Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Imho NB przesmaruj dobrą pastą, dużo Cię to nie będzie kosztowało, a NB się jednak dość mocno grzeje. Co do SB to ja założyłem Zalmana 47j i jest wyczuwalnie ciepły, więc chyba też możesz się o to pokusić ;) Co do napięcia na NB to tak jak Orgiusz napisał, na start (przy OC oczywiście) 1,4V, więcej dopiero daj jak mobo będzie niestabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsaint

Ale to mazidlo w standardzie nie moze byc takie zle - dowodem jest wlasnie to ze radiator jest goracy. Co innego gdyby byl odczyt z diody chipsetu w ktorym widac 45*C a chlodzenie byloby zimne.

Oczywiscie ze mozna zastosowac OCZ ale zysk bedzie malutki wg mnie. Co innego gdyby siegnac po konkretne chlodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spox!

Właśnie dostałem cynka, że mobo dojechało :)

 

Jako ciekawostka sprawdze, czy chłodzenie z grafy, które leży mi w szafie Pentagram Freezone Cu wejdze na NB ? Ale podejrzewam, że otwory nie będą pasować do przykręcenia pentaka.

 

Z ciekawości lukne :)

 

A odnośnie Vdropa przy OC około 400FSB konieczne jest go zrobienie? Bo jeśli będzie działać bezproblemowo to chyba nie ma sensu.

A vdorp to jest to : VDROP :?

 

Pozdr

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spox!

Właśnie dostałem cynka, że mobo dojechało :)

 

A odnośnie Vdropa przy OC około 400FSB konieczne jest go zrobienie? Bo jeśli będzie działać bezproblemowo to chyba nie ma sensu.

A vdorp to jest to : VDROP :?

 

Pozdr

V drop jest nawet bez oc :) polecam zrobic olowkowego v drop moda bo to 30 sekund roboty a teraz nie mam zadnych spadkow napiec nawet przy 6,0ghz na p4 :) (spadko rzedu 0,005v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsaint

Ale to mazidlo w standardzie nie moze byc takie zle - dowodem jest wlasnie to ze radiator jest goracy. Co innego gdyby byl odczyt z diody chipsetu w ktorym widac 45*C a chlodzenie byloby zimne.

Oczywiscie ze mozna zastosowac OCZ ale zysk bedzie malutki wg mnie. Co innego gdyby siegnac po konkretne chlodzenie...

Może to kwestia egzemplarza, ale u mnie była lipa. Te "mazidło" jak piszesz wcale nie miało konsystencji mazidła, tylko zaschniętego kleju raczej. U mnie mimo tego, że radiator był gorący, to rdzeń się przegrzewał. Jak zeskrobałem ten klej seryjny i położyłem AS5 to jest spokój.

 

Dobra a czy jakimś specjalnym ołówkiem :) Twardym, miękkim czy byle jakim :)

Miękkim, ponoć najlepiej takim 6B przynajmniej.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nawiewem sie przegrzewal na jakim napieciu? Nie przecze ze jest to nienajlepsza substancja i seryjne nakladana ma prawo smutno dzialac ale... Porownujac gornolotnie Fiata i Ferrari - CoolaborityLiquidMetal czy jak to sie zwie tez po czasie nie jest mazidlem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na Celeronie D miałem wyraźny Vdrop, jak go podkręciłem do 4600 to nawet o 0.07 V.

Natomiast na 420-tce napięcie w idle jest wyższe o 0.03 V od tego ustawionego w BIOS, a w stresie jest dokładnie takie jak sie ustawi, niezależnie od taktowań czy wielkości napięcia. Najwyraźniej te procki pobierają malutko prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nawiewem sie przegrzewal na jakim napieciu? Nie przecze ze jest to nienajlepsza substancja i seryjne nakladana ma prawo smutno dzialac ale... Porownujac gornolotnie Fiata i Ferrari - CoolaborityLiquidMetal czy jak to sie zwie tez po czasie nie jest mazidlem [;

Na 1,56V po paru minutach Goldmemory łapał zwis, natomiast na 1,393V po paru godzinach wyskakiwały błędy ( w Goldmemory oczywiście). Ten czas jeszcze uzależniony był od FSB. A ja głupi myślałem, że dzielniki pamięci się sypią... Nawiew wicherkiem 60-tką (2-3 tyś obr. w zależności od ustawienia) przykręconym do radiatora i do tego jeszcze wiejący na to dominator swoją 140-tką na ok 1000 rpm. Może po pewnym czasie ta "pasta" zmieniła swoje właściwości? Płytkę kupiłem bodajże w grudniu, więc to już pół roku będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc o godzinie 23:50 wczoraj zacząłem składać sprzęcik. Najpierw zacząłem od VDROPA :)

poszło bezproblemowo.

