Skocz do zawartości
Camis

Abp Wielgus Zrezygnował

Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie Ci ostatni mają ogromną odpowiedzialność za wychowanie, bo instytucja małżeństwa i wychowania inteligentnego (nie mylić z bezstresowym) upadła kompletnie i nie funkcjonuje poprawnie.

nie nie - nie mozna ich obarczac odpowiedzialnoscia - to ze instytucja wychowania nie dziala poprawnie nie jest wina nauczycieli i nie mozna naprawiac tego w taki sposob. weryfikacja ocen powinna byc raczej pretekstem odpowiedniej instytucji do zwrocenia uwagi na to w jakich warunkach wychowywane jest dziecko. uwierz - ze wedle twojej wizji - nikt niechcialby byc nauczycielem - tymbardziej za takie pieniadze. obowiazkiem nauczyciela jest przekazac wiedze wedle ustalonych standardow i to tyle - koniec. jednostki ktore nie potrafia nadazyc powinny byc objete specjalnym programem.

 

powinnismy naprawiac wlasnie instytucje malzenstwa i wychowania - skoro jak mowisz - nie funkcjonuje poprawnie. jak to wykonac i co jest przyczyna takiego stanu rzeczy, to temat na zupelnie inna dyskusje...[ktora jestem w stanie chetnie podjac;]

 

pozdrawiam siwatlego - i innnych swiatlych rowniez ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid Snake, polecam Ci film o Lutrze. jeśli chodzisz do kościoła dla wiary to po co w ogóle tam chodzisz? przecież bóg jest wszędzie. Co to, kościół to jakiś telefon? Dajesz na tacę mimo że kościoły dostają kasę z podatków, a księża mają firmy nie płacąc podatków?

 

Każdy ksiądz powinien być czysty jak łza. Jeśli mają nieść słowo Jezusa to po pierwsze Ascetyzm, po drugie inteligencja.

nie daje na tace

chodze, bo sam nie mam czasu czytac pisma, a tymbardziej z kazania mozna dowiedziec sie wielu wartosciowych rzeczy

jakby kosciol nie był potrzebny, to po co Jezus by nakazywał Św.Piotrowi utworzenie go?

Pozatym kosciół to miejsce ciszy, zadumy gdzie mozna isc sie pomodlic, np. gdy nie ma mszy, gdzie można sie skupić, gdzie można porozmawiac z księdzem czy bratem o problemach i zasięgnąć rady.

I nie! Nie wszyscy ksieza muszą byc czysci jak łza, bo to jest NIEMOŻLIWE do wykonania zeby stworzyc grupe ilustam tysiecy osob, w ktorej nie bedzie czarnej owcy. Jezus dał nam to dobitnie do zrozumie, pokazujac juz ze w grupie 12osobowej znalazły sie skazy. Jeśli w otoczeniu Jezusa byli źli ludzie to trudno wymagac by w kosciele nie było ani jednej takiej osoby, tymbardziej w dzisiejszych czasach zdominowanych przez wiare w bałwanów, głownie pieniądze. Można dązyc by było takich osob jak najmniej, ale nie da sie by nie było ich wcale, a tym samym glupotą jest stawianie warunku ze kosciół bedzie ok, pod warunkiem ze wszyscy w kosciele bedą czysci jak łza.

 

 

usunąć kościół z polityki i szkół,

a ze szkoł to po co? biją jak ktoś nie chodzi na religie? Obowiązkowa jest? nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Pozwolicie, że przytoczę kilka zdań.

 

 

"Jesteśmy jako kapłani z ludu wzięci, by służyć ludowi przez Chrystusa, mamy te same przywary" - mówił prymas. Zebrani w ponad 10 razy przerywali jego homilię burzliwymi oklaskami."

- Ta jasne, i jak on macie Maybachami jeździć, bo wam wolno :)

 

W mszy uczestniczyło wielu biskupów, prezydent z małżonką, wicepremierzy Andrzej Lepper i Roman Giertych.

- bez komentarza

 

Przed katedrą kilkaset osób, głównie starszych, manifestowało poparcie dla abpa Wielgusa. W rozmowie z PAP, nie kryjąc wzburzenia mówili m.in. że "to wszystko żydowska robota"; "Jezus wybaczył kłamstwo nawet św. Piotrowi", "zaufano PRL-owskim kwitom, a nie Bożemu słudze".

- XIX wiek, księga "Polaczki wybawcami świata", część 3166

 

Jeszcze inny transparent głosił "Wielgi wstyd". Gdy w katedrze trwała msza, na zewnątrz wokół tego transparentu doszło do przepychanek; połamano drzewce transparentu.

