Skocz do zawartości
Szczepano

Uaktualnienie Xp Do Visty!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam lapka należącego do programu ekspresowego uaktualnienia XP do Visty. Próbowałem ostanio przejść procedure rejestracji i zamówienia uaktualnienia i okazuje się, że jedyną wersje jaką moge zamówić to wersja 32 bitowa. W sumie jakaś logika w tym jest bo XPeka też mam 32 bitowego oczywiście. Muszę jednak przyznać, że jestem mocno rozczarowany bo bardzo zależałoby mi na skorzystaniu z zalet jakie przynosi 64 bitowe środowisko operacyjne (oczywiśćie mam Core 2 Duo). Jedyną informacje jaką udało mi sie znaleść to to, że każdy egzemplarz Visty zawiera w sobie wersje 32 i 64 bitową.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

Czy wersja 64 bitowa będzie może w programie uaktualnienia dostępna w późniejszym terminie? Może będzie skolei jakiś program wymiany na wersje 64 bitową dla posiadaczy procesorów x64, może za jakąś dopłatą? Mam wrażenie, że ten problem będzie dotyczył szerszej rzeszy nabywców komputerów w ostatnim okresie.

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam lapka należącego do programu ekspresowego uaktualnienia XP do Visty. Próbowałem ostanio przejść procedure rejestracji i zamówienia uaktualnienia i okazuje się, że jedyną wersje jaką moge zamówić to wersja 32 bitowa. W sumie jakaś logika w tym jest bo XPeka też mam 32 bitowego oczywiście. Muszę jednak przyznać, że jestem mocno rozczarowany bo bardzo zależałoby mi na skorzystaniu z zalet jakie przynosi 64 bitowe środowisko operacyjne (oczywiśćie mam Core 2 Duo). Jedyną informacje jaką udało mi sie znaleść to to, że każdy egzemplarz Visty zawiera w sobie wersje 32 i 64 bitową.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

Czy wersja 64 bitowa będzie może w programie uaktualnienia dostępna w późniejszym terminie? Może będzie skolei jakiś program wymiany na wersje 64 bitową dla posiadaczy procesorów x64, może za jakąś dopłatą? Mam wrażenie, że ten problem będzie dotyczył szerszej rzeszy nabywców komputerów w ostatnim okresie.

Troche to niejasno napisałeś ale podsumujmy (możesz wybrać):

 

Vista Home - basic, premium - tylko 32bit

Vista Business - 32 lub 64 bit

 

o ile jeszcze Business sie opłaca upgrade'owac ok. 13EUR + wysyłka

to niestety home już chyba nie :( 49 lub 73 EUR + wysyłka

 

Odnośnie Vista Home 64 bit - nie jest dostępny i może to być kolejny krok M$ aby zarobić trochę więcej i nie oferować uaktualnienia w takiej cenie (i tak już wyśrubowanej) tylko dużo wyższej - i tego bym się właściwie po nich spodziewał

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może rzeczywiście troche niejasno...

No więc ogolne zasady promocji znam. W moim przypadku będzie to przesiadka z XP Profesional na Vistę Buisiness. Natomiast problem polega na tym, że właśnie mogę zamówić TYLKO Viste 32 bitową. Tylko taka pokazuje mi się w procesie zamawiania. Z jednej strony jest to zrozumiałe bo mam XPeka 32 bitowego ale z drugiej przecież ten XPek był dodawany do lapa z Core 2 Duo, twórcy promocji powinni byli to jakoś brać pod uwagę. No chyba każdy z Core 2 Duo wcześniej czy później będzie chciał popracować na systemie 64 bitowym (niektórzy pewnie dużo później aż powstaną stabilne sterowniki do wszystkliego i odpowiednie programy - jakby nie było jest to jednak tylko kwestią czasu!)

Co do informacji że Vista Home jest tylko 32 bitowo to może masz racje. Ja jednak znalazłem co innego na stronie bodajże PCKuriera a mianowicie , że każdy egzemplarz Visty który trafi na półki sklepowe zawiera w sobie wersje 32 i 64 bitową.

Pozdrawiam

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to wiem o co chodzi i tutaj rodzi się drugie pytanie kto jest producentem laptopa?

 

Dlaczego pytam? bo sprawdzałem jak mogę zamówić dla siebie (też mam nowego lapka) i mam do wyboru vista business 32 lub 64 bit - wiec podejrzewam ze zależy to od producenta lapka (taka moja teoria)

 

Ja sprawdzałem tutaj

 

EDIT: Teraz już widze że masz Toske ;)

 

EDIT2: Prawda dla twojego laptopa jest tylko wersja 32bit (i oto właśnie toshiba zrobiła ciebie w baloooona)

 

ALE: zastanawia mnie dlaczego tam jest do wyboru tylko toshiba EMEA - co oznacza ten EMEA - toska tak ma ?!?

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Contradanza, rzuciłeś nowe światło na ten problem. Skoro Ty masz do wyboru obie wersje to może jeszcze da sie coś w tej sprawie zrobić. Może to tylko jakiś błąd na stronie...? Pozostaje mieć nadzieje!

 

P.S. "Dostawca" to to samo co "producent"?

P.S. 2 Nie wiem co to jest to EMEA! Nie spotkałem się nigdzie z tym skrótem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Contradanza, rzuciłeś nowe światło na ten problem. Skoro Ty masz do wyboru obie wersje to może jeszcze da sie coś w tej sprawie zrobić. Może to tylko jakiś błąd na stronie...? Pozostaje mieć nadzieje!

