Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko. Na P5n-e SLI wchodzi Scythe Ninja bez problemu? Nie widze mocowań, a do swojej mam chyba tylko te pod 939 ...

 

EDIT:

Dobra juz mam ze wchodzi, ale jak z mocowaniami, musza byc w komplecie od radiatora?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Na P5n-e SLI wchodzi Scythe Ninja bez problemu? Nie widze mocowań, a do swojej mam chyba tylko te pod 939 ...

 

EDIT:

Dobra juz mam ze wchodzi, ale jak z mocowaniami, musza byc w komplecie od radiatora?

Tak, mocowania na LGA775 są w komplecie - takie dwie podłużne blachy z zaczepami, przykręcane pojedynczo na wierzchu płyty do backplate'a z tyłu. Jedną z nich widać na przykład tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...ost&id=8525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA ktos z was RAIDA na tej plycie ? U mnie nie dziala

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=225609

 

hmm, ja uzywam raida, 2xsamsung 200gb, zrobilem dyskietke przed instalka windy, pozniej podczas instalacji wrzucilem mu 2 sterowniki z dyskietki, winda zainstalowala sie bez problemow.

 

Instalacja sterow do plyty w windowsie takze bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj przeszedlem na intela a dokladie na ta plytke co w temacie i procka core 2duo E6300 nigdy wczesniej praktycznie nie mialem stycznosci z intelem i teraz mam prosbe moglby mi ktos łopatologicznie powiedziec co musze zrobic eby podkrecic tego procka na okolo 2600 moze oczywiscie jak sie da to wiecej co mam wpisac w tych ustawieniach biosu ??

post-3202-1171047234_thumb.jpg

post-3202-1171047250_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj przeszedlem na intela a dokladie na ta plytke co w temacie i procka core 2duo E6300 nigdy wczesniej praktycznie nie mialem stycznosci z intelem i teraz mam prosbe moglby mi ktos łopatologicznie powiedziec co musze zrobic eby podkrecic tego procka na okolo 2600 moze oczywiscie jak sie da to wiecej co mam wpisac w tych ustawieniach biosu ??

 

łopatologicznie:

 

2600 /7(mnożnik) * 4(QPB) = 1486 <-- tyle wpisz w pole FSB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie udało sie uruchomic RAIDA, do ktorych wejsc SATA macie podłączone dyski ?

 

Instalacja windowsa na jednym albo drugim dysku samodzielnie przebiega bez wiekszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łopatologicznie:

 

2600 /7(mnożnik) * 4(QPB) = 1486 <-- tyle wpisz w pole FSB ;)

ogolnie dziala mi stabilnie na 1520 jakos co daje mi 2660 wczesniej dawalem na 2710 ale bylo nei stabilnie albo zwiecha w windowsie albo blad jakis , tak wiec zatrzymalem sie na 2,66 co daje mi wydajnosc wsumie e6700 ale i tak do konca nie jestem zadowolony rewizje procka mam ta chyba nowa E6300 sl9ta , byc może cos mi sie grzeje chipset otoz nie mam nawiewu na chipset a procek to tylko bo choxc temperaturka jego to max 62 przy takim taktowaniu nie wiem moze ktos ma jakies propozucje co moge zrobic wiecej ?? , ogolnie podziekowania sie naleza pewinowi ktory poswiecil mi troche czasu abym doszedl do takich ustawien tak jak pisalem nie mialem stycznosci z tymi prockami a on mnie naprostowal dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu cpu, mobo, ram.

Chcę kupić te płytę + E6300 + OCZ 2x1GB 800mhz CL4 (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=6133)

Dołożę do tego 8800gtsa.

Czy taki config bedzie dobrze chodzil?

Jakie kupić chłodzenie na CPU? Myślałem o zalmanie 7700 bo zdaje sie ze dobrze owiewa całą płyte, ale chyba sie nie zmieści? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15178

Może Thermalright SI-128 + jakis 120mm? http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1608

Scythe Infinity i Ninja podobno bez problemu sie mieszczą, ale wolałbym coś co lepiej chlodziloby cala plyte.

Myślałem też chlodzeniu na chipset - takie cos styknie ? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18436

Edytowane przez Elbios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze skromne OC ;]

 

Dołączona grafika

 

 

Vcore 1,4

 

Jak widac pamieci narazie nie krecone, 4-4-4-12 i T1 i 2V nie wstaja. Moze spróbować dac 2,2V ? Co tu jeszcze mozna poprawic ? :) Jakie max bezpieczne moge dac V na NB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max bezpieczne moge dac V na NB ?