- XIX wiek, to jest najlepszy przykład "chrześcijaństwa", zresztą to pewnie robota wszechburaków

 

A konkludując, żałosne. Nie wiem jak było naprawdę, czy jednak był agentem lub nie, ale są pewne dowody. Tu nie chodzi oto, że on na kogoś donosił, tu chodzi o to, że wypierał się, że współpracował, a było inaczej. Koleś nie rozumie, że jak się jest przedstawicielem tej czarnej bandy to nie wolno kłamać...

 

Szkoda, że mamy tak tępy naród, pfff... ciemnogród. Widząc na widelcu jak to wszystko wygląda najlepiej zwalić na Żydów. ŻAŁOSNE.

 

 

 

a ze szkoł to po co? biją jak ktoś nie chodzi na religie? Obowiązkowa jest? nie...

To zależy, jak jesteś z małego miasta to masz lekko mówiąc przesrane :lol:

Jeżeli jesteś z dużego miasta to już całkiem inna sprawa i dziwię się ludziom, czemu nie rezygnują z religii, bo mogą być anonimowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.luther.za.pl

Polecam jako otwieracz oczu co do tego, jak religia chrześcijańska wyglądała i nadal wygląda.

Na podstawie jednego filmu chcesz zaprezentować religię chrześcijańską? I to jeszcze nie na najlepszym przykładzie...bo Luter wiele razy zmieniał własne poglądy, a umierając sam był rozczarowany, że ruch, który stworzył, poszedł nieco inną drogą niż chciał. Film to bajka - liczą się same fakty, a fakty są gorsze niż ten film:

 

1. Jezusa wydał Judasz => Judasz się powiesił.

2. Jezusa zaparli się prawie wszyscy Apostołowie (za wyjątkiem Jana).

3. Piotr, który był fundamentem Kościoła, zaparł się swojego Pana => takiemu człowiekowi sam Jezus powierzył najwyższy urząd!

4. Już w pierwszych latach chrześcijanie się zapierali swojej religii, wydawali jedni drugich, zmieniali poglądy, ale byli także tacy, którzy śmierć ponieśli za swoją wiarę.

5. Wielu biskupów (nie tylko w średniowieczu) to byli właściwie urzędnicy państwowo-kościelni, którzy często nie mieli zielonego pojęcia o prawdziwym życiu chrześcijańskim, stąd się wzięło palenie czarownic, uśmiercanie heretyków, wieszanie opętanych, wyprawy krzyżowe, wojny religijne, ale także zwykli ludzie, którzy dawali świadectwo życia, jak powinno ono wyglądać...

6. Kościół zaczyna się odradzać, a niedaleka przyszłość nauczy ludzkości pokory...

7. Człowiek to nie tylko istota cielesna, ale także duchowa, a największy wróg człowieka to Diabeł, i właśnie on chce zniszczyć ludzi, dlatego chce podbić nasz umysł, przeniknąć naszego ducha na wskroś złem!

Klimat się zmienia a ludzkość jeszcze nie rozumie, że najmniejsza zmiana klimatu oznacza dla ludzkości tęgie baty...jestem często obecny przy egzorcyzmach, a wyrzucany szatan mówi wprost: spieszę się, bo nie wiele mam czasu; jeszcze parę lat i nawiedzą świat takie kataklizmy, że ludzkość zapomni o zabawie i zacznie pokutować; sami mówicie: jak trwoga, to do Boga; "jakie kataklizmy?" - trzęsienia ziemi, tajfuny, susze, huragany, powodzie, dwa uderzenia meteoryta, nieurodzaje, gradobicia...; "skąd ta pewność?" - tak zostało zaplanowane od początku, wy obserwujecie świat od paru tysięcy lat, ja od początku...

Mimo zła, które od początku włamuje się do Kościoła, jestem katolikiem! Bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:.

"a ze szkoł to po co? biją jak ktoś nie chodzi na religie? Obowiązkowa jest? nie..."

 

św. Roman chce zeby byla obowiazkowa, ew. etyka, tyle ze etyki nie ma kto uczyc, więc zostaje religia. Tylko ciekawe co z prawoslawnymi, muzułmanami, buddystami i innymi. Wprowadzenie religi jako przedmiot maturalny- stawianie religii katolickiej ponad innymi przez ministra państwa świeckiego.

 

Wintereq

"To zależy, jak jesteś z małego miasta to masz lekko mówiąc przesrane

Jeżeli jesteś z dużego miasta to już całkiem inna sprawa i dziwię się ludziom, czemu nie rezygnują z religii, bo mogą być anonimowi..."

 

Racja.

