Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

a)bardzo często wyskakuje mi dymek z ikony realtek :

 

"Gniazdo zostało podłączone" za chwile "Gniazdo zostało odłączone"

 

najnowszy sterownik

 

b)siła mikrofonu nie dostateczna !

 

dlaczego jest zaczarnione pogłaśnianie mikrofonu ?

 

Czy ktoś boryka się z podobnymi problemami, a może zna rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam.

szczerze mówiąc dziwię sie troche, slysze tyle narzekań na dzwiek na tej plycie, gdy tymczasem u mnie wszystko dziala prawidłowo, nawet jestem tym zaskoczony, moze powinienem tez narzakac na ten dźwiek mimo że wszystko jest ok? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

 

1. Jako że przez moje GoodRAM'y 667MHz nie mogę podkręcić za bardzo procka (E6300) na tej płycie postanowiłem wymienić pamięci na A-Data 800MHz lub OCZ Special OPS 800MHz, ale bardziej skłaniam się ku tym drugim. Czy ktoś posiada te A-Daty lub OCZ na tej płycie i mógłby się wypowiedzieć na temat kompatybilności?

 

2. Jakie max FSB osiągacie na tej płycie i na jakim BIOSie? Ja mam problem, bo nie mogę osiągnąć więcej niż 450MHz na najnowszym BIOSie i nie wiem czego to może być wina. Próbowałem zwiększać napięcie na NB i nic. Płyta po prostu nie wstaje. Co dziwne, kiedyś osiągałem nawet 475MHz, ale teraz nie mogę. Wydaje mi się, że może to być spowodowane wgraniem nowego BIOS'u albo też złym zamontowaniem chłodzenia, które zmieniałem NB (chociaż w to wątpię, bo niemożliwe raczej jest, żeby NB przegrzewał się zaraz po uruchomieniu komputera - na to trzeba trochę czasu i komputer wieszałby się po prostu po uruchomieniu, gdyby coś takiego miało miejsce, ale mogę się mylić). Proszę o jakieś sugestie. :)

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

 

1. Jako że przez moje GoodRAM'y 667MHz nie mogę podkręcić za bardzo procka (E6300) na tej płycie postanowiłem wymienić pamięci na A-Data 800MHz lub OCZ Special OPS 800MHz, ale bardziej skłaniam się ku tym drugim. Czy ktoś posiada te A-Daty lub OCZ na tej płycie i mógłby się wypowiedzieć na temat kompatybilności?

 

2. Jakie max FSB osiągacie na tej płycie i na jakim BIOSie? Ja mam problem, bo nie mogę osiągnąć więcej niż 450MHz na najnowszym BIOSie i nie wiem czego to może być wina. Próbowałem zwiększać napięcie na NB i nic. Płyta po prostu nie wstaje. Co dziwne, kiedyś osiągałem nawet 475MHz, ale teraz nie mogę. Wydaje mi się, że może to być spowodowane wgraniem nowego BIOS'u albo też złym zamontowaniem chłodzenia, które zmieniałem NB (chociaż w to wątpię, bo niemożliwe raczej jest, żeby NB przegrzewał się zaraz po uruchomieniu komputera - na to trzeba trochę czasu i komputer wieszałby się po prostu po uruchomieniu, gdyby coś takiego miało miejsce, ale mogę się mylić). Proszę o jakieś sugestie. :)

1. Wybór miedzy OCZ i A-data -dla mnie obie są dobre wiec co wybierzesz i tak bedzie dobrze.

2. Ja używam biosu 0401 i jestem z niego bardzo zadowolony, osiągnąlem na nim FSB ~473, a z biosem 505 mialem klopoty, nieraz mi komp na drugi dzien nie wstawal na tych ustawieniach, co dzialal dzien wcześniej.

