Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

To jestes jednym z nielicznych,co z tego ze 5 fazowe zasilanie :lol2: jak niewyciaga wiecej jak 430,pamieci niemozesz sobie poustawiac jak chcesz,a i 1T nic niedaje na 965 wec pamieci trzeba zylozac Mhz i V zeby dorownaly 800 1T conajmiej 1066 na tych samych tymingach.

 

poczytaj pare postów wyżej i zobacz jak mała jest róznica mięczy 1T a 2T na dodatek Weelkoo nie mógł ich puscic wyzej niz 800 przy 1T a na 2T poszły 1200... wiec to 1T to zaden argumen dla P5N-E! co tu duzo mówic Asusy mają problemy z dobrym zasilaniem płyty i Vdroooooopem, nie mówiąc juz o tym ze P5B/Dlx padają ostatnio jak muchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie bawie się tą płytą i śmiech mnie bierze, ale kolejno :)

1. Super wydajność na CR=1T - OK, ale ciekawe kto to wykorzysta skoro moje Patrioty, które robią ~1100MHz przy CL4-4-4-8 i ~1200MHz przy 5-4-4-8 nie ida na 1T przy 800MHz :lol2: wiem, napiszecie czarne sloty pomogą :) tylko w takim razie jesli interesujemy się OC mamy defacto płytą z dwoma gniazdami pamięci :P

Nie wiem co to za kosci tam sa, ale nawet moj Kingston budzetowy 667 robi stabilne 800mhz z 1T na 1.8V testowany orthosem i to nie na czarnym a na zoltym slocie. O tym, ze single a dual robi roznice to ciiiicho nikt nic nie mowi :)

 

Co do V dropa to dopoki nikt nie zmierzy V na mobo miernikiem to narzekania mozna sobie wsadzic gleboko......Nawet gdyby takie okazaly sie w realu to jeszcze nie tragedia dopoki komp jest stabilny.

Ja u siebie widzialem na CPU zamiast 1.25V w stresie 1.15V ale nie narzekam poki nie ma blue screenow itp.

 

Ehhh, zeby ktos w koncu zmierzyl napiecia miernikiem na tej mobo..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za kosci tam sa, ale nawet moj Kingston budzetowy 667 robi stabilne 800mhz z 1T na 1.8V testowany orthosem i to nie na czarnym a na zoltym slocie. O tym, ze single a dual robi roznice to ciiiicho nikt nic nie mowi :)

 

Co do V dropa to dopoki nikt nie zmierzy V na mobo miernikiem to narzekania mozna sobie wsadzic gleboko......Nawet gdyby takie okazaly sie w realu to jeszcze nie tragedia dopoki komp jest stabilny.

Ja u siebie widzialem na CPU zamiast 1.25V w stresie 1.15V ale nie narzekam poki nie ma blue screenow itp.

 

Ehhh, zeby ktos w koncu zmierzyl napiecia miernikiem na tej mobo..........

jeżeli mój CPU chodzi stabilnie przy 1,325V z BIOS P5W64 WS a tu potrzebuje 1,475V, żeby działać stabilnie to coś jest nie tak ;) pamiątki hulają na 800MHz 1T ale w czarnych slotach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo długo zastanawiałem się nad przesiadką na Intela ( :wink: ups chyba musze zmienic podpis). Musze powiedzieć, że nie żałuję :).

Płyta Asus'a bardzo mnie zaskoczyła - pozytywnie oraz negatywnie :-|

Na plus:

Przesiadka z mojego podpisu na C2D poszła jak po maśle. Coś czego się nie spodziewałem to to, że utworzona macierz na Asrock'u została w całości wykryta na nowym Asucie (ten sam stripe, tylko winda to przeinstalowania). Cały wieczór spędziłem aby zarchiwizować 500GB danych, a tu miła niespodzianka.

Na minus:

Nie wiem dlaczego, ale ta płyta nie lubi pamieci Bufallo 533 :(. Mam kilka sztuk na kościach Bufallo i płytce BP(podobno nieźle się kręcą) lecz nie działają na niej (od razu zaznaczam, że sprawdzałem w czarnych slotach) Na dzień dzisiejszy muszę zadowolić się GoodRam 667 :(.

Już zapodałem 2 najnowsze biosy włacznie z 0407, ale nic nie dały. Czekam na poprawę kompatybilności.