Ja dawałem maksymalnie 1,55 V na NB bez żadnego nawiewu i działa :wink: A tak swoją drogą ma ktoś jakiś patent na zamontowanie na ten radiator jakiegoś wiatraczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak patre na te wasze wyniki to wychodze z zaloenia ze lepiej mi bylo kupic E4300 u mnie na max idzie stabilnie 2695 mhz , nie wiem czemu tak malo nawet bude otworzylem i dalej testowalem ale to nic nie daje w sumie, ogolnie moze cos nalezy jeszcze w plycie wlaczyc wylaczyc ?? , bo juz musialem clear cmosa robic jak sie nie chcial uruchomic, a tak to jade podnosze napiecie na procka 1,45 i na NB do 1,55 jakos tak , cos jeszcze nalezy przesawic w tej plycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale E4300 podobno gorzej się podkręca niż E6300.

no to jak widzisz to nie jest racej reguła ja mam chyba ta nowa serie prockow z na razie poki co udalo mi sie uzyskac stabilnie na tej plycie dokladnie 2695 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale E4300 podobno gorzej się podkręca niż E6300.

Też nie do końca. Oczywiście ciężko uogólniać, bo wszystko zależy od sztuki, ale na razie wygląda na to, że:

* nowe E6300/E6400 z "prawdziwym" 2MB (a nie z zablokowaną połową 4MB, jak do tej pory) będa kręciły się tak samo jak E4300 - schodzą z jednej taśmy, że tak powiem

* średnia OC dla nowych procków jest niższa od wcześniejszych serii

Co nie zmienia faktu, że nawet na forum jest juz kilka sztuk E4300 robiących >3,6 na normalnych napięciach/chłodzeniach, więc nie ma co rozpaczać.

 

 

@ spoxxx

Kurde, tylko 2,7? Aż niemożliwe... Pamięci Cię nie trzymają albo zasilacz? Bo to by chyba najsłabszy procek na forum był w takim razie :-|

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ spoxxx

Kurde, tylko 2,7? Aż niemożliwe... Pamięci Cię nie trzymają albo zasilacz? Bo to by chyba najsłabszy procek na forum był w takim razie :-|

 

pamieci mam wlasnie ustawione na standardzie 667 nic nie ruszalem tylko zapodalem 1550 , wyzsze wartosci powodowaly zwis w windowsie lub nieuruchomienie sie kompa, ile bezpiecznie mozna dac v na procku obecnie mam 1,45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo świetna nie dość że ma duże możliwości o/c a i dwa pata a kolesiowi zależało na tym to kręci się ładnie z Goodramami 667MHZ CL5 przy 1T więcej proca nie kręciłem bo testowałem na chieftecu 360wat i jest gorący jak dojdzie Fortron BSII 500wat zabiorę się dalej za o/c chłodzenie to PrisonV2pro+BIX2(2wentyle)+Atman305 a i muszę powiedzieć że chipset się grzeje niesamowicie :-| chyba bloczek rozwiąże problem :-P

Dołączona grafika

 

Jakie dales napiecia na te pamieci ?? Daje 2,2V i strasznie ciezko zeby poszly 4-4-4-12 1T jak to masz na screenie :/ Te GR masz zwykle czy PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału poznaje mobo i jej zwyczaje, nawet ładnie śmiga na 1t, muszę jeszcze porównać wydajność w stosunku do 2t.

btw zapodajcie linkiem na jakiegoś clockgen'a współpracującego z tą mobo, przydałby się :wink:

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam topic o plycie, ma juz moze ktos ?

 

Sam mysle o zakupie, moze to byc alternatywa P5B i dla DS3.

 

Cena : okolo 420 PLN !!

 

Testy :

 

Polskie :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-7

 

Angielskie :

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2894

http://techgage.com/article/asus_p5n-e_sli

Podstawowe info :

 

CPU Interface: Socket T (Socket 775)

CPU Support: LGA775-based Pentium 4, Celeron D, Pentium D, Pentium EE, Core 2 Duo, Core 2 Extreme

Chipset: NVIDIA 650i SPP (C55) + 650i MCP (nF430)

Bus Speeds: Auto, 533 to 3000 QDR in 1MHz increments

Memory Ratios: Auto, Sync, 1:1, 5:4, 3:2

Memory Speed: 400MHz~2600MHz in various increments

PCIe Speeds: 100MHz~131MHz in 1MHz Increments

Core Voltage: Auto, .83125V to 1.60000V in 0.00625V increments

Core Voltage Offset: Disable, +100mV

CPU Clock Multiplier: Auto, 6x-11x in 1X increments if CPU is unlocked, downwards unlocked, Core 2 Duo

DRAM Voltage: Auto, 1.920V ~ 2.517V in various increments

DRAM Timing Control: Auto, 13 DRAM Timing Options

NB Voltage: Auto, 1.208V, 1.393V, 1.563V, 1.748V

Memory Slots: Four 240-pin DDR2 DIMM Slots

Dual-Channel Configuration

Regular Unbuffered Memory to 8GB Total

Expansion Slots: 2 - PCIe X16 (2 - x8 electrical for SLI or Multi-GPU)

1 - PCIe x1

2 - PCI Slot 2.2

Onboard SATA/RAID: 4 SATA 3Gbps Ports - 650i MCP

(RAID 0,1, 0+1, 5, JBOD)