 

Edit:

misico

"jestem często obecny przy egzorcyzmach"

 

to ciekawe :D

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem często obecny przy egzorcyzmach, a wyrzucany szatan mówi wprost: spieszę się, bo nie wiele mam czasu; jeszcze parę lat i nawiedzą świat takie kataklizmy, że ludzkość zapomni o zabawie i zacznie pokutować; sami mówicie: jak trwoga, to do Boga; "jakie kataklizmy?" - trzęsienia ziemi, tajfuny, susze, huragany, powodzie, dwa uderzenia meteoryta, nieurodzaje, gradobicia...; "skąd ta pewność?" - tak zostało zaplanowane od początku, wy obserwujecie świat od paru tysięcy lat, ja od początku...

Mimo zła, które od początku włamuje się do Kościoła, jestem katolikiem! Bez komentarza...

 

Ta ja tez

 

2012 :lol: :mur:

 

Jakos w takie bajki nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jednego filmu chcesz zaprezentować religię chrześcijańską?

Wystarczy raz a porządnie. Kościół mimo tego iż był zapoczątkowany przez jezusa ascetę który nic nie miał i jedynie głosił, stał się instytucją finansową i rządził państwami i kolejne podbijał. Film ukazuje jak Rzym chciał podporządkować sobie Niemcy, oraz jak bardzo liczą się dla kościoła pieniądze. Jest tak do tej pory, gdzie watykan to najbogatsze państwo świata i większość kościołów opływa w złocie, a kapłani chodzą w ciuszkach za kilkadziesiąt tysięcy złotych. TEGO CHCIAŁ TWÓJ JEZUS ?

 

Film to bajka - liczą się same fakty,

Fakty są takie, że chrześcijanizm wywodzi się z religii pogańskiej, dowodem tego jest baranek którego krwią umazali drzwi, aby anioł śmierci im synów nie zabrał.

Fakty są też takie, że kościół ukrywa i ukrywać będzie wiele szczegółów które mogą mu zaszkodzić, jak na przykład papirusy z morza czarnego dowodzące, że Maryja miała 14 lat gdy urodziła jezusa, całun jest nieprawdziwy, a Jezus miał obszerną rodzinę.

3. Piotr, który był fundamentem Kościoła, zaparł się swojego Pana => takiemu człowiekowi sam Jezus powierzył najwyższy urząd!

Piotr został przez kościół postawiony w pozycji niższej od Jezusa, bo tak im było wygodniej. To Piotr ochrzcił Jezusa, więc to on był ponad nim.

 

7. Człowiek to nie tylko istota cielesna, ale także duchowa, a największy wróg człowieka to Diabeł, i właśnie on chce zniszczyć ludzi, dlatego chce podbić nasz umysł, przeniknąć naszego ducha na wskroś złem!

Klimat się zmienia a ludzkość jeszcze nie rozumie, że najmniejsza zmiana klimatu oznacza dla ludzkości tęgie baty...jestem często obecny przy egzorcyzmach, a wyrzucany szatan mówi wprost: spieszę się, bo nie wiele mam czasu; jeszcze parę lat i nawiedzą świat takie kataklizmy, że ludzkość zapomni o zabawie i zacznie pokutować; sami mówicie: jak trwoga, to do Boga; "jakie kataklizmy?" - trzęsienia ziemi, tajfuny, susze, huragany, powodzie, dwa uderzenia meteoryta, nieurodzaje, gradobicia...; "skąd ta pewność?" - tak zostało zaplanowane od początku, wy obserwujecie świat od paru tysięcy lat, ja od początku...

Mówisz jak na fazie po słuchaniu przez 48 godzin radia maryja. Ile masz lat, że gadasz jak osiemdziesięcioletnia babcia?

Poważnie... coś ty palił :razz:

 

Kataklizmy były zawsze i zawsze będą. Badania dowodzą, że teraz mamy najspokojniejszy okres w historii ziemi. Niewiedza na temat natury jaką ceciach!ą się ludzie tacy jak Ty mnie smuci.

Tak samo Świadkowie Jehowy. Też swoje bajeczki z książeczek wyczytane, o tym jak to czaty są niebezpieczne, armageddon nadejdzie i jakoś nadejść nie może od tysięcy lat i tak dalej....

 

Smutno mi przez brak realizmu u innych, ale taka już jest istota głębokiej wiary. Klapki na oczy i tyle. A Ci którzy są naukowcami i chcą wierzyć w Boga, gryzą się sami ze sobą, bo tak wiele faktów zaprzecza samym sobie.

Religia jest stworzona przez ludzi i dla ludzi, w celu posiadania kontroli nad mniej oczytanymi.

O tym zapomina się bardzo łatwo.

Byłby doskonały przykład, gdybyśmy odkryli obcą cywilizację. Wtedy księża powiedzą, że Bóg stworzył wiele światów. A gdzie w biblii jest o tym napisane?

 

Ostatnia sprawa to fakt, że obecne biblie to same przekłady. Gdzie jest prawdziwa biblia (zbiór), kto ma do niej dostęp i czemu nie jest ona udostępniona jako Source do dowolnego odczytu i interpretacji?

