Skocz do zawartości
Leszkon

Problem Z Asus A8v-vm - Komp Nie Wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu tego ze sobie kupilem nowego procka i akurat ojciec mojej dziewczyny calego nowego kompa, z pozostalosci po starym i kilku nowych czesci mial powstac komp do neta dla wspomnianej juz dziewczyny... duzo bylo zawirowan i nie bede o tym pisal wiec do rzeczy -> czesci:

stare:

- naped CD-RW

- HDD 8GB

- moj procek 3000+ winchester

 

nowe:

- cooler BOX z nowego procka

- wspomniana plyta ASUS A8V-VM (integra grafa)

- zasilka Huntkey 300W z wtyczkami 20 pin i 4 pin (bez 24pin i bez takiej mozliwosci) (w pierwszej wersji tego kompa spisywal sie znakomicie ale net chodzil strasznie na starym AMD 400MHz i innych 10-cioletnich czesciach)

 

do tego chwilowo jedna pamiec moja 512 DDR

 

i FUCK sie nie wlacza nawet do biosu, sprawdzane na 2 CRT i jednym LCD oraz na podpietej dodatkowo GF 6600 i nic...

czy to moze byc wina ze zaslaby zasilacz badz trzeba kupic przejsciowke 20->24 pin czy tez ta plyta moze byc skopana ??

zaraz jade do sklepow i sie popytam o taka przejscowke ewentualnie sproboje z moim zasilaczem (nie chce mi sie wyjmowac ;( )

ale teoretycznie powinno wszystko dzialac

ktos ma jakis pomysl co jeszcze moge sprawdzic ??

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na 20 pin wiatraki odpala, dysk zamieli i to by bylo na tyle :P

Juz sobie zamowilem przejsciowke 20 ->24 ale bedzie w wt/sr :/

Zasilka jest markowa i teoretycznie spelnia wymagania: wedlug ksiazeczki od plyty ma byc minimum 300W i 15A na 12V (oraz moze byc 20 pin ale nic o przejsciowce nie pisze tylko ze w takim wypadku zalecany zasilacz >300W) a ten Huntkey ma 18A na 12V (216W), natomiast kompek nie jest bardzo pradozerny -> zintegrowana grafa, jeden (stary - niewiem ile to to energi pobiera) dysk i stara nagrywareczka, jedna kostka ramu i wsio, procka moglbym underclok ale nawet bios sie nie wlacza :/

Dlatego wstrzymam sie do tej przejsciowki i jak to nic nie da to rozbieram mojego kompa i przezucam zasile a jak to nic nie da to na gware bo innego pomyslu nie mam ;)

 

PS. Plyta nie piszczy ani nie wydaje innych dzwiekow, poprostu odpala wiatraczki, zielona diode, dysk zamieli i nic wiecej, a obrazu nie ma :mur:

No i przejsciowka nic nie dala, rozbebeszylem swojego kompa i jeszcze raz wszystko sprawdzilem...

Skutek -> oddalem plyte na gware i powiedzieli w komputroniku ze do dwoch tygodnie postaraja sie cos z nia zrobic i narazie odsylaja ja do Poznania :/

Bo niestety ale to musialo byc cos z plyta nie tak poniewaz wszystkie inne czesci sa sprawne a sprawdzalem jeszcze raz wszystko na moim zasilaczu (szef 410W) i w roznych konfiguracjach z moim dyskiem pod sata i z moja grafa i nic dla pewnosci nawet jeszcze raz przelozylem procka do siebie i po prostu to ze plyta jest uwalona to jedyne rozsadne wyjscie jakie mi przyszlo do glowy

Zobaczymy za kilka dni jak sie sprawa potoczy...

No wiec przez te dwa tygodnie nikt z komputronika nie raczyl sie do mnie odezwac

Dzwonilem raz (gdzies po tygodniu) -> plyty jeszcze nie ma

Dzwonilem drugi raz juz po dwoch tygodniach, czyli wtedy kiedy plyta miala byc do odbioru to sie dowiedzialem ze poslali ja do asusa i powinna byc za tydzien :mur:

Zadnych konkretow co padlo albo cokolwiek i to ja musze wydzwaniac i czekac na ich laske :angry: zaczyna juz mnie wkurzac ta firma

najwazniejsze sprzedac a pozniej juz wszystko w [gluteus maximus] :angry: ehhh odezwe sie za tydzien

 

Edit: Ortografia (nocka ;) ) , napisze @ do serwisu jak radzisz, moze sie czegos dowiem

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrwa mac!!

Zjeby ani nie odpisuja anie nie odbieraja telefonow

To nasza rozmowa na gg sprzed paru chwil bo juz mnie szlag trafia

Ja 14:28:50

Chcialbym sie dowiedziec co z moja plyta glowna?