 

Ps. Czy Tjunction w core temp to max temp rdzenia?? Pod obciązeniem Orthose E4300 333x9=3000 def vcore na Infinity z wiatrakiem na 1000 obr. bez przewiewu w obudowie mam 64 st. Nie wiem czy czasem nie dałem za dużej warstwy Ceramique :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym co do super wydajności pamięci:

 

SPI 4M

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 2T - 1m57s

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 1T - 1m54s

P5W64 WS - 800MHz 4-4-4-12 - 1m53s

 

WINRAR

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 2T - 1170kB/s

P5N-E SLI - 800MHz 4-4-4-12 1T - 1267kB/s

P5W64 WS - 800MHz 4-4-4-12 - 1399kB/s

Nie wiem jak inni, ale ja nie widze sensu porownywanie mobo za 450zl z mobo za 800zl. Jesli jest jakis sens takiego porownania to wnioskuje, ze nie widze nic co byloby wartego doplacenia 350zl do tej drozszej. Na pewno nie ta 1 sec :) Nie ten przedzial cenowy nie ta liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj pare postów wyżej i zobacz jak mała jest róznica mięczy 1T a 2T na dodatek Weelkoo nie mógł ich puscic wyzej niz 800 przy 1T a na 2T poszły 1200... wiec to 1T to zaden argumen dla P5N-E! co tu duzo mówic Asusy mają problemy z dobrym zasilaniem płyty i Vdroooooopem, nie mówiąc juz o tym ze P5B/Dlx padają ostatnio jak muchy...

Zasilaniem cpu zadnego roblemu ja niewidze a moj ES duzo potrzebuje V.A co do roznicy 1T i 2T to wynosi ona od 4 do 5% wiec za darmo jest to duza roznica.Devilek testowal roznice na roznych czestotliwosciach CPU dlatego tak wyszlo jak wyszlo,

Jak masz ustawione 800 4-4-4-12 1T to przy 2T zeby byla ta sama wydajnosc pamieci musza chodzic @1033,wiec nie zylujesz pamieci V a niektore pamiatki 800 maja duze problermy zeby chodzily cl4 ponad 1000 wiec zjezdasz na cl5 i wtedy pamieci juz musisz je podkrecic wyzej @1100 zeby byla ta sama wydajnosc jak 800 1T 4-4-4-12,

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz zaowazyles roznice :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaniem cpu zadnego roblemu ja niewidze a moj ES duzo potrzebuje V.A co do roznicy 1T i 2T to wynosi ona od 4 do 5% wiec za darmo jest to duza roznica.Devilek testowal roznice na roznych czestotliwosciach CPU dlatego tak wyszlo jak wyszlo,

Jak masz ustawione 800 4-4-4-12 1T to przy 2T zeby byla ta sama wydajnosc pamieci musza chodzic @1033,wiec nie zylujesz pamieci V a niektore pamiatki 800 maja duze problermy zeby chodzily cl4 ponad 1000 wiec zjezdasz na cl5 i wtedy pamieci juz musisz je podkrecic wyzej @1100 zeby byla ta sama wydajnosc jak 800 1T 4-4-4-12,

Teraz zaowazyles roznice :wink:

jasne, muszą chodzić na 1033MHz 2T żeby była taka sama wydajnośc - ale tylko na płytach na NF680i bo moja tak z[ciach!]ą wydajność podsystemu pamięci po OC (pamięci na 1120MHz przy 4-4-4-12 i SuperPI /WinRar wypadają zdecydownie gorzej niż pamięci na 875X na 800MHz i CL3-3-3-8) :/ A wypadają tylko niexle w Everest itp przy syntetycznych testach odczytu (przy np. czasie oczekiwania do pamięci wypadają znów blado) To na początek. Idąc dalej - wyniki które podał Devil to Everest tylko i wyłącznie - gdzie reszta - np. WinRAR który jest bardzo podatny na wydajność podsystemu pamięci albo SuperPI lub AquaMark 3 ? Wynikami z Everesta to sobie można tyłek za przeproszeniem podetrzeć bo nijak mają się do rzeczywistości.

Edytowane przez Weelkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych lista RAM jakie obsluguje plyta. Moglby ktos to dac do 1 posta.