 

Miałem na NB zainstalować wentyl 80 x 80 ale nie bardzo było go jak zamontować, więc tylko przesmarowałem nową pastą, a za niedługo zapodam wentyl 40 x 40 z napięciem 5V. Z boxowego coolera zamieniłem pastę na OCZ 5+ ULTRA. W gniazdo umieściłem E2140 "nie ma to jak pierwszy raz z intelem :) " Banki pamięci obsadzone w czarne sloty 2 x 1GB Geil DDRII 800MHz CL-5. Reszta podłączona więc czas zrobić I uruchomienie. "W tym momencie byłem sceptycznie nastawiony, gdyż zawsze miałem problem, albo pamięci nie do tych slotów, albo z wtyczką 24PIN nie wchodzi a z 20PIN tak itd.

 

O dziwo naciskam POWER i komp się uruchamia. Logo Asusa, proc wykryty, naciskam DEL i lukam bios. Uśmiech na twarzy. Nic z OC poczekam postawie sobie system od nowa. Format C :) i chwila moment system postawiony.

 

Zainstalowałem sterowniki i czas zobaczyć co w trawie piszczy :)

 

Wchodzę do biosu, timingi dla RAMU ustawiam ręcznie, Na NB 1,4V na proca 1,39V i tu zonk. Jako użytkownik AMD szukam FSB 200Mhz ? Hm myśle sobie co jest. Zaczęłem się śmiać i przypomniało mi się, że chłopaki piszą coś 1400 itd. Znalazłem odpowiednią zakładkę ustawiłem 1450 pamięci 800 z 1T zapisuję i czekam. Komp się odpalił, nie zdążyłem zobaczyć czy się przetaktował a tu pulpit windowsa :) No powiem, że o godzinie 3.00 walnąłem kopare w dół. Odpalam CPU-Z proc 3000 Mhz :)

Z ciekawości zapodałem 3D Marka 2005 z Galaxy 7900GS 1,2 NS Zalman Edition na standardowych taktach. Po przeliczeniu wyskakuje mi 9450 punktów :) A przecież nie dałem OC na grafe i pamięci też jeszcze nie ruszałem. O godzinie 4.00 lulu, a o 6.30 gierappa do pracy na 12h :mur:

 

Powiem tak płyta mnie zaskoczyła i odpaliła się bezproblemowo. Jeszcze bardziej zaskoczył mnie procesor, który narazie lata na 3Ghz. Najlepsze jest to, że bezproblemu lata na 3,2 Ghz przy 1,42V. Chyba musze skołować lepsze chłodzenie. Bo boxowy przy wyższych obrotach jest wkurzający, a przy niższych jest za słaby.

 

Pytanko czy ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro montuje się bezproblemowo, czy może będzie zawadzał o radiator od NB?

 

Xibi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrakiem w dol - bez problemow. Wiatrakiem przy slotach RAM - troche nachodzi i delikatnie trzeba sie gimnastykowac z zalozeniem pozniej wentylatora. Ale dziala. 3GHz na 1.39? Zjedz nizej zeby sprawdzic czy nie marnujesz energii [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dałem 1,39V, żeby zobaczyć czy się odpali. Bo po 12h w pracy do 4h w nocy nie miałem sił na zabawe w obniżanie napięcia. Dzisiaj też 12h ah no cóż takie życie. Ale jutro to lukne go na niższym napięciu :) Pytanko max bezpieczne napięcie dla proca to 1,45V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a max temperatura to 65*C ? czy więcej.

 

CZEKU bracie thx za przypomnienie prawda w oczy kole już raz miałem INTELA - CelaFona 1700 :)

 

Apropo, czy w biosie macie włączoną tą opcje która jest na linku do zdjęcia?

 

Bios

 

Pozdr

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a max temperatura to 65*C ? czy więcej.

 

CZEKU bracie thx za przypomnienie prawda w oczy kole już raz miałem INTELA - CelaFona 1700 :)

 

Apropo, czy w biosie macie włączoną tą opcje która jest na linku do zdjęcia?

