ale ze względu na swoje gabaryty i możliwość przyczepienia 1x12cm z tyłu i 5x92mm po bokach jest to buda przewiewna. Drzwiczki można z niej wymontować bez żadnego problemu.

 

Z tańszych rzeczy możesz pomyśleć możesz rozważyć SUNBEAM SILENT TWISTER - buda duża, z doskonałym przewiewem i 3x12cm w komlecie. Choć rzecz jasna mniejsza niż szef i nie tak masywna.

 

EDIT: poprawki, co by bardziej po polskiemu było :D

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerąbana sprawa Wam powiem :/ Jak jedno pasuje to drugie nie pasuje :/ Niby z drzwiczkami by fajnie było, bo nie byłoby widać białych napędów. Z drugiej strony otwierać i zamykać żeby wcisnąć POWER :/ Wstępnie wybrałem 4 budy:

1. Thermaltake Matrix

2. Cooler Master Centurion 532 RC-532

3. Cooler Master Centurion 5

4. Cooler Master Centurion 534 Lite Czarna

 

Która byście polecili. Ważne żeby było cicho (chyba ważniejsze niż temperatura).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania niezłe stawiasz :) część z nich spełnia buda shinobi z allegro za ~140zł - duża, ma 4x wentyl 120mm, ale ma drzwiczki :P przyciski power i reset na górze, 4 zatoki 5,25" i chyba 2 3,5". Dostępna w kolorze czarnym lub czarno srebrnym. Wymiary 20x43x43cm. Air-duct też jest

 

http://allegro.pl/item154220209_szok_cenow...owany_lcd_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerąbana sprawa Wam powiem :/ Jak jedno pasuje to drugie nie pasuje :/ Niby z drzwiczkami by fajnie było, bo nie byłoby widać białych napędów. Z drugiej strony otwierać i zamykać żeby wcisnąć POWER :/ Wstępnie wybrałem 4 budy:

1. Thermaltake Matrix

2. Cooler Master Centurion 532 RC-532

3. Cooler Master Centurion 5

4. Cooler Master Centurion 534 Lite Czarna

 

Która byście polecili. Ważne żeby było cicho (chyba ważniejsze niż temperatura).

Przypominam sobie, że na forum pod adresem centurionów padały skrajne opinie. Jeśli pamięć mnie nie myli (jestem w 99% pewien) Benito pisał coś o codegenowych blachach, co zresztą wywołało oburzenie jednego z właścicieli (pewnie dlatego ta sytuacja utkwiła mi w pamięci). Nigdy tego nie miałem w łapach, ale sądząc po wadze, jestem skłonny w to uwierzyć. (np niektórym szefom i to wcale nie w wersji BigTower, brakuje niewiele do tego, by być x2 cięższymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie może podłącze do tematu, mianowicie, która buda jest lepsza pod względem konstrukcyjnym i wentylacyjnym: Thermaltake Matrix, Sunbeam Silent Twister czy Sunbeam Quarterback?? B-)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie może podłącze do tematu, mianowicie, która buda jest lepsza pod względem konstrukcyjnym i wentylacyjnym: Thermaltake Matrix, Sunbeam Silent Twister czy Sunbeam Quarterback?? B-)

Te Sunbeamy różnią się tylko wykończeniem przedniego panelu i oknem w przypadku Quarterback- sama buda i wszytko pozostałe jest to samo. IMO przewiew będzie w nich niż lepszy niż w TT- 3x120mm w zestawie i opcja na 120mm z boku zrobi sweoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_piotrek

 

Pytałem o to czy wpada w wibracje już kilku osób, które ją kupiły. Każda zaprzeczyła.

Patrząc na jej wnętrze do złudzenia przypomina moją starą budę. W tamtej na sztywno śrubkami zamocowany WD 80GB powodował, że całość wzmagała głośność dysku.

 

Być może teraz jest lepiej, czego życze jej przyszłym posiadaczom, ale podczas rozbiórki mojej starej, podobnej do tej budy, na wierzch wyszła sztywność jej blach - po prostu masakra, gięło sie to jak chcięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dziś nad "szefem" i nad "antkiem" jednak są to obudowy zbyt drogie jak na moją kieszeń :/

Porozglądaj się za okazjami na allegro, np tu masz licytacje nowego dragona- zapewne jego ostateczna cena bedzie sporo nizsza niż "normalnie". http://www.allegro.pl/item155440447__czarn...a_z_klasa_.html

Możesz też czekac na inne modele- ten sklep często wystawia pod mlotek np. szefy LBX

 

A tu zobacz co ja w taki sposób wyhaczylem za 200zl- budę, ktora bez "okazji" kosztuje blisko x2 drożej !!!

Warto czasami poczekac albo pokombinowac :) http://www.allegro.pl/item150534608__szalo...x_srebrny_.html (nie patrz na opis tej ostatniej aukcji- w tym opisie prawidłowo podano tylko nazwe budy i zdjęcia- pewnie dlatego tak niską cenę osiagnęła hihihi. Prawdziwe wymiary mojego szefa to 540x205x540 i 15kg:):))

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie, że na forum pod adresem centurionów padały skrajne opinie. Jeśli pamięć mnie nie myli (jestem w 99% pewien) Benito pisał coś o codegenowych blachach, co zresztą wywołało oburzenie jednego z właścicieli (pewnie dlatego ta sytuacja utkwiła mi w pamięci). Nigdy tego nie miałem w łapach, ale sądząc po wadze, jestem skłonny w to uwierzyć. (np niektórym szefom i to wcale nie w wersji BigTower, brakuje niewiele do tego, by być x2 cięższymi).

Witam. mam Cooler Master Centurion 532 RC-532 na razie nie narzekam, zero wibracji. może dlatego, że mam tylko dwa wentyle, temp w budzie bardzo niska. Przód delikatnie podświetlony na niebiesko, prawie nie zauważalny ale gdybym miał wybierać ponownie, to poszukałbym innej np:Raidmax Smilodon ATX-612WB (nie spełnia Twoich warunków: jest za głęboka i ma drzwi:Możesz ją zobaczyć u Zenfista. pozdrawiam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...