Oddana na serwis zaraz po zakupie, nr zlecenia 663.

Czekam juz trzeci tydzien bo podobno odeslaliscie ja do ASUSa

i to ja musze sie kontaktowac z wami bo od was

nikt nie raczy przekazac mi jakis informacji.

Jezeli asus nie potrafi usunac usterki to wezcie z magazynu nowa

i mi zamiencie albo zwroccie pieniadze, bo to sa kpiny zeby

sklep sprzedawal zwalona plyte i jeszcze kazal czekac w nieskonczonosc na wymiane!

I fajnie by bylo jakby czasem ktos u was odbieral telefony

1588531 14:39:52

bardzo mi przykro plyta nadal znajduje sie na serwisie

1588531 14:40:08

jak tylko do nas wroci odezwiemy sie do pana na podany nr telefonu

Ja 14:46:24

To ile mam jeszcze czekac?!

Albo wezcie nowa z magazynu albo zwroccie mi dzisiaj pieniadze.

1588531 14:48:35

Prosze Pana wyslaismy plyte do centrali a centrala najprawdopodobniej wyslala ja do producenta i w takim przypadku sprawa moze potrwac maksymalnie do 28 dni roboczych

Ja 14:54:47

Tydzien temu powiedzial Pan ze bedzie to trwalo jeszcze 7 dni a dzisiaj sie dowiaduje ze maksymalnie 28. Trzeba bylo od razu powiedziec ze na ponad miesiac moge zapomniec o komputerze.

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzien minal i cisza :angry:

Teraz to pewnie na zlosc beda trzymac jak najdluzej bo w koncu maja 28 dni roboczych (co z tego ze pracuja w sobote i niedziele), wiec pewnie plyte dostane gdzies w polowie lutego :mur: QRWA MAC JUZ NIGDY WIECEJ NIE ZROBIE ZAKUPOW W KOMPUTRONIKU

Jakby mi odrazu oddali pieniadze to juz dawno bym cos kupil a tak ponad miesiac moja dziewczyna jest bez kompa i musze czekac na ich z[ciach!]a laske :angry: :angry: :angry: A podobno to jest cywilizowany kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj mija 38 dni a 28 dni roboczych :angry: oczywiscie nie odezwali sie :angry: napisalem do "doradca klienta, obsługa zleceń serwisowych" na gg poltorej godziny temu i nie raczyl mi odpisac do tej pory a caly czas jest dostepny

 

Leszek 17:28:16Witam,4 stycznia kupiłem u Was płytę główną ASUS A8V-VM, która niestety okazała się niesprawna.Oddałem na serwis 8 stycznia. Dzisiaj mija 38 dni (28 dni roboczych) i chciałbym wiedzieć czy wreszcie wróciła z serwisu?

TOTALNA OLEWKA KLIENTA !!

 

Edyta: W koncu udalo mi sie dodzwonic (cudem) i sie dowiedzialem ze plyta jest juz do odbioru HURRRA - qrwa ze tak powiem.

Koles nie wie co bylo ale postara sie sprawdzic to mi zadzwoni (ciekawe bo wczesniej tez mieli dzwonic) :/

Ja rozumiem ze sprzedawca nie ma latwego zycia ale to nie znaczy ze klienta mozna olewac z gory na dol ...

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie kupuje w takich firmach, kumpel ma sklep to w takiej sytuacji albo odrazu byś dostał nową płyte albo do 3 dni. No ale ma 20zł pewnie drożej niż w komputroniku/prolinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze komputronik jest jedna z najdrozszych firm wlasnie, wystarczy spojzec w cennik.

Potrafia na jednej czesci zawyzyc cene o pare stowek (oczywiscie odpowiednio drogiej) i dopoki kopowalem u nich wszystko bylo OK, dzwonili do mnie na kome nawet jak kupowalem tylko koleczka do obudowy za 16,-

Jednak kiedy juz sie cos kupi sprawa wyglada diametralnie inaczej, o czym sie niestety przekonalem :mur:

Wlasciwie to moja dziewczyna jest prawie dwa miechy bez kompa, przez ten czas nie raczyli ani razu zadzwonic/wyslac @ do mnie, no chyba ze to mi sie udalo dodzwonic do nich lub mi odpisywali chociaz tez niechetnie :/

Do tego dalej niewiem jaka byla usterka plyty, a koles jak z nim rozmawialem (wkoncu) dzisiaj obiecal mi ze zaraz sprawdzi i mi oddzwoni... oczywiscie zgadnij czy oddzwonil :/

