Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Stałem się posiadaczem płyty P5n-e SLI :?

Zobaczymy jak to bedzie wiem że już modyfikacje są zrobione

procka będę "lekko" podkręcał

Wolałem jednak już teraz zrobić modyfikacje niż po fakcie jak wszystko złoze do kupy.

 

Sprzęt będzie wyglądał następująco

w/w płyta

procesor E4300 lub E6300 (jeszcze sie nie zdecydowałem)

pamięci GEIL ULTRA CL4 2x1gb

dyski 160 GB SATA + 80GB + jeszcze nie wiem

grafika słaba bo tylko 6600 GT czekam na pojawienie sie 8600

 

Zobaczymy jak ta płyta sie sprawuje jest to mój 3 ASUS i zawsze są jakies problemy niestety

 

post-113309-1171823936_thumb.jpg

 

post-113309-1171823962_thumb.jpg

 

post-113309-1171823974_thumb.jpg

 

post-113309-1171823986_thumb.jpg

 

 

I jeszcze mam jedno pytanko czy są jeszcze jakieś elementy co sie grzeją ??

i można założyć radiatorki lub dodatkowy wetyl ?

Czekam.

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynio

fajnie to zrobiles...

Szkoda tylko ze przy fsb 500 E6300 nie bedzie sie super grzal ani super pradu bral...

Szkoda ze radiatory nie wplywaja za abrdzo na max fsb....

 

Z mojej strony dodam ze mobo zaczelo kaprysic przy wysokim fsb po kilku dniach pracy... Myslalem ze to Vista cos sie krzaczy, ale najwyrazniej stracilo mobo stabilnosc... a szkoda...fajne bylo :)

24/7 przy fsb 500 po 2 tygodniach pracy powalilo to mobo...na to wyglada... nawet mi sie juz nie chce do nieh wracac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluznilem timingi pamieci na 5-5-5-15 i nic nie pomaga (pracuja w trybie linked). Doinstalowalem rowniez stery do jmicrona. Orthos sypie bledami, gierki wieszaja kompa. Wyglada na to, ze komp sie resetuje/wiesza tylko pod sporym obciazeniem. To moze byc wina proca?

A moze wina systemu (niewlasciwa kolejnosc instalowanych urzadzen...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynio

fajnie to zrobiles...

Szkoda tylko ze przy fsb 500 E6300 nie bedzie sie super grzal ani super pradu bral...

Szkoda ze radiatory nie wplywaja za abrdzo na max fsb....

 

Z mojej strony dodam ze mobo zaczelo kaprysic przy wysokim fsb po kilku dniach pracy... Myslalem ze to Vista cos sie krzaczy, ale najwyrazniej stracilo mobo stabilnosc... a szkoda...fajne bylo :)

24/7 przy fsb 500 po 2 tygodniach pracy powalilo to mobo...na to wyglada... nawet mi sie juz nie chce do nieh wracac...

 

Dzięki :-P

 

Tylko że u mnie to fsb może bedzie w okolicach 400-420

Myśle że te 2800Mhz bedzie na codzień przy tym procku czyli nie powinno być tragicznie

Te radiatorki mają pomagać przy stabilności bardziej a nie MAX O/C

Taki ze mnie OC że ..... e szkoda pisać

Ma to być komp do internetu , jakies proste programy oraz gry (RPG lub ścigałki)

 

Martwią mnie tylko posty że płyta padła jak wiadomo na tej płycie jest średnie zasilanie (by nie napisać że słabe)

 

Wiem jedno płyta jest tania oraz dobra moja ostatnia jak kupowałem była droga (ponad 630 zł) i też tylko dobra.

Kiedyś były lepsze płyty moja MSI u kumpla na VIA go dzis chodzi a ma sporo lat

Abit BH6 chodził jak złoto.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo.....dokladnie juz nie pamietam, ale w biosie tam gdzie masz Samsunga na Sata 2 wez zamien z auto/auto na auto/large. Wtedy uruchom instalatora, kopiowanie plikow instalacyjnych na dysk,reset kompa i powinien widziec skopiowane pliki do instalki.

Czytałem Twój post wcześniejszy gdzie o tym pisałeś - tak mam zrobione - nic nie pomaga , obojętnie czy Nvidia Storage Driver jest załadowany przez F6 czy nie rezultat ten sam . Ale podejrzewam ,że to chyba nie wina płyty czy dysku - mam po prostu niezły bajzel z bootloaderami - wie ktoś jak wywalić bootmenu instalowane przez Vistę - bez formatowania dysku oczywiście :-)

 

Nowe pytanie : mój C2D E4300 to pierwszy dwurdzeniowiec z jakim się spotkałem i ciekawi mnie czy to normalne iż temperatury się różnią pomiędzy rdzeniami do 3 st. C w stanie idle . XP SP2 chyba nie potrzebuje dodatkowych sterowników żeby korzystać z tego procka prawda ??? Wydaje mi się iż system faworyzuje Core1 i ono jest cieplejsze .

