Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

jaką macie temperature mofetów zasilajacych proca ?

 

u mnie przy orthos na C2D @ 3.4G/1.40-1.45V parzą - musze im jakieś chłodzenie zapodać

 

Asus P5N-E SLI, miło było patrzec jak zdychała :lol: to tyle odemnie, ktoś jeszcze ubił to scierwo? B)

 

jak ci zdechła (od czego) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pola bitwy i musze powiedziec, ze DROOP jest strasznie duzy... za duzy.

PD 920 @ 4100

Idle : 1.518

Load: 1.429

Droop: 0.089 !!!

 

P4 541 @ 4150

Idle: 1.521

Load: 1.467

Droop: 0.054

 

Napięcia oczywiście REAL

 

Gdyby nie bylo takiego dropa to by mi sie orthos nie wywalal na 4,1 i 4,2...

Czas zrobic vdroop moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

jaką macie temperature mofetów zasilajacych proca ?

 

u mnie przy orthos na C2D @ 3.4G/1.40-1.45V parzą - musze im jakieś chłodzenie zapodać

jak ci zdechła (od czego) ?

Normalnie, 20x~240 + vdroop+vcoore i dosc maly nawiew (2 wentle) i sie komp wylaczyl i wiecej nie wstał :lol: B)

 

@eKoniQ's

co do p4 to on chyba taki sam jak moj tylko mnoznik wiekszy. U mnie lata az miło :) 4.5ghz na codzien oczywiscie vdroop potrzebny był. Dosc ciepło jest :) ( hmm 25*C )

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem, ze takie pytanie to raczej pod inny temat... jednak pisze tu, poniewaz rzecz dotyczy pracy na mobo w temacie. Obecnie mam tylko 1 kosc 512MB Kingstona 667 wiec przymierzam sie do zakupu RAM. Mialem kupic 1x1GB Kingstona jednak musialbym dac za niego 311zl. Dlaczego az tyle? Poniewaz w gre wchodzi tylko zakup na miejscu tylko Komputronik albo Arche z allegro......Przegladajac co mozna kupic za zblizona kwote doszedlem do wniosku, ze moge miec cos innego z radiatorami na RAM. Problem w tym, ze mialo byc narazie 1x1GB a te nie sa sprzedawane pojedynczo tylko w dualu wiec w gre wchodzi takze 2x512mb. Wyselekcjonowalem kilka propozycji i podaje linki z pytaniem, czy ktos orientuje sie co to za pamiec, czy ktos moze ma taka na mobo z topicu?......

 

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,13937/

 

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,21596/

 

http://www.allegro.pl/item170292197_geil_d..._cl3_4_4_8.html

 

http://www.allegro.pl/item171161963_geil_d...5_15_promo.html

 

http://www.allegro.pl/item171155140_geil_d...cl4_4_4_12.html

 

Jesli ktos ma ktoras z tych pamieci na P5N-E SLI to bardzo prosze o info jak dzialaja. Czy sa stabilne czy byly jakies sproblemy....Zwykla praca i po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęły moje problemy z tą płytą. Samoczynne restarty, zwiechy, zamrożenia obrazu itp. Do tej pory wszystko było OK więc czas rozpocząć poważne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęły moje problemy z tą płytą. Samoczynne restarty, zwiechy, zamrożenia obrazu itp. Do tej pory wszystko było OK więc czas rozpocząć poważne testy.

 

Nie rób sobie jajców :cry: bo widze że masz niewiele podkreconego procka a takie problemy

kurcze a ja miałem nadzieje że ta płyta choć że 2 lata posiedzi w moim kompie.

Tak sie starałem nawet dodatkowe wentyle na mostek dałem :angry:

Opisz co i jak to będę sie pilnował a jak będą podobne objawy to "dobije gadzinę" i zmienię na coś innego.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. E6300. Zachowuje sie tak i przy 3.4GHz i przy 3.0GHz... Nizej jeszcze nie schodzilem.

Ale to na 90% ze wzgledu na brak chlodzenia NB i mosfetów.

Radiator na NB jest goracy (palca nie utrzymam na nim)..

 

Musze z powrotem blok zalozyc na NB i wymyslic jak chlodzic mosfety. Zobaczymy jak to bedzie wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja NB i mosfety mam chłodzone dodatkowo.

 

@Tynio.

Co tu długo pisać. Panienka gra sobie i w czasie gry komp się wiesza, restartuje, grafika zamarza i tylko reset. Ustawiłem wszystko na default i zobaczymy co się będzie teraz działa ale już po wczorajszej nocy widzę, że dalej jest coś nie tak tylko jeszcze nie wiem co.

