Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... wiem że było już to przerabiane ale w końcu nie ma jednoznacznej odpowiedzi... mianowicie... czym schłodzić obydwa mostki?? Na co zmienić ten radiator co jest w standardzie gdyż grzeje jak mała grzałka... oraz co założyć na drugi mostek... co tam pasuje itd :)

Proszę o rady ... nie mam za dużo pieniędzy ale powiedzmy na oba chłodzenia mam 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem założyć coś żeby ochłodzić ten chipset i wybór padł na NOCTUA NC-U6. Chipset przesmarowałem pastą ZALMAN ZM-STG1 a na radiator założyłem Wentylatorek 80x80 Arctic-Cooling AF8025L. Puszczony na 12V jest niesłyszalny, a radiator jest zimny, po ustawieniu na 5V łopatki prawie nie chodzą i wtedy temperatura wzrasta o kilka stopni. Polecam ten produkt każdemu posiadaczowi P5N-E SLi, choć do pasywnego chłodzenia to on się raczej nie nadaje ponieważ temperatury będą troszke niższe niż na standartowym chłodzeniu a w końcu płacą za produkt 90,- oczekujemy czegoś zupełnie innego.

Tak jak wcześniej pisałem. Na NB postaw NOCTUA NC-U6 (90zł) + 80x80 Arctic-Cooling AF8025L (13zł), na SB daj Zalman'a ZM-NBF47 (29zł), do tego przesmaruj wszystko pastą Zalman ZM-STG1 (29zł). To wyjdzie ~160zł, i na obecną chwile wydaje mi się, że to by było najlepsze rozwiązanie (nie patrząc oczywiście na WC ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wersja budżetowa ;)

Na NB wicherek 40 albo 60 a na SB Zalmana NB47 (albo coś w tym stylu). Koszt 40 zł max ;)

 

Ja mam za to lepsze pytanie, jak się zabrać za chłodzenie mosfetów? Jest coś gotowego bez kombinowania? Pewnie jednak trzeba pod wymiar jakiś radiator pociąć i kleić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie bardziej 30mV niz 20

Generalne w load mam takie napiecie jakie w biosie ustawie, ale w idle podbija mi o 0,03V :/

77k lutowane

to masz podobnie jak ja... load = jak w biosie idle = 0,03v wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0401?

Jeśli tak to nie jest taki nowy ;)

Od dzisiaj jade na nim i w sumie nie jest zle

0505 i jest "nowiutki" :lol: 5.03.2007

 

Wlasnie testuje...

 

(zadna roznica)... pamieci prowadza sie podobnie... procesora na extreme nie jechalem ale miejmy nadzieje ze z nowym biosem plyta bedzie miala mniej fochow z dziutrami w fsb :)

 

Hmm mam jeszcze jedno spostrzezenie :)

Odczyty napiecia mi sie sie jakos ciut zmienily... (niby pokazuje wiecej) :wink: (miernikiem nie chcialo mi sie mierzyc)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokladny jest pomiar Probe'm temperatury procka?

Oplacalo mi sie montowac radiator z kt600 na SB? ;]

Interesowac sie aktywnym chlodzeniem mostka jesli nie mam zamiaru krecic powyzej 450fsb? :wink:

I czy mi sie tylko wydaje czy mam problem z CoreTemp - jak odpale to lape BSOD...

btw. dysk sata, nagrywarka ata - ~10sek rozpedu przed speakerem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku i nagrywarki i 10s to bylo wczesniej ;)

Jesli chodzi o chlodzenie mostka to obowiazkowo jakis nadmuch na to.

450.... woda albo bardzo wydajne chlodzenie, bo to w default sie grzeje tak ze mozna skórę stracic na placu jak sie dotyka

Radiator starczy na SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następiującą zagwózdkę. Komp nówka sztuka, konfig:

 

P5N-E SLI

E4300,

2x1024 A-Data,

Asus 8800GTS,

zasilator Chieftec 560

 

Komp ma problemy ze wstaniem, czasami dojdzie do Wndowsa i restart albo gasi monitor. Na początku wszystko wskazywało na niezgodności z Ramem, później niekompatybilności z procem w sensie bios nie supportuje E4300. Sprawdzałem różne grafy, kilka zasilaczy, nie mam tylko jakiegoś P4 na podmiankę ale powoli wszystko wskazuje że płyta ma problemy z zasilaniem. Biosu nie mam jak zmienić bo przy braku stabilności systemu nie podejmę się tego. Chciałbym się dowiedziec czy ktoś miał podobne problemy, bo wszystko wskazuje na to ze płytę trzeba będzie reklamować ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zonglowales pamieciami w slotach, ustawiles podstawowe timingi zgodnie ze specyfikacja producenta, napiecia na standard, sprawdzales czy przypadkiem wtyczka od zasilania nie jest poluzowana... Na podstawowych byl problem ze startem ale wyszlo ze robilo sie zwarcie...