 

Moje pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne odnośnie całego nowego sprzętu - procka jeszcze nie kręciłem czytam różne fora , ale muszę powiedzieć ,że w porównaniu z konfiguracją którą mam jeszcze w sigu komfort pracy w Windows jest znacznie lepszy . Nie robilem jeszcze pomiarów ,ale czuć dużą różnicę czyli jest git . Jeszcze troszkę się tego C2D podkręci i będzie cacy :-)

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

OD paru dni przesiadlem sie z DFI i Venica na tandem E4300+Asus P5N-e SLI. Bez problemu udalo mi się uzyskac stabilne 3ghz na procu (tyle zamierzalem, i na codzien więcej nie potrzebuje), jedynie jeszcze czeka mnie praca nad pamięciami.

Mam 2x1gb od firmy Super TAlent 667mhz CL5. Narazie Stabilnie pracują tylko na 4-4-4 przy 667mhz przy 2,25volta.

i stąd moje pytania:

jaki jest najlepszy bios do kręcenia (chodzi głownie o stabilność) i gdzie go znajde?

czy lepiej wkładac pamięci w żólte czy czarne banki?

czy są na necie jakies wskazówki odnośnie ustawiania tych dodatkowych tajmingów? (prócz 5 podst.)

na jakim napięciu NB kręcą posiadacze tego Asusa?

czy u Was też radiator na NB jest taki cieply? w windzie pokazuje mi temp max 44 stopnie...bez nawiewu...

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A spotkaliście się z czymś takim?

 

Lavalys nie "widzi" mojego Asusa P5N-E SLI !!!!

 

-------------------------------------------------------------------------------------

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo, 1800 MHz (9 x 200)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 2048 MB

Typ BIOS'u Award (12/25/06)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

-------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań dla potomnych.

 

Jak zachowuje się mobo z vcore ~1.9v przy duzych taktach (5ghz +)?

Jakie max fsb można na niej zrobic (spi 1m)?

Kiedy odzywają się zabazpieczenia zwiazane ze zbyt duzym vcore/vdimm?

 

Oczywiscie zakładam, zew bedzie miała godziwe warunki pracy :D

 

Będę potrzebował za czas jakiś pancernej mobo z dobrym fsb ;)

Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie podkrecic E6300 do 3.2 ghz na vcore około 1.42. Próbowałem zwiekszyc FSB, ale wtedy wyskakuje BSOD minute po odpaleniu visty :-| Czy to znaczy że więcej nie da rady? A moze jeszcze bardziej zwiekszyc Vcore?

Mam jeszcze drugi problem - windows nie odpala na Command Rate 1T

Memki mam niepodkrecone 800mhz na def timingach 4-5-4-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko MaSell ... to jeden z tych tematów ... też zadałem pytanie (sztuk 1, słownie jedno) i zostałem również <kupa> i jedzie sie dalej :D

Nie gorączkuj się tylko szukajki użyj- od tego jest, żeby takie pytania jak Twoje nie padały.

 

Dzięki...

MaSell- pewnie nikt nie testował tak tej płytki, więc nikt się nie odzywa....

vcore- nie wiem, jadę na C2D jak większość na tej mobo, a tam 1,9 to ciut przy dużo

zabezpieczenia vcore/vdimm- jak wyżej i do tego high-binned Powerchips, więc zestaw low-voltage ;)

max fsb- ok 500, ale to kwestia sztuki i umiejętności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

 

Właśnie po raz trzeci wymieniłem płytę główną w ciągu 10 dni :)

 

1. Asus P5LD2 - chipset P945 / Wada bylo wykrywanie dyskow ata i wogole dziwna ta plytka :( slabo sie krecila!

 

2. Asus P5n-SLI Płytka fajna ale .... zawsze musi być jakieś ale :( - kręci się wyśmienicie ja doszedłem do 460 MHz niestety chipset nforce 650i nie jest ostoją stabilności. Co jakiś czas reser, jakaś zwieszka itp. Na szynie 350Mhz wszystko chodziło już raczej ok ale i tak czasami miała jakieś problemy sama z sobą ale do przezycia. Najgorszą rzeczą która zdyskfalikowała tą płytę był brak współpracy z moją kartą satelitarną SKYSTAR2. Wszystkiego probowałem (biosy, stery, zmiana slotów itp.) po 2 dniach się poddałem. ProgDVB (program do oglądania tv) sam się wyłaczał, wyskawiwały błędy, nie działał ze zwykłym cyberlinkiem itp. na tv niekodowanej jeszcze zadziałał ale o sharingu nie było mowy :( (zainteresowani wiedzą o czym mowa )

 

3. Abit AB9 PRO - i to jest to czego szukałem. Co prawda nie da się u mnie wykręcić tego co na P5N-E SLI bo mam słabe pamięci goodram . Dochodzę max do 380 MHz komp jest na tych ustawieniach nie do zwieszenia. Płytka ogolnie bardzo mi się spodobała można podłączyć dużo wiatraczków i je rególować z biosu co jest dla mnie bardzo ważne bo lubię cisze. SKYSTAR2 działa idealnie. Płytka ma chłodzone zasilanie i czhipset + mostek i jeszcze coś tam jest chłodzone radniatorem ale nie wiem co to jest. NAPRAWDE POLECAM ( karta muzyczna super więc nie musimy kupować SB Live tak jak w przypadku P5N-E SLI 50zł ) więc cena się praktycznie wyrównuje a płytka jak dla mnie lepiej zrobiona i zajebiście stabilna !!!

