Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Super PI 32M, fsb 500 podstawowe timingi ustawione ręcznie reszta na auto Vmem 2,353V

Dołączona grafika

Dla pamieci masz ustawione częstotliwość 500MHz, FSB proca masz 400MHz. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Super PI 32M, fsb 500 podstawowe timingi ustawione ręcznie reszta na auto Vmem 2,353V

Koledze z pewnością chodziło o taktowanie pamięci ;) Po co później pisał o napięciu dla ramek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze z pewnością chodziło o taktowanie pamięci ;) Po co później pisał o napięciu dla ramek?

Dokładnie, chodziło mi o taktowanie pamięci. Chyba nie powinienem pisać FSB. Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='21 maj 2007, 08:54' post='2619204']

Koledze z pewnością chodziło o taktowanie pamięci ;) Po co później pisał o napięciu dla ramek?

Tylko jest róznica miedzy FSB 500MHz a taktowaniem pamieci 500MHz, to dwie rózne rzeczy, chyba sie z tym zgodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tylko jest róznica miedzy FSB 500MHz a taktowaniem pamieci 500MHz, to dwie rózne rzeczy, chyba sie z tym zgodzisz?

Oczywiście B-) Czasem trzeba czytać między wierszami i domyślać tego co ktoś chciał powiedzieć...

 

Co do taktowania pamieci:

1M

16M

W sumie to nie bawilem sie w katowanie pamieci a zejscie ponizej 12min w 16M i 30s w 1M

Ładnie, ładnie. Mnie się nigdy nie chciało (od słowa lenistwo ;)) kręcić tych procków. Dam się wyrzuć innym ;) Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronin ja juz nie raz robilem update biosu Asusa spod dosa - tylko teraz mialem pierwszy raz problem - nie mogelm zainstalowac systemu - wiec odpalilem awd z poziomu dosa ( instalka win98 z oblsuga CD ) pozniej nagralem na laptopie awd io plik biosu na cd i odpalilem z CD - oczywiscie o kopii biosu nie ma mowy bo dziala na CD - na dysk twardy nie moglem zagrac tych plikow bo tam NTFS - tak wiec nie wiem jak sobie z tym poradzic ? Bez systemu i bez Fat-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronin ja juz nie raz robilem update biosu Asusa spod dosa - tylko teraz mialem pierwszy raz problem - nie mogelm zainstalowac systemu - wiec odpalilem awd z poziomu dosa ( instalka win98 z oblsuga CD ) pozniej nagralem na laptopie awd io plik biosu na cd i odpalilem z CD - oczywiscie o kopii biosu nie ma mowy bo dziala na CD - na dysk twardy nie moglem zagrac tych plikow bo tam NTFS - tak wiec nie wiem jak sobie z tym poradzic ? Bez systemu i bez Fat-a

Mała podpowiedź: "pendrive" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie, ta płytka ładnie obsługuje bootowanie z pendrive, a także wbudowane z BIOS narzędzie do flashowania rozpoznaje takową pamięć (o ile się ją włoży przed wejściem do BIOS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

No i pozamiatane, jedna pamięć uwalona :mur:

Zaczeły się resety, zwiechy jakieś przycinki i Bóg wie co jeszcze.

Nawet nie zdążyłem dobrze potestować te Geile.

Life is brutal....

 

Nigdy nie ufałem Geilom, teraz jeszcze bardziej.

 

Upiekłeś je czy jak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A powiedzcie mi w jakim celu wykręcacie wszystko na maxa? Różnicy w wydajności przy szybszych pamięciach praktycznie nie ma, poza benchmarkami. Było już wiele testów które np. pokazały kilka FPS różnicy w Far Cry (przy ilości ok. 100) między pamięciami o bardzo różnych zegarach. Wykręcacie wszystko do granic możliwości, a jak coś pada to nadajecie że płyta [ciach!]iana. Jak sie chce kręcić extremalnie to sie kupuje płyte za 800-1000 zł a nie za 370 zł.

 

Jak bardzo ładnie ktoś określił, chipset 650i powstał z głównym zamierzeniem łatwego podkręcenia Core 2 Duo E4xxx do 3 GHz. I przy tym sie sprawdza cudownie, sam sie nie moge doczekać takiego procka. I pamięci nawet nie będę ruszał, bo po co? Dla 1-2 FPS więcej? Bezsens.