Bo wyda się, że większość była napisana setki lat po chrystusie?

Bo wyda się, że Święci tomasze i jemu podobni mieli kobiety za g.ówno, które jest ich sługami?

http://lc.internetdsl.pl/wc/37d65ada26/win...ieta_prawda.jpg

to w "naszej" biblii znajdziecie mnóstwo zapisków które działają w krajach arabskich jak NINJA itd.

Tak wiele zostało usunięte przez księży, że to się w głowie nie mieści.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy raz a porządnie. Kościół mimo tego iż był zapoczątkowany przez jezusa ascetę który nic nie miał i jedynie głosił, stał się instytucją finansową i rządził państwami i kolejne podbijał. Film ukazuje jak Rzym chciał podporządkować sobie Niemcy, oraz jak bardzo liczą się dla kościoła pieniądze. Jest tak do tej pory, gdzie watykan to najbogatsze państwo świata i większość kościołów opływa w złocie, a kapłani chodzą w ciuszkach za kilkadziesiąt tysięcy złotych. TEGO CHCIAŁ TWÓJ JEZUS ?

/Sam Jezus powiedział do Judasza: "co masz czynić, czyń!", a to jak Kościół błądzi, to rzeczywiście trudno zrozumieć, bez przyjęcia wiary w Opatrzność Bożą (ludzie i tak zrobili swoje i po swojemu, ale Bóg posługuje się - często - nawet złem, żeby zrealizować swój plan wobec świata i ludzi, którego my niestety tak naprawdę nie znamy; istnienie zła w świecie (szatana) trudno zrozumieć, ale jest ono w planach samego Boga).

Fakty są takie, że chrześcijanizm wywodzi się z religii pogańskiej, dowodem tego jest baranek którego krwią umazali drzwi, aby anioł śmierci im synów nie zabrał.

/Chrześcijaństwo (nie chrześcijanizm!) wywodzi się z judaizmu, a nie z religii pogańskiej.

 

Fakty są też takie, że kościół ukrywa i ukrywać będzie wiele szczegółów które mogą mu zaszkodzić, jak na przykład papirusy z morza czarnego dowodzące, że Maryja miała 14 lat gdy urodziła jezusa, całun jest nieprawdziwy, a Jezus miał obszerną rodzinę.

/Kościół ukrywa wiele faktów, w przeciwieństwie do Ciebie znam wiele z nich; papirusy znad Morza Czarnego? dlaczego to one mają być wytycznikiem? może być również Manifest Komunistyczny z 1848 r.; gdyby Jezus miał obszerną rodzinę (chodzi o potomstwo, bo w przeciwnym razie nie widzę zarzutu), to ta rodzina nie dopuściłaby, żeby Piotr tak się rządził w Kościele, a po jego śmierci wiedli prym (już w II poł. I w.) następcy Piotra, a nie potomkowie Jezusa (myśle, że po prostu oglądałeś film - znowu film, nie badanie rzeczywistości - "Kod da Vinci").

Piotr został przez kościół postawiony w pozycji niższej od Jezusa, bo tak im było wygodniej. To Piotr ochrzcił Jezusa, więc to on był ponad nim.

/to że Piotr ochrzcił Jezusa, to nie oznacza że był ponad nim = ksiądz mnie ochrzcił, ale wcale nie jest wyżej niż ja...

Mówisz jak na fazie po słuchaniu przez 48 godzin radia maryja. Ile masz lat, że gadasz jak osiemdziesięcioletnia babcia.

/niestety nie słucham radia maryja, a mam 30 na karku...

 

 

Kataklizmy były zawsze i zawsze będą. Badania dowodzą, że teraz mamy najspokojniejszy okres w historii ziemi. Niewiedza na temat natury jaką ceciach!ą się ludzie tacy jak Ty mnie smuci.

Tak samo Świadkowie Jehowy. Też swoje bajeczki z książeczek wyczytane, o tym jak to czaty są niebezpieczne, armageddon nadejdzie i jakoś nadejść nie może od tysięcy lat i tak dalej....

/armageddon to nie koniec świata! Końcem świata (wg religii rzyms.-kat.) będzie powrót na ziemię w chwale Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, wszystkie narody i czasy...

armageddon z hebr. oznacza miejsce (tu: miejsce symboliczne), na którym Bóg odniesie zwycięstwo nad zbuntowaną ludzkością - dosł. "miasto (ar lub ur) na wzór edenu (eddon), zbudowane za pomocą tajemnej wiedzy (mag) => jeśli nastąpią kataklizmy, to najwięcej ucierpią duże miasta: Tokio, Los Angeles, San Francisco, Singapur, Hongkong, itd.