Edytowane przez maki1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie MaSell - 5GHz nie kazdy w domu wyciaga na takiej mobo bez modow i mocnego chlodzenia ;)

Ale ja pytam z modami ;) . Za granica nikt takich plyt nie meczy mocno, wiec myslalem, ze ktos w rodzimym kraju probowal. Nie chce kolejnej mobo oddawac na gware z powodu zweglonych ukladow zasilania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem kompa szybciutko na pajaczka na godzinke bo chcialem zobaczyc jak moje memki na tym biegaja...

970 4-4-4-4-2T 2,35V(bios) i byl boot + 3-4 testy w memtescie bez bledow

ale juz 1000 na zadnych timingach i zadnym napieciu nie chcialo latac, mimo ze memki potrafia na 1200 biegac...

probowalem takie ustawienia:

1000 4-4-4-8 2,5V + nadmuch

1000 4-4-4-12 2,41

to samo bylo przy 5-5-5-15 :/

memki to crucial ballistix 6400 na d9gmh

cos mi sie zdaje ze ten chipset nie za bardzo lubi sie z memkami przy takich taktowaniach lub ta opcja unlinked nie pozwala na duze oc..

Dodam ze nie zauwazylem ani jednego bledu w zadnym tescie na tych memkach, tylko no boot :/

jakies pomysly co zrobic zeby bylo to 1000 i 4-4-4-x? :D

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis moze potestuje porzadne pamieci na tej mobo...zobczymy co nowe G.skille potrafia :)

beda to 667 ale na DGMH zdaje sie :D

 

@MaSell

w zasadzie nikt nie katuje tego mobo...Na niej masz wieksza prawdopodobnosc ze zweglisz uklad zasilania, bo jest on ograniczony to niezbednego minimum...ot pare scalakow.

Nie mam procka zeby do 4Ghz sie zblizyc(6300) wiec ja nic nie odpowiem... Moze za pare miesiecy 6600 znow zwita... najpierw chcialbym 8900GS zobaczyc u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku ostatnich stron mam pytania do posiadaczy i speców od tej mobo:

 

Chce ja kupic do procka e4300 (jakies chłodzenie do 100zl AC)

Interesuje mnie o/c na 3000mhz (tyle mi spokojnie styknie)

 

1. Czy to mobo gryzie sie z koscmi Goodram lub kingston (2x1GB)

2.Które z ponizszych pamieci wybrac do niej (chce chociaz 800mhz przy cl5):

 

Kingston 2x1GB 667mhz cl5

http://allegro.pl/item166428942_ddr2_2gb_2...w_fv_nowe_.html

 

 

Goodramy 2x1GB 667mhz cl5

http://allegro.pl/item165617155_2_x_1_gb_d..._dual_2_gb.html

 

2. Czy ta płyta naprawde jest taka niestabilna po o/c jak pisza wcześniej??

Zależy mi na duzej stabilności bo mam juz dośc ciągłych zwiech na k8n-e czy DFI infinity i chciałbym poprostu stabilności na mur beton!!!

 

3. Co z tymi problemami ze stawianiem systemy na dyskach ATA i SATA

??

 

4. Czy jeżeli szukam stabilnego mobo pod o/c c2d to p5ne-SLI sie nie nadaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikan10 - plyta jest ok, a oc na poziomie 3ghz, to nie jest oc (no chyba ze trafi ci sie super mega 4300 ktory max tyle robil :]

 

kingstony kupisz w proline taniej

 

100zl na ac na proca ? - uzywany tt syfon ?

 

o problemach z dyskami ... ja nic takiego nie mialem a komp chodzil zarowno na sata jak i pata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oc na poziomie 3ghz, to nie jest oc (no chyba ze trafi ci sie super mega 4300 ktory max tyle robil :]

Czyli mówisz ze na tym mobo bez obaw zrobie 3000mhz na AC za 100zl i sztuce pierwszej lepszej z półki??

 

kingstony kupisz w proline taniej

To kingstony beda lepsze do o/c niz goodaramy?

 

100zl na ac na proca ? - uzywany tt syfon ?

Daj jakiegos linka do tego chłodzenia...a jakie jeszce nowe AC za -+100zł polecacie??

 

o problemach z dyskami ... ja nic takiego nie mialem a komp chodzil zarowno na sata jak i pata

Bo na 3 ostatbich stronach 2 osoby cos sie zalily że nie moga postawic systemu, ze ciągłe zwiechy nawet bez o/c...

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...