 

Być może mam szczęście, ale za całe życie jedyna część kompa która mi sie zepsuła to napęd CD-ROM Samsunga jakoś w 2001 roku, było to ciekawe bo połamał mi płytę z grą na kilka części (International Rally Championship z CD-ACTION, nawet chyba mam kawałki gdzieś). Raz jeszcze spalił mi sie zasilacz, ale to wina tego że wentyl przestał działać a mimo to go używałem. Wynikło to z mojej niewiedzy bo były to moje początki z kompem. Od tej pory wszystko mi działa idealnie, i /odpukać/ podejrzewam że raczej długo tak będzie, bo wszystko robie z głową, tak jak potrzebuję a nie sztuka dla sztuki.

 

Już setki czy tysiące widziałem przypadków psucia się części po ewidentnym kombinowaniu (pamiętam padanie 6800 GT po zmianie biosów z wyższym napięciem, żeby kilka MHz więcej wycisnąć, mega lol). Nawet mi nie jest przykro za takich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostały więcej jak 2,4V. Nie wiem czy od nowości nie było z nią coś nietak. Wszelkie frezy itd składałem na system bo jeszce nie robiłem formata po przejściu z AMD. Ale dziś już mnie nerewica ogarneła i zacząłem testować, przekładć, wyciągać i wyszło szydło z wora :mur:

Teraz jade na tej sprawnej i żadnych zwiech.

 

@Harry Lloyd

W moim przypadku to nawet nie było żadnego max. Te Geile mają chodzić z taktowaniem 400(800) na 2,4V CL3 3 3 8 gwarantowane przez producenta

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Oj tam zaraz wykłady. Zdarza się najlepszym. Sam kiedyś płytę spaliłem w głupi sposób (zbyt często podłączałem i odłączałem napięcie). Od tego są gwarancje by z nich korzystać a nie ukrywajmy, pamięci są elementem komputera który w bardzo szybki sposób można popsuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co podkrecac pamięci?

1. dla satysfakcji ze sie ma takie "ElO PRO ziomalskie wypaśne memoriały"

2. dla urwania tych sekund, lub setnych cześci sek. w SPI...

 

tak, tak... wiem, to jest choroba :(

 

BTW: nie mów, że nie chciał byś mieć pamięci co robią 1200 4-4-4-x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po co? Nic mi to nie da. Kto wie może Penrynowi się przyda szybsza pamięć, a może Nehalemowi, ale obecnym prockom sie nie przydaje do niczego.

 

Fakt, łądnie wygląda w podpisach czy gdzieś, ale jak mam żyć ze świadomością że w każdej chwili coś sie może zepsuć, to wole mieć mniejsze numerki.

 

"Gwarancje są po to żeby korzystać". Jak sie ma dwa kompy to pół biedy, zepsuje sie jeden to siedzi sie na drugim, ale jak mam jednego kompa to wole nie ryzykować, a potem zostać kilka tygodni bez niczego.

 

Przyznam że sam sobie lubie pokręcić mocno, ale tylko dla testów. Nigdy nie korzystam na codzień z maksymalnych ustawień bo nie ma po co. Kto wie może mam szczęście, a może dzięki temu nic mi sie nie psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że sam sobie lubie pokręcić mocno, ale tylko dla testów. Nigdy nie korzystam na codzień z maksymalnych ustawień bo nie ma po co. Kto wie może mam szczęście, a może dzięki temu nic mi sie nie psuje.

To chyba tak jak wiekszość tutaj.

Sprzet uszkadza sie najczesciej niestety podczas tych sesji OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd - nie chwal dnia przed zachode slona - ale mysle ze skoro jestes dziewica to niedlugo padnie Ci dysk - skoro tak chwalisz sprzet i wcale nie bedzie wynikalo to z twojej braku wiedzy - tylko ciach i posypie sie :)

 

djsaint - dzieki - faktycznie zauwazylem w opcji boot - przenosna pamiec - jednak nie skojarzylem - poki co plyta w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd, twoje pytanie jest nie na miejscu, poniewaz cale to forum jest własnie dla takich ludzi co podkręcaja sprzęt i to jest ich pasja, i radość z tego że uda im sie wycisnąc max ze swojego sprzetu zadajesz własciwie pytanie po co jest overclocking , ja ci odpowiem to jest pasja i satysfakcja że mozna wycisnąć wiecej niż "fabryka daje" a sprzęt ci moze paść zawsze, nawet jak nie podkręcasz np. będziesz naelektryzowany i będziesz dokładał nowe pamieci i juz masz po pamieciach, albo będzie burza i ... itd itd. Zresztą szkoda czasu na dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Stałem się szczęśliwym(chyba jednak nieszczęśliwym) posiadaczem tego Asusa.