A teraz żyjemy w najlepszych czasach, jakie kiedykolwiek były...

 

Smutno mi przez brak realizmu u innych, ale taka już jest istota głębokiej wiary. Klapki na oczy i tyle. A Ci którzy są naukowcami i chcą wierzyć w Boga, gryzą się sami ze sobą, bo tak wiele faktów zaprzecza samym sobie.

/Fakty nie przeczą same sobie, to ludzie nie umieją ich odczytać...

/a jeśli chodzi o mnie, to wątpię czy jesteś większym realistą niż ja...

Religia jest stworzona przez ludzi i dla ludzi, w celu posiadania kontroli nad mniej oczytanymi.

O tym zapomina się bardzo łatwo.

/zarzut typowo komunistyczny, gdybyś znał prawdziwe dzieje ludzkości (chociaż dzieje homo sapiens sapiens), to byś wiedział, że człowiek od początku był człowiekiem religijnym i uznawał siebie niżej niż Stwórcę (pomijając sposób Go pojmowania), ale z czasem (jeszcze przed powstaniem judaizmu, Mojżesza a nawet wcześniej) dochodziło do wynaturzeń i kapłani wykorzystywali religię do swoich celów (już 5 - 6 tys. lat temu), nie mówiąc o magii, okultyzmie, czarach, itp.

Byłby doskonały przykład, gdybyśmy odkryli obcą cywilizację. Wtedy księża powiedzą, że Bóg stworzył wiele światów. A gdzie w biblii jest o tym napisane?

Religia jest stworzona przez ludzi? Ale w jakim sensie? Bo od początku z człowieka wypływa...

/ja tu o faktach, a Ty (z całym szacunkiem) o gdybaniu: gdybyśmy odkryli obcą cywilizację => czy w musi to być w Biblii napisane? nie jest to księga atlas, ani nie jest to księga kronika...nie znalazłem w Biblii ani słowa o Japończykach a istnieją, ani słowa o samolotach, samochodach, komputerach a widzę je na własne oczy...nie znalazłem tego także w Torze, czy też Koranie...bo to księga, która ma pokazać, jak zbliżyć się do Boga! Bo człowiek sam o własnych siłach tego dokonać nie może - Bóg jest duchem, a człowiek istotą cielesno-duchową...

Wiele światów? nie sądzę - przecież czy to na ziemi, czy na księżycu, czy na Jowiszu, czy dalej, to jest to jeden i ten sam świat: "wierzę w jednego Boga, stworzyciela nieba i ziemi" oznacza świat niewidzialny (powstał najpierw) i widzialny (po nim), a widzialny obejmuje: różne planety, gwiazdy, komety, itp. cały świat widzialny, a nie tylko naszą planetę! Mam nadzieję, że nie myślisz podobnie jak Gagarin, i uważasz, że "niebo i ziemia" to dosłownie chmury nad nami i nasza planeta, bo ten słynny kosmonauta powiedział (będąc w kosmosie), że nie ma Boga, bo nie rozumiał pojęć: "niebo i ziemia" w credo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cała nasza dysputa sprowadza się do tego, iż każdy ma potrzebę w coś wierzyć. Jedni wierzą i praktykują bo potrzebują bliskości z bogiem, Chcą głosić słowo boskie i pomagać innym, a inni się pragną bogacić poprzez wspinanie się na drabinę kościoła jak właśnie Wielgus.

Każda religia jest interpretacją tekstu źródłowego i wszystkie mają swoje plusy i minusy.

Mówiąc o odkryciu nowych cywilizacji mam na myśli ukazanie jak zakłamany jest kościół i jak jest w stanie zrobić wszystko aby tylko nie zginąć. Co do kodu leonarda - nie oglądałem i nie czytałem. Nie wiem co w nim jest i narazie nie planuje/nie mam czasu.

Proszę poszukaj dobrze, na temat rodziny jaką posiadał Jezus. Wieloletnie badania ewidentnie na to wskazują, a ten który chrzcił Jezusa jest ponad nim, gdyż to on wprowadził go do świata chrześcijanizmu i jest Jego ojcem.

Co do historii sapiens, to owszem, zawsze religia i wiedza były wykorzystywane do kontroli ludzi. Tak samo jest po dziś dzień.

Nie jestem obrazony na boga, tylko na instytucje kościoła. Bóg z założenia ma być w nas, a nie w całowanej ręce księdza czy w kościele < o którym sam stary testament nie mówi. Wiara to przestrzeganie zasad które sprawiają, że jesteś lepszym człowiekiem, a nie branie od ludzi pieniędzy i budowanie świątyń pod chmury.