 

Teraz żałuję że nie dołożyłem do drugiej P5B Delux :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęły moje problemy z tą płytą. Samoczynne restarty, zwiechy, zamrożenia obrazu itp. Do tej pory wszystko było OK więc czas rozpocząć poważne testy.

Wszystko tak jak u mnie... Niestety okazało się że padła mi jedna kostka mem

Chip chłodzony stock' iem(bez nawiewu), na mosach radiatorki. Trzeba jednak przyznać że miałem wtedy wykręcone ramy na wysokim napieciu (pokolejnym grzebaniu w byudzie zapomniałem podpiąć wentyl który stał na grafie i miał owiewać te rejony :angry: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedzial - obniza takty proca gdy tego nie potrzeba - zmienia sie przeciez mnoznik z x na 6

Za to odpowiada chyba też EIST... w każdym bądź razie z wyłączonym C1E procek i tak obniża mnożnik do x6 i napięcie... Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań dla potomnych.

 

Jak zachowuje się mobo z vcore ~1.9v przy duzych taktach (5ghz +)?

Jakie max fsb można na niej zrobic (spi 1m)?

Kiedy odzywają się zabazpieczenia zwiazane ze zbyt duzym vcore/vdimm?

 

Oczywiscie zakładam, zew bedzie miała godziwe warunki pracy :D

 

Będę potrzebował za czas jakiś pancernej mobo z dobrym fsb ;)

Powiem tak Napiecie 1,6v Spokojnie trzyma (ale zrobilem vdrop moda)

 

FSB z P4 to u mnie porazka... narazie siedze na 333mhz :) i kurcze musze sie z ta plyta dogadac... bo robi takie klocki ze hej...

 

Plytka u mnie chlodzona Wc :) wiec napewno nie jest jej cieplo...

 

(ale tak ogolnie mysle ze to nie jest pancerna mobo...)

 

PS. Dziala wam Najnowszy ClockGen bez problemow?? bo ja mam ogromne problemy z nim... kazde zmienienie szyny (nawet o 1 Mhz) powoduje zwieche calego systemu...

 

(nawet jesli proc robi 300x15...)

 

A Odpale kompa na 250x15 i bede chcial 251x15 to Odrazu lapie zwieche... :/ i nie wiem co poczac...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma zmadnych problemów z płyta :) moj cielak poszedł na niej około 5,3ghz, ramki dobiły prawie do 1200Mhz na 4-4-4-4 (Crucial balistix). Nie jest źle :)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś mody na niej masz?

A Ja dalem u siebie tylko v droopp moda... (POLECAM KAZDEMU)... i jest OK. Plyta zadowalajaca :) (tylko juz mi brakuje v core B-) :lol: :lol: :lol:

 

Ja nie ma zmadnych problemów z płyta :) moj cielak poszedł na niej około 5,3ghz, ramki dobiły prawie do 1200Mhz na 4-4-4-4 (Crucial balistix). Nie jest źle :)

 

A JA MAM PYTANKO... jakie napiecie dawales zeby uzyskac 5,3 GHz??

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia666 zarzuc moze jakimis screanami

co mas za memki?

 

Sector19: mod olowkowy czy lutowany?

Olowkowy + dobry miernik i wszystko bezpiecznie sie odbywa... teraz ladnie ustawilem dropa i zapomnialem o tym :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się i dołączam do grona p5n-e'owców ;]

Tylko mam jedno pytanie...dlaczego ten chipset się tak grzeje?! Po kilku godzinach pracy, sam internet i kilkakrotnie super pi, radiator jest po prostu parzy zaraz po dotknięciu :( To jest normalne? Znaczy się, lepiej go schłodzić czymś czy może się tak grzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, a raczej problem.

Płytkę p5n-e sli mam od kolo 3-4 tyg. + procek C2D 4300, 2 gb OCZ 800mhz rev2. grafa GF 7900 GTO (ze stareszego zestawu), zasilanie ENERMAX Liberty 400W, zintegrowany dzwiek.

 

No więc postanowilem dolaczyc karte dzwiekowa do zestawu... (Audigy 2 ZS) Po wlozeniu karty w slot, podlaczylem wszystko jak bylo, odpalam kompa, a tutaj nic... wiatraki sie kreca, ale czarny ekran monitora i brak jakiego kolwiek charakterystycznego "pikniecia"...

 

W sumie 1st raz sie z czym takim zetknąlem... tak wiec prosilbym o jakas rade, pomoc. Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...