Kupiłem płytę na Allegro, do tego miałem grafę z poprzedniego kompa x800, ram kupiłem Goodram 512mb 667mhz i proc

Pentium E2140(ram i proc nówki), płyta była używana ok 2 miechy.

Otóż wkładam wszystko, odpalam......i nic.

Tzn kręcą się wentyle ale nie ma obrazu(oba mostki na płycie się grzeją).

Przekładałem ram w różne sloty, czysciłem bios i nic.

Jakaś rada?

Bo śledziłem temat o tej płycie i wiem że ma czasami problemy ze startem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyciągnąc baterię, przestawić zworkę do clear cmos na pozycję resetowania biosu i zostaw tak na godzinkę. Ktoś jeszcze pisał, że oprócz tego sprawdza się kombinacja reset>power>reset na przemian. Ramki wsadź do czarnych slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Stałem się szczęśliwym(chyba jednak nieszczęśliwym) posiadaczem tego Asusa.

Kupiłem płytę na Allegro, do tego miałem grafę z poprzedniego kompa x800, ram kupiłem Goodram 512mb 667mhz i proc

Pentium E2140(ram i proc nówki), płyta była używana ok 2 miechy.

Otóż wkładam wszystko, odpalam......i nic.

Tzn kręcą się wentyle ale nie ma obrazu(oba mostki na płycie się grzeją).

Przekładałem ram w różne sloty, czysciłem bios i nic.

Jakaś rada?

Bo śledziłem temat o tej płycie i wiem że ma czasami problemy ze startem.

jak ci nawet nie piszczy tzn że jest zimna, jak jest zimna to do reklamacji, sam mialem dwa takie egzemplarze, sorry chyba cie dobilem btw a gdzie kupiłes , u kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Pewnie koleś wysłał Ci kartę i nie zresetował biosu. Wyjmij baterię, przełóż zworkę na kilka minut, znów przełóż zworkę i włóż baterię. Jeśli nie wstanie to możesz się bać...

 

PS. Kiedyś też tak sprzedałem płytę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak

płyta żyje bo:

jak kupiłem ją to był dłuuuugi dźwięk, na to że może być to wina płytki od SLI, że jest źle włożona wpadłem sam :) (ustawiłem na single channel i jest OK)

po drugie: grzeją się oba radiatory na płycie, ten na procesorze i grafice oraz grzeje sie pamiec(tak mi sie wydaje :D )

pozatym jak wyjmę ram, to mam 1 długi i 2 krótkie dźwięki, czyli prawidłowo

płyta poprostu nie chce wstać ;/

PS Zakupiona na tej aukcji:

http://allegro.pl/item194115220__asus_p5n_...gwarancja_.html

 

próbowałem reste>power>reset...tylko komp ma byc wlaczony jak sie robi tą kombinację?(bo jak jest wył. to zaczynanie od resetu nie ma sensu :D)

ram juz wsadziłem w czarny slot(pierwszy od strony procka)

jak ustawiam clear cmos to mam potem wcisnac POWER?(bo tak robilem, zostawiłem na 2 godz i nic to nie dało)

chyba ze tylko przełożyć na clear cmos i tak zostawic

baterie już dawno wyjąłem i lezy sobie z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To że się chipsety grzeją czy wiatraki kręcą nic nie znaczy. Napięcie bowiem zawsze dochodzi do tych elementów i nawet jeśli płyta będzie dead to i tak będą działały.

 

Czy pyta przechodzi POST? Jeśli tak to powinieneś usłyszeć charakterystyczne, pojedyncze piknięcie. Jeśli go brak oznacza to że któraś część jest trafiona albo ustawienia w biosie są wykręcone w kosmos.

 

W tych płytach CMOS przechodzi bardzo szybko także jeśli wszystko było by OK to płyta ruszyła by Ci z def.

 

Odpalałeś kompa z grafiki na PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka, jednak płytka od SLI była dobrze wsadzona :mur:

mi się pokićkało w głowie i ją przełożyłem, teraz już jest dobrze.

włączam kompa(monitor nawet nie drgnie) ale po kilku sekundach jest ciągły dźwięk

z mojej wiedzy wiem, ze taki dźwiek oznacza błąd pamięci

ram jest jednostronny GOODRAM 512MB 667MHz, jak trzeba moge walnąć fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz raz ten dźwięk jest, raz nie.......juz sam nie wiem

pamięć kupiona dziś w sklepie

 

małe update

płyta piszczy gdy ram jest w którymkolwiek slocie.......poza pierwszym(żółtym :angry: )

Edytowane przez manieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...