Wyrzekam się przynależności do tak zakłamanej instutucji jaką jest religia/kościół. Tego nie potrzeba do bycia dobrym człowiekiem i wiary w siłę wyższą czymkolwiek miałaby nie być - grupą bożków, Jahwe, Bogiem, Allahem, Ufo, Amonem Ra...... itd.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy szef przyjmuje kogoś do pracy, to rzeczywiście stoi ponad nim. Z chrztem jednak tak nie jest: ten, który udziela chrztu, nie stoi wcale ponad przyjmującym chrzest, a Jezusowi chrztu udzielił Jan Chrzciciel, który wyraźnie stwierdził, że jest "niższy" od Jezusa, "Ja was chrzczę wodą, ale za mną idzie Ten, który was będzie chrzcił Duchem Św., a któremu ja nie jestem godzien rozwiązać sandałów" - sam wyraźnie stwierdził, że nie jest ponad Nim...

A gdyby Jezus posiadał rodzinę (chociaż brata lub siostrę), to umierając na krzyżu nie oddałby swojej matki w opiekę Janowi, bo jego brat lub siostra mogliby się nią zaopiekować (ta potrzeba opieki nad bezdzietną wdową wynikała z ówczesnych warunków społecznych: brak rent, zasiłków, pomocy społecznej, itp.), co wyraźnie wskazuje na to, że Jezus nie miał ich, a wyrażenia w hebrajskim (czy też jemu pokrewnym aramejskim, którym posługiwano się w ówczesnej Palestynie) "brat" i "siostra" nie oznaczają tylko brata i siostry, ale także kuzyna i kuzynkę (wystarczy trochę poznać tamten język i kulturę).

/dziękuję za kulturalną dyskusję/ masz rację: każdy człowiek jest jakoś religijny i w coś wierzy, ale wiara to nie rozum, który można racjonalnie ująć/ tu się też zgadzam.

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o ABP Wielgusie to bardzo dobrze, że w końcu przyznał się do winy i zrezygnował. Za to koszmarnie żenujące jest dla mnie zachowanie i wypowiedź Abp Glempa podczas homilii nt. "po trzykroć odbijane świstki" itd. Jest dowód czarno na białym, są opinie przytaczane przez ekspertów i wybitnych historyków z IPN'u. Nawet stolica apostolska w błyskawicznym tempie zajęła się całą sprawą. Widać Glemp, Dziwisz i reszta wielkiej spasionej śmietanki jest zepsuta do cna, zakłamana banda łgarzy. Glemp negujący decyzje i działanie Benedykta XVI jest po prostu bezczelny i za to powinien być odsunięty.

 

Jeszcze jedna też dość żenująca sprawa to zachowanie przywiezionych autokarami "fanatyków Radia Maryja" i osób pochodzących z rodzinnej miejscowości Abp Wielgusa. Tacy święci katolicy, a nie potrafią się godnie zachować w kościele. Kpina. Wewnątrz kościoła była grupa zagorzałych fanatykow RM z facetem wydzierającym się hańba i nie, a na zewnątrz Warszawianie z transparentami z niezbyt przychylnymi tekstami w kierunku Abp Wielgusa.

 

Niestety z tych powodów już większość dzienników na świecie rozdmuchała całą sprawę i niestety staliśmy się pośmiewiskiem.

 

A w ogóle to co obchodzi wybór czy mianowanie metropolity warszawskiego - fanatyków Radia Maryja, przecież mają swojego :?:

 

Rzeczywiście hańba i to wielka.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

no sry koles jest niepowazny jakis.

zrobili impreze na ktora kaczynski przyszedl ilustam biskupow a ten mowi ze nie dziekuje.. no sry mial tyle czasu zeby zrezygnowac, a jak nie to mogl by odczekac z miesiac i wtedy zrezygnowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że chrześcijanizm wywodzi się z religii pogańskiej, dowodem tego jest baranek którego krwią umazali drzwi, aby anioł śmierci im synów nie zabrał.

Zeby to jednej :lol: Katolicyzm bez zenady inkorporowal elementy innych wierzen, ktore mu akurat pasowaly. Myslisz, ze kult Maryi, symbolika krzyza, czy Bog w trzech postaciach to sa oryginalen pomysly? Gdzie tam, wszystko juz bylo...

 

Aha, Pismem Swietym tez sie nie ma co zaslaniac - bylo ono przez wieki tyle razy redagowane, zmieniane, tlumaczone i przekrecane, ze na dobra sprawe z oryginalu nie zostalo nic.

 

A jak komus film Luter za malo, to niech sobie przeczyta najnowsza trylogie Sapkowskiego - ksiazka mniej-wiecej oparta na faktach, widac, jak sobie pieknie kosciol wiara gebe wyciera. A jesli to dla kogos niezbyt naukowe zrodlo, to niech wezmie podrecznik do historii i poczyta o wojnach krzyzowych, "nawracaniu" wschodniej Europy, dzialalnosci inkwizycji, tepieniu "herezji" (szczegolnie polecam zwrocic uwage, z jaka drapieznoscia rzucano sie na ludzi nawolujacych do powrotu do idealow ascezy i odrzucenia dobr materialnych), szantazowaniem bullami i ekskomunikami i tym podobnych rozrywkach hierarchow koscielnych.