 

P.S. "Dostawca" to to samo co "producent"?

P.S. 2 Nie wiem co to jest to EMEA! Nie spotkałem się nigdzie z tym skrótem.

To chyba nie błąd u Ciebie dopłata kosztuje ok. 17EUR a u mnie 14EUR - co to może oznaczać ?

 

Mysle że microsoft podpisywal oddzielne umowy i indywidualnie ustalal warunki z każdym producentem, moze toska chciala zaoszczedzić i dlatego teraz masz tylko 32bit

 

dostawca - producent - to chyba kwestia tłumaczenia na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem na Forum Toshiby i znalazłem posty od ludzi którzy mają dokładnie ten sam problem. Aktualnie nic się nie da z tym zrobić ale oni jeszcze wierzą, że czas przyniesie rozwiązanie i że może Toshiba się zrechabilituje.

Ciekawe jest też, że ktoś z nich znalazł komunikat Toshiby w którym to ona kategorycznie zapewnia, że nie będzie publikować 64 bitowych sterowników do swoich lapów. Troche nie chce mi sie w to wierzyć. Może nie w ciągu roku, ale później nie będzie miała wyjścia. To jednak troche by tłumaczyło zaistniałą sytuacje.

Co do indywidualnych umów to na pewno masz racje!

Pozdrawiam

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja planuje swoja aktualizacjie do visty ... ii na stronce asus'a podczac update'u mam doo wyboru vista buisiness x64 oraz zwykła 32 bitowa ... ii kwota wyskakuje 7 euro za kosztu wysyłki i nic pozatym ... swoje zamówienie bede składał jutro ... zobaczymy coo i ja z tego wyjdze ( według asusa promocja trwa do któregos tam marca )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę odbiegające od tematu, ale... istotne ;)

Nic mi nie wiadomo, abym miał jaką kolwiek możliwość updatu do Visty, więc czy to oznacze, że nie jest to możliwe czy też dopiero ostatnio pojawiła się taka możliwość i dotyczy każdego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę odbiegające od tematu, ale... istotne ;)

Nic mi nie wiadomo, abym miał jaką kolwiek możliwość updatu do Visty, więc czy to oznacze, że nie jest to możliwe czy też dopiero ostatnio pojawiła się taka możliwość i dotyczy każdego?

Dołączam się do pytania. Możecie to rozwinąć ? Mam nową Toshibę z Win XP Pro Sp2 PL, i na laptopie mam naklejkę "Windows Vista Capable"

 

Czy ja także mogę skorzystać z tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humax5400:

Same logo na lapku oznacza to ze w 100% wykorzystasz mozliwosci nowej Visty.

Wiem bo sam mam takie:)

 

 

EDIT:

 

http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/capable.mspx

 

Raczej to logo oznacza jednak ZDOLNY (capable) czyli min zalecany konfig.

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto w okresie od 26 Października 2006 do 15 marca 2007 nabył komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP, którego producent dogadał się z Microsoftem i którego konkretny model należy do programu (90 % modeli jest objęta wymianą z wyjątkiem najstarszych będących jeszcze w sprzedaży)

 

Warunkiem uczestnictwa w promocji jest zakupienie zestawu komputerowego z naklejką Windows Vista Capable lub Windows Vista Premium Ready oraz zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP.

 

Więcej możecie się dowiedzieć tutaj :

2458141[/snapback]

Pytanie może trochę odbiegające od tematu, ale... istotne ;)

Nic mi nie wiadomo, abym miał jaką kolwiek możliwość updatu do Visty, więc czy to oznacze, że nie jest to możliwe czy też dopiero ostatnio pojawiła się taka możliwość i dotyczy każdego?

 

Jeżeli kupiłeś lapa po 26 października to na 99.9% tak. Żeby się upewnić sprawdź na stronie Toshiby w wykazie modeli ale sądząc po konfiguracji to na pewno tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukałem, poczytałem i wychodzi na to że mój lipcowy zakup mnie dyskfalikuje z takiego przywileju. Napisne jest, że żadne wyjątki nie będą uzwględniane, więc pewnie nie ma na co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopuję, ponieważ interesuje mnie kwestia, do której nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mianowicie kwestia licencji na xp - vistę. Czy po upgradzie do visty mamy nadal licencję na xp, czy też tracimy prawo do xp-ka? Jest to o tyle istotne, że mając recovery cd mamy już zaktywowany system xp, powiedzmy pro, biorąc update do visty 64bit dostajemy system dla core2. Nadal jednak nie wiadomo jak ze sterami i aplikacjami w systemach 64 bit, wiec może się okazać, że lepiej będzie wrócić do xp-ka. Tylko czy będzie to zgodne z licencją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moj chlopski rozum to dostaniesz nowa licencje

albo jakies plytki ktore nakladaja tylko viste na xp ale tylko o wybranym cdkeyu(twoim)

a zreszta co cie to interesuje masz naklejke licencyjna win xp i masz wszystko gdzies cdkey sie zgadza wiec nikt nie maj sie czego czepiac

 

edit: chyba ze zablokuja ci support na poprawki dla XP ale to teraz zainstaluj z netu wszystkie poprawki zrob obraz dysku ghostem i wszysciutenko na temacik

 

BTW czemu jezyk na purepc zmienil sie sam z siebie na angielski??

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...