 

1474_10.pdf

 

Jesli nie ma w spisie Twojej pamieci to nie znaczy jeszcze, ze jej nie obsluguje. Po prostu nie sprawdzili takiej. Tym bardziej, jesli to jest pamiec nietypowa np. Gskill, Buffalo itp.

 

Lista byla aktualizowana, bo w instrukcji od plyty mojej kosci nie bylo podanej. Dziwi tylko mnie jedna sprawa....dlaczego podaja, ze plyta ma niebieskie i czarne sloty RAM. Sprawdzilem w instrukcji strona 1-20 tam tez niebieskie :)

 

ChrisG

 

Nowa czy uzywana? Fakt tania tutaj musialbym za nia dac ponad 600zl a to juz 200zl wiecej niz na ta co mam. Szkoda, ze az tyle. Dlatego ja dalej bede upieral sie, ze nie widze sensu porownywania mobo taniej a wersji Deluxe z innej polki cenowej. Dziwne to by bylo, gdyby producent produkowal w tym samym czasie cos co jest zarazem tansze i lepsze od innego swojego produktu....Dla mnie to jak strzelenie samoboja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnin - zobacz ile ci ida pamieci 1/2T...

co do samego oc proca...

nie wiem czu ruszyles cos wiecej, aleee - moze sprawdz czy jak dasz wiecej mhz (powiedzmy 320 - 340) to czy cos sie ruszy.

jak by co - jakos sie zgadamy i przetescimy proca na innej plycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj pare postów wyżej i zobacz jak mała jest róznica mięczy 1T a 2T na dodatek Weelkoo nie mógł ich puscic wyzej niz 800 przy 1T a na 2T poszły 1200... wiec to 1T to zaden argumen dla P5N-E! co tu duzo mówic Asusy mają problemy z dobrym zasilaniem płyty i Vdroooooopem, nie mówiąc juz o tym ze P5B/Dlx padają ostatnio jak muchy...

ja uwazam ze lepsza propozycja od obu plyt jest ds3 ktore w proline kosztuje 445 zl.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADP3190

z pdf-a wynika ze vdroop powinien wynosic 100mV przy pelnym obciazeniu

Jak juz to ADP3198 i nie mozna podac ile wynosic powinien droop. Wszystko zalezy od tego w jakim ukladzie zostal zaimplementowany ten scalak.

 

Pewin >> droop mod jest niemal identyczny jak na wszystkich nowych Asusach, wiec nie problem go wykminic. Wydaje mi sie nawet ze DEVILEK w tym topiku dawal jakis schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś już lekarstwo na vdropa?? Naipęcie na cpu leci w dół w stresie o 0,5V :blink:

Nie 0.5V tylko jak juz 0.1V. Gdybys mial zamiast 1.5V w stresie 1.0V to na pewno komp dzialalby :)

 

Poza tym ktos zbadal to miernikiem? Programom nie wierze.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widze 0 na koncu majac plyte przed soba...

 

a tu pdf:

http://www.datasheet4u.com/html/A/D/P/ADP3...evices.pdf.html

ASUS wkladal zawsze ADP3198, tutaj tez fotka

Dołączona grafika

 

ADP3190 z tego co widze w tym pdfie wystepuje w obudowie z 28-nozkami, ten scalak z fotki wyzej ewidentnie ma 40 nozek, wiec sprawdz jeszcze raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić tanio pamięci TwinMOS Twister 1GB 6400 CL5. Czy wart je brać i jak będą się zachowywały z tą płytą?

na 680i działają, więc i na 650i też powinny. W ogóle twistery na powerchipach działają praktycznie na wszystkim pod Intela. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsaint,Monaro...

Racja moj błąd-trochę juz późno było ;P

 

Edit 1

Qr... co za dziwna mobo. Męczę sie już 2 dni żeby przekroczyc fsb300 a tu poszedłem za radą chase1 i podałem od razu 350 fsb i komp wstał bez zająknięcia. Gdy próbowałem małymi krokami do przodu tak jak zawsze to ściana na 300. Nie kumam nic z tego :mur: Pozdrawiam

 

Edit 2

Już jestem zadowolony :) Na razie max to 381fsb ale vdrop jest taki że proc musi mieć duużo V a poki co biega tak

 

Ent Masz czas na małego moda??

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...