 

Niestety, instytucje te tworza ludzie, a ludzie zawsze i wszedzie beda tacy sami. Nie na darmo mowi sie, ze wladza deprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby to jednej :lol: Katolicyzm bez zenady inkorporowal elementy innych wierzen, ktore mu akurat pasowaly. Myslisz, ze kult Maryi, symbolika krzyza, czy Bog w trzech postaciach to sa oryginalen pomysly? Gdzie tam, wszystko juz bylo...

Problem Katolicyzmu to problem kościoła, którego ewolucja doprowadziła do tego że jest to chyba odłam chrześcijaństwa który najbardziej odszedł od jego głównego kanonu, nie dość że mało który Katolik zna Pismo Święte, mało który wie (a w dodatku przestrzega) najważniejszego przykazania/przykazań mianowicie miłości, to ów odłam ewoluuje w pewną formę politeizmu, do tego jeszcze ta polityka polityka i jeszcze raz polityka, jak dzisiaj słyszałem te wrzaski w tej Bazylice to zaraz przypomniał mi sie ten fraagment Biblii kiedy JC wyganiając Żydów z Świątyni powiedział "Nie róbcie z domu ojca mego targowiska", dzisiaj można powiedzieć że zrobiono z kościoła targowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej co mnie rozwaliło w tej całej sprawie to to że już cały świat o tym wydarzeniu wie.... oglądam wiadomości i i tu skróty z innych państw o naszym ks. Wielgusie :mur: :mur: :mur:

Ciekawe co sobie o nas myślą :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie myślą o nas w samych superlatywach :lol:

 

Zapewne w zachodniej europie (Francja i Anglia) się z nas śmieją :) Tylko czasami zapominają że dla nas wojna skończyła sie "trochę" poźniej niż dla nich. Niestety to są tego skutki. A tego że sami się po części do tego przyczynili to już nikt nie pamięta.

 

pozdro. to tylko moje prywatne zdanie.

 

Jednyne co dobre z tej afery to to że pozwolili na publikacje książki Issakowicza-Zalewskiego. :) (jeżeli źle napisałem nazwisko to sory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a ja rzuce dosc kontrowersyjna teze.

 

Czy nie uwazacie ze jakos po dojsciu do wladzy braci K. w Polsce nastala mania teczkowa?? Bo mi sie wydaje ze bardzo latwo jest teczkami walczyc ze swoimi wrogami.

 

Teczki braci sa bezpieczne bo nie ma w nich juz zadnych kompromitujacych danych. Z tego co pamietam to jeden z braci byl na poacztku lat 90tych w ministerstwie/urzedzie chyba wlasnie bezpieczenstaw narodowego i mozliwe ze teczki sie wybielily tudziez wyparowaly.

 

A tak na serio to po jaka cholere dopiero teraz teczki sa otwierane trzeba to bylo zrobic sporo latek temu a nie teraz. Ehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do teczki Abp Wielgusa zajrzała Gazeta Polska. Przy czym dokumenty z samych opracji zostały "zdeintegrowane". Zostały już tylko te mniej ciekawe, które mogliśmy sobie poczytać np. na Onecie.

 

Nie wydaje mi się by wysoko postawieni księża byli przeciwnikiem Kaczyńskich, raczej wręcz przeciwnie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to wieluz nas ktorzy pisza postawilo krzyzyk na Arcybiskupie......... Pytam sie na jakiej podstawie?? Na podstawie tych kilku informacji ktore podaly komisje. A gdzie proces lustracyjny?? Bo jakos nie widze aby cokolwiek takiego bylo. Moze sie okazac ze Arcybiskup wcale nie byl aktywnym wspolpracownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to wieluz nas ktorzy pisza postawilo krzyzyk na Arcybiskupie......... Pytam sie na jakiej podstawie?? Na podstawie tych kilku informacji ktore podaly komisje. A gdzie proces lustracyjny?? Bo jakos nie widze aby cokolwiek takiego bylo. Moze sie okazac ze Arcybiskup wcale nie byl aktywnym wspolpracownikiem.

Taaak, przyznał się mimo, że nie był. Wierzysz w cuda? Gdyby tylko podpisał lojalkę, to nie byłoby po co się przyznawać. Nic by na niego nie znaleźli.