3. nie ściagałem radiatora z NB , uważam że wystarczy silny nawiew i nie trzeba nic innego zakladać mam na radiatorze temperaturę ok 40stC w stressie przy 1,56v na chipsecie, sprawdź umocowanie i czy jest dobrze posmarowany pastą chipset.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to 40*C to czym mierzone? Asus PC Probe II czy jakąś sondą? Ja w PC Probe na MB mam 35*C-40*C. Tak BTW, to PC Probe na Windows'ie XP podaje złą temperaturę MB z tej płyty... U mnie na XP jest cały czas 40*C, a na Viście takie temperatury jak podałem wyżej i się wahają... Nie no, wydaje mi się, że to nie wina chłodzenia (Pentagram Freezone NP-40Cu + wentylator 40x40mm), bo radiator jest ciepły (ale nie parzy), więc raczej pasta dobrze przewodzi ciepło i jest dobrze przymocowany. Co prawda gdy użyję trochę siły to mogę go przechylać w lewą i prawą stronę, tak że nie ma już po jednej stronie styku z chipsetem, ale te radiatory tak mają... Jak już mówiłem, gdyby to było spowodowane przegrzewającym się chipsetem, to pewnie komputer by się uruchomił, a potem zawiesił w trakcie pracy, a on po prostu na pewnym poziomie FSB się nie uruchamia i nic nie można z tym zrobić, zwiększanie napięć nic nie daje... Wątpię, że chipset przegrzewa się od razu przy starcie komputera i zmiana FSB o kilka MHz może go do tego doprowadzić. A Wy jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc dziwię sie troche, slysze tyle narzekań na dzwiek na tej plycie, gdy tymczasem u mnie wszystko dziala prawidłowo, nawet jestem tym zaskoczony, moze powinienem tez narzakac na ten dźwiek mimo że wszystko jest ok? :-P

Witam,

działa Ci regulacja głośności mikrofonu, i jak jest rozmowami nie za cicho ?

Czy może korzystasz z przedniego panela podłączanego do płyty ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

działa Ci regulacja głośności mikrofonu, i jak jest rozmowami nie za cicho ?

Czy może korzystasz z przedniego panela podłączanego do płyty ?

 

Pozdrawiam.

mikrofon mam podłączony przez usb, przez specjalną kartę dzwiekowa a uzywam tej karty zintegrowanej bo mam glosniki w systemie 5.1, ale słyszalem np. że duzo ludzi narzeka na trzaski a ja np. nie mam żadnych.

Przedniego panelu nie podłączalem.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że przez moje GoodRAM'y 667MHz nie mogę podkręcić za bardzo procka (E6300) na tej płycie postanowiłem wymienić pamięci na A-Data 800MHz lub OCZ Special OPS 800MHz, ale bardziej skłaniam się ku tym drugim. Czy ktoś posiada te A-Daty lub OCZ na tej płycie i mógłby się wypowiedzieć na temat kompatybilności?

W jaki sposób ramki blokują Ci OC proca na tej mobo? :blink: Na Intelu to ok, ale na nvidii? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

"...mikrofon mam podłączony przez usb, przez specjalną kartę dzwiekowa..."

 

Czemu ? I jak się sprawuje ?

 

Czy to jest karta taka KARTA

 

 

Ja ma połączony kablem SPDIF komp z amplitunerem więc dźwięk jest kryształ,

ale w słuchawce trzaski (słuchawki używałem tylko do skype, a teraz nie da sie rozmawiać wiec ...)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

"...mikrofon mam podłączony przez usb, przez specjalną kartę dzwiekowa..."

 

Czemu ? I jak się sprawuje ?

 

Czy to jest karta taka KARTA

Ja ma połączony kablem SPDIF komp z amplitunerem więc dźwięk jest kryształ,

ale w słuchawce trzaski (słuchawki używałem tylko do skype, a teraz nie da sie rozmawiać wiec ...)

 

Pozdrawiam.

m,

"...mikrofon mam podłączony przez usb, przez specjalną kartę dzwiekowa..." - bo tył mam cały zajety przez 3 wtyki:

1 - przednia pare głosników

2- tylnia parę glośników

3 - Subwoofer + glośnik center

a do skype'a i voipdiscount'a mam słuchawki z microfonem z wbudowaną kartą dźwiękowa osobno bo tak jak już wpisałem wszystko zajęte a w obudowie nie mam wyprowadzeń na przedni panel, zresztą wydaje mi się że do płyty też nic do przodu nie było podłączone.

Mikrofon sprawuje się swietnie , jestem z niego bardzo zadowolony.

To nie jest ta karta dźwiekowa, ona jest wbudowana w kabel słuchawkowy i mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam troche inne mocowanie, za to myślę że oryginalne ;)

Dołączona grafika

Na klucz imbusowy (tak to się nazywa jeśli się nie mylę). Po zamontowaniu sam się z tego śmiałem, ale najważniejsze że spełnia swoje zadanie - nieźle chłodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje rozwiącanie jest całkiem inne

Znalazłem 2 wentylatorki 40mm ciche

maja około 3900-4000 obrotów i przykręciłem do tego radiatora (oczywiście wcześniej zmieniłem pastę na AS 5 )

Niestety jeden z wentylatorków padł i musze pojechac wymienić na inny ale jeden dalej chodzi i daje sobie radę.

Bardzo łatwo się to montuje i szybko około 3-4 minut na dwa wentylatory bez wyjmowania płyty.