No nic jutro jade po nia do katowic to moze dowiem sie odrobine wiecej :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha z komputronikiem i tyle. Ja oddawałem u nich kilkanaście razy sprzęt na gware i nigdy nie było problemu, zawsze w ciągu około 14 dni (zwykłych) naprawiona, lub wymieniona na nową (czasem lepszą) część. Jak padł mi dysk, dostałem nawet jakiś zastępczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a mi padła mobo kupiona w komputroniku, chyba zażadam żeby mi przysłali zastępczą. Mam tylko problem z dostarczeniem im płyty, dostałem maila ze mam zamówić kuriera, zadzwoniłem, zamówiłem a kuriera nie ma :/ DHL oczywiście. Pocztą byłoby już szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a mi padła mobo kupiona w komputroniku, chyba zażadam żeby mi przysłali zastępczą. Mam tylko problem z dostarczeniem im płyty, dostałem maila ze mam zamówić kuriera, zadzwoniłem, zamówiłem a kuriera nie ma :/ DHL oczywiście. Pocztą byłoby już szybciej.

jak zarządasz to napewno nie dostaniesz, może jeśli poprosisz

 

a DHL jak to DHL - jesli go nie ma 30 min po tym jak miał być to dzwoń i poproś o połączenie z kurierem i zjedź go porzadnie to zaraz przyleci. Ile razy już sie umawiałem z kurierem w firmie na godzine 14, dzwonie o 15 a on sie pyta czy moze byc o 19 - no oczywiscie, ze nie bo nie bede na pajaca czekał 2h po zamknieciu firmy, a oczywiscie wczesniej nie mial czasu a jak go poprosiłem, że jeśli o 19 to u mnie w domu to już fochy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witam wspolbraci forumowiczow ;)

Odebralem plyte ehkmmm... no wiec tak:

nie wiem od czego zaczac wiec na poczatek przytocze tresc druczku z serwisu

"komputronik blablabla... Sprzet sprwany ... nr zlecenie blabla i teraz daty:

Data przyjecia do serwisu: 15.01.07 (poniedzialek, czyli dokladnie tydzien!! od momentu kiedy ja oddalem)

Data rozliczenia: 29.01.07 (dokladnie dwa tygodnie pozniej... a wczoraj dla przypomnienia dodam byl 15.02.07 CO ONI Z NIA ROBILI ??)

Numer seryjny: 6BM.... (12znakow ;) )

i na deser

Produkt zostal przetestowany w centrum serwisowym kanalu dystrybucyjnego.

W trakcie testow opisana usterka nie wystapila. " (dodam tylko ze sprzedawca jak mu wszystko opisalem napisal tylko "nie dziala" )

 

Nie wiem czy smiac sie czy plakac? :mur:

Po 1-sze: Skoro sprzet byl sprawny to zeby to stwierdzic potrzebowali az 38 dni ??!! :blink:

Po 2-gie: Skoro sprzet byl sprawny to czemu odsylali plyte do ASUSa ??!! :blink:

Po 3-cie: Wydaje mi sie ze dali nowa plyte tylko przekleili nalepke z nr. seryjnym (jest naklejona na resztki jakiejs starej) ale nie bardzo mam to jak sprawdzic...

 

No i wreszcie szybki test na pajaka:

Pierwsza proba... ehmmm... nic zima... zawial wiatrak, twardziel zaburczal i tyle -> zero obrazu i dzwieku, monitor nawet nie mrugnal dioda, nic.

Druga proba: przelozylem kostke ramu do drugiego slotu... efekt jak wyzej, czyli nic... zaczynam dostawac lekkich drgawek :?

Trzecia proba: przelozylem kostke ramu do trzeciego slotu... Victoria :D monitor pryknal i ujzalem napis cos tam error brak obudowy :blink: no i w tym momencie przypomnialem sobie ze ktos mi wyslal PM zeby uruchamiac w budzie a nie na pajaka (jak zreszta poltorej miesiaca temu robilem), wiec jutro wszystko wsadze do budy i sprawdze jeszcze raz... martwi mnie tylko o co biega z tymi slotami wiec jutro jeszcze sprawdze duala moze ta wyjatkowa plyta nie chodzi z jedna kostka w innych slotach niz 3 :blink: niemam juz sily zeby czekac kolejne 38 dni na ewentualna "naprawe" zobaczymy co bedzie jutro... Papa ide sie napic...

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm trochę dziwne z tym nie uruchomieniem bez obudowy... ja miałem swojego asusa przeszło miesiąc na biurku i było si ;)

 

btw komputronika, w Śremie panowie bardzo mili i kontakt bezproblemowy, na szczęście odpukać nie musiałem nic oddawać na gwarancję :)

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jutro wezme bude, twardziela i zasilke od mojej i wszystko poskladam. Jak bedzie dzialac to OK a jak nie to szlag mnie trafi

 

Edit: Poskladane -> dziala :) nareszcie...

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...