 

BTW. :arrow: Gdzie jest ten nowy BIOS :?: ;rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następiującą zagwózdkę. Komp nówka sztuka, konfig:

Sprobuj puscic z jedna koscia ramu na najgorszych timingach... i najlepiejz jakas inna grafa...

 

zaktualizuj bios i poskaldaj od nowa :)

 

BTW. :arrow: Gdzie jest ten nowy BIOS :?: ;rolleyes:

Na stronie ASUSA :lol2: :lol2: :lol2: BYL A TERAZ NIE MA :)...

 

Jesi chcecie to moge wrzucic na server (bo ze strony asusa to sie wieki sciagalo)...

 

Ps. ciekawe czemu go teraz nie ma dostepnego :wink: :wink: :wink:

 

czyzby cos w nim nie dzialalo?? :lol: u mnie smiga normalnie wszystko w stabilonnosci nic sie nie zmienilo... Hmmmm a odczyty bardziej prawdopodobne :) Hmm Hmmm... B-)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem i bios 0505 jest normalnie dostępny na stronie Asusa... W razie czego mam na dysku jakby ktoś chciał ;)

 

KosiMazaki- ramki masz w czarnych slotach obsadzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczeło się od tego że komp się nie chciał podzwignąć po złożeniu. Kręcił tylko wiatrakami i stał w miejscu. Nie miałem innej kostki RAMu niż 256mb 533 Goodrama więc cierpliwie czekałem na dostawę (pomyślałem sobie że pewnie na jakiś shitowanych kostkach jest i bios zgłupiał). W tzw. międzyczasie znalazłem nówkę 512 też Goodrama i komp wstał, monitor się włączył i nawet instalka Windy przeszła. Następnego dnia przychodzę do arbeitu, odpalam maszynę a tu zonk. Znowu coś ala Coldbug. Kręci śmigłami i po zawodach. Pomieszałem pamięciami w slotach i pooooszło komp wstał. Wciąz na tej samej 512-tce Goodrama. Później znowu lipton. Wreszcie dotarły do mnie docelowe pamięci A-Data 667 MHz. Komp się podzwignął, ale moja radość była przedwczesna. Zaczął się restartować w różnych momentach, w biosie, na ładowaniu Windy, na pulpicie, przy instalacji driverów, czy w HDTachu. Normalnie losowo. W biosie ustawiałem różne opcje, napięcia, timmingi. Nic nie dawało. Pomyślałem że wrzucę ten nowszy biosiek bo mam 307 jak się nie mylę., różnie to bywa może ten bios nie wie jak się zahować z E4300, wszak świeży prcc i mogli go nie uwzględnić w biosie. Ku mojemu zdziwieniu na stronce Asusa jest tylko 401, a na bank był nowszy poprawiający chyba jakąś współpracę ze stepingiem któryś procków. Ale pojawia się problem. Flashowanie na takim niestabilnym badziewiu to jak balansowanie na ostrzu noża, a z drugiej strony wtedy będzie coś uwalone :P więc odeślę na gwarancję.

 

Próbowałem już róznych graf, monitorów bo tez myślałem że to wina starego szkiełka, kilku prześciówek DVI wciąż jest to samo. A co najśmieszniejsze teraz komp przechodzi benchmarka i Orthosa liczy od dobrych 30 minut.

 

Ps. Ramiki były już we wszystkich slotach, teraz są w czarnych bo tak Szanowne grono polecało w tym temacie :)

 

Ps2. Sznurek do biosu by się przydał bo strona Asusa nędzie chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asus dotarł 2 dni temu do mnie, jak narazie testuje ram. Naprawili go :blink: . Mam problemy powyżej 20x230 :lol: btw. może ktoś podesłać link pod vdroopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenia co do biosu 0505:

 

-> mój e4300 na nominalnym napięciu chodzi stabilnie na 3GHz! na poprzednim biosie musiałem napięcie podnosić do 1.425v

-> problem dysk sata + nagrywarka ata - ~10sek rozpedu przed speakerem - nie rozwiązany

 

testuję dalej :)

Edytowane przez markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...