Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie. Gdybym nie byl leniwy siegnalbym po 2 dyski + 2 napedy na ata i do tego podstawowy sata...

 

wpadla mi taka plytka w rece do sprzedania i lezy na allegro. pytanie o obsluge 4 urzadzen na ata mnie zadziwilo ;). dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl troche bardziej zasobny w drobniaki z checial przetestowalbym 2x Raid0 zamiast piescic sie w 4x ata ;]

Jednakowoz traktujac specyfikacje chlodna analiza - 2 dyski ata i 1 naped moze byc jeszcze wydajna. Pozniej tylko support wie co sie bedzie dziac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Command per clock ustaw na 2T (to jest to 1T/2T)

HDD masz na SATA jak widzę, jak masz ustawione Access Mode. Jeżeli na Auto to zmień na Large.

Access mode ustawilem na Large to zaraz po wczytaniu biosu, nim winda zaczela sie uruchamiac wyskoczyly mi jakies dziwne pojedyncze, kolorowe litery porozrzucane po ekranie. Musialem na auto wrocic.

 

Teraz to juz w ogole sie narobilo. Musialem wrocic do standardowego fsb 800 bo na wyzszym nie chce sie komp uruchomic, a neidawno na 1066 jeszcze mi chodzil. Ja juz wymiekam ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie to chyba sie jakies cyrki robia ja ze sowja nie mialem zadnych problemow. Dodam ze przechodzilem z plyty na Nforce 400Ultra i nawet Windowsa nei przeinstalowywalem i wszystko ruszylo jak nalezy tylko pozniej musialem nowe rzeczy doinstalowac i wsio jest ok do dnia dzisiejszego.

 

Pozniej przeszedlem na dysk Sata zrobilem sobie obraz Windowsa Acronisem i wrzucilem to na Sata i tez ruszylo normalnie z Saty i chodzi do dzis zero problemow - pozniej male Oc na 3Ghz i tez OK wiecej i tak na dzis nei starczy ogolnie krecilem do 3,2Ghz i bylo Ok ale ten Freezer nie jest znow taki wydajny szczegolnie w upaly takze zostalo na 3GHz

 

Co do Oc jesli nie idzie to podnies napiecie na NB do 1.39V-1.5V (1.5V to juz zalecam wrzucic tam jakis wentyl na ten radiator)

 

Wrzuc tak np 333 FSB (1333) UnLinked,pamieci na 800 Mhz

w zakladce z pamieciami ustaw 4-4-4-12 2T mem na nie jakies 2.08 (sprawdz ile wymagaja)

a na CPu daj nawet 1.35V w Biosie no i musi pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak nic nie da, ale sprobuje ;(

Wciaz nie wiem, czemu nie moge biosu zaktualizowac... ktos ma jakies pomysly? (przypominam, ze przy wrzoceniu nowszej wersji biosu komputer mi od razu dziala niestabilnie, nawet na ustawieniach na ktorych na starej wersji dzialal bez problemu).

Trafilem chyba na brzydki model .... ;/

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadla mi taka plytka w rece do sprzedania i lezy na allegro. pytanie o obsluge 4 urzadzen na ata mnie zadziwilo ;). dzieki za pomoc.

3 napędy ATA działają ok, czwartego nie mam żeby podłączyć... a tak w sumie to dlaczego miałyby nie działać? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, kupiłem ją wraz z E2140 i a-datami 2x1gb EE 800+

i nie mogę wejść do biosu, muszę też resetować kompa żeby się uruchomił a jak się uruchomi to daje wysokie timingi 5-5-5-18 1T, podobnie jest na goodramach PRO, nie pomogło wgranie najnowszego biosu, co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, kupiłem ją wraz z E2140 i a-datami 2x1gb EE 800+

i nie mogę wejść do biosu, muszę też resetować kompa żeby się uruchomił a jak się uruchomi to daje wysokie timingi 5-5-5-18 1T, podobnie jest na goodramach PRO, nie pomogło wgranie najnowszego biosu, co robić ?

Moze reset CMOS - instrukcja do plyty str. 1-26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reset nie pomaga, chcę wiedzieć tylko czy miał ktoś już podobne problemy z takimi pamięciami na tej płycie.

 

poza tym everest pokazuje dość wysokie napięcie na procku 1,32v

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, kupiłem ją wraz z E2140 i a-datami 2x1gb EE 800+

i nie mogę wejść do biosu, muszę też resetować kompa żeby się uruchomił a jak się uruchomi to daje wysokie timingi 5-5-5-18 1T, podobnie jest na goodramach PRO, nie pomogło wgranie najnowszego biosu, co robić ?

Ustaw timingi ręcznie i CR ustaw na 2T. Pokombinuj z ustawieniem pamięci synchro- i asynchronicznie do procka. Ja co prawda nie widzę u siebie żadnych różnic, ale dużo ludzi pisze, że u nich ma to wpływ na stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem jak się tylko dało, czasami udało się wejść do biosu, po zmianie timingów dalej jest to samo. Jeśli to wina płyty to będe ją musiał zwrócić więc chcę być pewny że to właśnie ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie plyta jest walnieta (moze byc) a moze po prostu gryzc sie twoimi pamieciami - jesli kupiles w sklepie to daj im to zeby Ci to zlozyli. Dobrze by bylo gdybys mial jakies inne pamiatki do przetestowania.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios -0703-

 

1. Enhance compatibility of certain memroy module.

2. Support new CPUs, please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...del=P5N-E%20SLI

3. Add support for SLP 2.0.

Testował ktoś już? Coś zepsuli nowego?

 

Edit: Wrzuciłem i jest ok. Zmiana mnożnika CPU działa.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie ten bios uwalił mobo a raczej USB po podłączeniu czegokolwiek pod usb nawet nie wstawał

 

a zeby byla jasność mam na biurku stare mobo z e4300

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, te corasz nowsze Biosy nie sa najlepsze dla starszych wersji...wgrałem ten najnowszy i ciągłe zwichy były..a miałem 0608 wczesniej..i jakos chodziło choc też nie najlepiej-..teraz wróciłóem do 05050 co wcześnirej chodził dobrze... i jest OK wreszcie ..tak ze zostaje z moją konfiguracja sprzętu przy 0505.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak, wyjąłem bakterie, poszedłem nakarmić rybki w kiblu, wróciłem, wyjąłem pamięć z kompa, odpinam wszystko na usb, podpinam klawiaturę ps2/ wlazłem do biosu , wlazlem w ez flesz i z oryginalnego CD asusa od mobo wgrałem bios 0202 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja płytka jedzie do serwisu.

 

Tydzień temu padł port LAN. Myślałem, że wystarczy włożyć jakąś kartę w slot PCI i będzie wszystko grało pomyliłem się. Przetestowałem kilka różnych kart i wszędzie taki sam efekt sieć się zapycha po pewnym czasie, grać on-line się nie da. Trzeba restartować kompa żeby wróciło do normy.

 

Pomyślałem a co mi tam przeinstaluje jeszcze system. No i tu już w ogóle totalny klops. System się wywala za każdym razem podczas instalacji, gdy wykrywa urządzenia. Włożyłem pamięci, kartę graficzną i dysk z drugiego działającego kompa aby sprawdzić czy to przypadkiem nie coś innego i niestety ten sam problem.

 

Konkluzja - płyta uwalona. Czas na serwis. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp chodził tylko z początku 24/7. Później pracował jakieś 12h max dziennie. Temperaturki nie były wysokie. Teraz nie powiem jakie ale były do zaakceptowania. Procek chodził na 1.25V. Powiem szczerze, że wątpię aby to była wina przegrzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...