Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy bios beta 0604 -klik- ciągnąć z http na ftp jeszcze 0602.

O zmianach nic nie piszą.

Właśnie jestem po zmianie platformy. Mobas jak w temacie, do tego C2D 6400, ram Geil Ultra Plus 2x1Gb. Na razie procek 400x8, ram unlinked 4 4 4 12 fsb 500. Bios 0602 i nie moge zmienić mnożnika w dół. Przestawiam CPU Multiplier na 7 lub 6, następnie save and exit, po restrcie wchodze do biosu a tam dalej 8. Nie wiem ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios beta 0604 -klik- ciągnąć z http na ftp jeszcze 0602.

O zmianach nic nie piszą.

Właśnie jestem po zmianie platformy. Mobas jak w temacie, do tego C2D 6400, ram Geil Ultra Plus 2x1Gb. Na razie procek 400x8, ram unlinked 4 4 4 12 fsb 500. Bios 0602 i nie moge zmienić mnożnika w dół. Przestawiam CPU Multiplier na 7 lub 6, następnie save and exit, po restrcie wchodze do biosu a tam dalej 8. Nie wiem ocb

z tym mnożnikiem pojawił się babol w biosie v. 0505 i tak go dalej ciągną... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie nie bylo ustawiane na podkeracnie - pierwsza plyta od razu problemy ze wstaniem

 

sprzet to c2d 4300

pamiecu pdp patriot llk 800 2 x 512 MB

zasilanie tangan 380 W

grafika ( okazalo ze jednak sprawna ) g 6600 gigabite

 

dzis odebieram kompa z serwisu jeden dzien i wymienili mi wszytslko ( jednak dbaja o klienta ( 4speed.pl )

 

mowili ze procek walil plyte - sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę zawiodłem bo musiałem dać 1,45V w biosie

Ale Infinity dobrze się spisuje max temp przy orthosie widziałe 53st

Ok thx, mój leci na 1,4V. Też założyłem lepsze chłodzonko i teraz muszę sprawdzić ile pójdzie max :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki :)

znalazłem oem za € 78,99 (~300 pln) :)

czy w pudełku jest coś co mogło by sie przydać??? :) :)

bo jak nie to biore oemówke

Blaszka na tył obudowy :D Spoko można brać OEM, bo w pudełku nic nie ma co uniemożliwiałoby uruchomienie komputera. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki :)

znalazłem oem za € 78,99 (~300 pln) :)

czy w pudełku jest coś co mogło by sie przydać??? :) :)

bo jak nie to biore oemówke

Kable sata, pata, usb na śledziu, blaszka na tył obudowy, instrukcje, płyta CD, q-connector i nie wiem co jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś ten bios beta co podałem wyżej?

Strasznie kapryśna ta płytka. Jeden dzień działa bez zarzutu by na drugi podczas uruchamiania wina następował samoczynny restart i dopiero system ładuje się bez przeszkód. W ciągu dnia też kilka frezów jakieś restarty. CPU sprawdzony orthosem, RAM goldmemory.

Może trzeba jeszcze coś wyłączyć poza C1E przy OC.

Na NB założony HR 05 SLI+fan 80mm a na SB niebieski pióropusz od zalmana, także to chyba nie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam.

 

Czy przy FSB 400MHz dajecie dodatkowe chłodzenie na radiator od chipsetu?

Mój jakby mógł to by się zaczerwienił - nie da się przytrzymać palucha na dłużej niż 1s. Raz przy 3.2HGz na procu mi się zawiesił. Dałem mu chłodzenie małym śmiesznym wentylkiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy FSB 400 HR 05 SLI+fan 80mm jest ciepły, to co siędzieje na standartowym radiatorze. Napięcie na NB 1,5V

A przy standardowym chłodzeniu można jaja smażyć ale to nic trzeba dać mały nawiew i już jest oki.

Ja dałem mały wentylek na napięciu 5v i jakoś już nie parzy ani sie nie grzeje za mocno.

Po prostu mostek nie ma cyrkulacji powietrza i sie grzeje(niewystarczająca wymiana cieplna [radiator-otoczenie]). Gdy jednak mu sie ją zapewni to wtedy jest wsio oki ;) I można poszaleć dalej z fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy standardowym chłodzeniu można jaja smażyć

A gdzieś pisali że NB na tym mobo nie grzeje się zabrdzo. Gostek chyba nie dotykał wogóle radiatora albo testy przeprowadzał w lodówce.

 

Nie ma chętnego do sprawdzenia tej bety.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pewnie wcale nie sprawdzał...

Ja mógł bym go nauczyć jak sie to robi.

Zdjął bym wiatraczek poczekał 5 min i położył jego paluch na 10 sec na napisie asus. Ciekawe czy było by chłodne to chłodzenie :rolleyes:

 

Co do biosu jeśli nie zamienię się na płyty to jutro zapodam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził, ale mi na tym który był od nowości jest dobrze (0202) :wink:

 

Ale tak na poważnie, warto zmienić bios na nowszy? Da mi to coś, jeśli teraz nie mam żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A gdzieś pisali że NB na tym mobo nie grzeje się zabrdzo. Gostek chyba nie dotykał wogóle radiatora albo testy przeprowadzał w lodówce.

 

Nie ma chętnego do sprawdzenia tej bety.

Po uruchomieniu C2D na def. już radiator od chipsetu był gorący że z trudem można było utrzymać paluchy. Co więc powiedzieć kiedy FCB jest równe 400MHz i więcej :blink:

 

Chyba zrobie to pierwszy, bo znowu zaczynają się jazdy. Używacie tego EZ Flash czy awdflashem

EZ Flashem nigdy mi się nie udało wgrać biosu. Z pod Windy rzadko bardzo to robie także pozostała tylko jedna opcją z której korzystam :)

 

EDIT:

bodyzone_pl, można. Trzeba tylko zrobić kopię biosu i nadać plikom nazwy takie jakie sobie życzy program. Lub coś w tym stylu. Masz moje słowo że można to zrobić tym dosowym programikiem :!:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mieżył ktoś napięcia dawane na CPU(miernikiem). W biosie mam ustawione sztywno 1.325. Miernik w IDLE pokazuje 1,39V w STRESS 1,37V. Normalne to??

Mój chodzi właśnie na 1.325V ale nie sprawdzałem miernikiem. Nie chce mi się a procek chodzi stabilnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem tą bete EZ Flashem. Ale oczywiście nie obyło się bez problemów. Płyta nie chciała się podnieść po pierwszym save z ustawieniami. Dopiero na jednej kości ruszyła, ustawiłem timingi ręcznie i dopiero ruszyła na 2x1Gb.

Teraz tak: na 0602 pamięci chodziły na unlinked ale mogłem sobie zmieniać częstotliwość wedle wyboru 950-960 itd. A na tej becie na 800 się uruchamiają ale na 950 już nie, 960 też nie itd., dopiero ustawienie na 1000 i komp wstaje. Chyba trzeba będzie wrócić do 0602 ale jak mam mieć znowu takie jazdy z uruchumieniem to już mi się odechciewa flashu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba cos nie tak jest z tym dosowym awdflashem - tak wiec jesli ktos robil nim update niech da znac

 

Jak tak flashowałem ten z końca kwietnia i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...