1 e-SATA 3Gbps Port - JMicron JMB361

Onboard IDE: 2 ATA133/100/66 Port (4 drives) - 650i MCP

Onboard USB 2.0/IEEE-1394: 8 USB 2.0 Ports - 4 I/O Panel - 4 via Headers

2 Firewire 400 Ports by VIA VT6308 - 1 I/O Panel, 1 via Header

Onboard LAN: Marvell Gigabit Ethernet

- PCI Express - 88E1116 PHY

Onboard Audio: Realtek ALC883 - 6-channel HD audio codec

Power Connectors: ATX 24-pin, 4-pin EATX 12V

I/O Panel: 1 x PS/2 Keyboard

1 x PS/2 Mouse

1 x Parallel Port

1 x e-SATA

1 x S/PDIF Coaxial - Out

1 x IEEE 1394a

1 x Audio Panel

1 x RJ45

4 x USB 2.0/1.1

BIOS Revision: Award 0101

Board Revision: 1.01G

Fotki :

 

http://images.anandtech.com/reviews/mother.../650iboardL.jpg

http://arest.pl/showfoto.php?thumb=&id...8375%2Fhuge.jpg

Witam,

 

Naszła mnie własnie pewna refleksja. Otóż 3 dni temu kupiłem w Apollo.pl powyższą płytkę. Niby nic nazdzwyczajnego, ale dzień później została ona wycofana z cennika firmy. Nie ma żadnego śladu o tym, że można ją tam zamówic. Zwykle bywa tak, że w opisie dostepności jest umieszczona notatka o "chwilowym braku towaru" a teraz w ogóle wykasowano informacje o tym produkcie. O dziwo nawet na polskiej stronie Asusa nie ma żadnej informacji o P5N-E. Troche mnie to zastanawia, bo niby taka dobra płytka a nawet sam producent się nia nie chwali na swojej stronce. A co Wy o tym sądzicie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chciałbym abyście mi podpowiedzieli jak to podkrecic

PROCESOR CORE 2 DUO E4300 1.80GHz BOX

Pamieci GEIL DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 ULTRA

Płyta P5N-E SLI

Podpowiedzcie mi co zmienic w biosie aby uzyskac wiecej Mhz?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Screamel

Na amerykańskiej jest :)

http://usa.asus.com/products.aspx?l1=3&amp...amp;modelmenu=2

 

Mam pytanie bo mam zamiar nabyć taką płytkę + E6300 lub E6400 czy pamiątki Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency są warte uwagi? Może jakieś doświadczenia z tymi pamięciami i tą płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Screamel

Na amerykańskiej jest :)

http://usa.asus.com/products.aspx?l1=3&amp...amp;modelmenu=2

 

Mam pytanie bo mam zamiar nabyć taką płytkę + E6300 lub E6400 czy pamiątki Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 Low-Latency są warte uwagi? Może jakieś doświadczenia z tymi pamięciami i tą płytą?

Co do pamięci to cięzko mi jest się wypowiedziec bo ich nie miałem :) Ale co do Asusa mogę Ci powiedziec, że jest bardzo wybredna co do konfiguracji w jakiej obsadzisz sloty pamięci Ramami. U mnie tylko w jednej konfiguracji wszystko działa poprawnie i na dodatek piekielnie się podkręca :D (gdy obsadzę sloty czarne). Natomiast gdy obsadzę sloty żółte to komp się nie uruchamia ( diody świecą, wiatraki się kręcą, wchodzi do biosu ale pojawia się czarny ekran gdy zaczyna startowa Windows), gdy obsadzę sloty A1 i A2 (tryb single chanel) to komp jest stabilny ale o możliwości podkręcenia procesora możesz zapomniec bo się wszystko wiesza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do Asusa mogę Ci powiedziec, że jest bardzo wybredna co do konfiguracji w jakiej obsadzisz sloty pamięci Ramami. U mnie tylko w jednej konfiguracji wszystko działa poprawnie i na dodatek piekielnie się podkręca :D (gdy obsadzę sloty czarne). Natomiast gdy obsadzę sloty żółte to komp się nie uruchamia ( diody świecą, wiatraki się kręcą, wchodzi do biosu ale pojawia się czarny ekran gdy zaczyna startowa Windows), gdy obsadzę sloty A1 i A2 (tryb single chanel) to komp jest stabilny ale o możliwości podkręcenia procesora możesz zapomniec bo się wszystko wiesza.

Pozdrawiam.

Dla tych wszystkich co sie dziwia, ze tylko na czarnych slotach wszystko dobrze dziala, to nawet w instrukcji macie napisane, ze jak wkladasz 2 kosci RAM do duala to masz ladowac je do czarnych slotow! Jak 1 kosc to wiadomo....a jak masz 4 kosci to do czarnych i zoltych. Zamiast pisac glupoty poczytalibyscie troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich co sie dziwia, ze tylko na czarnych slotach wszystko dobrze dziala, to nawet w instrukcji macie napisane, ze jak wkladasz 2 kosci RAM do duala to masz ladowac je do czarnych slotow! Jak 1 kosc to wiadomo....a jak masz 4 kosci to do czarnych i zoltych. Zamiast pisac glupoty poczytalibyscie troche :)

Gdzie tam masz napisane że 2 kości to do slotów kolorami masz łączyć? Ja widze, że aby był dual to wkładasz do a1(yellow)+a2(black) lub b1+b2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...