 

Bios

 

Pozdr

Litości! :huh: A poczytać temat to nie łaska? Jak byśmy każdemu na takie pytania odpowiadali, to w tym temacie byłoby cały czas o tym samym <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ktoś ma jakieś info o FSB modach na tej płycie? Szukałem i tutaj i w goglach, ale jakoś mi sie nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś info o FSB modach na tej płycie? Szukałem i tutaj i w goglach, ale jakoś mi sie nie udało.

no przeciez ja pisalem w innym topicu (e2140/e2160) ze bede robil wiec... musze je miec...:P

 

szukaj na google pod "bsel fsb wall mod" :P albo cos takiego... jak nie znajdziesz to aj znajde Tobie ale Pozniej... bo teraz zajety jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje mobo znów padło...

2 miesiące temu oddałem p5n do serwisu-przegrzałem ją(źle załozyłem blok na chip). Qrde po miesięcznym oczekiwaniu dostałem nową. I po niecalym miesiącu znów padła-już bez mojej winy, wszystko kika razy sprawdziłem. Ehh...pech.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem padła sekcja zasilania(tak myślę). Podczas uruchamiania cewki przez 1 sek piszczą ( nawet wentylatory nie zdążą się zakręcić) i sie wyłącza. Bez proca mobo startuje-prąd dochodzi do wszystkich urządzeń(wentyle, dysk, napędy oraz grafa wszystko świeci i sie obraca tak jak powino). Cpu sprawny smiga na innej mobo:)

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio ze swoja plyta ?? , juz dostaje wsumie szalu bo nie wiem co jest, wczesniej procek krecony na 1800 fsb co dawalo 3150 full stable i takei cos przez 12 godzin wytrzymuje orthos prime i inne , wlaczam film leci 20 minut ponownie sie uruchamia komp lub stoi w miejscu zwiecha ogolnie masakra nie wiem co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina płyty. Polecam format, najlepszy sposób na wiele problemów.

:lol2:

Nie ma jak rzeczowa pomoc [;

 

spoxxx

Powiedz co nie co o ustawieniach i chlodzeniu bo 1800FSB na co dzien to IMHO krotka przygoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to jest rzeczowa pomoc. Jak ci sie wiesza na filmach to masz coś zwalone w systemie - stery, kodeki lub Bóg wie co innego. Zawsze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem.

Pomogło ustawienie alph na stałe, nie na auto. Dałem domyślne wartości na 4-5-4-12 takie były dedykowane dla mych pamięci. I podbiłem troszkę napięcie na memkach co by im smutno i zimno nie było nie było :P No i od razu poszły wyżej :)

I wsio teraz chodziło i chodzi do częstotliwości bodaj 1920hz bo pózniej już płytka się gubi i nie wstaje.

A szkoda chciałem zrobić na niej 3500 = 7*500 ale niestety...

Ale i tak płytka dobra. Nawet bardzo.

Tylko mam zastrzeżenie do NB a raczej jego chłodzenia. Jest piekielnie gorące.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest rzeczowa pomoc. Jak ci sie wiesza na filmach to masz coś zwalone w systemie - stery, kodeki lub Bóg wie co innego. Zawsze tak jest.

Tak i najlepiej sobie z nim radzic przez formatowanie... Po co rozwiazywac sznurowki skoro mozna je przeciac nozem... Efekt taki sam.

Miedzy innymi dlatego powstalo CB zeby niektorzy nauczyli sie widziec cos wiecej niz same prymitywne rozwiazania.

EoT :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o system to na bank nie jest to, formaty itp juz bylo jak coś , na nb daje 1,56 ram juz roznie probowalem czy co do domyslnych zapodane czy tez nie przy takim fsb zaczynaja mi sie filmy wylaczac i komp sie wiesza jak mam kompa deflaut takie zeczy sie nie dzieja nie wiem co to jest juz trace sily normalnie , ramy mam teraz spokojnie na 667 puszczone i 2v , czyli malutko i zwiechy sie zdarzaja powoli juz mysle o plycie na i965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Prymitywne bo zajmujące troche czasu? Ja robie format najrzadziej co trzy miesiące i wszystko mi super szybciutko i bezproblemowo działa.

A żeby znaleźć alternatywne rozwiązanie jakiegoś problemu może być trzeba poświęcić i więcej czasu niż na format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...