 

W sumie nie należę do tej instytucji (KK), ale będąc obiektywnym, skoro członkowi Hitler Jugend można było wybaczyć i został on głową Kościoła Katolickiego (tak, po prostu najlepszy kandydat z możliwych), to dlaczego nie wybaczyć szpiclowi SB i nie wybrać go na jakiegoś tam metropolitę?

 

Dla wyjaśnienia: pewnie wybaczyłbym i obydwu z nich, ale na pewno nie powoływał ich na takie stanowiska.

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jedno co trzeba przyznać Kaczyńskim, to to, że się nie patyczkują z klerem.

Raczysz żartować? Bez obrazy dla inwalidów ale trzeba nie widzieć i nie słyszeć, aby napisać coś takiego. Potworność :mur:

 

Tylko dlaczego oni mają siłę aby walczyć, a my nie pójdziemy na Ul. Wiejską i tam nie zrobimy roz..pier..d*lu?

No właśnie dlatego że normalni ludzie pracują, myslą i nie mają czasu na protestowanie które nic nie daje. Moher wręcz przeciwnie. Ma baaaardzo dużo czasu i nie ma mózgu.

Zasadniczo zgadzam się z 90% twoich postulatów.

 

 

a ze szkoł to po co? biją jak ktoś nie chodzi na religie? Obowiązkowa jest? nie...

Przestać lżyć w żywe oczy. To tak jak narkotyki są zakazane a są czy ich nie ma?

Państwo nie może faworyzować żadnej religii i nie może w żaden sposób łączyć się z jakąkolwiek religią. Każdy kościół/religia to zwykła instytucja/firma i tylko w taki sposób powinna być przez państwo traktowana. U nas kościół w zasadzie nie ma jeszcze tylko przedstawicieli bezpośrednio w rządzie. Poza tym jest drugą siłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a ja rzuce dosc kontrowersyjna teze.

 

Teczki braci sa bezpieczne bo nie ma w nich juz zadnych kompromitujacych danych. Z tego co pamietam to jeden z braci byl na poacztku lat 90tych w ministerstwie/urzedzie chyba wlasnie bezpieczenstaw narodowego i mozliwe ze teczki sie wybielily tudziez wyparowaly.

Żaden z Kaczyńskich nigdy nie nadzorował MSWiA i nie miał dostępu do akt byłej SB, twój zarzut nie ma żadnego potwierdzenia w praktyce, albo udowodnij swoje tezy albo zamilcz

 

Z tego co widze to wieluz nas ktorzy pisza postawilo krzyzyk na Arcybiskupie......... Pytam sie na jakiej podstawie?? Na podstawie tych kilku informacji ktore podaly komisje. A gdzie proces lustracyjny?? Bo jakos nie widze aby cokolwiek takiego bylo. Moze sie okazac ze Arcybiskup wcale nie byl aktywnym wspolpracownikiem.

Proces lustracyjny jest/był przeznaczony dla urzedników państwowych, funkcja metropolity nie jest funkcją państwową tylko kościelną a wieć nie przysługuje jej porces lustracyjny, a to czy był agentem uważam za przesądzone, dwie komisje których autorytetu raczej prózno podważyć plus samoprzyznanie sie arcybiskupa to wystarczy

 

Odnośnie religii, trudno zachować równowagę odnośnie religii skoro ponD 90% ludności określa siebie jako Katolików, powiem wiecej nie ma na to szans, mozemy patrzeć na Francje, Niemcy ale tam struktura religijna całowicie jest odemienna niż ta w PL, a tak przy okazji, w kwestii formalnej to związek państwa z KK nie jest aż taki głeboki, w którymś z państw skandynawskich do końca lat 90-tych istaniał zapis o protestanckiej formie państwa, przez co działalność KK była tam zabroniona, tak było albo w Szwecji albo Norwegii nie pamiętam

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uwazacie ze jakos po dojsciu do wladzy braci K. w Polsce nastala mania teczkowa?? Bo mi sie wydaje ze bardzo latwo jest teczkami walczyc ze swoimi wrogami.

 

A tak na serio to po jaka cholere dopiero teraz teczki sa otwierane trzeba to bylo zrobic sporo latek temu a nie teraz. Ehhhhh

Po prostu kaczorki (celowo z malej) znalazly prosty sposob na robienie szumu wokol niewygodnych osob. Glupie mohery sie nabieraja na takie oskarzenia, nawet wyssane z palca, a wiadomo, ze nawet jak sa stwierdzi czyjas niewinnosc to calego smrodu sie nigdy nie usunie.

 

Co do drugiego zdania - zgadzam sie w 100%. Albo trzeba bylo wziac sie za to od razu (i wielka strata, ze tego nie zrobiono, nie byloby teraz polowy cyrkow), albo dac temu swiety spokoj, a nie sie nagle komus po ponad 15 latach przypomnialo, ze gdzies jakies teczki zalegaja i moznaby z nich robic uzytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...