Jako że mam Katode UV oraz wentylatorek w zasilaczy niebieski zakupiłem oba 40 mm wentylatorki w tym samym klimacie (niebieskie)

 

Tak to wygląda (koszt około 30-40 zł)

 

post-113309-1177702719_thumb.jpg

 

oraz jak jest ciemno (fekt jest fajny bo mozna w nocy grzebać przy kompie lub jak ktoś ma słabe oświetenie - tak jak ja )

 

post-113309-1177702730_thumb.jpg

 

rozwiązań jest sporo i każde jest dobre by ochłodzić już bardzo goracy radiator.

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam ogolnie nie mam co zapodac jedynie nawiew mam leki z obudowy , mi tam poprostu nie wejdzie nic po zamontowaniu infinity strasznie ciasno tam mam ale wszystko chodzi ok radiator co prawda jest goracy ale wszystko stabilnie chodzi tak wiec ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem wczoraj Vdroop pencil mod i wyniki były zaskakujace Vdroop przy 1.7v spadl z 0.1 do 0.01, musze to jeszcze sprawdzic. Zobaczyłem jeszcze jedna rzecz : jak podniose napiecie na Nb do 1.56 to dzieją sie dziwne rzeczy, wydaje mi się, ze pomimo nawiewu i temperatury w stressie na radiatorze Nb 40 stC chipset bardzo się grzeje, zastanawiam sie nad zmianą radiatora na noctua U6, mierzyl ktos jak bardzo grzeje sie chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie vcore mam max 1.6v . u siebie masz 1.7v max ?

1.6 + 0,1V (VCORE OFFSET VOLTAGE) czyli 1.7v, własciwie mam nawet 1.72v, przed Vdroopem jak dawalem 1.7v (czyli 1.6v + offset) to przy obciążeniu spadalo mi do 1,58v. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy do was dotrze ze czujnik MB ma niewiele wspolnego z temperatura chipsetu? :|

tylko ja mierzylem miernikiem dotykając końcówka pomiarową radiatora , nawet nie patrzylem na wskazania MB, bo na MB jest tylko 35 stC, wiec skąd ci przyszło do glowy że podaje wynik z MB? Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda eliminacji. Wiekszosc sie ogranicza do pomiarow Probem :wink:

Gdyby nie to ze mam dwie lewe rece do majsterkowania przystosowalbym radiator z sA na chipset :wink:

 

Update

40*C? Ciekawe bo wzialem miernik m890C i umiescilem przy podstawie koncowke czujnika. 48*C... Z nawiewem i standardowym glutem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda eliminacji. Wiekszosc sie ogranicza do pomiarow Probem :wink:

Gdyby nie to ze mam dwie lewe rece do majsterkowania przystosowalbym radiator z sA na chipset :wink:

 

Update

40*C? Ciekawe bo wzialem miernik m890C i umiescilem przy podstawie koncowke czujnika. 48*C... Z nawiewem i standardowym glutem...

42 sTC z nawiewem i standartowym glutem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A używa ktoś może tej płyty z zasilaczem z wtyczką 20-pin? Bo chciałbym ją kupić, ale zasiłki na razie nie chcę zmieniać bo jest dobra (NeoTEC X3800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='30 kwi 2007, 09:35' post='2592332']

Z tego co mi wiadomo to dodatkowe 4-piny są przeznaczone dla kart PCI-E...

I dodatkowa wtyczka molex jest po to, żeby podłaczyć jak ktoś ma 20pin, co nie zmienia faktu, że niektóre mobo nie wstają na 20pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowa wtyczka molex jest po to, żeby podłaczyć jak ktoś ma 20pin, co nie zmienia faktu, że niektóre mobo nie wstają na 20pin.

Dodatkowe piny nie maja konkretnego przeznaczenia, sa to dodatkowe linie zasilania - sciezki na mobo maja ograniczone wymiary a przez to ograniczony prad ktory moze przez nie przeplywac. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na prad wzrasta zapotrzebowanie na dodatkowy przekroj poprzeczny przewodow i sciezek. Czasem jedna producent postanawia te "dodatkowe" przeznaczyc wylacznie do zasilania konkretnej czesci plyty i wtedy wtyk 24 pin jest konieczny w innych wypadkach sciezki lacza sie w gdzies na plycie i teoretycznie dodatkowe piny moga nie byc zasilane poniewaz prad i tak tam doplywa lecz wiaze sie to ze znacznym obciazeniem niektorych sciezek co przy mocno wyzylowanych zestawach moze skonczyc sie niedostatkiem pradu i brakiem stabilnosci albo nawet efektownym przepaleniem i kaplica mobo. To dokaldnie tak samo jak z 3 lub 4-o fazowym zasilaniem - cztery sa zawsze lepsze od trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...